Dodaj do ulubionych

Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci

IP: *.w90-28.abo.wanadoo.fr 21.11.09, 10:25
ciekaw jestem z czego?
Obserwuj wątek
    • Gość: satyron cdn... IP: *.w90-28.abo.wanadoo.fr 21.11.09, 10:31
      w Polsce sa potrzebne ogromne ilosci pieniedzy nie tylko na wymiane
      taboru kolejowego ale przede wszystkim na modernizacje szyn i
      torowisk ktore to czesto sa w oplakanym stanie . Angazowanie sie w
      splacanie nawet czesci biletow w momencie kiedy pociag sie spozni
      osobiscie uwazam za absurdalne w obecnej sytuacji polskiej koleji.
      Cos takiego doskonale istnieje w Japoni od lat 80 tych . Ale tam
      jest sumiennosc i dyscyplina , zjawiska ktorego ciezko sie dopatrzyc
      w Polsce
      • hjalmar Re: cdn... 21.11.09, 10:59
        Ciekawym jak sobie wyobrazasz wymuszenie solidnosci i sumiennosci kolei bez
        grozby kary finansowej? Jesli nie bedzie konsekwencji kiepskiej roboty, to jak
        zmusic by robota nie byla odwalona?
      • Gość: bartmann Re: cdn... IP: 82.132.136.* 21.11.09, 14:49
        Wiec moze UE nauczy nas w koncu sumiennosci i dyscypliny!
      • Gość: Bloger Re: cdn... IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:25
        To fakt, że infrastruktura jest w złym stanie. Ale skoro wspominasz
        o dyscyplinie w Japonii (i jej braku w Polsce) - może warto
        wprowadzić to rozwiązanie właśnie dlatego, że nas zdyscyplinuje? Nie
        wierzę, żeby w pełni zaradziło to problemom, ale jakąś poprawę - na
        lepsze - może przynieść takie rozwiązanie.
        Mimo że lubię jeździć TLK, niedawno wyjeżdżając o czasie z Krakowa -
        na stacji docelowej byłem z 38-minutowym opóźnieniem... Naturalnie
        nie zdążyłem się przesiąść, musiałem czekać na kolejny pociąg. To o
        czymś świadczy...

        Ale żeby nie było tak czarno o TLK, zainteresowanych zachęcam do
        zapoznania się z kilkoma refleksjami na temat TLK, InerRegio itp. na
        stronie www.polskie-koleje.blogspot.com. Z pozdrowieniami! :)
        • Gość: jc Re: cdn... IP: *.bb.online.no 21.11.09, 18:55
          A ja 3 listopada jechalam z Wroclawia do Poznania. Pociag byl
          opozniony ponad pol godziny przez co dotarlam na lotnisko Lawica 5
          minut po zamknieciu odprawy. W konsekwencji: stracilam bilet
          lotniczy i musialam kupic nowy; 2 dni spoznilam sie do pracy
          (dostalam niezle po kieszeni). A dla polskich koleji czysty zysk:
          sprzedaly mi dodatkowo jeszcze dwa bilety, bo przeciez musialam
          wrocic do Wroclawia i pojechac do Poznania drugi raz.
          I co? Zazalenie do Pana Boga...
          Ps. Pociag 5 listopada tez byl pol godz. opozniony! na moje
          szczescie pojechalam wczesniejszym.
    • Gość: ajmax Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.aster.pl 21.11.09, 10:34
      Wiecie jakie będą koszty wdrożenia i utrzymania takiego modelu
      obsługi? Utrzymanie ludzi do reklamacji, sprawdzanie,
      akceptacja/odrzucenie, infrastruktura informatyczna? Taniej i
      prościej jest obniżyć wszystkie bilety o 50% i nie zawracać sobie
      głowy rozliczeniami spóźnień.
      • Gość: Jacek Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.aster.pl 21.11.09, 10:48
        Źle myślisz. Teraz nie ma na nich bata i się spóźniają. Natomiast gdy będą
        musieli płacić pasażerom za spóźnienia, to przestana się spóźniać.
        • jogibaboo Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. 21.11.09, 11:18
          To teraz już pójdą z torbami. Może wreszcie skończą się te brudne wagony.
        • Gość: Bloger Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:29
          Jeśli zaczną się kontrole wewnętrzne i złe wyniki będą wpływać na
          obcinanie dodatków, premi regulaminowych, motywacyjnych czy innych -
          może to zadziałać... Byle takie kary wprwadzać rozsądnie...
    • Gość: ja Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.11.09, 10:35
      no to rozklady zostana teraz tak przygotowane, aby miec odpowiedni zapas
      podobnie jak pewna linia lotnicza, ktorej samoloty dziwnym trafem laduja
      zawsze 30-40 minut przed czasem.
      • peter.hound Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 21.11.09, 11:21
        No właśnie.. chyba nawet jakoś niedługo pojawią się nowe rozkłady.. ;)
    • Gość: smutasy Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.pools.arcor-ip.net 21.11.09, 11:30
      Czy wy kurna malkontenci nie moglibyscie sie troche cieszyc i przestac
      wyszukiwac problemow?
    • Gość: gosc Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.ptr.magnet.ie 21.11.09, 11:45
      super Tekst linka
    • fotodiagnoza Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 21.11.09, 12:20
      tytuł ładny i wypowiedź pana Krzysztofa Celińskiego też ale w praktyce wygląda
      to zupełnie inaczej. mydląc oczy potencjalnym klientom radził bym zastanowić
      się nad konsekwencją takich czynów.
      przewoźnik może zwróci, najpierw jednak żąda udowodnienia faktu, że w wyniku
      opóźnienia pociągu doznaliśmy strat po drugie nie bierze odpowiedzialności gdy
      postój pociągu spowodowali inni pasażerowie (np. kibole), jest w stanie
      wyprosić ich z pociągu itp. itd.

      fotoforum.gazeta.pl/3,0,2050119,3,299,84517.html
      • Gość: Robert Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: 91.205.245.* 21.11.09, 12:41
        Obawiam się że jest Pan w błędzie, gdyż przewoźnika z odpowiedzialności zwalnia tylko i wyłącznie siła wyższa (vis maior), za którą uważa się wszelkie anomalie pogodowe lub klęski.
        Za pozostałe czynniki wpływające na spóźnienia (np kibole, kradzież trakcji, wypadki - nawet te niezawinone przez przewoźnika) odpowiada przewoźnik. Polecam ustawę Prawo Przewozowe.
        Pozdrawiam
        • Gość: dżony Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.adsl.inetia.pl 22.11.09, 09:22
          ...której sam chyba nie przeczytałeś. Przewoźnik, zgodnie z KC i PrPrzew
          odpowiada za spóźnienia na zasadzie WINY.
          A skoro już wspomniałeś o zasadzie ryzyka i sile wyższej - nie uczyli Cię że są
          jeszcze dwie okoliczności egzoneracyjne: wyłączna wina poszkodowanego i
          działanie osoby trzeciej. Rozróby kibolskie czy kradzież trakcji są właśnie
          działaniem osoby trzeciej.

          Bez urazy, ale mam nadzieję że nie jesteś praktykującym prawnikiem...
    • Gość: macuser Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.chello.pl 21.11.09, 12:35
      ja po złożeniu reklamacji na pociąg Intercity opóźniony 2 godziny po miesiącu
      dostałem zwrot 80% kwoty biletu:D trzeba walczyć o swoje:D aa i pamiętajcie,
      żeby wysyłać orginały dokumentów zawarcia umowy o przewóz tj. biletów,
      miejscówek etc
    • perepere8 nie ze swego, panstwo bedzie placic 21.11.09, 13:59
      przeciez PKP nie mam nato pieniedzy. tak wiec znow my wszyscy bedziemy na cos placic. niech juz to PKP umrze
      • Gość: Bloger Re: nie ze swego, panstwo bedzie placic IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:36
        To nie PKP powinno umrzeć - bo ta firma może być nowoczesna i
        sprawnie zarządzania. To stare nawyki i poczucie uprzywilejowania,
        które wydaje się nadal żyć, powinny zostać wyeliminowane z firmowej
        codzienności i praktyki...

        Ja wierzę w PKP. Trzeba tylko chcieć działać, mieć odwagę do
        podejmowania wyzwań i wdrażania zmian - a na koniec mieć trochę
        szczęścia, które pozwoli zmagać się z kolejowym betonem...
    • Gość: kole Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.tktelekom.pl 21.11.09, 14:05
      zapłaci albo i nie zrobią postoje po 15 min. na co drugiej stacji i
      wyprostują prawie każde opóżnienie
    • Gość: gość Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.swidwin.vectranet.pl 21.11.09, 14:17
      Wczoraj Sejm przegłosował podwyżkę cen oleju napędowego. Tłumaczenie? Unia tak
      nakazała, że cena musi być odpowiednio uregulowana.

      Tutaj także Unia nakazuje... to co chcą zrobić? Opóźnić wejście do 2011 roku.

      (P)osłowie... Albo respektujemy przepisy Unii i akceptujemy także to (OD
      ZARAZ!), albo nie. Nieco konsekwencji poza comiesięcznym braniem wypłaty,
      także się przydaje.
    • Gość: kadykianus Debilny kraj, w środku Uni IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.11.09, 15:52
      Oczywiście w krajach UE będą płacić, ale Polska - oczywiście - robi wszystko by nie płacić. Jesteśmy obywatelami II kat. na życzenie własnego rządu. UE bardziej dba o mnie, niż mój własny rząd. Super ku..wa.
    • Gość: Bloger Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:17
      Jeżeli rzeczywiście obowiązywać będzie zwolnienie z wypłaty
      odszkodowań przy bilecie w cenie poniżej 4 euro - może Przewozy
      Regionalne jeszcze obniżą nieco ceny na niektóre połączenia? Tak czy
      tak - wyjdzie to z korzyścią dla pasażerów.

      ----------------------
      Porównanie IC i PR?
      PKP - zmiany, wpadki, plany
      www.polskie-koleje.blogspot.com
    • Gość: Bloger Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:19
      Pomysł drugiego biletu za pół ceny nie jest przecież zły...
    • Gość: xxx Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.09, 19:25
      Nie znam się na tym
    • Gość: byly pasazer Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.258.popsite.net 22.11.09, 03:42
      gdy w polsce komunistycznej przed 1980 wszystkie pociagi sie
      spoznialy mowilem zeby kolej oddawala pieniadze za bilety. wtedy sie
      ze mnie smiali. co wydawalo sie niemozliwe staje sie faktem. w
      peerelu wystalem sie w kolejkach po paszporty, w bankach po
      pieniadze, na poczcie po 6 godzin czekajac na rozmowy
      miedzynarodowe. takie byly realia prl. wyjechalem przed 89 tuz przed
      przemianami. dzis odbieram jedzenie w foodbanku w usa. niech zyje
      socjalizm.
    • Gość: Bogdan Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.tvk.torun.pl 22.11.09, 15:59
      Dzisiaj jadę właśnie ich pociągiem jadącym z Bydgoszczy do
      Warszawy.Odjazd z Torunia 14:21 mam kupiony bilet I kl.,a niestety jadę
      w 2 kl. gdyż jedyny wagon I kl - nie ma ogrzewania i został zamknięty.
      Nadmieniam,że w takim stanie wyjechał pociąg ze stacji początkowej tj z
      Bydgoszczy.
      Zostałem po prostu oszukany przez PKP,która jest po prostu
      niereformowalna,i pasażera ma za nic,i tylko wyłudza pieniądze ,zamiast
      informować w kasie o braku wagonu I kl.Pomijam ogólnie panujący
      brud.Reasumując - kto to komu dopłaca?
      Taki m.in. przypadek jest chyba ich najlepszą reklamą.

    • kissmygrass Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 22.11.09, 18:34
      Będą jakieś rekompensaty za sprzedaż biletów na nieistniejące wagony? Jadę
      właśnie IC Tetmajer z miejscówką na wagon numer 4, którego tym razem zabrakło
      w składzie pociągu i nie znalazł się żaden w zastępstwie.
    • jagrudz Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 23.11.09, 05:23
      Polska ptasich mózgów to wszystko jak opóżnione począgi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka