Gość: satyron IP: *.w90-28.abo.wanadoo.fr 21.11.09, 10:25 ciekaw jestem z czego? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: satyron cdn... IP: *.w90-28.abo.wanadoo.fr 21.11.09, 10:31 w Polsce sa potrzebne ogromne ilosci pieniedzy nie tylko na wymiane taboru kolejowego ale przede wszystkim na modernizacje szyn i torowisk ktore to czesto sa w oplakanym stanie . Angazowanie sie w splacanie nawet czesci biletow w momencie kiedy pociag sie spozni osobiscie uwazam za absurdalne w obecnej sytuacji polskiej koleji. Cos takiego doskonale istnieje w Japoni od lat 80 tych . Ale tam jest sumiennosc i dyscyplina , zjawiska ktorego ciezko sie dopatrzyc w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
hjalmar Re: cdn... 21.11.09, 10:59 Ciekawym jak sobie wyobrazasz wymuszenie solidnosci i sumiennosci kolei bez grozby kary finansowej? Jesli nie bedzie konsekwencji kiepskiej roboty, to jak zmusic by robota nie byla odwalona? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartmann Re: cdn... IP: 82.132.136.* 21.11.09, 14:49 Wiec moze UE nauczy nas w koncu sumiennosci i dyscypliny! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bloger Re: cdn... IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:25 To fakt, że infrastruktura jest w złym stanie. Ale skoro wspominasz o dyscyplinie w Japonii (i jej braku w Polsce) - może warto wprowadzić to rozwiązanie właśnie dlatego, że nas zdyscyplinuje? Nie wierzę, żeby w pełni zaradziło to problemom, ale jakąś poprawę - na lepsze - może przynieść takie rozwiązanie. Mimo że lubię jeździć TLK, niedawno wyjeżdżając o czasie z Krakowa - na stacji docelowej byłem z 38-minutowym opóźnieniem... Naturalnie nie zdążyłem się przesiąść, musiałem czekać na kolejny pociąg. To o czymś świadczy... Ale żeby nie było tak czarno o TLK, zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z kilkoma refleksjami na temat TLK, InerRegio itp. na stronie www.polskie-koleje.blogspot.com. Z pozdrowieniami! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jc Re: cdn... IP: *.bb.online.no 21.11.09, 18:55 A ja 3 listopada jechalam z Wroclawia do Poznania. Pociag byl opozniony ponad pol godziny przez co dotarlam na lotnisko Lawica 5 minut po zamknieciu odprawy. W konsekwencji: stracilam bilet lotniczy i musialam kupic nowy; 2 dni spoznilam sie do pracy (dostalam niezle po kieszeni). A dla polskich koleji czysty zysk: sprzedaly mi dodatkowo jeszcze dwa bilety, bo przeciez musialam wrocic do Wroclawia i pojechac do Poznania drugi raz. I co? Zazalenie do Pana Boga... Ps. Pociag 5 listopada tez byl pol godz. opozniony! na moje szczescie pojechalam wczesniejszym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajmax Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.aster.pl 21.11.09, 10:34 Wiecie jakie będą koszty wdrożenia i utrzymania takiego modelu obsługi? Utrzymanie ludzi do reklamacji, sprawdzanie, akceptacja/odrzucenie, infrastruktura informatyczna? Taniej i prościej jest obniżyć wszystkie bilety o 50% i nie zawracać sobie głowy rozliczeniami spóźnień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.aster.pl 21.11.09, 10:48 Źle myślisz. Teraz nie ma na nich bata i się spóźniają. Natomiast gdy będą musieli płacić pasażerom za spóźnienia, to przestana się spóźniać. Odpowiedz Link Zgłoś
jogibaboo Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. 21.11.09, 11:18 To teraz już pójdą z torbami. Może wreszcie skończą się te brudne wagony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bloger Re: Lepiej wszystkie bilety obniżyć o połowę. IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:29 Jeśli zaczną się kontrole wewnętrzne i złe wyniki będą wpływać na obcinanie dodatków, premi regulaminowych, motywacyjnych czy innych - może to zadziałać... Byle takie kary wprwadzać rozsądnie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.olsztyn.vectranet.pl 21.11.09, 10:35 no to rozklady zostana teraz tak przygotowane, aby miec odpowiedni zapas podobnie jak pewna linia lotnicza, ktorej samoloty dziwnym trafem laduja zawsze 30-40 minut przed czasem. Odpowiedz Link Zgłoś
peter.hound Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 21.11.09, 11:21 No właśnie.. chyba nawet jakoś niedługo pojawią się nowe rozkłady.. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smutasy Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.pools.arcor-ip.net 21.11.09, 11:30 Czy wy kurna malkontenci nie moglibyscie sie troche cieszyc i przestac wyszukiwac problemow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.ptr.magnet.ie 21.11.09, 11:45 super Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś
fotodiagnoza Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 21.11.09, 12:20 tytuł ładny i wypowiedź pana Krzysztofa Celińskiego też ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. mydląc oczy potencjalnym klientom radził bym zastanowić się nad konsekwencją takich czynów. przewoźnik może zwróci, najpierw jednak żąda udowodnienia faktu, że w wyniku opóźnienia pociągu doznaliśmy strat po drugie nie bierze odpowiedzialności gdy postój pociągu spowodowali inni pasażerowie (np. kibole), jest w stanie wyprosić ich z pociągu itp. itd. fotoforum.gazeta.pl/3,0,2050119,3,299,84517.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: 91.205.245.* 21.11.09, 12:41 Obawiam się że jest Pan w błędzie, gdyż przewoźnika z odpowiedzialności zwalnia tylko i wyłącznie siła wyższa (vis maior), za którą uważa się wszelkie anomalie pogodowe lub klęski. Za pozostałe czynniki wpływające na spóźnienia (np kibole, kradzież trakcji, wypadki - nawet te niezawinone przez przewoźnika) odpowiada przewoźnik. Polecam ustawę Prawo Przewozowe. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dżony Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.adsl.inetia.pl 22.11.09, 09:22 ...której sam chyba nie przeczytałeś. Przewoźnik, zgodnie z KC i PrPrzew odpowiada za spóźnienia na zasadzie WINY. A skoro już wspomniałeś o zasadzie ryzyka i sile wyższej - nie uczyli Cię że są jeszcze dwie okoliczności egzoneracyjne: wyłączna wina poszkodowanego i działanie osoby trzeciej. Rozróby kibolskie czy kradzież trakcji są właśnie działaniem osoby trzeciej. Bez urazy, ale mam nadzieję że nie jesteś praktykującym prawnikiem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macuser Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.chello.pl 21.11.09, 12:35 ja po złożeniu reklamacji na pociąg Intercity opóźniony 2 godziny po miesiącu dostałem zwrot 80% kwoty biletu:D trzeba walczyć o swoje:D aa i pamiętajcie, żeby wysyłać orginały dokumentów zawarcia umowy o przewóz tj. biletów, miejscówek etc Odpowiedz Link Zgłoś
perepere8 nie ze swego, panstwo bedzie placic 21.11.09, 13:59 przeciez PKP nie mam nato pieniedzy. tak wiec znow my wszyscy bedziemy na cos placic. niech juz to PKP umrze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bloger Re: nie ze swego, panstwo bedzie placic IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:36 To nie PKP powinno umrzeć - bo ta firma może być nowoczesna i sprawnie zarządzania. To stare nawyki i poczucie uprzywilejowania, które wydaje się nadal żyć, powinny zostać wyeliminowane z firmowej codzienności i praktyki... Ja wierzę w PKP. Trzeba tylko chcieć działać, mieć odwagę do podejmowania wyzwań i wdrażania zmian - a na koniec mieć trochę szczęścia, które pozwoli zmagać się z kolejowym betonem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kole Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.tktelekom.pl 21.11.09, 14:05 zapłaci albo i nie zrobią postoje po 15 min. na co drugiej stacji i wyprostują prawie każde opóżnienie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.swidwin.vectranet.pl 21.11.09, 14:17 Wczoraj Sejm przegłosował podwyżkę cen oleju napędowego. Tłumaczenie? Unia tak nakazała, że cena musi być odpowiednio uregulowana. Tutaj także Unia nakazuje... to co chcą zrobić? Opóźnić wejście do 2011 roku. (P)osłowie... Albo respektujemy przepisy Unii i akceptujemy także to (OD ZARAZ!), albo nie. Nieco konsekwencji poza comiesięcznym braniem wypłaty, także się przydaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kadykianus Debilny kraj, w środku Uni IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.11.09, 15:52 Oczywiście w krajach UE będą płacić, ale Polska - oczywiście - robi wszystko by nie płacić. Jesteśmy obywatelami II kat. na życzenie własnego rządu. UE bardziej dba o mnie, niż mój własny rząd. Super ku..wa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bloger Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:17 Jeżeli rzeczywiście obowiązywać będzie zwolnienie z wypłaty odszkodowań przy bilecie w cenie poniżej 4 euro - może Przewozy Regionalne jeszcze obniżą nieco ceny na niektóre połączenia? Tak czy tak - wyjdzie to z korzyścią dla pasażerów. ---------------------- Porównanie IC i PR? PKP - zmiany, wpadki, plany www.polskie-koleje.blogspot.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bloger Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.147.241.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.11.09, 16:19 Pomysł drugiego biletu za pół ceny nie jest przecież zły... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.09, 19:25 Nie znam się na tym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byly pasazer Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.258.popsite.net 22.11.09, 03:42 gdy w polsce komunistycznej przed 1980 wszystkie pociagi sie spoznialy mowilem zeby kolej oddawala pieniadze za bilety. wtedy sie ze mnie smiali. co wydawalo sie niemozliwe staje sie faktem. w peerelu wystalem sie w kolejkach po paszporty, w bankach po pieniadze, na poczcie po 6 godzin czekajac na rozmowy miedzynarodowe. takie byly realia prl. wyjechalem przed 89 tuz przed przemianami. dzis odbieram jedzenie w foodbanku w usa. niech zyje socjalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogdan Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci IP: *.tvk.torun.pl 22.11.09, 15:59 Dzisiaj jadę właśnie ich pociągiem jadącym z Bydgoszczy do Warszawy.Odjazd z Torunia 14:21 mam kupiony bilet I kl.,a niestety jadę w 2 kl. gdyż jedyny wagon I kl - nie ma ogrzewania i został zamknięty. Nadmieniam,że w takim stanie wyjechał pociąg ze stacji początkowej tj z Bydgoszczy. Zostałem po prostu oszukany przez PKP,która jest po prostu niereformowalna,i pasażera ma za nic,i tylko wyłudza pieniądze ,zamiast informować w kasie o braku wagonu I kl.Pomijam ogólnie panujący brud.Reasumując - kto to komu dopłaca? Taki m.in. przypadek jest chyba ich najlepszą reklamą. Odpowiedz Link Zgłoś
kissmygrass Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 22.11.09, 18:34 Będą jakieś rekompensaty za sprzedaż biletów na nieistniejące wagony? Jadę właśnie IC Tetmajer z miejscówką na wagon numer 4, którego tym razem zabrakło w składzie pociągu i nie znalazł się żaden w zastępstwie. Odpowiedz Link Zgłoś
jagrudz Spóźniony pociąg? Przewoźnik kolejowy zapłaci 23.11.09, 05:23 Polska ptasich mózgów to wszystko jak opóżnione począgi Odpowiedz Link Zgłoś