Gość: bosman IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 09:04 najnowszy sondaż Rzeczypospolitej, LPR 9 %, SdPl 6 %, koalicja SLD - UP nie wchodzi do Sejmu [7%]. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zbychooo Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 09:11 W końcu wyborcy zauważą że Lepper wszedł w układ z SLD i znienawidzony przez nich Miller jest w tej samej bandzie złodzieji co ich guru Endrju.... Odpowiedz Link Zgłoś
indris Ten numer nie ma szans 07.04.04, 09:50 Wiązanie Samoobrony z SLD przez wskazywanie sytuacji, gdzie te dwie partie działały "po jednej stronie" jest bez szans. Można bowiem pokazać równie wiele sytuacji, gdzie Samoobrona sprzeciwiała się SLD. Można też - co ważniejsze - pokazać sytuacje, gdzie KAŻDA inna partia działała też wspólnie z SLD (może z wyjątkiem LPR). Odpowiedz Link Zgłoś
zbychooo Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 10:24 Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich Lepper powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka jest prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów...... Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 11:11 zbychooo napisał: > Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla > aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich Lepper powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka jest prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto > oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów...... też mam taka nadzieję, ale może być też i tak, że podczas debaty w sejmie na raportem zaatakuje Kwaśniewskiego i KŚ, że nie wezwała go na przesłuchanie i może tym zyskać trochę głosów. Musimy poczekać na sejmową debatę. Podczas niej niestety może jeszcze dużo wygrać. A nie poparł projektu Nałęcza, Ziobro czy Rokity, moim zdaniem, z powodów politycznych - nie chciał wzmacniać obrazu tych osób, że to jedyni sprawiedliwi, gdyż zarazem musiałby przyznać, że ich oskarżenia pod jego adresem też są prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
zbychooo Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 11:26 leszek.sopot napisał: > zbychooo napisał: > > > Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla > > aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich > Lepper powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka > jest prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto > > oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów...... > > też mam taka nadzieję, ale może być też i tak, że podczas debaty w sejmie na > raportem zaatakuje Kwaśniewskiego i KŚ, że nie wezwała go na przesłuchanie i > może tym zyskać trochę głosów. Musimy poczekać na sejmową debatę. Podczas niej > niestety może jeszcze dużo wygrać. A nie poparł projektu Nałęcza, Ziobro czy > Rokity, moim zdaniem, z powodów politycznych - nie chciał wzmacniać obrazu tych > > osób, że to jedyni sprawiedliwi, gdyż zarazem musiałby przyznać, że ich > oskarżenia pod jego adresem też są prawdziwe. Nie ważne czyjego raportu Lepper nie poparł (mógł nie poprzeć żadnego), ważne jest jaki raport Samoobrona poparła. A poparła wersję która fałszuje rzeczywistość, zataja prawdę, chroni ludzi winnych nadużyć w procesie legislacyjnym i nie tylko - właściwie przykrywa całą aferę i uniewinnia ludzi którzy maczali w tym palce. Teraz choćby nie wiem co Lepper w Sejmie powiedział, to fakty są take - Samoobrona pomogła SLD zataić prawdę o aferze Rywina, koniec kropka! Odpowiedz Link Zgłoś
indris Co Lepper pokazał 07.04.04, 11:41 Pokazał, że tzw afera Rywina jest tak naprawdę szopą i tematem zastępczym. Ostatecznie żadne pieniądze publiczne tam nie zostały stracone. A faktyczny stosunek Leppera do afer z "lewej" strony możana było zobaczyć przy sprawie STOEN-u. Dęta sprawa Rywina nie przesłoni złodziejskiej doktrynalnej prywatyzacji. NB w sprawie STOEN-u Platforma POPARŁA SLD. I to też ludzie pamiętają, a jak nie pamiętają, to Lepper im przypomni. Odpowiedz Link Zgłoś
zbychooo Re: Co Lepper pokazał 07.04.04, 12:51 indris napisał: > Pokazał, że tzw afera Rywina jest tak naprawdę szopą i tematem zastępczym. > Ostatecznie żadne pieniądze publiczne tam nie zostały stracone. A faktyczny > stosunek Leppera do afer z "lewej" strony możana było zobaczyć przy sprawie > STOEN-u. Dęta sprawa Rywina nie przesłoni złodziejskiej doktrynalnej > prywatyzacji. > NB w sprawie STOEN-u Platforma POPARŁA SLD. I to też ludzie pamiętają, a jak > nie pamiętają, to Lepper im przypomni. Przeciętny wyborca Samoobrony nie ma zielonego pojęcia co to jest STOEN, a o Rywinie każdy słyszał i wie że Rywin kombinował z SLD. Dlatego choćby nie wiem jak Lepper chciał to odkręcić, to i tak nie ukryje tego, że poparł Błochowiak-czyli utatłane w gównie SLD. Tym razem to gówno przykleiło się też do Samoobrony. Nawet w Sejmie - podczas głosowania nad raportem, Lepper nigdy nie zaatakuje ostro SLD i Millera, bo wie że Miller szybko nagłośni afery Leppera, o których nie jeden raz pisała Gazeta Polska, a o których SLD na razie lojalnie milczy. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Co Lepper pokazał 07.04.04, 13:12 > Przeciętny wyborca Samoobrony nie ma zielonego pojęcia co to jest STOEN, Przeciętny wyborca Samoobrony nie jest klientem STOEN-u, więc nie powinien się troszczyć o to, komu płacą za dostawe energii przeciętni niewyborcy Samoobrony. Jeżeli Indris mieszka w Warszawie i nie podoba mu się STOEN, to niech napisze do STOEN-u że jest nielegalny i niech zaprzestanie płacenia rachunków. > a o > Rywinie każdy słyszał i wie że Rywin kombinował z SLD. Dlatego choćby nie wiem > jak Lepper chciał to odkręcić, to i tak nie ukryje tego, że poparł > Błochowiak-czyli utatłane w gównie SLD. Lepper odkręca to bardzo sprytnie - w sam raz tak, by trafić do umysłów swoich wyborców - że głosowanie posła łącznego było po to, aby udaremnić uchwalenie oszukańczego raportu Nałęcza, za pomocą którego Rokita, Ziobro i sam Nałęcz chcieli wybielić Kwaśniewskiego. Jakkolwiek głupio to brzmi, jest to akurat bardzo mądre i przekonywające dla tych, którzy wierzą Lepperowi. > Tym razem to gówno przykleiło się też > do Samoobrony. Nawet w Sejmie - podczas głosowania nad raportem, Lepper nigdy > nie zaatakuje ostro SLD i Millera, bo wie że Miller szybko nagłośni afery > Leppera, o których nie jeden raz pisała Gazeta Polska, a o których SLD na razie > lojalnie milczy Chyba warto przypomnieć Cimoszewiczowi, co też Lepper opowiadał o jego ojcu. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Wyborca Samoobrony... 07.04.04, 14:44 ...wie, co to jest STOEN, bo w tej sprawie były głośne awantury w Sejmie, pierwsza za sprawą posła Janowskiego. Wiadomości o Rywinie czerpał z tego samego źródła. A oprócz STOEN-u były i inne doktrynalne prywatyzacje np. w Gdańsku (gdzie PO sprzedało GPEC miejskiej firmie z Lipska). A sprawa Rywina postrzegana jest przez wielu jako polityczna rozróba Michnika i nagonka na tych, do których miał osobistą złość (np. Jakubowska). To znacznie mniej porusza zwykłych ludzi niż dziennikarskie elity. Postrzegane jest jako wewnętrzna rozgrywka ONYCH, gdzie mafia Michnikowa jest tylez warta co mafia Millerowa. Elity wciąż nie moga zrozumieć, że są dla ludu równie obce, niezaleznie od obozu. Odpowiedz Link Zgłoś
zbychooo Re: Wyborca Samoobrony... 07.04.04, 15:21 indris napisał: > ...wie, co to jest STOEN, bo w tej sprawie były głośne awantury w Sejmie, > pierwsza za sprawą posła Janowskiego. Wiadomości o Rywinie czerpał z tego > samego źródła. A oprócz STOEN-u były i inne doktrynalne prywatyzacje np. w > Gdańsku (gdzie PO sprzedało GPEC miejskiej firmie z Lipska). Stary nie łudź się, wyborca SO nie czyta gazet i nie ogląda Sejmu, jedź do pierwszego z brzegu małego miasteczka i zapytaj przechodnia o GPEC, a potem o Rywina to zobaczysz jak wygląda znajomość jednego a jak teg drugiego tematu. A sprawa Rywina > postrzegana jest przez wielu jako polityczna rozróba Michnika i nagonka na > tych, do których miał osobistą złość (np. Jakubowska). W kręgach SLD owszem. To znacznie mniej > porusza zwykłych ludzi niż dziennikarskie elity. Postrzegane jest jako > wewnętrzna rozgrywka ONYCH, gdzie mafia Michnikowa jest tylez warta co mafia > Millerowa. Kilka dni temu dowiedzieli się też, że mafia Lepperowa maczała w tym palce ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 09:12 Sytuacja rozwija się niepomyślnie. Ostrzegałem, że tak sie może stać i wskazywałem błędy taktyki PO. Zostałem przez forumowiczów zakrzyczany. Nie czuję teraz żadnej satysfakcji, gdy koalicja PO-PiS ma tylko 3 pkt. przewagi nad Samoobroną. Oby nie było jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: camillo Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: 80.51.231.* 07.04.04, 10:07 Nie sądzisz, że aktualne wydarzenia w kraju (rozpad i kompromitacja SLD choćby) mogły mieć dużo większy wpływ niż jakaś tam strategia PO? Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 11:06 Afery, którymi sprawcami byli członkowie SLD spowodowały spadek poparcie tej partii w marcowych sondażach do poziomu poniżej 10 proc. Elektorat tej partii odpłynął zarówno do PO jak i SO. Moim zdaniem dalszy rozkład tej partii nie miał już wpływu na przepływ elektoratu. Natomiast w marcu PO wypowiedziało wojnę Lepperowi. Na forum toczyjiśmy m.in. dyskusję o pojedynku Rokita-Lepper w radiu Z. Wskazywałem wówczas, ze w odbiorze społecznym taki sposób walki ("z chamem walczymy po chamsku") może doprowadzić do spadku poparcia dla PO i wzrost dla SO. Jeszcze źle przysłużył się PO atak Rokity na Olechowskiego, co z równoczesnym powstaniem SdPL spowodowało nieznaczny odpływ poparcia w kierunku borówek (łącznie SLD i SdPL mają teraz więcej niż w marcu). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wartburg Jak demontować Leppera IP: *.b.dial.de.ignite.net 07.04.04, 12:56 leszek.sopot napisał: > Natomiast w marcu PO wypowiedziało > wojnę Lepperowi. Na forum toczyjiśmy m.in. dyskusję o pojedynku Rokita-Lepper w > > radiu Z. Wskazywałem wówczas, ze w odbiorze społecznym taki sposób walki ("z > chamem walczymy po chamsku") może doprowadzić do spadku poparcia dla PO i > wzrost dla SO. Nie byłeś taki osamotniony. Przypominam gwoli ścisłości. Parę rozsądnych osób było tutaj tego samego zdania. Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku. Zniżanie się do jego poziomu, czyli wdawanie sie w pyskówki, było fatalnym błędem Rokity, czego rezultaty widzimy już dzisiaj. To było do przewidzenia, niestety. Uważam, że w tej chwili najskuteczniejszą strategią może być tylko ciągłe wywlekanie powiązań Leppera ze skompromitowanym Millerem, którego popularność nie przekracza chyba nawet jednego procenta. Poza tym można go przypierać do muru argumentem, że jak do tej pory nie wykrył żadnej afery. Mimo że jak szumnie zapowiadał, utworzył w tym celu jakieś biuro - i to dość dawno. Trzeba go demontować jako "najbardziej zasłużonego pogromcę złodziei i aferzystów", co wcale nie jest takie trudne, bo jego nadęta frazeologia opiera się na kłamstwie. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Jak demontować Leppera - przepis samobójcy 07.04.04, 13:09 wartburg napisał: "Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku". A to jest właśnie to, co 90% Polaków doprowadza do pasji. Polacy mają dosyć "panów". Wywlekanie powiązań Leppera z Millerem jest równiez samobójstwem, bo Lepper bez trudu wykaże, że takie same powiązania mają WSZYSCY inni z tzw sceny politycznej. Platforma - przy programie Hausnera. Platforma i PiS - w sprawie poparcia dla irackiej awantury. Odpowiedz Link Zgłoś
zbychooo Re: Jak demontować Leppera - przepis samobójcy 07.04.04, 14:17 Przecież wszyscy wiedzą że nie chodzi tylko o przypominanie wyborcom jak Lepper popierał SLD w głosowaniach, pal sześć lustrację, wotum zaufania dla rządu Millera, czy krycie mocodawców Rywina, cały dynamit jest ulokowany w innym miejscu i Miller bez mrugnięcia okiem go zdetonuje gdy tylko Lepper skoczy mu do gardła. Lepper doskonale o tym wie i dlatego szczególnie ulgowo traktuje SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Jak demontować Leppera - przepis idealisty 07.04.04, 14:29 indris napisał: > wartburg napisał: "Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku". A to jest > właśnie to, co 90% Polaków doprowadza do pasji. Polacy mają dosyć "panów". > Wywlekanie powiązań Leppera z Millerem jest równiez samobójstwem, bo Lepper bez trudu wykaże, że takie same powiązania mają WSZYSCY inni z tzw sceny > politycznej. Platforma - przy programie Hausnera. Platforma i PiS - w sprawie > poparcia dla irackiej awantury. Moim zdaniem jest to prawdziwa i z zarazem nieprawdziwa teza, że "Polacy mają dosyć "panów"". W prostym, powszechnie przyjętym znaczeniu - zgadzam się. Ale jeżeli pod tym pojęciem byśmy też rozumieli ludzi z autorytetem intelektualnym a zarazem "ciepłych", przyjaznych dla innych, to sytuacja jest inna. Ze swojego, pomorskiego podwórka mogę podać przykład ostatnich wyborów do senatu. Kandydatką Unii Wolności była Olga Krzyżanowska, czyli tzw. partii pyszałków i zarozumialców, która wybory te wygrała w cuglach - bardzo dużo głosów zebrała na lokalnej prowincji. Nie zaszkodziła jej partyjna łatka. To nie jest tak, ze ludzie chcą mieć u władzy ludzi chamskich, nieokrzesanych i mało inteligentnych. Chcą mieć takich, którzy potrafią ich słuchać i rozmawiać z nimi. W propagandzie o elektorat wyborczy z pewnością konieczne jest zwrócenie się do tego rozczarowanego elektoratu. Nie można poprzestawać na krytyce Leppera - w ten sposób mimochodem wskazuje się, że jest on jedynym możliwym reprezentantem tych ludzi. Tylko pytanie, kto ma się zwrócić w ten sposób do ludzi zniechęconych, skrzywdzonych transformacją i reformami, rozczarowanych klasą polityczną. Moim zdaniem, na pewno nie mogą tego zrobić skutecznie pojedyncze partie polityczne (bardziej się bowiem troszczą o rywalizację pomiędzy sobą). Konieczny jest jakaś forma porozumienia międzypartyjnego, a jednocześnie próba znalezienia alternatywnego, prostego sposobu pokazania tym ludziom, że istnieją inne sposoby porawy ich losu od tych, które propaguje Lepper. Odpowiedz Link Zgłoś
jak_nie_jak_tak Re: Jak demontować Leppera 07.04.04, 14:29 > Nie byłeś taki osamotniony. Przypominam gwoli ścisłości. Parę rozsądnych osób > > było tutaj tego samego zdania. Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku. > Zniżanie się do jego poziomu, czyli wdawanie sie w pyskówki, było fatalnym > błędem Rokity, czego rezultaty widzimy już dzisiaj. To było do przewidzenia, > niestety. Nie do konca tak. PO zaplacila za 3 ustawy z planu Hausnera. Natomiast "walka z gory" moze przyniesc skutki odwrotne. Elektorat So (oprocz jednego Indrisa:)) nie czyta gazet i uwaza iz to ta elita chce dokopac "ludowemu" lepperowi. Odpowiedz Link Zgłoś
herr.tick Wyborowa 40% 07.04.04, 09:20 To jest wynik, do którego nieubłaganie zmierza Samoobrona. Odpowiedz Link Zgłoś
signal Re: Wyborowa 40%, nie trzeba ponad 50 % 07.04.04, 09:37 najlepiej niech dostanie ponad 50 %, będzie mógł sam utworzyć "rząd ocalenia narodowego" pod swoim przywódctwem. Balcerowicz musi się szybko ewakuować bo go zamkną, kapitaliści niech wynoszą się za granicę i sprzedają swoje firmy, czas wócić do PGR-ów, szykować reglamentację towarów, sprzedawać złotówki i kupować obcą walutę. Odpowiedz Link Zgłoś
keksz Re: Wyborowa 40% 07.04.04, 18:00 w najbliższym sondazu bedzie miał jeszcze więcej. Po tym jak obiecał każdemu 500, a wkrótce 900 zl? Murowane. Naiwnośc ludzka nie zna granic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Kawch rozwiazal problem postkomunizmu IP: *.toulouse.inra.fr / *.toulouse.inra.fr 07.04.04, 11:27 Wyglada na to, ze nowa-stara partia Borowskiego moze liczyc co najwyzej na kilka miejsc, a byc moze nawet nie wejdzie do Sejmu, podobnie jak resztki SLD. Tak wiec Kawch, przez przypadek rozwiazal problem postkomunizmu w Polsce, chociaz mial inne intencje. W tym przypadku przypomina Gorbaczowa, ktory tak bardzo chcial zostac prezydentem ZSRR, ze go nieumyslnie zniszczyl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edi Re: Ten cały bajzel to między innymi załsuga .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 11:47 Kwacha, przez 9 lat siedział cicho, wręczał medale, organizował bankiety i bale, a co zrobił dla Polski ?. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Co zrobił Kwas 07.04.04, 11:58 Kwas zrobił bardzo dużo. Angażując Polskę w iracką awanturę i pozyskując dla tej paranoi poparcie prokapitalitalistycznej opozycji (PO i PiS) zaprezentował większości Polaków władzę i "odpowiedzialną" opozycję jako ONYCH, którym nie należy wierzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan4 Zła diagnoza 07.04.04, 14:04 Nadzieje na wykończenie Samoobrony zabiegami propagandowymi, odpowiednimi słowami i zaklęciami, informacją i innymi działaniami ze sfery ,,nadbudowy'' wynikają z całkowicie mylnej diagnozy sytuacji w kraju. Narosło wiele problemów ,,bazy'', które trzeba rozwiązywać. Dopóki się tego wysiłku nie podejmie, to można zatrzymać Leppera (na przykład takimi metodami jak Kluskę) ale nie można powstrzymać wzbierającej fali buntu społecznego. Ponieważ ta błędna diagnoza jest stawiana bardzo powszechnie w całej stolycy, we wszystkich koteriach, na wszystkich kanapach i w prawie całej prasie, jestem pełen najgorszych obaw o przyszłość. Otóż Samoobrona jest tą wąską ścieżką, którą możemy przejść przez bagno. Taka opcja, że jakaś Platforma Socjaldemokracji Polsko-Obywatelskiej naprawi nam kraj, po prostu nie istnieje. Nie widać, żeby chcieli to zrobić a gdyby nawet chcieli, to jeszcze nie zaczęli się zastanawiać jak. Najbardziej optymistyczny scenariusz mający jeszcze szanse realizacji to taki, że odbędą się szybko wybory, wygra je Samoobrona ale słaby rząd powołają salony, i ten rząd upadnie po roku albo 2 latach panowania. Do tego czasu Samoobrona powinna już nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne do rządzenia przy użyciu kupionych ekspertów. Jeśli Samoobrona jakimś cudem zostanie teraz pokonana, to będzie gorzej, może się polać dużo krwi. Jeśli Samoobrona od razu zacznie rządzić, to też będzie gorzej; ona się na razie do tego w ogóle nie nadaje, jeszcze potrzebuje trochę czasu. - Stefan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Re: Trafna diagnoza IP: *.proxy.aol.com 07.04.04, 16:01 Wiekszosc ludzi zabierajacych tu glos, albo diabolizuje Leppera albo nie rozumie aktualnych realiow w tym kraju i sytuacji jego elektoratu. Na naprawe kraju przez ktorakolwiek z istniejacych partii nie wierzy, nie tylko nazywany tu potocznie "chlam" (tzn. bezrobotni, chlopi, zbierajacy po smietnikach - ci poparzen sie nie boja), ale coraz wieksza ilosc drobnych przedsiebiorcow, a przede wszystkim rzesza szukajacej pracy absolwentow uczelni i ludzi chcacych rozliczen winnych obecnego stanu panstwa. W skali panstwa jest to liczba znacznie przekraczajaca polowe populacji. I dla tych ludzi NIE MA w tym krju osoby bardziej wiarygodnej niz Lepper. Jest to brutalna choc smutna prawda. Pytanie z kim i z jakimi ekonomistami chce SO swoj program realizowac? Jest to jedyny na dzis istniejacy program partii politycznych w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Niepełna diagnoza 07.04.04, 16:22 Swoję ideę przedstawiłem w tym poście (powyżej w wątku) forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=11843788&a=11851646 Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządzili sprawiedliwi i uczciwi ludzie. Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity polityczne jest powszechna i nieodwracalna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stąd Re: Niepełna diagnoza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 17:07 leszek.sopot napisał: > Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządzili > sprawiedliwi i uczciwi ludzie. Jeśli jest, jak mówisz, dlaczego nikt nie stara się urzeczywistnić tego szlachetnego "chciejstwa"? Ba, tylko nieliczni, tak jak Ty to zrobiłeś, artykułują to pragnienie. Co stoi na przeszkodzie? Co nas powstrzymuje przed sformułowaniem zasad, jakim podlegać powinno funkcjonowanie państwa. Czy musimy pozostawać jedynie widzami igrzysk rozgrywanych między "złodziejami" a "barbarzyńcami"? A może jednak możliwa jest Trzecia Droga z pominięciem walczących stron? > Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity > polityczne jest powszechna i nieodwracalna. Tu na pewno nie masz racji. Z zastrzeżeniem, że chodzi o "tak zwane" elity, a nie te autentyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Niepełna diagnoza 07.04.04, 17:31 Gość portalu: stąd napisał(a): > leszek.sopot napisał: > > Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządz > ili sprawiedliwi i uczciwi ludzie. > > Jeśli jest, jak mówisz, dlaczego nikt nie stara się urzeczywistnić tego > szlachetnego "chciejstwa"? > Ba, tylko nieliczni, tak jak Ty to zrobiłeś, artykułują to pragnienie. Co > stoi na przeszkodzie? Co nas powstrzymuje przed sformułowaniem zasad, jakim > podlegać powinno funkcjonowanie państwa. > Czy musimy pozostawać jedynie widzami igrzysk rozgrywanych > między "złodziejami" a "barbarzyńcami"? A może jednak możliwa jest Trzecia > Droga z pominięciem walczących stron? Ba, gdybym wiedział jak to zrobić to bym napisał. Mogę próbować sformułować jedynie ideę, ale kompletnie w tym świecie nie czuję możliwości realizacji. Trzebaby chyba wierzyć w cuda, że pojawiłby się ktoś uczciwy, mądry, współczujący z wielką charyzmą, który umiałby zorganizować na nowo ruch społecznej odnowy. W naszym rozpolitykowanym narodzie, że posłużę się metaforą, rozsiano tak wiele ziaren zła, wzajemnej nienawiści, na których żerują partie polityczne. Dla swoich celów wyborczych podsycają jeszcze w ludziach oskarżenia, a same nie są w stanie wznieść się ponad doraźne korzyści, choć przecież każda w jakiś sposób myśli o lepszym życiu obywateli. Tak więc czuję potrzebę stworzenia nowego ruchu odnowy państwa (ale z jakim programem ekonomicznym i społecznym?), ale wątpię, że mógłby on zostać przez bardzo nieufne społeczeństwo zaakceptowany. Z drugiej strony trudno mi uwierzyć by partie polityczne mogły znaleźć porozumienie w najważniejszych dla kraju kwestiach - to powinny robic cały czas w Sejmie lecz tego nie robią. > > Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity polityczne jest powszechna i nieodwracalna. > Tu na pewno nie masz racji. Z zastrzeżeniem, że chodzi o "tak zwane" elity, a > nie te autentyczne. Specjalnie napisałem tzw. bo dla mnie jest jeszcze w Polsce wiele osób godnych nazwania elitą kulturalną i intelektualną naszego kraju (te tzw. - to głównie te, które możemy oglądać w Sejmie). Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Zła diagnoza 07.04.04, 16:48 stefan4 napisał: > Nadzieje na wykończenie Samoobrony zabiegami propagandowymi, odpowiednimi > słowami i zaklęciami, informacją i innymi działaniami ze sfery ,,nadbudowy'' > wynikają z całkowicie mylnej diagnozy sytuacji w kraju. Narosło wiele problemó > w > ,,bazy'', które trzeba rozwiązywać. Jakie problemy masz ma myśli? Rozumiem, że chodzi ci o biedę, bezrobocie, rozwarstwienie społeczne, złą jakość funkcjonowania państwa. I sądzisz, że nikt poza Samoobroną nie chce tych problemów rozwiązywać. Błąd - jeśli nikt nie chce, to zwłaszcza nie chce Samoobrona. A jeżeli ktokolwiek chce, to na pewno nie jest to Samoobrona. > Najbardziej optymistyczny scenariusz mający jeszcze szans > e > realizacji to taki, że odbędą się szybko wybory, wygra je Samoobrona ale słaby > rząd powołają salony, i ten rząd upadnie po roku albo 2 latach panowania. Do > tego czasu Samoobrona powinna już nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne do > rządzenia przy użyciu kupionych ekspertów. Samoobrona tego nie chce, a ci eksperci, którzy są do kupienia przez Samoobronę, tego nie umieją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 14:20 ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie??? i to az 29% Polakow??? taki mamy poziom kretynizmu w ojczyznie??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beb Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.04, 14:26 W tym kraju ludzie jeszcze nie mieli okazji głosować ZA. Tutaj głosuje się PRZECIW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 14:34 dobra, ale glosowac na Leppera??? bez przesady, lepiej dla takich niech zostana w domu, albo na UPR glosuja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bodzio Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.ustron.sdi.tpnet.pl 07.04.04, 14:47 Gość portalu: ok napisał(a): > ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie??? Ludzi nic nie rajcuje w Samoobronie. Ludzie zagłosują na Samoobronę bo są wkurzeni. Za Samoobroną zagłosuje jeszcze więcej niż teraz przyznaje się w sondażach - bo to niepoprawnie politycznie przyznawać się do popierania Samoobrony. Zobaczycie jak Samoobrona zacznie zyskiwać gdy PO czy ta nowa Socjaldemokracja zaczną przyznawać się do Balcerowicza - Samoobronie to wystarczy. No i w końcu trzeba będzie ujawnić te przekręty w Służbie Zdrowia 8 mld zł zagrabione przez koncerny farmaceutyczne to tyle ile SZ brakuje. Lepper bezwzględnie to wykorzysta. Faktem jest że "stare" partie i kanapy są na równi pochyłej. Na koniec jak ludziom zostanie wybór między LPR-em a Samoobroną no to chyba lepiej by rządziła Samoobrona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 15:00 nie wiem czy lepiej zeby rzadzila samoobrona, czy lpr, znie wiem pozatym co oni chca od balcerowicza gbyby jego reformy kontynuowano to nie bylibysmy teraz 5 lat za slowacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.proxy.aol.com 07.04.04, 15:20 jesli nie wiesz : za co jest krytykowany Balcerowicz to przeczytaj: www.maloca.com/zagloba/pozn.htm Odpowiedz Link Zgłoś
stefan4 Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 15:32 ok: > ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie??? i to az 29% Polakow??? > taki mamy poziom kretynizmu w ojczyznie??? Ale rozumiesz, że podpierając pytanie emocjonalnym epitetem odcinasz sobie samemu drogę do zrozumienia, prawda? - Stefan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stefan Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 14:37 Może trzeba aby ci którzy popierają Samoobronę doświadczyli na własnej skórze jak to będzie gdy expoze wygłosi Andrzej Lepper. "Jak nie dotkniesz to się nie oparzysz" Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 14:46 Gość portalu: stefan napisał(a): > Może trzeba aby ci którzy popierają Samoobronę doświadczyli na własnej skórze > jak to będzie gdy expoze wygłosi Andrzej Lepper. "Jak nie dotkniesz to się nie > oparzysz" Ludzie są już poparzeni - wybierali Wałęsę, SLD i AWS Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Jak mam się obronić przed Samoobroną ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 15:24 ludzie ratunku, pomocy, pomóżcie. Odpowiedz Link Zgłoś
keksz Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 16:32 naszemu społeczeństwu, nie wystarcza, że ciagle dostaje w du_pę, wygląda na to, że jeszcze domaga się kopa. To sie chyba masochizm nazywa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stan Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 17:07 Pan Rokita,ze swoja inteligencja i strategia zapewni Samoobronie 50% poparcia. Pseudo inteligent, calkowita nieudolnosc wykazal podczas przesluchan swiadkow. Gdyby pan Rokita ogladal TV i umial wyciagac wnioski zmienilby swoja strategie. Podczas kazdego sadazu TV im dluzej probuje on cos udowodnic tym szybciej jego poparcie spada. Pseudo elokwentna wypowiedz juz nie dziala. Dotyczy to tez PIS, SLD i innych przemalowanych demokratow. Samoobrona uzyskalaby 35% poparcia gdyby wyrzucono z niej takie "gwiazdy" jak Berger. O Naleczu nie warto nawet pisac - kompletne dno. Niezaleznie kto bedzie u koryta czeka Polske twarde ladowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek2 Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 07.04.04, 17:09 A gdy Fuhrer Lepper przejmie wlzdze to kop bedzie potezny!!!! Moze tego trzeba zeby te 30 % polakow cokolwiek zrozumialo!?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stary byk Re: Kogo chce Bóg ukarać, temu rozum odbiera IP: *.imgw.pl 07.04.04, 21:46 A Polakom pewnie już całkiem odebrał. Teraz doczekamy się bożej kary. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wartburg Re: Kogo chce Bóg ukarać, temu rozum odbiera IP: *.b.dial.de.ignite.net 07.04.04, 22:16 Gość portalu: stary byk napisał(a): > A Polakom pewnie już całkiem odebrał. > Teraz doczekamy się bożej kary. Święte słowa... To będzie koniec wolnej Polski. Cena zwycięstwa nad komunizmem była zbyt niska i dopiero teraz trzeba ją będzie spłacić co do grosza. Może wtedy naród ten wreszcie oprzytomnieje. W takim głąbie jak Lepper doszukiwać się zbawcy bezkarnie nie można. Jego rządy skończą się wojną domową. Nawet trzech miesięcy nie utrzyma się u władzy i wszystko skończy się rzezią. Ale odpowiedzialność za nią spadnie nie na niego, tylko na imbecyli, co w niego uwierzyli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jac Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa IP: 213.17.204.* 08.04.04, 00:03 Jeżeli uda sie w tym sejmie uchwalic ordynacje większościową w okręgach jednomandatowych, to tylko ze strachu przed SO. To będzie SUKCES SAMOOBRONY. BEZ STRACHU PRZED NIĄ TAKA USTAWA NIE MIAŁA BY SZANS. Brawo SO. Jak na tym wyjdzie SO nie wiem, ale wiem że ZYSKA DEMOKRACJA. I jeszcze przykrość. Sukces SO w sonażach (ciekawe na ile prawdziwy, a na ile sterowany) doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego. Ze strachu przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO. To ból Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa 08.04.04, 00:18 Gość portalu: jac napisał(a): > Jeżeli uda sie w tym sejmie uchwalic ordynacje większościową w okręgach > jednomandatowych, to tylko ze strachu przed SO. To będzie SUKCES SAMOOBRONY. > BEZ STRACHU PRZED NIĄ TAKA USTAWA NIE MIAŁA BY SZANS. Brawo SO. > Jak na tym wyjdzie SO nie wiem, ale wiem że ZYSKA DEMOKRACJA. Czy to jest Twój pomysł czy gdzieś to wyczytałeś? Zgadzam się z tym i to mi dogadza:) > > I jeszcze przykrość. Sukces SO w sonażach (ciekawe na ile prawdziwy, a na > ile sterowany) doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego. Ze strachu > przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO. To ból Z tym się nie zgadzam. Klęska SLD jest jego własnego autorstwa. Ciężko na to pracowali 2 lata. Wyczytałam dzisiaj taką opinię prof. Rycharda: "Gdy kończyły się rządy AWS mówiło się, że ta ekipa odchodzi w złym stylu. Teraz widzimy, że w porównaniu do tego, co dziś się dzieje, ostatnie chwile Buzka były wyżynami elegancji i przyzwoitości". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jac Re: Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa IP: 213.17.204.* 08.04.04, 00:29 ad 1. Walke o ordynację w okręgach jednomandatowych ogłosił dzis Tusk w zwiazku z wynikami SO i ze strachu przed nia. A mi tak ordynacja odpowiada. ad 2. Tak SLD zasłuzył na klęskę. Ale ja pisałem o tym, że stach przed SO zjednoczy szeregi SLD, SDPL, PO, Jagielińskiego itd i powołaja (niestety) nowy rząd chcąc uniknoć wyborów. A to wg mnie ból. SLD i ten POpieprzony parlament wg mnie się zuzył i czas na nowy Odpowiedz Link Zgłoś