Dodaj do ulubionych

Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 %

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 09:04
najnowszy sondaż Rzeczypospolitej, LPR 9 %, SdPl 6 %, koalicja SLD - UP nie
wchodzi do Sejmu [7%].
Obserwuj wątek
    • zbychooo Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 09:11
      W końcu wyborcy zauważą że Lepper wszedł w układ z SLD i znienawidzony przez
      nich Miller jest w tej samej bandzie złodzieji co ich guru Endrju....
      • indris Ten numer nie ma szans 07.04.04, 09:50
        Wiązanie Samoobrony z SLD przez wskazywanie sytuacji, gdzie te dwie partie
        działały "po jednej stronie" jest bez szans. Można bowiem pokazać równie wiele
        sytuacji, gdzie Samoobrona sprzeciwiała się SLD. Można też - co ważniejsze -
        pokazać sytuacje, gdzie KAŻDA inna partia działała też wspólnie z SLD (może z
        wyjątkiem LPR).
        • zbychooo Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 10:24
          Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla
          aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich Lepper
          powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka jest
          prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto
          oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów......
          • leszek.sopot Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 11:11
            zbychooo napisał:

            > Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla
            > aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich
            Lepper powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka
            jest prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto
            > oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów......

            też mam taka nadzieję, ale może być też i tak, że podczas debaty w sejmie na
            raportem zaatakuje Kwaśniewskiego i KŚ, że nie wezwała go na przesłuchanie i
            może tym zyskać trochę głosów. Musimy poczekać na sejmową debatę. Podczas niej
            niestety może jeszcze dużo wygrać. A nie poparł projektu Nałęcza, Ziobro czy
            Rokity, moim zdaniem, z powodów politycznych - nie chciał wzmacniać obrazu tych
            osób, że to jedyni sprawiedliwi, gdyż zarazem musiałby przyznać, że ich
            oskarżenia pod jego adresem też są prawdziwe.
            • zbychooo Re: Lepper pokazał że SLD nie ruszy. 07.04.04, 11:26
              leszek.sopot napisał:

              > zbychooo napisał:
              >
              > > Głosowanie za raportem Błochowiak jest wyraźnym sygnałem Samoobrony dla
              > > aferzystów, ale tylko tych z LEWEJ strony sceny politycznej. To do nich
              > Lepper powiedział: "możecie spać spokojnie Samoobrona was nie ruszy" - taka
              > jest prawda o Lepperze "pogromcy" afer, niedługo ludzie przejrzą na oczy, kto
              > > oglądał Forum widział wynik głosowania telewidzów......
              >
              > też mam taka nadzieję, ale może być też i tak, że podczas debaty w sejmie na
              > raportem zaatakuje Kwaśniewskiego i KŚ, że nie wezwała go na przesłuchanie i
              > może tym zyskać trochę głosów. Musimy poczekać na sejmową debatę. Podczas
              niej
              > niestety może jeszcze dużo wygrać. A nie poparł projektu Nałęcza, Ziobro czy
              > Rokity, moim zdaniem, z powodów politycznych - nie chciał wzmacniać obrazu
              tych
              >
              > osób, że to jedyni sprawiedliwi, gdyż zarazem musiałby przyznać, że ich
              > oskarżenia pod jego adresem też są prawdziwe.


              Nie ważne czyjego raportu Lepper nie poparł (mógł nie poprzeć żadnego), ważne
              jest jaki raport Samoobrona poparła. A poparła wersję która fałszuje
              rzeczywistość, zataja prawdę, chroni ludzi winnych nadużyć w procesie
              legislacyjnym i nie tylko - właściwie przykrywa całą aferę i uniewinnia ludzi
              którzy maczali w tym palce. Teraz choćby nie wiem co Lepper w Sejmie
              powiedział, to fakty są take - Samoobrona pomogła SLD zataić prawdę o aferze
              Rywina, koniec kropka!
          • indris Co Lepper pokazał 07.04.04, 11:41
            Pokazał, że tzw afera Rywina jest tak naprawdę szopą i tematem zastępczym.
            Ostatecznie żadne pieniądze publiczne tam nie zostały stracone. A faktyczny
            stosunek Leppera do afer z "lewej" strony możana było zobaczyć przy sprawie
            STOEN-u. Dęta sprawa Rywina nie przesłoni złodziejskiej doktrynalnej
            prywatyzacji.
            NB w sprawie STOEN-u Platforma POPARŁA SLD. I to też ludzie pamiętają, a jak
            nie pamiętają, to Lepper im przypomni.
            • zbychooo Re: Co Lepper pokazał 07.04.04, 12:51
              indris napisał:

              > Pokazał, że tzw afera Rywina jest tak naprawdę szopą i tematem zastępczym.
              > Ostatecznie żadne pieniądze publiczne tam nie zostały stracone. A faktyczny
              > stosunek Leppera do afer z "lewej" strony możana było zobaczyć przy sprawie
              > STOEN-u. Dęta sprawa Rywina nie przesłoni złodziejskiej doktrynalnej
              > prywatyzacji.
              > NB w sprawie STOEN-u Platforma POPARŁA SLD. I to też ludzie pamiętają, a jak
              > nie pamiętają, to Lepper im przypomni.


              Przeciętny wyborca Samoobrony nie ma zielonego pojęcia co to jest STOEN, a o
              Rywinie każdy słyszał i wie że Rywin kombinował z SLD. Dlatego choćby nie wiem
              jak Lepper chciał to odkręcić, to i tak nie ukryje tego, że poparł
              Błochowiak-czyli utatłane w gównie SLD. Tym razem to gówno przykleiło się też
              do Samoobrony. Nawet w Sejmie - podczas głosowania nad raportem, Lepper nigdy
              nie zaatakuje ostro SLD i Millera, bo wie że Miller szybko nagłośni afery
              Leppera, o których nie jeden raz pisała Gazeta Polska, a o których SLD na razie
              lojalnie milczy.
              • ayran Re: Co Lepper pokazał 07.04.04, 13:12
                > Przeciętny wyborca Samoobrony nie ma zielonego pojęcia co to jest STOEN,

                Przeciętny wyborca Samoobrony nie jest klientem STOEN-u, więc nie powinien się
                troszczyć o to, komu płacą za dostawe energii przeciętni niewyborcy Samoobrony.
                Jeżeli Indris mieszka w Warszawie i nie podoba mu się STOEN, to niech napisze
                do STOEN-u że jest nielegalny i niech zaprzestanie płacenia rachunków.


                > a o
                > Rywinie każdy słyszał i wie że Rywin kombinował z SLD. Dlatego choćby nie
                wiem
                > jak Lepper chciał to odkręcić, to i tak nie ukryje tego, że poparł
                > Błochowiak-czyli utatłane w gównie SLD.

                Lepper odkręca to bardzo sprytnie - w sam raz tak, by trafić do umysłów swoich
                wyborców - że głosowanie posła łącznego było po to, aby udaremnić uchwalenie
                oszukańczego raportu Nałęcza, za pomocą którego Rokita, Ziobro i sam Nałęcz
                chcieli wybielić Kwaśniewskiego. Jakkolwiek głupio to brzmi, jest to akurat
                bardzo mądre i przekonywające dla tych, którzy wierzą Lepperowi.


                > Tym razem to gówno przykleiło się też
                > do Samoobrony. Nawet w Sejmie - podczas głosowania nad raportem, Lepper nigdy
                > nie zaatakuje ostro SLD i Millera, bo wie że Miller szybko nagłośni afery
                > Leppera, o których nie jeden raz pisała Gazeta Polska, a o których SLD na
                razie
                > lojalnie milczy

                Chyba warto przypomnieć Cimoszewiczowi, co też Lepper opowiadał o jego ojcu.
              • indris Wyborca Samoobrony... 07.04.04, 14:44
                ...wie, co to jest STOEN, bo w tej sprawie były głośne awantury w Sejmie,
                pierwsza za sprawą posła Janowskiego. Wiadomości o Rywinie czerpał z tego
                samego źródła. A oprócz STOEN-u były i inne doktrynalne prywatyzacje np. w
                Gdańsku (gdzie PO sprzedało GPEC miejskiej firmie z Lipska). A sprawa Rywina
                postrzegana jest przez wielu jako polityczna rozróba Michnika i nagonka na
                tych, do których miał osobistą złość (np. Jakubowska). To znacznie mniej
                porusza zwykłych ludzi niż dziennikarskie elity. Postrzegane jest jako
                wewnętrzna rozgrywka ONYCH, gdzie mafia Michnikowa jest tylez warta co mafia
                Millerowa. Elity wciąż nie moga zrozumieć, że są dla ludu równie obce,
                niezaleznie od obozu.
                • zbychooo Re: Wyborca Samoobrony... 07.04.04, 15:21
                  indris napisał:

                  > ...wie, co to jest STOEN, bo w tej sprawie były głośne awantury w Sejmie,
                  > pierwsza za sprawą posła Janowskiego. Wiadomości o Rywinie czerpał z tego
                  > samego źródła. A oprócz STOEN-u były i inne doktrynalne prywatyzacje np. w
                  > Gdańsku (gdzie PO sprzedało GPEC miejskiej firmie z Lipska).

                  Stary nie łudź się, wyborca SO nie czyta gazet i nie ogląda Sejmu, jedź do
                  pierwszego z brzegu małego miasteczka i zapytaj przechodnia o GPEC, a potem o
                  Rywina to zobaczysz jak wygląda znajomość jednego a jak teg drugiego tematu.


                  A sprawa Rywina
                  > postrzegana jest przez wielu jako polityczna rozróba Michnika i nagonka na
                  > tych, do których miał osobistą złość (np. Jakubowska).

                  W kręgach SLD owszem.


                  To znacznie mniej
                  > porusza zwykłych ludzi niż dziennikarskie elity. Postrzegane jest jako
                  > wewnętrzna rozgrywka ONYCH, gdzie mafia Michnikowa jest tylez warta co mafia
                  > Millerowa.

                  Kilka dni temu dowiedzieli się też, że mafia Lepperowa maczała w tym palce ;-)


    • leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 09:12
      Sytuacja rozwija się niepomyślnie. Ostrzegałem, że tak sie może stać i
      wskazywałem błędy taktyki PO. Zostałem przez forumowiczów zakrzyczany. Nie
      czuję teraz żadnej satysfakcji, gdy koalicja PO-PiS ma tylko 3 pkt. przewagi
      nad Samoobroną. Oby nie było jeszcze gorzej.
      • Gość: camillo Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: 80.51.231.* 07.04.04, 10:07
        Nie sądzisz, że aktualne wydarzenia w kraju (rozpad i kompromitacja SLD choćby)
        mogły mieć dużo większy wpływ niż jakaś tam strategia PO?
        • leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 11:06
          Afery, którymi sprawcami byli członkowie SLD spowodowały spadek poparcie tej
          partii w marcowych sondażach do poziomu poniżej 10 proc. Elektorat tej partii
          odpłynął zarówno do PO jak i SO. Moim zdaniem dalszy rozkład tej partii nie
          miał już wpływu na przepływ elektoratu. Natomiast w marcu PO wypowiedziało
          wojnę Lepperowi. Na forum toczyjiśmy m.in. dyskusję o pojedynku Rokita-Lepper w
          radiu Z. Wskazywałem wówczas, ze w odbiorze społecznym taki sposób walki ("z
          chamem walczymy po chamsku") może doprowadzić do spadku poparcia dla PO i
          wzrost dla SO. Jeszcze źle przysłużył się PO atak Rokity na Olechowskiego, co z
          równoczesnym powstaniem SdPL spowodowało nieznaczny odpływ poparcia w kierunku
          borówek (łącznie SLD i SdPL mają teraz więcej niż w marcu).
          • Gość: wartburg Jak demontować Leppera IP: *.b.dial.de.ignite.net 07.04.04, 12:56
            leszek.sopot napisał:

            > Natomiast w marcu PO wypowiedziało
            > wojnę Lepperowi. Na forum toczyjiśmy m.in. dyskusję o pojedynku Rokita-Lepper
            w
            >
            > radiu Z. Wskazywałem wówczas, ze w odbiorze społecznym taki sposób walki ("z
            > chamem walczymy po chamsku") może doprowadzić do spadku poparcia dla PO i
            > wzrost dla SO.

            Nie byłeś taki osamotniony. Przypominam gwoli ścisłości. Parę rozsądnych osób
            było tutaj tego samego zdania. Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku.
            Zniżanie się do jego poziomu, czyli wdawanie sie w pyskówki, było fatalnym
            błędem Rokity, czego rezultaty widzimy już dzisiaj. To było do przewidzenia,
            niestety.

            Uważam, że w tej chwili najskuteczniejszą strategią może być tylko ciągłe
            wywlekanie powiązań Leppera ze skompromitowanym Millerem, którego popularność
            nie przekracza chyba nawet jednego procenta.

            Poza tym można go przypierać do muru argumentem, że jak do tej pory nie wykrył
            żadnej afery. Mimo że jak szumnie zapowiadał, utworzył w tym celu jakieś
            biuro - i to dość dawno. Trzeba go demontować jako "najbardziej zasłużonego
            pogromcę złodziei i aferzystów", co wcale nie jest takie trudne, bo jego nadęta
            frazeologia opiera się na kłamstwie.


            • indris Jak demontować Leppera - przepis samobójcy 07.04.04, 13:09
              wartburg napisał: "Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku". A to jest
              właśnie to, co 90% Polaków doprowadza do pasji. Polacy mają dosyć "panów".
              Wywlekanie powiązań Leppera z Millerem jest równiez samobójstwem, bo Lepper bez
              trudu wykaże, że takie same powiązania mają WSZYSCY inni z tzw sceny
              politycznej. Platforma - przy programie Hausnera. Platforma i PiS - w sprawie
              poparcia dla irackiej awantury.
              • zbychooo Re: Jak demontować Leppera - przepis samobójcy 07.04.04, 14:17
                Przecież wszyscy wiedzą że nie chodzi tylko o przypominanie wyborcom jak Lepper
                popierał SLD w głosowaniach, pal sześć lustrację, wotum zaufania dla rządu
                Millera, czy krycie mocodawców Rywina, cały dynamit jest ulokowany w innym
                miejscu i Miller bez mrugnięcia okiem go zdetonuje gdy tylko Lepper skoczy mu
                do gardła. Lepper doskonale o tym wie i dlatego szczególnie ulgowo traktuje SLD.
              • leszek.sopot Jak demontować Leppera - przepis idealisty 07.04.04, 14:29
                indris napisał:

                > wartburg napisał: "Z Lepperem należy walczyć z góry - po pańsku". A to jest
                > właśnie to, co 90% Polaków doprowadza do pasji. Polacy mają dosyć "panów".
                > Wywlekanie powiązań Leppera z Millerem jest równiez samobójstwem, bo Lepper
                bez trudu wykaże, że takie same powiązania mają WSZYSCY inni z tzw sceny
                > politycznej. Platforma - przy programie Hausnera. Platforma i PiS - w sprawie
                > poparcia dla irackiej awantury.

                Moim zdaniem jest to prawdziwa i z zarazem nieprawdziwa teza, że "Polacy mają
                dosyć "panów"". W prostym, powszechnie przyjętym znaczeniu - zgadzam się.
                Ale jeżeli pod tym pojęciem byśmy też rozumieli ludzi z autorytetem
                intelektualnym a zarazem "ciepłych", przyjaznych dla innych, to sytuacja jest
                inna. Ze swojego, pomorskiego podwórka mogę podać przykład ostatnich wyborów do
                senatu. Kandydatką Unii Wolności była Olga Krzyżanowska, czyli tzw. partii
                pyszałków i zarozumialców, która wybory te wygrała w cuglach - bardzo dużo
                głosów zebrała na lokalnej prowincji. Nie zaszkodziła jej partyjna łatka.
                To nie jest tak, ze ludzie chcą mieć u władzy ludzi chamskich, nieokrzesanych i
                mało inteligentnych. Chcą mieć takich, którzy potrafią ich słuchać i rozmawiać
                z nimi.
                W propagandzie o elektorat wyborczy z pewnością konieczne jest zwrócenie się do
                tego rozczarowanego elektoratu. Nie można poprzestawać na krytyce Leppera - w
                ten sposób mimochodem wskazuje się, że jest on jedynym możliwym reprezentantem
                tych ludzi. Tylko pytanie, kto ma się zwrócić w ten sposób do ludzi
                zniechęconych, skrzywdzonych transformacją i reformami, rozczarowanych klasą
                polityczną. Moim zdaniem, na pewno nie mogą tego zrobić skutecznie pojedyncze
                partie polityczne (bardziej się bowiem troszczą o rywalizację pomiędzy sobą).
                Konieczny jest jakaś forma porozumienia międzypartyjnego, a jednocześnie próba
                znalezienia alternatywnego, prostego sposobu pokazania tym ludziom, że istnieją
                inne sposoby porawy ich losu od tych, które propaguje Lepper.
            • jak_nie_jak_tak Re: Jak demontować Leppera 07.04.04, 14:29

              > Nie byłeś taki osamotniony. Przypominam gwoli ścisłości. Parę rozsądnych
              osób
              >
              > było tutaj tego samego zdania. Z Lepperem należy walczyć z góry - po
              pańsku.
              > Zniżanie się do jego poziomu, czyli wdawanie sie w pyskówki, było fatalnym
              > błędem Rokity, czego rezultaty widzimy już dzisiaj. To było do przewidzenia,
              > niestety.

              Nie do konca tak. PO zaplacila za 3 ustawy z planu Hausnera.
              Natomiast "walka z gory" moze przyniesc skutki odwrotne. Elektorat So (oprocz
              jednego Indrisa:)) nie czyta gazet i uwaza iz to ta elita chce
              dokopac "ludowemu" lepperowi.
    • herr.tick Wyborowa 40% 07.04.04, 09:20
      To jest wynik, do którego nieubłaganie zmierza Samoobrona.
      • signal Re: Wyborowa 40%, nie trzeba ponad 50 % 07.04.04, 09:37
        najlepiej niech dostanie ponad 50 %, będzie mógł sam utworzyć "rząd ocalenia
        narodowego" pod swoim przywódctwem. Balcerowicz musi się szybko ewakuować bo go
        zamkną, kapitaliści niech wynoszą się za granicę i sprzedają swoje firmy, czas
        wócić do PGR-ów, szykować reglamentację towarów, sprzedawać złotówki i kupować
        obcą walutę.
      • keksz Re: Wyborowa 40% 07.04.04, 18:00
        w najbliższym sondazu bedzie miał jeszcze
        więcej. Po tym jak obiecał każdemu 500, a
        wkrótce 900 zl? Murowane. Naiwnośc ludzka nie
        zna granic.
    • Gość: Tomasz Kawch rozwiazal problem postkomunizmu IP: *.toulouse.inra.fr / *.toulouse.inra.fr 07.04.04, 11:27
      Wyglada na to, ze nowa-stara partia Borowskiego moze liczyc co najwyzej na
      kilka miejsc, a byc moze nawet nie wejdzie do Sejmu, podobnie jak resztki SLD.
      Tak wiec Kawch, przez przypadek rozwiazal problem postkomunizmu w Polsce,
      chociaz mial inne intencje. W tym przypadku przypomina Gorbaczowa, ktory tak
      bardzo chcial zostac prezydentem ZSRR, ze go nieumyslnie zniszczyl.
      • Gość: edi Re: Ten cały bajzel to między innymi załsuga .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 11:47
        Kwacha, przez 9 lat siedział cicho, wręczał medale, organizował bankiety i bale,
        a co zrobił dla Polski ?.
        • indris Co zrobił Kwas 07.04.04, 11:58
          Kwas zrobił bardzo dużo. Angażując Polskę w iracką awanturę i pozyskując dla
          tej paranoi poparcie prokapitalitalistycznej opozycji (PO i PiS) zaprezentował
          większości Polaków władzę i "odpowiedzialną" opozycję jako ONYCH, którym nie
          należy wierzyć.
    • stefan4 Zła diagnoza 07.04.04, 14:04
      Nadzieje na wykończenie Samoobrony zabiegami propagandowymi, odpowiednimi
      słowami i zaklęciami, informacją i innymi działaniami ze sfery ,,nadbudowy''
      wynikają z całkowicie mylnej diagnozy sytuacji w kraju. Narosło wiele problemów
      ,,bazy'', które trzeba rozwiązywać. Dopóki się tego wysiłku nie podejmie, to
      można zatrzymać Leppera (na przykład takimi metodami jak Kluskę) ale nie można
      powstrzymać wzbierającej fali buntu społecznego.

      Ponieważ ta błędna diagnoza jest stawiana bardzo powszechnie w całej stolycy, we
      wszystkich koteriach, na wszystkich kanapach i w prawie całej prasie, jestem
      pełen najgorszych obaw o przyszłość. Otóż Samoobrona jest tą wąską ścieżką,
      którą możemy przejść przez bagno. Taka opcja, że jakaś Platforma
      Socjaldemokracji Polsko-Obywatelskiej naprawi nam kraj, po prostu nie istnieje.
      Nie widać, żeby chcieli to zrobić a gdyby nawet chcieli, to jeszcze nie zaczęli
      się zastanawiać jak. Najbardziej optymistyczny scenariusz mający jeszcze szanse
      realizacji to taki, że odbędą się szybko wybory, wygra je Samoobrona ale słaby
      rząd powołają salony, i ten rząd upadnie po roku albo 2 latach panowania. Do
      tego czasu Samoobrona powinna już nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne do
      rządzenia przy użyciu kupionych ekspertów.

      Jeśli Samoobrona jakimś cudem zostanie teraz pokonana, to będzie gorzej, może
      się polać dużo krwi. Jeśli Samoobrona od razu zacznie rządzić, to też będzie
      gorzej; ona się na razie do tego w ogóle nie nadaje, jeszcze potrzebuje trochę
      czasu.

      - Stefan
      • herr.tick Zła racja 07.04.04, 15:38
        Bardzo mi przykro, ale masz rację :(
      • Gość: jack Re: Trafna diagnoza IP: *.proxy.aol.com 07.04.04, 16:01
        Wiekszosc ludzi zabierajacych tu glos, albo diabolizuje Leppera albo nie
        rozumie aktualnych realiow w tym kraju i sytuacji jego elektoratu.
        Na naprawe kraju przez ktorakolwiek z istniejacych partii nie wierzy, nie tylko
        nazywany tu potocznie "chlam" (tzn. bezrobotni, chlopi, zbierajacy po
        smietnikach - ci poparzen sie nie boja), ale coraz wieksza ilosc drobnych
        przedsiebiorcow, a przede wszystkim rzesza szukajacej pracy absolwentow uczelni
        i ludzi chcacych rozliczen winnych obecnego stanu panstwa.
        W skali panstwa jest to liczba znacznie przekraczajaca polowe populacji.
        I dla tych ludzi NIE MA w tym krju osoby bardziej wiarygodnej niz Lepper.
        Jest to brutalna choc smutna prawda.
        Pytanie z kim i z jakimi ekonomistami chce SO swoj program realizowac?
        Jest to jedyny na dzis istniejacy program partii politycznych w Polsce.
        • leszek.sopot Re: Niepełna diagnoza 07.04.04, 16:22
          Swoję ideę przedstawiłem w tym poście (powyżej w wątku)
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=11843788&a=11851646
          Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządzili
          sprawiedliwi i uczciwi ludzie. Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity
          polityczne jest powszechna i nieodwracalna.
          • Gość: stąd Re: Niepełna diagnoza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 17:07
            leszek.sopot napisał:

            > Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządzili
            > sprawiedliwi i uczciwi ludzie.

            Jeśli jest, jak mówisz, dlaczego nikt nie stara się urzeczywistnić tego
            szlachetnego "chciejstwa"?
            Ba, tylko nieliczni, tak jak Ty to zrobiłeś, artykułują to pragnienie. Co stoi
            na przeszkodzie? Co nas powstrzymuje przed sformułowaniem zasad, jakim podlegać
            powinno funkcjonowanie państwa.
            Czy musimy pozostawać jedynie widzami igrzysk rozgrywanych między "złodziejami"
            a "barbarzyńcami"? A może jednak możliwa jest Trzecia Droga z pominięciem
            walczących stron?

            > Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity
            > polityczne jest powszechna i nieodwracalna.

            Tu na pewno nie masz racji. Z zastrzeżeniem, że chodzi o "tak zwane" elity, a
            nie te autentyczne.
            • leszek.sopot Re: Niepełna diagnoza 07.04.04, 17:31
              Gość portalu: stąd napisał(a):

              > leszek.sopot napisał:
              > > Mogę uzupełnić, że i ja i każdy obywatel tego kraju chciałby aby nim rządz
              > ili sprawiedliwi i uczciwi ludzie.
              >
              > Jeśli jest, jak mówisz, dlaczego nikt nie stara się urzeczywistnić tego
              > szlachetnego "chciejstwa"?
              > Ba, tylko nieliczni, tak jak Ty to zrobiłeś, artykułują to pragnienie. Co
              > stoi na przeszkodzie? Co nas powstrzymuje przed sformułowaniem zasad, jakim
              > podlegać powinno funkcjonowanie państwa.
              > Czy musimy pozostawać jedynie widzami igrzysk rozgrywanych
              > między "złodziejami" a "barbarzyńcami"? A może jednak możliwa jest Trzecia
              > Droga z pominięciem walczących stron?

              Ba, gdybym wiedział jak to zrobić to bym napisał. Mogę próbować sformułować
              jedynie ideę, ale kompletnie w tym świecie nie czuję możliwości realizacji.
              Trzebaby chyba wierzyć w cuda, że pojawiłby się ktoś uczciwy, mądry,
              współczujący z wielką charyzmą, który umiałby zorganizować na nowo ruch
              społecznej odnowy. W naszym rozpolitykowanym narodzie, że posłużę się metaforą,
              rozsiano tak wiele ziaren zła, wzajemnej nienawiści, na których żerują partie
              polityczne. Dla swoich celów wyborczych podsycają jeszcze w ludziach
              oskarżenia, a same nie są w stanie wznieść się ponad doraźne korzyści, choć
              przecież każda w jakiś sposób myśli o lepszym życiu obywateli.
              Tak więc czuję potrzebę stworzenia nowego ruchu odnowy państwa (ale z jakim
              programem ekonomicznym i społecznym?), ale wątpię, że mógłby on zostać przez
              bardzo nieufne społeczeństwo zaakceptowany. Z drugiej strony trudno mi uwierzyć
              by partie polityczne mogły znaleźć porozumienie w najważniejszych dla kraju
              kwestiach - to powinny robic cały czas w Sejmie lecz tego nie robią.

              > > Nie uważam z kolei, że niewiara w tzw. elity polityczne jest powszechna i
              nieodwracalna.
              > Tu na pewno nie masz racji. Z zastrzeżeniem, że chodzi o "tak zwane" elity, a
              > nie te autentyczne.

              Specjalnie napisałem tzw. bo dla mnie jest jeszcze w Polsce wiele osób godnych
              nazwania elitą kulturalną i intelektualną naszego kraju (te tzw. - to głównie
              te, które możemy oglądać w Sejmie).
      • ayran Re: Zła diagnoza 07.04.04, 16:48
        stefan4 napisał:

        > Nadzieje na wykończenie Samoobrony zabiegami propagandowymi, odpowiednimi
        > słowami i zaklęciami, informacją i innymi działaniami ze sfery ,,nadbudowy''
        > wynikają z całkowicie mylnej diagnozy sytuacji w kraju. Narosło wiele problemó
        > w
        > ,,bazy'', które trzeba rozwiązywać.

        Jakie problemy masz ma myśli? Rozumiem, że chodzi ci o biedę, bezrobocie,
        rozwarstwienie społeczne, złą jakość funkcjonowania państwa. I sądzisz, że nikt
        poza Samoobroną nie chce tych problemów rozwiązywać. Błąd - jeśli nikt nie
        chce, to zwłaszcza nie chce Samoobrona. A jeżeli ktokolwiek chce, to na pewno
        nie jest to Samoobrona.

        > Najbardziej optymistyczny scenariusz mający jeszcze szans
        > e
        > realizacji to taki, że odbędą się szybko wybory, wygra je Samoobrona ale słaby
        > rząd powołają salony, i ten rząd upadnie po roku albo 2 latach panowania. Do
        > tego czasu Samoobrona powinna już nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne
        do
        > rządzenia przy użyciu kupionych ekspertów.

        Samoobrona tego nie chce, a ci eksperci, którzy są do kupienia przez
        Samoobronę, tego nie umieją.

    • Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 14:20
      ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie??? i to az 29% Polakow???
      taki mamy poziom kretynizmu w ojczyznie???


      • Gość: beb Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.04, 14:26
        W tym kraju ludzie jeszcze nie mieli okazji głosować ZA. Tutaj głosuje się
        PRZECIW.
        • Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 14:34
          dobra, ale glosowac na Leppera??? bez przesady, lepiej dla takich niech zostana
          w domu, albo na UPR glosuja
      • Gość: Bodzio Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.ustron.sdi.tpnet.pl 07.04.04, 14:47
        Gość portalu: ok napisał(a):
        > ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie???

        Ludzi nic nie rajcuje w Samoobronie.
        Ludzie zagłosują na Samoobronę bo są wkurzeni.
        Za Samoobroną zagłosuje jeszcze więcej niż
        teraz przyznaje się w sondażach - bo to niepoprawnie
        politycznie przyznawać się do popierania Samoobrony.
        Zobaczycie jak Samoobrona zacznie zyskiwać gdy
        PO czy ta nowa Socjaldemokracja zaczną przyznawać
        się do Balcerowicza - Samoobronie to wystarczy.
        No i w końcu trzeba będzie ujawnić te przekręty
        w Służbie Zdrowia 8 mld zł zagrabione przez koncerny
        farmaceutyczne to tyle ile SZ brakuje. Lepper
        bezwzględnie to wykorzysta.
        Faktem jest że "stare" partie i kanapy są na równi pochyłej.
        Na koniec jak ludziom zostanie wybór między LPR-em a Samoobroną
        no to chyba lepiej by rządziła Samoobrona.
        • Gość: ok Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.g-net.pl 07.04.04, 15:00
          nie wiem czy lepiej zeby rzadzila samoobrona, czy lpr, znie wiem pozatym co oni
          chca od balcerowicza gbyby jego reformy kontynuowano to nie bylibysmy teraz 5
          lat za slowacja.
          • Gość: jack Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.proxy.aol.com 07.04.04, 15:20
            jesli nie wiesz : za co jest krytykowany Balcerowicz to przeczytaj:
            www.maloca.com/zagloba/pozn.htm
      • stefan4 Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 15:32
        ok:
        > ludzie napiszcie prosze co was rajcuje w samoobronie??? i to az 29% Polakow???
        > taki mamy poziom kretynizmu w ojczyznie???

        Ale rozumiesz, że podpierając pytanie emocjonalnym epitetem odcinasz sobie
        samemu drogę do zrozumienia, prawda?

        - Stefan
    • Gość: stefan Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 14:37
      Może trzeba aby ci którzy popierają Samoobronę doświadczyli na własnej skórze
      jak to będzie gdy expoze wygłosi Andrzej Lepper. "Jak nie dotkniesz to się nie
      oparzysz"
      • leszek.sopot Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 14:46
        Gość portalu: stefan napisał(a):

        > Może trzeba aby ci którzy popierają Samoobronę doświadczyli na własnej skórze
        > jak to będzie gdy expoze wygłosi Andrzej Lepper. "Jak nie dotkniesz to się nie
        > oparzysz"

        Ludzie są już poparzeni - wybierali Wałęsę, SLD i AWS
    • Gość: ja Re: Jak mam się obronić przed Samoobroną ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 15:24
      ludzie ratunku, pomocy, pomóżcie.
    • keksz Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % 07.04.04, 16:32
      naszemu społeczeństwu, nie wystarcza, że
      ciagle dostaje w du_pę, wygląda na to, że
      jeszcze domaga się kopa. To sie chyba
      masochizm nazywa.
      • Gość: Stan Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 17:07
        Pan Rokita,ze swoja inteligencja i strategia zapewni Samoobronie 50%
        poparcia.
        Pseudo inteligent, calkowita nieudolnosc wykazal podczas przesluchan swiadkow.
        Gdyby pan Rokita ogladal TV i umial wyciagac wnioski zmienilby swoja strategie.
        Podczas kazdego sadazu TV im dluzej probuje on cos udowodnic tym szybciej
        jego poparcie spada. Pseudo elokwentna wypowiedz juz nie dziala.
        Dotyczy to tez PIS, SLD i innych przemalowanych demokratow.
        Samoobrona uzyskalaby 35% poparcia gdyby wyrzucono z niej takie "gwiazdy" jak
        Berger.
        O Naleczu nie warto nawet pisac - kompletne dno.
        Niezaleznie kto bedzie u koryta czeka Polske twarde ladowanie.
      • Gość: jacek2 Re: Samoobrona 29 %, PO 22 %, PIS 10 % IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 07.04.04, 17:09
        A gdy Fuhrer Lepper przejmie wlzdze to kop bedzie potezny!!!! Moze tego trzeba
        zeby te 30 % polakow cokolwiek zrozumialo!??
    • Gość: stary byk Re: Kogo chce Bóg ukarać, temu rozum odbiera IP: *.imgw.pl 07.04.04, 21:46
      A Polakom pewnie już całkiem odebrał.
      Teraz doczekamy się bożej kary.
      • Gość: wartburg Re: Kogo chce Bóg ukarać, temu rozum odbiera IP: *.b.dial.de.ignite.net 07.04.04, 22:16
        Gość portalu: stary byk napisał(a):

        > A Polakom pewnie już całkiem odebrał.
        > Teraz doczekamy się bożej kary.


        Święte słowa... To będzie koniec wolnej Polski.

        Cena zwycięstwa nad komunizmem była zbyt niska i dopiero teraz trzeba ją będzie
        spłacić co do grosza. Może wtedy naród ten wreszcie oprzytomnieje.

        W takim głąbie jak Lepper doszukiwać się zbawcy bezkarnie nie można. Jego rządy
        skończą się wojną domową. Nawet trzech miesięcy nie utrzyma się u władzy i
        wszystko skończy się rzezią. Ale odpowiedzialność za nią spadnie nie na niego,
        tylko na imbecyli, co w niego uwierzyli.
    • Gość: jac Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa IP: 213.17.204.* 08.04.04, 00:03
      Jeżeli uda sie w tym sejmie uchwalic ordynacje większościową w okręgach
      jednomandatowych, to tylko ze strachu przed SO. To będzie SUKCES SAMOOBRONY.
      BEZ STRACHU PRZED NIĄ TAKA USTAWA NIE MIAŁA BY SZANS. Brawo SO.
      Jak na tym wyjdzie SO nie wiem, ale wiem że ZYSKA DEMOKRACJA.

      I jeszcze przykrość. Sukces SO w sonażach (ciekawe na ile prawdziwy, a na
      ile sterowany) doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego. Ze strachu
      przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO. To ból
      • basia.basia Re: Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa 08.04.04, 00:18
        Gość portalu: jac napisał(a):

        > Jeżeli uda sie w tym sejmie uchwalic ordynacje większościową w okręgach
        > jednomandatowych, to tylko ze strachu przed SO. To będzie SUKCES SAMOOBRONY.
        > BEZ STRACHU PRZED NIĄ TAKA USTAWA NIE MIAŁA BY SZANS. Brawo SO.
        > Jak na tym wyjdzie SO nie wiem, ale wiem że ZYSKA DEMOKRACJA.

        Czy to jest Twój pomysł czy gdzieś to wyczytałeś?
        Zgadzam się z tym i to mi dogadza:)

        >
        > I jeszcze przykrość. Sukces SO w sonażach (ciekawe na ile prawdziwy, a na
        > ile sterowany) doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego. Ze strachu
        > przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO. To ból

        Z tym się nie zgadzam. Klęska SLD jest jego własnego autorstwa.
        Ciężko na to pracowali 2 lata. Wyczytałam dzisiaj taką opinię prof. Rycharda:

        "Gdy kończyły się rządy AWS mówiło się, że ta ekipa odchodzi w złym stylu.
        Teraz widzimy, że w porównaniu do tego, co dziś się dzieje, ostatnie chwile
        Buzka były wyżynami elegancji i przyzwoitości".
        • Gość: jac Re: Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa IP: 213.17.204.* 08.04.04, 00:29
          ad 1. Walke o ordynację w okręgach jednomandatowych ogłosił dzis Tusk w zwiazku
          z wynikami SO i ze strachu przed nia. A mi tak ordynacja odpowiada.
          ad 2. Tak SLD zasłuzył na klęskę. Ale ja pisałem o tym, że stach przed SO
          zjednoczy szeregi SLD, SDPL, PO, Jagielińskiego itd i powołaja (niestety) nowy
          rząd chcąc uniknoć wyborów. A to wg mnie ból. SLD i ten POpieprzony parlament
          wg mnie się zuzył i czas na nowy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka