Dodaj do ulubionych

Murzynek dla matysiaka i innych babolców;)

08.04.09, 10:26
składniki:
2 szklanki mąki ( ja używam wrocławskiej)
1 kostka margaryny/masła
1/2 opakowania proszku do pieczenia
1/2 szklanki wody ( zimna może być)
4 łyżki CIEMNEGO kakao
2 szklanki cukru
3 jajka

Przygotowanie:
masło/margarynę stopić ( w garnku na małym ogniu - nie może się
zagotować, niech się delikatnie topi), dolać 1/2 szklanki wody, 4
łyżki ciemnego kakao, 2 szklanki cukru. Dokładnie wymieszać ( niech
sobie nadal na lekkim ogniu w garnku siedzi). Odlać pół
szklanki "masy" ( będzie potrzebna do polewy), resztę zestawić z
ognia.
Do sporej miski wsypać mąkę, pół opakowania proszku do pieczenia.
Oddzielić żółtko od białka.
Żółtko dodać do miski z mąką, następnie deliktanie ( wolno) wlewać
masę ( tą z garnka). Wymieszać całość dokładnie ( można wkładać do
masy palce i jeść ją - jest pysznawink).
Białko ubić na twardą pianę. Dodać do masy, delikatnie mieszając.
Ciasto gotowe.
Teraz przygotowujemy blaszkęsmile Można ją wysmarować tłuszczem (
masło, margaryna) i osypać bułką tartą. Ja zawsze blachę wykładam
papierem do pieczenia.
Piec ciasto w temp. 180 stopni przez 45minut.wink

Na koniec, zaraz po wyjęciu polać masą, którą odlaliśmy do szklankibig_grin

i SMACZNEGO!!!

p.s ciasto wyszło wszystkim, którzy je pieklibig_grin nie da się go
zepsućbig_grin
Obserwuj wątek
    • cudko1 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:35
      a żeby zamiast ciemnego kakako dac jasne?? nie lubie takiego
      murzynka za gorzki dla mnie jest, za mało mleczny. Może zytakim
      kakao i mleczną czekolada byłoby inne?? ale czy by wyszło??
      • olamaj29 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:37
        A jakiś sprawdzony przepis na biszkopt macie?? Tylko żeby nie opadł Plissssssssss
        • matysiaczek.0 biszkopt - wychodzi zawsze 08.04.09, 10:42
          6 jajek
          1,5 szkl mąki
          1 i 1/4 szkl cukru
          cukier waniliowy
          2 łyżeczki proszku

          ubijasz białka szybko, dodajesz cukier - dalej szybko, jak cukier się rozpuści dajesz żółtka - trochę zwalniasz tempo ubijania, dajesz mąkę i proszek ubijając wolniutko a nawet mieszając łyżką, wwalasz do blaszki i pieczesz albo max 40 min, albo jak się zrumieni (ja zawsze na oko piekę)
      • tabakierka2 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:37
        dodaj mnie kakao/a? np. 3łyżki. Wtedy bedzie mniej gorzkie. Z jasnym
        nie wyjdzietongue_out już probowałam. Nie smakuje jak murzynek.
        Możesz zrobić jeszcze kombinację więcej cukru np. 2,5 szklanki i
        3łyżki kakao.
        • cudko1 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:41
          wiez i chyba o to mi chodzi żeby nie smakował jak murzynek. A jak
          smakowało?? jadalne było?? urosło ??
          • tabakierka2 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:44
            urosnąć, urośnie, bo to nie ma wpływu na "procedurę", ale w smaku
            nijakie ( nie miało smaku).
            Jesli lubisz możesz wrzucić jeszcze wiśnie ( drylowane, bez pestek)
            wcześniej otoczone w mące ( wtedy nie będą spadać na dno cista).
            Wtedy smak jest fajny.
            Inna wersja - "Ambasador" ( już nie Murzynek). Przygotowanie takie
            samo, ale:
            -> ubijasz białko dodatkowe ( z 2 jajek wystarczy) na pianę,
            dodajesz łyżkę cukru i wiórki kokosowe i wykładasz taką "masą"
            ciasto. I pieczesz normalnie jak Murzynkawink
            Aha, Murzynka posypuję takimi "kreseczkami" smakowymi ( posypka?).
            • matysiaczek.0 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:47
              u mnie ambasador to murzynek pieczony z serem...na wierzch krem i potem jeszcze polewa czekoladowa...bossssze jakie to pyszne jest
    • matysiaczek.0 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:43
      rozpieszczasz mnie ryso..smile dziękuję, właśnie wczoraj małż zakomunikował, że murzyn ma być na święta z polewą i wisienkami mniam mniam big_grin
      • cudko1 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:46
        a co myślisz o takiej kombinacji - ciasto tradycyjne, do tego wiśnie
        i polewa z czekolady mlecznej??
        • tabakierka2 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:48
          cudku,
          daj znać jakie wyjdziewink

          matysku, a w jakiej temp. piec biszkopt???
          • matysiaczek.0 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:50
            kobieto ja mam taki elektryczny piekarnik, że tylko go do prądu podłączam i on piecze, niczego nie nastawiam, także nie wiem jaka to temp uncertain
            • tabakierka2 może 180 - tradycyjnie?:) 08.04.09, 10:50

        • matysiaczek.0 Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 10:49
          no szczerze, to takie tradycyjne, ale jak piszesz wisnie, to ja wszystko co zawiera ten owoc pochłaniam i smakuje mi, więc pewnie takie cudo również smile
    • karra-mia Re: Murzynek dla matysiaka i innych babolców;) 08.04.09, 13:19
      znam ten sam przepissmile potwierdzam, zawsze wychodzi
      • cudko1 wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 10:25
        czy kupić mrożone np.??
        • tabakierka2 Re: wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 11:07
          raczej mrożone bym sugerowałabig_grin

          nie wiem, czy "kompotowe" nie rozmiękną i wyjdzie z tego brejatongue_out
          • cudko1 Re: wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 11:43
            oki tabakierko jesteś odpowiedzialna za ciasto w tym roku - bo ja
            robię tylko jedno - u mnie niejadki ciastowe są. Ale jak będzie
            jedno i dobre to może pójdzie.
            • tabakierka2 Re: wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 11:48
              kurcze, nie znam osoby, która by nie polubiła tego ciastasmile

              poważnie!

              mam jeszcze przepis na ciasteczka serowe - mega łatwe w przygotowaniu, ale wolę
              jednak murzynka.
              A ciasteczka wyglądają tak:

              https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/gh/ze/4ybx/809dCkNlDas77XCP1X.jpg
              • cudko1 Re: wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 11:52
                daj ten przepis jak szybkie to się może zdecyduję
                • tabakierka2 Re: wiśnie mogą być takie z kompotu 10.04.09, 12:00
                  napiszę Ci jak wezmę od mamy, bo nie mogę go nigdzie znaleźć uncertain
                  ale to pewnie przez te porządki indifferent
                • tabakierka2 mam!!!ciasteczka serowe 10.04.09, 12:08
                  składniki:

                  250g mąki ( 1,5 szklanki)
                  250g białego sera ( na sernik)
                  250g masła
                  3-4 jabłka ( ja zwykle korzystam z Championów, bo są słodkie i soczyste)
                  1 cukier waniliowy
                  cukier puder do dekoracji
                  1 łyżeczka proszku do pieczenia

                  Przygotowanie:
                  Z mąki, sera, cukru waniliowego i masła wyrobić ciasto ( najłatwiej rękoma) i
                  włożyć na 30 minut do lodówki.
                  Ciasto rozwałkować i szklanką wykrawać "kółeczka" ( jak na pierogi). Na każde
                  kółeczko kładziemy kawałek jabłuszka ( najlepiej pokroić jabłka na ćwiartki,
                  później ćwiartki na ćwiartkibig_grin ) Składamy "kółeczka" na pół, zlepiamy rogi (
                  jabłko może wychodzić, bo i tak "wyjdzie" podczas pieczenia). Wykładamy na
                  blachę, wkładamy do piekarnika na 25-30 minut ( w 180stopniach). Po wyjęciu
                  posypać cukrem pudremwink
                  I jemysmile

                  a dziełem chwalimy się na maglusmile

                  Jeśli macie jakieś fajne przepisy możecie dodawać w tym moim wątku, a w temacie
                  nazwę wrzućciewink
                  • cudko1 Re: mam!!!ciasteczka serowe 10.04.09, 13:13
                    ale kusisz tymi ciasteczkami - chyab zrobię

                    na ciasta nie mam przepisów żadnych fajnych nie w ogóle żadnych nie
                    mam po nie piękę (nie jem to i nie robię)

                    ale mogę dac przepis np na fajowe (pycha) jajka faszerowane.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka