tradycja1 Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 23.02.04, 06:34 Klemensia, Klamusia Znam jedna tylko Klementyne to juz staruszka ale wszyscy mowia na nia wlasnie Klamensia. Odpowiedz Link Zgłoś
aniadm Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 23.02.04, 08:22 Kiedyś (tzn. kiedy to imię było częściej w uzyciu) funkcjonowało jeszcze Klima. Odpowiedz Link Zgłoś
mama5plus Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 23.02.04, 11:27 moze Klementynka-Tynka-Tynia. Odpowiedz Link Zgłoś
aniutek Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 23.02.04, 22:33 dzieki tak miala na imie moja prababcia, bardzo zacna i kochana osoba, imie tez mi sie podoba tylko jest takie dorosle .... moze macie jeszcze jakies pomysly? Tynia, jest slicznie Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 29.04.04, 10:19 Moim zdaniem to imie jest urocze dla malej dziewczynki- Klementynka, ladnie brzmi. W zyciu codziennym uwielbiamy skroty, ale mysle, ze gdyby dziecko wszedzie przedstawialo sie jako- Klementyna/ka, to wszyscy by sie tak do niej zwracali. Np. mialam kiedys kolezanke Emilię do ktorej wszyscy zwracali sie wylacznie- Emilka. Nigdy Emila, albo Emilia, zawsze Emilka. Mimo, ze bylo w LO. Odpowiedz Link Zgłoś
aniutek Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 28.02.04, 20:45 hmmm moze ktos ma jakis pomysl jeszcze??? Odpowiedz Link Zgłoś
buterfly1 Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 29.04.04, 14:27 Mozesz zdrobnic po prostu Klem , tak jest najladniej, bo imie raczej niespecjalne .Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 29.04.04, 16:04 buterfly1 napisała: > Mozesz zdrobnic po prostu Klem , tak jest najladniej, bo imie raczej > niespecjalne . Dla mnie zdrobnienie Klem to juz krok do klempy. Odpowiedz Link Zgłoś
lady Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 29.02.04, 20:32 Muszka! Tak do tej pory mowi sie o mojej babci Klementynie. Straszzanie mi sie to podoba. Dziadek podobno mowil do niej Muszenko. Sliczne, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 14.05.04, 19:11 Dzis czytalam artykul w Elle Decor i tam byla pani o imieniu Klementyna, pokazywala swoje mieszkanie. Pisali o niej- Kilma. Co sadzicie o tym zdrobnieniu? Odpowiedz Link Zgłoś
piastka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 22.06.04, 14:48 O tym imieniu myślałam dla mojej jeszcze nienarodzonej córeczki. Wydaje mi się urocze, ale niestety trochę długie. Możliwe zdrobnienia: Emcia, Klemka, Klemsia. Dopiero jak zobaczę małą - będę wiedzieć, czy do niej to imię pasuje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 22.06.04, 14:56 piastka napisała: > O tym imieniu myślałam dla mojej jeszcze nienarodzonej córeczki. > Wydaje mi się urocze, ale niestety trochę długie. Możliwe zdrobnienia: Emcia, > Klemka, Klemsia. Emcia,Emka- bosko! Ja bym mowila po prostu Klementyna, Klementynka, ale tez Kilmka, Emka, Ema. Mnostwo zdrobnien! Polecam Ci to imie. Jest kobiece i Twoja mala dziewuszka na pewno nie zniknie w tlumie Julek, Olek, Zuź. Bez urazy dla tych ostatnich. Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 12.06.04, 19:55 Dzis widzialam w gazecie mala Klementynke, lat okolo 11. To imie ma cos w sobie, coraz bardziej mi sie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
hanna73 Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 12.06.04, 21:46 Ja zdrabniam to imię Tina , Tinka. Bo tak ma na imię moja ... kotka. Odpowiedz Link Zgłoś
ele7 Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 13.06.04, 09:59 Przychodzą mi do głowy tylko odbiegające od imienia zdrobnienia, ale może Ci sie spodobają.Kamisiu?Kiniu? Odpowiedz Link Zgłoś
herotilapia Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 25.06.04, 12:45 Hehe moja babcia się tak nazywa Wszyscy mówią na ni Tina a ja jako dziecko Pinka )) Dłuuugo nie umiałam wymówić tego imienia. Pozdrawiam Karolina Odpowiedz Link Zgłoś
mir-nap Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 26.06.04, 16:32 Znam jedną Klementynę, fajna dziewczyna. Mówimy do niej:Klema, Klemka a najczęściej - Klemens Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Klementyna- jak zdrobnic? n/t 26.06.04, 21:26 mir-nap napisał(a): > Znam jedną Klementynę, fajna dziewczyna. Mówimy do niej:Klema, Klemka a > najczęściej - Klemens To ja też sie przyznam, że znam jedną Klementynę, i też fajną Odpowiedz Link Zgłoś