Dodaj do ulubionych

WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie

    • asiunia_211 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 30.10.05, 16:55
      biore stediril kilka miesięcy i nie mam żadnych skutkow ubocznych(oprócz tego
      ze troszkę woda w moim organixmie sie przetrzymuje) pozdrawiam
      • xdagmarax Re: Wszystko o Stediril - pytajcie i radzcie 22.02.06, 21:39
        no właśnie kochane dziewczyny mam pytanko!!
        biore stediril juz grubo ponad 2 lata, szłam na tym poprostu super, wcześniej
        brałam Novynette, ale nie był za dobry dla mnie. Ale teraz mam problem czy to
        nie jest zadługo jak na branie jednego leku?? ostatnio bardzo boli mnie
        podbrzusze i pierwszy raz po 12 tabletce miałam lekkie plamienie (nigdy tak nie
        miałam)??!! strasznie sie martwię, może któras coś wie?? wizytę u lekarza
        zamówiłam dziś, ale dopiero na poniedziałek.

        juz i tak bardzo wam dziękuje za pomoc
        • xdagmarax Re: Wszystko o Stediril - pytajcie i radzcie 22.02.06, 21:42
          dodam że jestem bardzo regularna, nidgy nie spóżniam się z braniem, i zawsze
          było ok... strasznie się martwię
        • krzysia82 Re: Wszystko o Stediril - pytajcie i radzcie 04.04.06, 22:35
          STEDIRIL brałam od ponad roku,zadowolona byłam bardzo,gdy ostatnio byłam po
          recepte u lekarza powiedział mi że lek ten został wycofany,i przepisał mi
          RIGEVIDON,dopiero zaczełam go stosować ale mam pewne obawy bo do STEDIRIL-u
          byłam przekonana.Dlaczego wycofano STERIRIL????
          • pannas1 Re: Wszystko o Stediril - pytajcie i radzcie 25.04.06, 00:42
            Mój gin powiedział, ze może go nie być chwilowo w aptekach, ale bedzie znow. W
            jednej aptece mi powiedziano, że sprowadzą, bo zabrakło. Bez specjalnych
            powodów.
    • zaba772 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 29.11.05, 15:51
      Jak to jest z ta wycofana i wznowiona seria?? Jest sie o co bac?sad Biore go od
      roku i wszystko bylo OK, az tu nagle taka wiadomosc...brrrr! Prosze powiedzcie,
      jak to jest teraz??
      • agysa Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 29.12.05, 16:37
        Ja go biorę 9 miesięcy i jest ok, wcześniej brałam triregol na mnie działał
        fatalnie potem minulet i też było wszystko ok.
        pozdrawiam
    • melsea Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 30.12.05, 00:07
      brałam stediril przez 1,5 roku, przez pierwsze 3 miesiące miałam obolałe piersi
      ale nic poza tym dopiero po 10 m stosowania zaczęłam tyć i mieć zaparcia i
      okres był nie do przewidzenia w przerwie miedzy opakowaniami,ale każda z nas
      reaguje inaczej
    • rybka_zwana_sledziem Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 20.01.06, 01:09
      Slyszalyscie, ze po stosowaniu steridilu wiele kobiet jest bezplodnych?To
      prawda?
      • bo.tak Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 20.01.06, 09:51
        Nie słyszałam, żeby konkretnie po stedirilu. Jest wiele przypadków niepłodności
        po długim czasie stosowania antykon doustnej, ale producenci mówią, że nie ma
        dowodów, że to spowodowane przez antyki właśnie. Może kobiety już wcześniej
        miały problemy tylko że nie zdiagnozowane.
        I komu tu wierzyc?
    • miriam11 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 20.01.06, 21:58
      Witam, mam problem: dwa tygodnie temu zaczęłam brać stediril, przedtem byłam na
      Femodenie i czułam się świetnie. Zmieniłam wyłącznie ze względów finansowych.
      Problem w tym, że przez te 2 tyg. przybyło mi prawie 4 kg i pojawiły się
      koszmarne problemy z cerą, jestem obsypana pryszczami jak nastolatka. Czy któraś
      z Was tak miała i czy mogą to być efekty uboczne Stedirilu?
      • justy1 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 23.01.06, 09:26
        stediril (i praktycznie wszystkie pigułki z lewonorgestrelem) mogą działać
        lekko androgenowo u osób wrażliwych. androgenowo, czyli np. nasilać
        przetłuszczanie skóry/włosów, powodować pryszcze, nasilać hirsutyzm.
        • mandy17 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 24.01.06, 01:15
          witam. wlasnie koncze brac 1 opakowanie steridilu. Bola mnie po nim strasznie
          piersi i mam dziwne skurcze podbrzusza czy powinnam zmienic te pigulki prosze
          pomozcie...
          • metnia Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 01.02.06, 23:09
            wprawdzie biore Cilest ale masz normalne objawy smile tak moze byc do 2 opakowania. to standard. pozdrawiam
    • dziunia139 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 07.02.06, 08:21
      czy ktoś mi powie czy można już kupić w aptekach stediril
      Ostatnio brałam Mycrogynon ale nie jest za specjalny
      • 83kimi Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 07.02.06, 13:33
        Ale microgynon ma taki sam skład jak steridil
        • dziunia139 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 07.02.06, 14:20
          ma taki sam skład ale jakoś lepiej go tolerowałam
    • anulkau Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 08.02.06, 12:51
      Czy po jednej tabletce (pierwszej) mogą wystąpić takie silne skutki jak wymioty
      (siedziałam całą noc w toalecie), ból głowy, zgaga... Mam zleconą kurację
      Steridilem przez 3 miesiące bez robienia przerwy, ale po nocnych przejściach nie
      wiem, czy to przeżyję. sad
      • kalia2010 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 12.02.06, 16:05
        Wątpię zeby to był wynik tabletek. Prędzej się czym strułaś. Powinnaś brac
        dalej..jeśli to się znów powtórzy to wtedy idz do lekarza.

        A co do samego Steridili, to ja go bardzo polubiłam. Brałam te wszystkie cudowne
        tabletki typu Harmonet czy Logest. Traciłam na nie mnóstwo pieniędzy aż
        wylądowałam na neurologii z powodów zawrotów i bólów głowy oraz omdleń. Stediril
        był jedyną pigułką po której czułam sie bardzo dobrze i nie miałam zadnych
        skutków ubocznym..tabletki biore ponad 2 lata, Stediril od kilku miesięcy,
        jednak teraz ginekolog przepisał mi Microgynon. Mają identyczny skład wiec
        licze, że tez będzie wszystko OK.

        Pozdrawiam
        Kalia
        • 111a4 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 13.02.06, 19:40
          mam pytanie.biore 2 opakowanie stedirilu.z poprzedniego niestety zapomniało mi
          sie wziąść 2 tabletki.czy skutecznosc preparatu została mocno "zwichnieta"??????
          pytam o zeszły miesiąc.potem miałam normalne krwawienie.cosik ostatnio mnie
          piersi bola.a (po 1 ciazy pamietam) po tym bólu własnie zorientowałam sie
          niegdys ze jestem w ciazy.z drugiej znów strony czytałam przed chwila ze
          obolałe piersi moga byc wynikiem brania stedirilu.hmmmmmm
    • anulkau Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 16.02.06, 15:34
      Jeszcze jedno pytanko - otóż mdłości i wymioty minęły i byłoby cudownie (żadnych
      skutków ubocznych) gdyby nie to, że dziś mam wziąc już 10 tabletkę, a nadal
      plamię. Wiem, że plamienie może wystąpić, ale strasznie mnie to irytuje! Ile to
      jeszcze potrwa??
      • agysa Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 16.02.06, 15:39
        Czy ktoś słyszał, żeby przestano produkcji Stedirilu?
        Mnie tak poinformowano w aptece, że jest nie do dostania.
        • justy1 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 17.02.06, 19:20
          na razie brakuje go w hurtowniach farmaceutycznych. ale to wcale nie oznacza
          końca produkcji.

          jak ktoś ma problem z zakupem, może stosować pigułki o takim samym składzie
          (ale drozsze): microgynon, rigevidon.
          • agysa Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 17.02.06, 23:17
            Właśnie takie mi dali w aptece ale prawde mówiąc nie wiedziałam, że są
            zamienniki tabletek. Mam nadzieję, że nic mi po nich nie będzie i też będą w
            takim samym stopniu skuteczne.
    • asiunia_211 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 08.03.06, 15:53
      Boże dziewczyny strasznie sie wystraszyłam!!Przeczytałam iz ból piersi może byc
      oznaką ciąży. Ja właśnie mam ten problem.Zastanawiam się, czy jest to
      spowodowane tabletkami(biorę stediril), czy tak po prostu, gdyż gdyż bolą mnie w
      sumie same sutki i tylko wtedy gdy jest zmiana temperatury raptowna(z wyższej na
      nizszą). Pozdrawiam i licze na odpowiedźsmile
      • 111a4 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 08.03.06, 16:12
        wiesz mnie tez piersi bola.(pierwsza ciaze własnie po tym poznałam.)w ciazy
        raczej nie jestem bo normalny okres dotałam w ciagu 7 dniowej przerwy.biore 2
        opakowanie a przy pierwszym piersi mnie bolały.mam nadzieje ze ktos jeszcze cos
        napisze.czytałam jednak gdzies ze to normalne moze byc.
        • olkaaaa Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 08.03.06, 21:28
          ja łykam i bulu piersi nie mam ostatnio tylko strasznie brzuch mnie bolał
          • mroczna_panna Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 24.05.06, 17:25

            hmmm, a mi dziś gin powiedział, że stediril wycofany ze sprzedazy na stałe...i przepisał cosinnego, to prawda dziewczyny??
            • justy1 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 05.06.06, 15:58
              mroczna_panna napisała:
              >mi dziś gin powiedział, że stediril wycofany ze sprzedazy na stałe...i
              > przepisał cosinnego, to prawda dziewczyny??


              nie na stałe. Stediril jest ponownie w aptekach.
              • wredna.suka Ilu fazowy jest STEDIRIL . 05.08.06, 15:35

                • justy1 Re: Ilu fazowy jest STEDIRIL . 05.08.06, 20:53
                  jednofazowy. taki sam jak Twój microgynon.
    • eriga Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 28.09.06, 14:59
      Dziewczyny założyłam wątek odnośnie zmiany tabletek (chodzi o cene) i jedna z
      forumowiczek poleciła mi stediril. Jest jakaś wielka różnica między nimi a
      yasminem? I czy u wszystkich powoduje tycie? Czy warto zmienić? I DLACZEGO SĄ
      TAKIE TANIE, MOŻE MNIEJ SKUTECZNE?
      • 2ekwabea Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 02.11.06, 15:22
        mam pytanie bo mam zamiar je brac i chcialabym sie dowiedziec czy wy po nim
        przytylyscie i ile bo ostatnio bralam microgynon i duzo przytylam nie chce
        przytyc wiecej prosze o odpowiedz
      • kromka8785 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 28.11.06, 12:15
        eriga napisała:

        > Dziewczyny założyłam wątek odnośnie zmiany tabletek (chodzi o cene) i jedna z
        > forumowiczek poleciła mi stediril. Jest jakaś wielka różnica między nimi a
        > yasminem? I czy u wszystkich powoduje tycie? Czy warto zmienić? I DLACZEGO SĄ
        > TAKIE TANIE, MOŻE MNIEJ SKUTECZNE?

        eriga sluchaj,stediril rozni sie od yasminu jednym skladnikiem.jest to naprawde
        niewielka roznica.to ze jest tak tani bo jest refundowany i zapisanay jako
        tabletki hormonalne a nie jako antykoncepcyjne.zatem ma taka sama skutecznosc
        jak pozostale.cena nie gra roli.a jesli chodzi o skutki uboczne to kazda
        kobieta reaguje inaczej bo kazda ma inny organizm.niczego nie da sie
        przewidziec.pozdrawiamsmile
        • beti2211 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 23.01.07, 17:26
          Bralam stediril ponad 2 lata (w wieku 23 zaczelam)- cena wydawala sie korzystna
          wiec czemu nie.Potem zrobilam sobie sama przerwe a po ponad roku znow udalam sie
          do ginekologa po nie,z tym ze juz innego.Ginekolog spytal mnie kto mi wypisal
          takie tabletki bo sa one "przedpotopowe" a recepture maja sprzed 50 lat (to
          tlumaczy cene).Poza tym mozna je przepisywac kobietom w okresie menopauzy lub
          tym ktore rodzily i juz nie zamierzaja.Tak ze ostrzegam was przed
          "oszczednoscia" bo moze to wam nie wyjsc na zdrowie.Ja jeszcze nie wiem czy
          branie tych tabletek odbilo sie na moim zdrowiu czy nie.Pewnie za jakis czas
          wyjdzie, ale teraz zaluje ze zaoszczedzilam te pare groszy skoro moge to
          przyplacic zdrowiem.Dodam ze biorac je czulam sie super.
          • justy1 Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 23.01.07, 17:40
            > sa one "przedpotopowe" a recepture maja sprzed 50 lat (to
            > tlumaczy cene).Tak ze ostrzegam was przed
            > "oszczednoscia" bo moze to wam nie wyjsc na zdrowie.Ja jeszcze nie wiem czy
            > branie tych tabletek odbilo sie na moim zdrowiu czy nie.

            w przypadku leków długa obecność na rynku to zaleta, a nie wada. wiadomo, czego
            się po nich spodziewać i niezdarzy się niepodzianka typu "wycofanie
            nowoczesnego vioxxu na całym świecie".
            to nie cukierki, ale nie demonizowałabym tych pigułek.
            • bu-mader Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 18.01.08, 15:04
              Jak to powiedział mój gin-zresztą jeden z najlepszych w
              mieście,każdej kobiecie podchodzą inne tabletki antykoncepcyjne,gdyż
              żadna z nas nie ma takiej samej ilości hormonów.Ja zaczęłam brać
              stediril po pierwszym dziecku,w wieku ok 24 lat.brałam 2 lata,czułam
              się rewelacyjnie,co pół roku kontrola u ginekologa.Potem
              odstawiłam,bo zaczęłam myśleć o drugim dziecku.Po ok.roku od
              odstawienia zrobiłam wszystkie badania i wyszły super-ginekolog
              stwierdził,że to najlepszy moment na drugie dziecko.I po 2
              tygodniach zaszłam w ciążę smile druga ciąża była rewelacyjna-czułam
              się świetnie,nie puchłam(tak jak w pierwszej),dziecko urodziło się
              zdrowe.Obecnie zaczynam brać drugi raz te tabletki antykoncepcyjne-
              przestałam karmic małego.kiedy byłam u gina gdy jeszcze karmiłam-
              chciałam zastrzyk hormonalny lub mini pigułkę-to ten odradził mi
              tego typu antykoncepcję i poprosił bym przyszła jak przestanę karmić
              to zapisze mi normalne tabletki antykoncepcyjne.Ufam mojemu
              ginekologowi(prowadził obie moje ciąże i rewelacyjnie przyjął dzieci
              na świat) i wiem,że nie zapisałby mi jakiś gorszych
              pigułek.Pozdrawiam.
              • turzyca Re: WSZYSTKO O STEDIRIL - pytajcie i radzcie 18.01.08, 17:37
                Madrego masz gina. smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka