Dodaj do ulubionych

czy ktoś ma schemat na ten sweterek?

24.11.08, 13:29
keep4u.ru/full/080926/9b750ad35594099017/jpg
bardzo , bardzo proszę
Obserwuj wątek
    • tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 13:43
      Jejku... Jest śliczny!!! Prosty a jakże elegancki. Przyłączam się do Twojej Ewo
      prośby o wzór.
      • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 13:46
        zachorowałam na niegosmile
        chcę zrobić go sobie na święta
    • ozis70 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 15:51
      Wzoru niestety nie mam, ale mysle, że sweter jest dość prosty (sporo
      jego wariacji jest na Raverly). Robi sie go od góry na okragło.
      Schemat rombów bardzo często powtarza się w naszych gazetkach
      robótkowych, wprawdzie są tam romby jednakowej wielkości, ale zasada
      przy zmniejszajacych sie rombach jest taka sama, trzeba tylko coraz
      wcześniej zaczynac "zamykać"kolejne romby.
      • tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 18:23
        smile dziękuję Ozis za posta. Nie wiem jak Ewa, ale niestety ja nie jestem dobra w
        samodzielnym składaniu opisu wykonania. Wychodzą mi wtedy swetry, których szybko
        się pozbywam (czyli oddaje osobie szczuplejszej i mniejszej lub odwrotnie) lub
        coś, co już w dniu ukończenia staje się kolejnym eksponatem w mojej szafie....
        Gdyby znalazła się jakaś dobra duszka posiadająca opis byłabym baaaardzo wdzięczna.

        P.S. Ewo, ja już też na niego choruję smile
        • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 20:27
          to tak samo jak ja,
          jestem początkująca i nie dam sobie rady bez szczegółowego opisu,
          chyba znajdzie się jakaś miła koleżanka która posiada schemat lub
          zgodzi się dla nas wyjaśnić jak go zrobićsmile
    • dan.1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 07:40
      Jestem oczarowana tym sweterkiem.Gdyby ktoś miał schemat, to ja
      również bardzo proszę o schemat na gazetowy : dan.1@gazeta.pl
      • vampiro_knit Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 08:39
        Dokładny opis można kupić tu: www.ravelry.com/patterns/library/baby-cables-and-big-ones-too#

        Sweter faktycznie fajny - koniecznie się pochwalcie jak już zrobicie smile)
        • maladanka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 09:25
          kurczę, parę dni temu na osince oglądałam link poświęcony tylko temu
          sweterkowi! Nie zapisałam! Pamiętam,że zaczynał się od góry.
          Były i schematy - taka babka, która na wszystkich zamieszczanych
          zdjęciach ma jak pieczątkę sylwetkę siedzącego kota, może ktoś
          skojarzy?
          http://i33.tinypic.com/14v4iuw.jpg
          • maladanka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 09:40
            myślałam,że uda się wkleić zdjęcie schematu jak na innych forach,ale
            nie wyszło,a na fotoforum nie ma szans wejśc,może po południu
          • boroweczka5 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 10:57
            maladanka napisała:

            > kurczę, parę dni temu na osince oglądałam link poświęcony tylko
            temu
            > sweterkowi! Nie zapisałam! Pamiętam,że zaczynał się od góry.
            > Były i schematy - taka babka, która na wszystkich zamieszczanych
            > zdjęciach ma jak pieczątkę sylwetkę siedzącego kota, może ktoś
            > skojarzy?
            > http://i33.tinypic.com/14v4iuw.jpg


            ten schemat da się otworzyć, ale jest to tylko schemat rękawa - może
            masz link do schematu karczka? Faktyczne ten swterek jest uroczy
            • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 13:27
              przydałby się jeszcze schemat przodu,
              w ogóle może ktoś się pokusi o rozpiskę
              byłoby super co do ilości oczek i rozmiaru
              • maladanka jest Osinka! 25.11.08, 16:29
                club.osinka.ru/topic-45506?&start=615
                na tej i parę stron do tyłu jest omawiany ten sweterek
                • malgoha1 Re: jest Osinka! 25.11.08, 21:45
                  Jest nawet dla znających rosyjski opis !!! Niech żyje obowiązkowy rosyjski w
                  szkole smile)))
                  Dzięki Maladanko
                  • dan.1 Re: jest Osinka! 26.11.08, 09:22
                    Mnie się nie udało znaleźć tego opisu po rosyjsku/może niezbyt
                    wnikliwie się wczytywałam, a może moja znajomość rosyjskiego nie
                    jest już taka dobra/.Jeśli byłabyś taka miła to proszę prześlij mi
                    go na gazetowy ten opis, bo na ten sweter mam coraz większą chrapkę.
                    dan.1@gazeta.pl
                    • ewa.b26 Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:18
                      ja też nie mogę znaleźć opisu,
                      ale nie znam rosyjskiego wcale.

                      proszę o opis, bardzo, bardzo
                      tu lub na gazetowy email ewa.b26@gazeta.pl

                    • kasielek Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:23
                      Witam serdecznie.
                      Tu jest napisane gdzie szukać opisu
                      club.osinka.ru/topic-45506?p=1527882&highlight=#1527882
                      Może to komuś pomoże bo ja niestety nie wiem co z tym zrobić.
                      • kasielek Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:32
                        A tutaj jest nawet schemat
                        club.osinka.ru/topic-45506?&start=555
                        czytałam za pomocą tłumacza więc też słabo to widzę.
                        Mnie najbardziej zależy na wyjaśnieniu jak przerabiane są oczka przy reglanie.
    • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 26.11.08, 20:28
      czy ktoś może zaczął robić ten sweterek?
      • gosia_arma Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.11.08, 09:50
        Sweterek śliczny, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za ujmowanie oczek przy
        raglanie.
        Druga wątpliwość jak jest robiony rękaw?? patrząc na osince wygląda na to, że
        jest robiony od dołu i doszywany do "karczka", ale nie mam pewności.
        Gosia
        • ozis70 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.11.08, 11:01
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15333&w=76834396&v=2&s=0
          tutaj był wątek o robieniu od góry -rękawy nie są doszywane, sweter
          robi sie w jednym kawałku (ew. mozna już po rozdzieleniu oczek na
          rekawy i tułów robic przód i tył osobno i rękawy zszywane jesli ktos
          nie lubi robić na okrągło)
          • edyta_lw Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 10:40
            Witam,
            jeśli można to ja też poproszę tę rosyjską wersję w Wordzie.
            Adres e-mai: edyta_lw@tlen.pl
            Z góry dzięki
            Pozdrawiam
            Edyta
    • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 03.12.08, 20:49
      Mam opis i schematy,ale w języku rosyjskim i w wordzie.
      • aniusia313 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 08:06
        Chętnie przygarnę rosyjską wersję, powinnam sobie z nią poradzić.
        Sweterek jest bardzo łądny, prosty, ale ze smaczkiem.

        Poproszę na maila kub_anka@op.pl. Z góry dziękuję.
        Będzie miły prezent na Mikołajki, bo próbowałam go rozgryźć, ale nie
        lubię robić bez opisu.
      • jkrezel Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 13:56
        Ja też bardzo proszę na gazetowy.
        Dziękuję i pozdrawiam
        Jolka
        • pwjoanna Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 15:35
          czy ja tez mogłabym prosić na gazetowy?
          pwjoanna
      • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 14:17
        ja rówież poprosze na gazetowy schemat i opis
        ewa.b26@gazeta.pl
        z góry dziekuję
        • tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 18:28
          I ja proszę o schemacik na gazetowy smile tuska_84@gazeta.pl
          • kiwi.pl Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 18:58
            Ja też bardzo bym chciała. Mogę prosić na gazetowy?
            • luna1301 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 23:22
              ja tez poproszę na gazelowa jeśli można
              • mariankawoj Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 01:37
                O jejku jaki śliczny sweterek! Przy okazji pozdrawiam wszystkie forumowiczki.
          • dan.1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 05.12.08, 07:33
            Ja tż bardzo bym prosiła o ten rosyjski opis i schemat na gazetowy.
            Z góry dziękuję
            • maaari Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:06
              ja też poproszę na gazetowy.dziekuję z góry
            • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:06
              Wszystkim wysłałam.Wolę jednak adres mailowy do skopiowania.To taka
              uwaga na przyszłość.
              • jotelka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:16
                Wiem,że Dagny go robiła, chociaż w dłuższej wersji...może pomoże?wink
              • menab Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 07.12.08, 22:34
                Czy ja też moge prosić na mail gazetowy?smile
              • beti2865 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 16:33
                Czy i ja mogę się dołaczyć z prosbą o wzór na ten sweterek?
                beatrix@autograf.pl
        • e-dysia Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 18.01.09, 16:00
          ja tez poprosiłabym wersje rosyjska na mejl erolek@post.pl
          Z gry serdeczne dzieki smile
      • adka-1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.12.08, 20:03
        Gdyby to nie było problemem proszę o przesłanie opisu ischematu. Z
        góry dziękuję. renata.pelka@interia.pl
        • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.12.08, 21:07
          pewnie już masz pod podanym adresem.
          • wanwoz Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 15:04
            Czy i ja moge prosić o schemat tego sweterka.
            Mój email: wanwoz@wp.pl
            Z góry bardzo dziekuję i pozdrawiam
          • malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 17:03
            Adamalo- Prośby i podziękowania wysyłamy na priv. Ten wątek nigdy się nie
            skończy i będzie odgrzebywany przez dziesięciolecia, jeśli nikt nie będzie
            przestrzegał zasad tego forum.Może spróbuj byc konsekwentna.
            pozdrawiam Małgorzata
            • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 14:31
              Czy ta uwaga powinna być do mnie?
              Ja ani nie proszę,ani nie dziękuję.
              • malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 16:36
                Tak do Ciebie ta uwaga. napisz raz adres swojego maila i spróbuj byc
                konsekwentna w wysyłaniu wzoru, który tak poza tym nie jest całkiem legalnie
                rozpowszechniany.
                • ania9965 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 16:42
                  Ja również proszę o przesłanie na priva.
                  • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 11:28
                    oczywiście Ci wyślę,bo n i k t nie bedzie mi dyktował komu mogę,a
                    komu nie.
                    • zuzka-1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 15:33
                      To i ja chcę. Szkoda mi kasy na kupowanie jak mozna dostać za darmo
                      • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 16:00
                        no i masz rację!!!
                • adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 20:57
                  Każesz mi być konsekwentna,a sama nie jesteś,bo wyżej dziękujesz za
                  udostępnienie wzoru na Osince,a mnie zwracasz w tej kwestii
                  uwagę.Tak poza tym to moja sprawa,czy wyślę komuś z proszących na
                  forum,czy nie.Sama na początku zdziwiłam się,ze nikt nie prosi na
                  gazetową.Nawet nie zaglądałam tutaj,bo sądziłam,ze mają wzór z
                  innego źródła i przepraszałam za opóźnienie w wysylce po wejściu
                  tutaj.
                  Dziwne wydaje mi się,że strofujesz tylko mnie,a pomijasz te które
                  proszą.Jest mi z tego powodu bardzo przykro,gdyż zrobiłas to w
                  sposób delikatnie mówiąc niegrzeczny.
                  • malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 21:30
                    Nie chce mi się dyskutować na ten temat , bo problem był wałkowany już tysiące
                    razy. dziękowałam za link do Osinki i sugerowałam ze wzór mam- jak widzisz
                    przemilczałam prośby o wzór po rosyjsku na forum i nie podbijałam sztucznie
                    tematu- wysyłałam tylko tym proszącym na gazetkowy. Reguły na forum są proste i
                    są po to by je respektować- a że Ci przykro- no cóż mnie też jest przykro, ze Ci
                    przykro
      • elu-sia Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 17:13
        Czy i ja mogę prosić o schemat. Na gazetowy.

        dziękuję.
      • kasia_1011 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 07:59
        Mogłabym dostać opis na adres gazetowy?
    • ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 07.12.08, 19:16
      dziękuję ślicznie za schemat,
      ja niestety nie znam ani słowa po rosyjsku,
      może doczekam się tłumacznie bo zaczęlam lecz nie mogę sobie
      poradzićsad
      • agniecha100 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 08.12.08, 10:30
        Witam. Znam rosyjski, choć nie biegle.Może uda mi się pomóc i wspólnymi siłami
        przetłumaczymy? Pozdrawiam Aga
    • art-glass-ak Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 08.12.08, 11:24
      O ile mnie pamięć nie myli to Dagny niedawno robiła tunikę z takim
      wzorem. Może Wam coś podpowie?
    • margosia15 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 21.01.09, 17:02
      Czy ja również mogę mieć prośbę w sprawie wzoru na sweterek.
      malgosiab@autograf.pl
    • annamay Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 21.01.09, 19:05
      rzeczywiscie sweterek uroczy, mozna sie w nim zakochac. Przeczytalam
      wszystkie odpowiedzi na ten temat ale niestety opis po rosyjsku na
      nic mi sie nie przyda. Z angielskim tez nie bedzie latwo wiec
      postanowilam go rozpracowac samodzielnie.To taka moja walka z
      wiatrakami. Jak sie uda to sie pochwale gotowym sweterkiem na
      fotoforum.Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
      • gacek2009 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 09:41
        ZobaczyŁam ten sweterek dzisiaj,no naprawdę śliczny.Te Rosjanki
        mają "dryg" i gust.
        Ja nie wiem co to jest "gazetowy" .Np jak bym chciaŁa wzór (jak chcą
        inne koleżanki) to nie wiem jak to się odbywa,żeby otrzymać taki
        wzór.Może ktoś by mnie "oświeciŁ". Z góry dziękuję.Mela.
        • kajmy Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 11:21
          Cytuje koleżankę z forum :
          instrukcja pt. Jak wyslac na "gazetowego"
          yasmeen 01.02.09, 16:17 Odpowiedz
          Poniewaz widze w watkach, ze sa osoby, ktore nie wiedza jak wyslac na
          gazetowego maila krotka instrukcja.
          1> Bierzemy nick osoby piszacej posta, jest wytluszczona przy wpisie. W tym
          przypadku to yasmeen
          2. otwieramy jakikolwiek program pocztowy (ktory uzywamy), wpisujemy jako
          adresata nick a nastepnie @gazeta.pl
          3. Wpisujemy prosbe w mailu
          4. Wysylamy
          5. Jestesmyz siebie dumni smile
          Powodzenia
          • kajmy Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 11:31
            Wysłałam Ci na gazetowy ale niestety wrócił.
            Odezwij się to poślę raz jeszcze .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka