ewa.b26 24.11.08, 13:29 keep4u.ru/full/080926/9b750ad35594099017/jpg bardzo , bardzo proszę Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 13:43 Jejku... Jest śliczny!!! Prosty a jakże elegancki. Przyłączam się do Twojej Ewo prośby o wzór. Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 13:46 zachorowałam na niego chcę zrobić go sobie na święta Odpowiedz Link
ozis70 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 15:51 Wzoru niestety nie mam, ale mysle, że sweter jest dość prosty (sporo jego wariacji jest na Raverly). Robi sie go od góry na okragło. Schemat rombów bardzo często powtarza się w naszych gazetkach robótkowych, wprawdzie są tam romby jednakowej wielkości, ale zasada przy zmniejszajacych sie rombach jest taka sama, trzeba tylko coraz wcześniej zaczynac "zamykać"kolejne romby. Odpowiedz Link
tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 18:23 dziękuję Ozis za posta. Nie wiem jak Ewa, ale niestety ja nie jestem dobra w samodzielnym składaniu opisu wykonania. Wychodzą mi wtedy swetry, których szybko się pozbywam (czyli oddaje osobie szczuplejszej i mniejszej lub odwrotnie) lub coś, co już w dniu ukończenia staje się kolejnym eksponatem w mojej szafie.... Gdyby znalazła się jakaś dobra duszka posiadająca opis byłabym baaaardzo wdzięczna. P.S. Ewo, ja już też na niego choruję Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 24.11.08, 20:27 to tak samo jak ja, jestem początkująca i nie dam sobie rady bez szczegółowego opisu, chyba znajdzie się jakaś miła koleżanka która posiada schemat lub zgodzi się dla nas wyjaśnić jak go zrobić Odpowiedz Link
dan.1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 07:40 Jestem oczarowana tym sweterkiem.Gdyby ktoś miał schemat, to ja również bardzo proszę o schemat na gazetowy : dan.1@gazeta.pl Odpowiedz Link
vampiro_knit Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 08:39 Dokładny opis można kupić tu: www.ravelry.com/patterns/library/baby-cables-and-big-ones-too# Sweter faktycznie fajny - koniecznie się pochwalcie jak już zrobicie ) Odpowiedz Link
maladanka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 09:25 kurczę, parę dni temu na osince oglądałam link poświęcony tylko temu sweterkowi! Nie zapisałam! Pamiętam,że zaczynał się od góry. Były i schematy - taka babka, która na wszystkich zamieszczanych zdjęciach ma jak pieczątkę sylwetkę siedzącego kota, może ktoś skojarzy? Odpowiedz Link
maladanka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 09:40 myślałam,że uda się wkleić zdjęcie schematu jak na innych forach,ale nie wyszło,a na fotoforum nie ma szans wejśc,może po południu Odpowiedz Link
boroweczka5 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 10:57 maladanka napisała: > kurczę, parę dni temu na osince oglądałam link poświęcony tylko temu > sweterkowi! Nie zapisałam! Pamiętam,że zaczynał się od góry. > Były i schematy - taka babka, która na wszystkich zamieszczanych > zdjęciach ma jak pieczątkę sylwetkę siedzącego kota, może ktoś > skojarzy? > ten schemat da się otworzyć, ale jest to tylko schemat rękawa - może masz link do schematu karczka? Faktyczne ten swterek jest uroczy Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 25.11.08, 13:27 przydałby się jeszcze schemat przodu, w ogóle może ktoś się pokusi o rozpiskę byłoby super co do ilości oczek i rozmiaru Odpowiedz Link
maladanka jest Osinka! 25.11.08, 16:29 club.osinka.ru/topic-45506?&start=615 na tej i parę stron do tyłu jest omawiany ten sweterek Odpowiedz Link
malgoha1 Re: jest Osinka! 25.11.08, 21:45 Jest nawet dla znających rosyjski opis !!! Niech żyje obowiązkowy rosyjski w szkole ))) Dzięki Maladanko Odpowiedz Link
dan.1 Re: jest Osinka! 26.11.08, 09:22 Mnie się nie udało znaleźć tego opisu po rosyjsku/może niezbyt wnikliwie się wczytywałam, a może moja znajomość rosyjskiego nie jest już taka dobra/.Jeśli byłabyś taka miła to proszę prześlij mi go na gazetowy ten opis, bo na ten sweter mam coraz większą chrapkę. dan.1@gazeta.pl Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:18 ja też nie mogę znaleźć opisu, ale nie znam rosyjskiego wcale. proszę o opis, bardzo, bardzo tu lub na gazetowy email ewa.b26@gazeta.pl Odpowiedz Link
kasielek Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:23 Witam serdecznie. Tu jest napisane gdzie szukać opisu club.osinka.ru/topic-45506?p=1527882&highlight=#1527882 Może to komuś pomoże bo ja niestety nie wiem co z tym zrobić. Odpowiedz Link
kasielek Re: jest Osinka! 26.11.08, 10:32 A tutaj jest nawet schemat club.osinka.ru/topic-45506?&start=555 czytałam za pomocą tłumacza więc też słabo to widzę. Mnie najbardziej zależy na wyjaśnieniu jak przerabiane są oczka przy reglanie. Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 26.11.08, 20:28 czy ktoś może zaczął robić ten sweterek? Odpowiedz Link
gosia_arma Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.11.08, 09:50 Sweterek śliczny, ale nie bardzo wiem jak się zabrać za ujmowanie oczek przy raglanie. Druga wątpliwość jak jest robiony rękaw?? patrząc na osince wygląda na to, że jest robiony od dołu i doszywany do "karczka", ale nie mam pewności. Gosia Odpowiedz Link
ozis70 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.11.08, 11:01 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15333&w=76834396&v=2&s=0 tutaj był wątek o robieniu od góry -rękawy nie są doszywane, sweter robi sie w jednym kawałku (ew. mozna już po rozdzieleniu oczek na rekawy i tułów robic przód i tył osobno i rękawy zszywane jesli ktos nie lubi robić na okrągło) Odpowiedz Link
edyta_lw Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 10:40 Witam, jeśli można to ja też poproszę tę rosyjską wersję w Wordzie. Adres e-mai: edyta_lw@tlen.pl Z góry dzięki Pozdrawiam Edyta Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 03.12.08, 20:49 Mam opis i schematy,ale w języku rosyjskim i w wordzie. Odpowiedz Link
aniusia313 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 08:06 Chętnie przygarnę rosyjską wersję, powinnam sobie z nią poradzić. Sweterek jest bardzo łądny, prosty, ale ze smaczkiem. Poproszę na maila kub_anka@op.pl. Z góry dziękuję. Będzie miły prezent na Mikołajki, bo próbowałam go rozgryźć, ale nie lubię robić bez opisu. Odpowiedz Link
jkrezel Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 13:56 Ja też bardzo proszę na gazetowy. Dziękuję i pozdrawiam Jolka Odpowiedz Link
pwjoanna Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 15:35 czy ja tez mogłabym prosić na gazetowy? pwjoanna Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 14:17 ja rówież poprosze na gazetowy schemat i opis ewa.b26@gazeta.pl z góry dziekuję Odpowiedz Link
tuska_84 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 18:28 I ja proszę o schemacik na gazetowy tuska_84@gazeta.pl Odpowiedz Link
kiwi.pl Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 18:58 Ja też bardzo bym chciała. Mogę prosić na gazetowy? Odpowiedz Link
luna1301 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 04.12.08, 23:22 ja tez poproszę na gazelowa jeśli można Odpowiedz Link
mariankawoj Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 01:37 O jejku jaki śliczny sweterek! Przy okazji pozdrawiam wszystkie forumowiczki. Odpowiedz Link
dan.1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 05.12.08, 07:33 Ja tż bardzo bym prosiła o ten rosyjski opis i schemat na gazetowy. Z góry dziękuję Odpowiedz Link
maaari Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:06 ja też poproszę na gazetowy.dziekuję z góry Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:06 Wszystkim wysłałam.Wolę jednak adres mailowy do skopiowania.To taka uwaga na przyszłość. Odpowiedz Link
jotelka Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 06.12.08, 16:16 Wiem,że Dagny go robiła, chociaż w dłuższej wersji...może pomoże? Odpowiedz Link
menab Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 07.12.08, 22:34 Czy ja też moge prosić na mail gazetowy? Odpowiedz Link
beti2865 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 16:33 Czy i ja mogę się dołaczyć z prosbą o wzór na ten sweterek? beatrix@autograf.pl Odpowiedz Link
e-dysia Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 18.01.09, 16:00 ja tez poprosiłabym wersje rosyjska na mejl erolek@post.pl Z gry serdeczne dzieki Odpowiedz Link
adka-1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.12.08, 20:03 Gdyby to nie było problemem proszę o przesłanie opisu ischematu. Z góry dziękuję. renata.pelka@interia.pl Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.12.08, 21:07 pewnie już masz pod podanym adresem. Odpowiedz Link
wanwoz Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 15:04 Czy i ja moge prosić o schemat tego sweterka. Mój email: wanwoz@wp.pl Z góry bardzo dziekuję i pozdrawiam Odpowiedz Link
malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 28.12.08, 17:03 Adamalo- Prośby i podziękowania wysyłamy na priv. Ten wątek nigdy się nie skończy i będzie odgrzebywany przez dziesięciolecia, jeśli nikt nie będzie przestrzegał zasad tego forum.Może spróbuj byc konsekwentna. pozdrawiam Małgorzata Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 14:31 Czy ta uwaga powinna być do mnie? Ja ani nie proszę,ani nie dziękuję. Odpowiedz Link
malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 16:36 Tak do Ciebie ta uwaga. napisz raz adres swojego maila i spróbuj byc konsekwentna w wysyłaniu wzoru, który tak poza tym nie jest całkiem legalnie rozpowszechniany. Odpowiedz Link
ania9965 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 16:42 Ja również proszę o przesłanie na priva. Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 11:28 oczywiście Ci wyślę,bo n i k t nie bedzie mi dyktował komu mogę,a komu nie. Odpowiedz Link
zuzka-1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 15:33 To i ja chcę. Szkoda mi kasy na kupowanie jak mozna dostać za darmo Odpowiedz Link
adamala Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 20:57 Każesz mi być konsekwentna,a sama nie jesteś,bo wyżej dziękujesz za udostępnienie wzoru na Osince,a mnie zwracasz w tej kwestii uwagę.Tak poza tym to moja sprawa,czy wyślę komuś z proszących na forum,czy nie.Sama na początku zdziwiłam się,ze nikt nie prosi na gazetową.Nawet nie zaglądałam tutaj,bo sądziłam,ze mają wzór z innego źródła i przepraszałam za opóźnienie w wysylce po wejściu tutaj. Dziwne wydaje mi się,że strofujesz tylko mnie,a pomijasz te które proszą.Jest mi z tego powodu bardzo przykro,gdyż zrobiłas to w sposób delikatnie mówiąc niegrzeczny. Odpowiedz Link
malgoha1 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 29.12.08, 21:30 Nie chce mi się dyskutować na ten temat , bo problem był wałkowany już tysiące razy. dziękowałam za link do Osinki i sugerowałam ze wzór mam- jak widzisz przemilczałam prośby o wzór po rosyjsku na forum i nie podbijałam sztucznie tematu- wysyłałam tylko tym proszącym na gazetkowy. Reguły na forum są proste i są po to by je respektować- a że Ci przykro- no cóż mnie też jest przykro, ze Ci przykro Odpowiedz Link
elu-sia Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 30.12.08, 17:13 Czy i ja mogę prosić o schemat. Na gazetowy. dziękuję. Odpowiedz Link
kasia_1011 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 07:59 Mogłabym dostać opis na adres gazetowy? Odpowiedz Link
ewa.b26 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 07.12.08, 19:16 dziękuję ślicznie za schemat, ja niestety nie znam ani słowa po rosyjsku, może doczekam się tłumacznie bo zaczęlam lecz nie mogę sobie poradzić Odpowiedz Link
agniecha100 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 08.12.08, 10:30 Witam. Znam rosyjski, choć nie biegle.Może uda mi się pomóc i wspólnymi siłami przetłumaczymy? Pozdrawiam Aga Odpowiedz Link
art-glass-ak Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 08.12.08, 11:24 O ile mnie pamięć nie myli to Dagny niedawno robiła tunikę z takim wzorem. Może Wam coś podpowie? Odpowiedz Link
margosia15 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 21.01.09, 17:02 Czy ja również mogę mieć prośbę w sprawie wzoru na sweterek. malgosiab@autograf.pl Odpowiedz Link
annamay Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 21.01.09, 19:05 rzeczywiscie sweterek uroczy, mozna sie w nim zakochac. Przeczytalam wszystkie odpowiedzi na ten temat ale niestety opis po rosyjsku na nic mi sie nie przyda. Z angielskim tez nie bedzie latwo wiec postanowilam go rozpracowac samodzielnie.To taka moja walka z wiatrakami. Jak sie uda to sie pochwale gotowym sweterkiem na fotoforum.Pozdrawiam wszystkie forumowiczki Odpowiedz Link
gacek2009 Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 09:41 ZobaczyŁam ten sweterek dzisiaj,no naprawdę śliczny.Te Rosjanki mają "dryg" i gust. Ja nie wiem co to jest "gazetowy" .Np jak bym chciaŁa wzór (jak chcą inne koleżanki) to nie wiem jak to się odbywa,żeby otrzymać taki wzór.Może ktoś by mnie "oświeciŁ". Z góry dziękuję.Mela. Odpowiedz Link
kajmy Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 11:21 Cytuje koleżankę z forum : instrukcja pt. Jak wyslac na "gazetowego" yasmeen 01.02.09, 16:17 Odpowiedz Poniewaz widze w watkach, ze sa osoby, ktore nie wiedza jak wyslac na gazetowego maila krotka instrukcja. 1> Bierzemy nick osoby piszacej posta, jest wytluszczona przy wpisie. W tym przypadku to yasmeen 2. otwieramy jakikolwiek program pocztowy (ktory uzywamy), wpisujemy jako adresata nick a nastepnie @gazeta.pl 3. Wpisujemy prosbe w mailu 4. Wysylamy 5. Jestesmyz siebie dumni Powodzenia Odpowiedz Link
kajmy Re: czy ktoś ma schemat na ten sweterek? 27.02.09, 11:31 Wysłałam Ci na gazetowy ale niestety wrócił. Odezwij się to poślę raz jeszcze . Odpowiedz Link