kreola 11.01.04, 21:05 Może ktoś z Was przebył taką drogę? Jeśli tak to prośba z którego miasta, jakimi liniami, za ile i może jakieś przydatne linki? Serdeczne dzięki:))) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kkk Re: Z Wenezueli na Arubę - promem czy samolotem? IP: *.acn.waw.pl 14.01.04, 23:41 raczej samolotem, co prawda nie byłam na Arrubie, ale byłam na bliźniaczej wyspie Curacao. Niestety nawet z wyspy na wyspę nie można było się przedostać promem tylko samolotem lokalnych linii (koszt 100-150 USD w obie strony). Z Curacao nie było żadnych promów do Wenezueli (ale były samoloty). Proponuję napisać do amerykańskiej informacji turystycznej specjalizującej się w tej tematyce ata.newjersey@toaruba.com lub zadzwonić do lokalnej informacji turystycznej Aruba Tourism Authority 297/823 777 lub znaleźć ich adres internetowy. Odpowiedz Link Zgłoś
starypierdola Re: Z Wenezueli na Arubę - promem czy samolotem? 15.01.04, 00:34 Zalezey skad i jak. Ja lecialem z Punto Fijo na Arube i po tym na Curacao. Z PF na Arube jakies 15 minut samolotem smiglowym. Jak z Caracas to lepiej promem. Macieszysz sie morzem. SP Odpowiedz Link Zgłoś
kreola Re: Z Wenezueli na Arubę - promem czy samolotem? 15.01.04, 22:23 Piekny nick!!! Dzieki za informacje. Chyba wole prom, wlasnie zeby nacieszyc sie morzem (moje ulubione). A moge liczyc na jakies ciekawostki z Wenezueli i Aruby, bo cos czuje ze na bratnia (podroznicza) dusze trafilam!? Odpowiedz Link Zgłoś
starypierdola Re: Z Wenezueli na Arubę - promem czy samolotem? 16.01.04, 16:39 Nie wiem co konkretnie CI napisac; ja pracowalem w Colombii, po Wenezueli jezdzilem samochodem na wakacjach, na wiekszosc wysp Karaiblsich latalem samolotem i budzet nie byl zbyt napiety. To moze miec wplyw na moje "doznania" W sumie: plaze na Aruba i Curacao sa dziadowskie, obie wyspy "zamerykanizowane" i "zeuropeizowane" (zaleta: dobre i chlodne piwo, nie Cerveza Polar); Isla Margarita nie do pobicia; caly szereg wspanialych plaz w roznych miejscach wzdluz wybrzeza Wenezueli; Merida warta zobaczenia (snieg blisko rownika). Sp Odpowiedz Link Zgłoś
kreola w sprawie wysepek 17.01.04, 20:30 oczywiscie na Isla Margarita tez sie wybieram! A widziales moze archipelag Los Roques. Słyszałam ze to najpiekniejsze wyspy, ale niewiele o nich informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
starypierdola Re: w sprawie wysepek 17.01.04, 21:23 Sliczne! Lecialem malym samolotem z Caracas. Nie ma specjalnie "facilities", tzn. hoteli, barow, etc., jak na Arubie czy Curacao. Malo ludzi, naprawde MALO! Za to snorkeling czy scuba diving wspaniale. Jak dasz rade i jak lubisz nature to jedz tam. SP Odpowiedz Link Zgłoś
kreola Re: w sprawie wysepek 18.01.04, 00:43 Nature lubie i nurkowanie tez:) Jak mi czasu wystarczy to polece. jestem na etapie zbierania informacji i tworzenia planu wycieczki. Zaczynam od Wenezueli, bo tak laduje, a koncze na Arubie bo stamtad wylatuje. SP zdaje sie ze sporo tam zobaczyles, zazdroszcze:) Odpowiedz Link Zgłoś