eczane
20.07.06, 14:51
Wykupiliśmy opcję All inclusive w 5 gwiazdkowym hotelu Aydinbey Gold Dreams. Nie
polecam tego hotelu i nie wiem dlaczego Triada sprzedaje jego ofertę jako szczególnie atrakcyjną. Postaram się to opisać i zacznę
od plusów tego hotelu: Są 2, moim zdaniem niezaprzeczalne: ładne pokoje oraz dosyć dobre i urozmaicone jedzenie.
Teraz minusy: przede wszystkim odległość do Alanyi - 20 km ( dojechać można dolmuschem - małe autobusy które kursuja co 10-15 min
i kosztuje to ok 2 EUR w jedna stronę ), Plaża hotelowa jest naprawdę brzydka i brudna, wszędzie pety, kubeczki itp. Sprzątaja ja
rzadko i niedbale. Poza tym plaża jest kamienista. Ktoś napewno stwierdzi że w tych okolicach plaże po prostu takie są. Jest to
prawda, ale sąsiednie hotele maja plaże czyste ładne i... usuwają co jakiś czas kamienie z wody. W hotelu jest oczywiście basen,
ale trudno jest tam znaleźć wolny leżak jeśli się przyjdzie zbyt późno.
Sam hotel składa się z 2 duzych budynków położonych na małej parceli. W sezonie w hotelu jest ok 800 osób, więc proszę sobie
wyobrazić hałas i zamieszanie podczas posiłków. Przy kolacji stoi się po jedzenie 20 min w kolejce itp. Nie jest to wina złej
obsługi, która uwija sie jak w ukropie, ale oszczedności, które hotel robi na ludziach. Obsługa po prostu się nie wyrabia, bo jest
jej za mało w stosunku do takiej liczby gości. Widzieliśmy że te same osoby pracowału 7 dni w tygodniu od godziny 7:00 do 23:00 ,
więc jest to oczywisty wyzysk!!!
W pomieszczeniach ogólnodostepnych ( hole, recepcja, restauracja itp. ) nie ma klimatyzacji tak jak to być powinno w 5 gwiazdkowym
hotelu.
Jeśli chodzi o oferte all inclusive to alkohole są rozcieńczane wodą jeszcze w butelce, więc po dodaniu coli do whiskey alkoholu
juz tam prawie nie ma - nie jest to tylko nasze zdanie ale też i innych gości.
Jest też wiele innych drobiazgów, które dziwią w tym 5 gwiazdkowym hotelu ale nie ma sensu o tym pisać. Ja dałbym temu hotelowi 3
gwiazdki.
Moim zdaniem nie ma sensu brać tego hotelu i przepłacać za 5 gwiazdek. My, wiedząc wcześniej jak to wygląda w rzeczywistości,
wolelibyśmy mieszkać w 3 gwiazdkowym ale w samej Alanyi lub w bliskich okolicach. Naprawdę nie ma sensu przepłacać.