Dodaj do ulubionych

Pośród ogrodu siedzi ta królewska para

15.05.06, 07:33
....i wena uciekła, choć bardzo się staram.
Już tłuc kamienie przy ulicy wolę,
niż tworzyć poezję. Kurwa! Ja pierdolę!



Dotknął boleśnie Adaś mojej duszy.
Odkrył bez litości najskrytsze sekrety.
Wiem, że taka prawda nikogo nie wzruszy,
nikt nie będzie współczuł świrowi, niestety...


Królewska para siedzi zamyślona,
duma nad losem zgłupiałego ludu.
Moja poezja wśród hałasu kona.
Mamo! Umieram! I nie czekam cudu...



Moja, najmojsza jest życiowa klęska,
pogrzebałem szanse, zaszczyty, marzenia.
Jedynie słuszna decyzja i męska
będzie: lepiej umrzeć niż odejść do cienia.



Lecz jak tu pisać, gdy wokół głupota
uderza na oślep w łeb i gdzie popadnie?
Jak tu nie dostać świra albo kota
wiedząc, że mądrość dawno leży na dnie?



Pośród ogrodu siedzi ta królewska para,
w przyszłość narodu zerkając trwożliwie.
Niedługo nam tylko pozostanie wiara
w zwycięstwo rozsądku. Czy to jest możliwe?


To pisałem ja, Jarząbek, trener- grafoman II klasy....
Obserwuj wątek
    • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 09:53
      no pięknię żeś na mo to Dzidzia wystrugała..Wklejam sobie ku pamięci
      Nawet Wielki Brat byłby pod wrazeniem...
      ONIEMIAŁEM W ZACHWYCIE
      o tak..8-0)
      • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 10:18
        o kurwa;))) miodzio.
        • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 10:33
          ROOOOOOOOMY!!! z twych słów wnioskuję,ześ we wojsku służyła!
          :-D))))))))))
          ale rozumiem,ze słowo GÓWNO nadal zakazanym jest?
          ;-)
          • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 10:39
            no widzisz, Drzejmsie, jak na codzien sie nie przeklina, to jesli juz sie to
            zrobi, od razu zwraca uwage;)

            a w kwestii zasadniczej:
            to jest licentia poetica: napisalam to adasiem miauczynskim. jednak adas
            miauczynski byl nauczycielem i nie wydaje mi sie, zeby popieral i wsrod uczniow
            propagowal robienie zartow z nazwisk. malo jest rzeczy w rownie zlym guscie.

            ...w zasadzie w rownie zlym guscie jest zwrocenie komus uwagi, ze cos robi w
            zlym guscie. ale taka juz moja rola cerbera tu.
            • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 10:42
              tylko mi się tu niełobrażać!!
              żartuję przecie...
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26334&w=24329779&s=0
            • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:17

              jednak adas
              > miauczynski byl nauczycielem i nie wydaje mi sie, zeby popieral i wsrod uczniow
              > propagowal robienie zartow z nazwisk.

              rozumiem,że występujesz w obronie nazwiska : KACZYŃSKI?
              :-D))))

              wogóle robienie sobie śmichów chochów z innych ludzi OKRUTNE JEST I NISKIE..
              jak tak można woooooooogóle?...
              :-/
              "malo jest rzeczy w rownie zlym guscie."

              a ja bym znalazł..np. narobić komuś na wycieraczkę, zadzwonić do drzwi i
              poprosić o papier toaletowy.
              O! to jest w złym guście...
              A co do mnie, to wiadomo od dawna,
              że
              JA PRzECIE GUSTU NIE MAM
              :-/
      • aari Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:06
        cycuś kurde glancuś noo ... mniam
        • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:23
          takie rzeczy lęgną mi się w głowie nieczęsto, a własciwie nigdy. Wczoraj znowu
          obejrzałam sobie Świra i, kurde, jestem taka jak on. Wstrząsnęło to mną po raz
          kolejny...
          • invicta1 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:29
            ja już kiedyś pisałam-gdybym żyła w pojedynke byłabym Adasiem-ten film mnie tak
            przygnębia-ale podoba mi sie bardzo
        • around_the_sun Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:23
          Pośród ogrodu siedzi ta królewska para
          skąd litwini przyśli dowiedzieć się stara
          ale kiedy do snu człowiek kłaść się myśli
          ch*j go to obchodzi skąd litwini przyśli...
          • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 11:27
            :-D)))))))))))))
            "ch*j go to obchodzi skąd litwini przyśli...

            następna, Z LICENCJĄ POETIKA
            :-D))))
            • around_the_sun Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 16.05.06, 15:39
              rzejms-buond napisał:

              > :-D)))))))))))))
              > "ch*j go to obchodzi skąd litwini przyśli...
              >
              > następna, Z LICENCJĄ POETIKA
              > :-D))))


              Sprostowanie, ADMINISTRACJA mi licencji nie przyznała.
              Widać za małom tfórcza /:
              • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 16.05.06, 15:43
                a czterowiersz byl?
                zreszta sama mozesz tuz po napisaniu sobie przyznac. jury jest mocno samowolne;)))
                • around_the_sun Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 16.05.06, 15:51
                  był i ciągle jest.
                  to było li tylko sprostowanie
                  a samowolki nie uprawiam.
                  • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 16.05.06, 16:19
                    najmocniej przepraszam!!!!
                    • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 16.05.06, 16:20
                      no i mam problem porzadkowy:(((
                      moze byc numer piec?
    • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:18
      brawo Dzidzia!
      ale pacz pan, z tą licencją poetyką to jest niezłe, zamierzam poużywac
      jak naszym na mundialu nie będzie szło:)))
      • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:23
        używaj,używaj...a Starówkie to kolega juz posprzątał.aaaa?
        • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:29
          drzejms-buond napisał:

          > używaj,używaj...a Starówkie to kolega juz posprzątał.aaaa?


          Starówkie to ja brudziłem 15 lat temu mniej więcej:)
          niech sprzątają te ciołki co brudzą teraz!:)

          sprawdziłem, to było 1994 i 1995:)
          "Those were the days my friend
          We thought they'd never end"
          :)) tak misie skojarzyło
          • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:35
            94/95?
            zaintrygował kolega...
            • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:40
              drzejms-buond napisał:

              > 94/95?
              > zaintrygował kolega...

              Miszcz Miszcz Legia Miszcz
              zdzierało sie gardziel:)))
              • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:46
                maro76 napisał:

                > drzejms-buond napisał:
                >
                > > 94/95?
                > > zaintrygował kolega...
                >
                > Miszcz Miszcz Legia Miszcz
                > zdzierało sie gardziel:)))
                >
                ALE KOLUMNY ZYGMUNTA NIE WYRYWAŁ KOLEGA?
                • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 18:06
                  drzejms-buond napisał:

                  > maro76 napisał:
                  >
                  > > drzejms-buond napisał:
                  > >
                  > > > 94/95?
                  > > > zaintrygował kolega...
                  > >
                  > > Miszcz Miszcz Legia Miszcz
                  > > zdzierało sie gardziel:)))
                  > >
                  > ALE KOLUMNY ZYGMUNTA NIE WYRYWAŁ KOLEGA?

                  kolega nie wyrywał
                  ja też nie wyrywalem:)
                  ale różne ekscesy były:))
      • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:42
        > ale pacz pan, z tą licencją poetyką to jest niezłe, zamierzam poużywac
        > jak naszym na mundialu nie będzie szło:)))


        dobra, bedziemy rozdawac licencje na bluzgi. nalezy sie wykazac przynajmniej
        poprawnym czterowierszem i znajomoscia kilkunastu trudnych slow. np. wykazac
        roznice miedzy 'transcendenty', a 'transcendentalny', albo cos. jak kto umi
        wykwintnej frazy uzyc to dostanie licencje poetyke na slowa brzydkie;) co Wy na to?
        • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:45
          ja to znam słowo takie podobne do tego co wyżej...
          TRANPARENTNY
          abo i
          TRANSGENICZNY
          ale czy się mienione tamte dwa wyrazy różnią?
          hmmmm
          chyba tym samym co ..WROBELEK?
        • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:46
          romy_sznajder napisała:

          > > ale pacz pan, z tą licencją poetyką to jest niezłe, zamierzam poużywac
          > > jak naszym na mundialu nie będzie szło:)))
          >
          >
          > dobra, bedziemy rozdawac licencje na bluzgi. nalezy sie wykazac przynajmniej
          > poprawnym czterowierszem i znajomoscia kilkunastu trudnych slow. np. wykazac
          > roznice miedzy 'transcendenty', a 'transcendentalny', albo cos. jak kto umi
          > wykwintnej frazy uzyc to dostanie licencje poetyke na slowa brzydkie;) co Wy
          na
          > to?

          oj to ja bez sprawdzenia w googlu nie wiem
          bede prosił o jakieś łatwiejsze, dobrze jakby o sport zawadzały:)
          • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 13:57
            najpierw czterowiersz;P
        • romana_polka Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 14:54
          romy_sznajder napisała:


          > dobra, bedziemy rozdawac licencje na bluzgi. nalezy sie wykazac przynajmniej
          > poprawnym czterowierszem i znajomoscia kilkunastu trudnych slow. np. wykazac
          > roznice miedzy 'transcendenty', a 'transcendentalny', albo cos. jak kto umi
          > wykwintnej frazy uzyc to dostanie licencje poetyke na slowa brzydkie;) co Wy na
          > to?

          Popieram, będzie zabawnie :DDD
          a może Romy napiszesz krótko ze szpilą Zasady przyznawania licencji na bluzgi?tak żeby wszyscy wiedzieli co muszą zrobic,gdy ciśnie im sie na klawiaturę jakieś k... albo g...
          :DDD
          • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:01
            ja w kwestii formalnej...
            czy mogę powiedzieć "OŻŻŻŻŻŻZZZWEMORDE" za darmo?
            albo takie: cholera,kurde
            czy na wszystko glejt potrzebnym będzie?
            a to moze być ciekawe...
            TO MY czyba POPROSIMY BARDZO!

            a ja bym chciał zeby "najdroższe" było słowo "zaj....e"
            • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:03
              www.slownik-online.pl/kopalinski/2A8079F22B974DE9412565AF0079C50F.php
              ile za to dostanę bluzgów?
              :-P
              • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:04
                podobają mi się te...
                apriodyczne....
                :-D)))))))))))
                • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:08
                  dostaniesz nagrode fair-play, poniewaz uczciwie i na wstepie przyznajesz sie do
                  sciagania:)
                • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:14
                  Hermeneutyczna egzegeza trancsendencji
                  Immanentnie służy koncepcji
                  Opotrunizm przyda się dziś
                  By bluzgi puścić mógł Zdziś.

                  To był czterowiersz.
                  Czy mogę odebrać karnet na bluzgi?
                  • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:15
                    to dopiero pierwszy etap.
                    prosze nam wyjasniec, co oznacza slowo "egzegeza".
                    • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:17
                      Egzegeza jest egzaltowaną forma objaśnienia
                      • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:19

                        > Egzegeza jest egzaltowaną forma objaśnienia

                        egzaltowana? co na to jury?:)
                        • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:21
                          A kto jest w jury?
                          Znów Wodecki?
                    • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:17
                      aha, mysle, ze nikt nie bedzie mial nic przeciwko, zeby licencje byly
                      odnawialne, np. co pol roku. a przypadku uzywania slow brzydkich bez licencji
                      bedzie kara, okreslona w osobnym regulaminie. czy ktos jest za / przeciw?
                      • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:19
                        A można kumulować karnety?
                        • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:21

                          > A można kumulować karnety?

                          ale po co? jak sie nie kumuluje prawa jazdy, bo i po co? chyba ze sie robi wtornik:P
                          no, a serio, chodzi chyba o to, zeby uzasadnic, ze ma sie szeroki zasob slow i
                          przeklenstwa sa urozmaiceniem jezyka, a nie prosta i jedyna forma komunikowania.
                          • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:23
                            Kumulować karnety w celu ładnego skompilowania kolokwializmów:)
                            • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:26
                              hehehehe. dobre.

                              w jury jest ten, kto zechce w nim byc.
                              • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:27
                                no dobra ale jaką metodą wybierzemy sposób głosowania?
                                • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:28
                                  Ciągnijmy zapałki.
                                  • kolagena Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:29
                                    Albo nie. Zróbny egzogeniczna metodę losowania:)
                            • maro76 Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:30
                              nie był to tylko muzyczny slajd
                              z próżną i czczą fingerfertiśkajt
                              było tam kwalitetu aż nadto
                              zmienna agogika i piękne rubato

                              za taki czterowiersz należy sie podwójny karnet:))
                              • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 15:37
                                zaraz, zaraz.
                                co to znaczy
                                -fingerfirtigśkajt [czy przypadkiem nie fingerferiśSkajt?],
                                i.... rubato?
    • mnietka.kokietka Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 16:51
      dzidzia ale Co ci powiem
      to masz zaje
      bistą
      wenę o 7.30 rano :)

      boszsz....
      kiedyś to się pisało wiersza
      ah...
      kiedy to było....
      • romana_polka Wniosek o przyznanie licencji 15.05.06, 17:01
        Ekstremista elokwentny ekstremalnie
        Przeklnie piano: „ot, psychoza!”
        Pragmatyczny poliglota forte na to palnie:
        „ATTENTI! CURVA PERICOLOSA!”
        • romy_sznajder Re: Wniosek o przyznanie licencji 15.05.06, 17:52
          osz ty w zyciu!
          • maro76 Re: Wniosek o przyznanie licencji 15.05.06, 18:02
            kur..de!:)
            ale fajny czterowiersz
            jakbym był w jury to bym dał licencje roczną co najmniej
            i po hiszpańsku czy innym włosku wplecione,miodzio!
            • aga_ata Re: Wniosek o przyznanie licencji 15.05.06, 19:17
              Zgadzam się z mnietką :)
              O takiej godzinie, to ja mam wątpliwości, czy nazywam się Agata, a Ty tu kurde,
              do nas czterowierszem :-D
        • drzejms-buond Re: Wniosek o przyznanie licencji 16.05.06, 11:04
          romana_polka napisała:

          > Ekstremista elokwentny ekstremalnie
          > Przeklnie piano: „ot, psychoza!”
          > Pragmatyczny poliglota forte na to palnie:
          > „ATTENTI! CURVA PERICOLOSA!”
          >
          TYS PIKNIE!! DAĆ JEJ GLEJTA!!!
          :-D)))))))

      • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 15.05.06, 19:34
        mnietka.kokietka napisała:

        > dzidzia ale Co ci powiem
        > to masz zaje
        > bistą
        > wenę o 7.30 rano :)
        >
        > boszsz....
        > kiedyś to się pisało wiersza
        > ah...
        > kiedy to było....



        Ale gdzie tam wiersz:)))Jaki wiersz? takie tam rymowanki....A wykluły się mi w
        głowie podczas bezsennej nocy..
        Raz jeden popełniłam wiersz. O miłości to było, jeszcze w liceum. Wiersz był
        biały i silnie egzystencjalno-rozpaczliwy. Wysłałam go nawet na konkurs i
        dostałam wyróżnienie. Na tym się skończyło.
        Romy, ale pomysł świetny na te czterowiersze:)))
        • mnietka.kokietka ja uwielbiam limeryki ;) n/t 15.05.06, 20:27

          • romana_polka Re: ja uwielbiam limeryki ;) n/t 16.05.06, 11:59
            ja też :)
            i moskaliki

            a ten glejt na bluzgi już mam czy nie?
            • romy_sznajder Re: ja uwielbiam limeryki ;) n/t 16.05.06, 14:29
              no ba! dotychczasowi autorzy maja licencje.
              kto jest przeciw?
              nie widze....
              • romy_sznajder licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 14:41
                ...wulgaryzmami otrzymali dotychczas:

                # sz. p. dzidzia_bojowa, licencja nr. 001;
                # sz. p. kolagena, licencja nr. 002;
                # sz. p. maro76, licencja nr. 003;
                # sz. p. romana_polka, licencja nr. 004.

                gratulujemy!
                • dzidzia_bojowa Re: licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 15:13
                  o w morde! senkju wery macz:)))
                • romana_polka Re: licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 16:59
                  romy_sznajder napisała:

                  > ...wulgaryzmami otrzymali dotychczas:
                  >
                  > # sz. p. dzidzia_bojowa, licencja nr. 001;
                  > # sz. p. kolagena, licencja nr. 002;
                  > # sz. p. maro76, licencja nr. 003;
                  > # sz. p. romana_polka, licencja nr. 004.
                  >
                  > gratulujemy!


                  o żesz kurde no!czy te dwa zera z przodu oznaczają,że licencja obejmuje również zabijanie?
                  • romy_sznajder Re: licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 17:18
                    wiesz, niektore jezyki / piora / klawiatury sa tak ostre, ze zabijaja czytelnika
                    nie uprzedzonego o sile razenia. a jesli dorzucimy stek kolokwializmow to juz
                    umarl w butach, stad zreszta reglamentacja;)
                    • romana_polka Re: licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 17:26
                      ale popatrz jak mało chętnych na licencje,takie wszystko kurturarne czy niezdyscyplinowane?
                      • romy_sznajder Re: licencje pośrednika obrotu ... 16.05.06, 17:29
                        kurturarne!
                        • drzejms-buond Re: licencje pośrednika obrotu ... 17.05.06, 14:54
                          aaaaa tam.GŁĄBY po prostu! czterowiersza ułożyć nie potrafią..
                          ja się głowię kolejny dzień i psińco!
                          Będę zmuszony pozostać przy 007- licencji na DOBIJANIE
                          :'-{
    • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 23.05.06, 21:10
      forum.gazeta.pl/forum/72,2html?f=26334&w=24329779&v=28&=0
      Tu znajduje się dużo ciekawej twórczości a propos:)
      • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 23.05.06, 21:12
        niestety link nieaktualny. Dlaczego? Z wyszukiwarki wzięłam: Telewizyjnej
        poezji czar...
    • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 24.05.06, 08:50
      Jeszcze raz spróbuję wkleić linka, a jak nie wyjdzie, to niech mnie ktoś
      poprawi, bo chyba mnie szlag trafi!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2html?f=26334&w=24329779&a=26021374
      • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 24.05.06, 08:51
        Nosz cholera!
        • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 24.05.06, 10:15
          jest w SZÓSTYM od góry a moze i tu się uda?
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26334&w=24329779&s=0
          • drzejms-buond Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 24.05.06, 10:15
            sie udało... ctr c ctr v i ENTER na końcu!!!
            • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 24.05.06, 11:27
              własnie!!!dzięki Dżejms, o to mi chodziło:)
              • romy_sznajder Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 18.06.06, 14:42
                odwieszam chwilowo z braku zapotrzebowania
                • dzidzia_bojowa Re: Pośród ogrodu siedzi ta królewska para 18.06.06, 19:19
                  I bardzo słusznie, miałam cię o to prosić:))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka