Dodaj do ulubionych

TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA

07.11.10, 00:10


https://i55.tinypic.com/107npeh.jpg

https://i55.tinypic.com/2lbg5si.jpghttps://i55.tinypic.com/2lbg5si.jpg
--
Podwórkowicze
Obserwuj wątek
   • ulisses-achaj Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 01:14
    Rany boskie, to już TRZY lata... smile...
    Pozdrowienia, podziękowania i serdeczności dla wszystkich Podwórkowiczów, a dla Mai głęboki ukłon i pocałunek z najgłębszym szacunkiem na Jej dłoni złożony w podzięce za kolejny numer "Podwórkowicza".. smile smile

    --
    Ulisses
    • zuza_anna Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 06:39
     " Rzeczy zmieniają się wokół nas, zmieniają się także i ludzie,
     którzy zniżają się do poziomu rzeczy, ale nie zmieniają się przyjaciele,
     co udowadnia, że przyjaźń to coś boskiego i nieśmiertelnego"...A.N.

     Dzień dobry Wszystkim Niedawno, na Gombrze, też obchodziliśmy Trzecią Rocznicę, i wiem jakie to jest uczucie.smile Majeczce, dziękuję za kolejny numer " Podwórkowicza " Pięknie napisany! Wszystkiego dobrego życzę wszystkim Podwórkowiczom, i każdemu z osobna. Powodzenia Moi Mili. Niezapomnianego dnia wszystkim życzę smile

     --
     Sumitra smile

     " Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą!..." Michel Quoist
    • hardy1 Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 07:40
     Dzień dobry z rańca dzisiejszego dnia, Moi Mili oraz Wszystkim Którzy Nas Odwiedzają big_grin

     To już 3 lata...a więc jesteśmy tylko trzy lata wcześniej urodzeni...i część z nas przebywa aż trzy lata ze sobą a część krócej, inni znów bardzo krótko...mniej ważne jak długo. Ważne że jesteśmy smile
     --
     hardy.bloog.pl/
     Hardy
       • cornelli Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 08:47
        Trzy lata to bardzo długi okres czasu. Cieszę się, że po burzach i naporach udało Wam się utrzymać przyjaźnie i nadać im realny wymiar przenosząc do "cielesnego" życia smile To, że jesteście sobie bliscy, widać nie tylko po fotografiach i filmach zamieszczanych na Podwórku, ale po wszystkich postach, z których bije wzajemny szacunek i radość z bycia tutaj razem.
        Życzę Wam, żeby zgoda towarzyszyła Wam zawsze, a różnica myśli sprawiała, że Wasze forum wciąż będzie czytane z ogromną przyjemnością smile
        Wielu pięknych lat, Podwórkowicze smile
         • maja-z-podworka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 11:42
          Przeniesione z sąsiedniego wątku "Uroczyście" :

          jokker39 07.11.10, 10:48 Odpowiedz
          Widzę, że dziś na Podwórku jest wyjątkowo uroczyście i odświętnie
          Składam Wam najlepsze życzenia urodzinowe i cieszę się mogliśmy się poznać )

          www.youtube.com/watch?v=RvPyr8zJUAc&feature=related
          --
          Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.          Re: Uroczyście
          k.karen 07.11.10, 10:51 Odpowiedz
          Jokker

          Ja też bardzo, bardzo się cieszę że mogliśmy się poznać
          Dziękuję.
          --

          Karen          Re: Uroczyście
          maja-z-podworka 07.11.10, 10:58 Odpowiedz
          Jokkerze
          Milo nam. My też cenimy sobie znajomość z Nautami z loży.
          Zapraszamy na główny dzisiejszy watek. jesli pozwolisz, skopiuję tam Twój post, by wszystkie świąteczne wpisy były połączone.
          --
          Maja          Re: Uroczyście
          jokker39 07.11.10, 11:29 Odpowiedz

          Zauważyłaś, Karen, że czas w necie biegnie inaczej?
          --
          Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.          Re: Uroczyście
          jokker39 07.11.10, 11:30 Odpowiedz

          Oczywiście, że tak, Maju
          --
          Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.          Re: Uroczyście
          deriadezy 07.11.10, 11:35 Odpowiedz
          Dzień dobry.
          Dygnę nieśmiało i za Jokkera się schowam, bo on paradny od rana.
          Nienagannie uprasowany, syty wyśmienitym jadłem uwagę ode mnie odwróci, co to w swym gapiostwie zaawansowanym, na salony rozczochrana wpadłam, bo wróble ćwierkały, że zaproszono tutaj na świętowanie. Nieobyczajna takich zwyczajów, ciekawością zapałałam, a teraz rumieńcem spłonąwszy zakwilę nieśmiałe "sto lat....sto lat...".
          Pożegnam się teraz, ale obiecuję niedzielne ubranie przywdziać i na uroczystości z ziomalami przybyć.
          Do widzenia.

    • 1agfa Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 12:40
     Ulissesie, witaj. TRZY bite lata, a tak przeminęły, jak z bicza strzelił. To chyba był - wówczas - mój pierwszy dzień, mocno o noc zahaczający, kiedy tak "ugrzązłem" w komputerze, śledząc napływające masowo kolejne posty, dołaczające do Twego postu, inicjującego dyskusję, postu tak celnego i porywającego. Dlatego tylu nautów sie zgłosiło, poruszonych, przejętych, dotkniętych do żywego pewną płytką i krzywdzącą wypowiedzią pewnej osoby. Bo post Twój był taki jaki był, bo sprzeciwiał się takiej ocenie ludzi. Choć dawniej też już przecież sporo pisałem, to 7.listopada 2007 r. stał się dla mnie pewną cezurą, ważną datą od której "zaczął się" dla mnie internet, a Twój wątek - tak ważny.
     Chyba moje z tego dnia wpisy zostały "zniknięte" - ale nic to! smile Liczy się nade wszystko "założycielski kamień węgielny", podwórkowy, przez Ciebie wmurowany. Okazał się trwały, mocny, jak przystało na solidny węgieł.
     Choć przecież i gdzie indziej bywałem, to zawsze wędrowałem w okolicach Podwórka - taka jest Podwórka dziwna magia. Dziękuję Ci, Ulissesie smile
     Dziękuję Wszystkim za te TRZY lata smile
     --
     agfa
   • maja-z-podworka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 08:59
    Vizjonerko smile

    Zuziu smile, oby Wam się dalej wiodło już bez takich przeszkód jak ostatnio. Żal tych wszystkich utraconych postów, ale w końcu - najważniejsi są ludzie. A dzisiejsza Rocznica jest również Twoja, bo przecież wcześnie do nas dotarlaś i byłaś stałym uczestnikiem Podwórka smile

    Cornelli smile Dziękujemy. Wiesz...bywa różnie, jak to w życiu, ale z pewnością więzi, które powstają w ciągu trzech lat, są silne. smile

    Ulissesie smile Trzy lata...nie wydaje Ci się, że czas w sieci biegnie inaczej?
    --
    Maja
  • al-szamanka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 09:01
   Tuż przy furtce zatrzymała się furgonetka męża Pani Sąsiadki, a po chwili wyskoczyła z niej roześmiana, zarumieniona Julenka. Zawołała coś jeszcze pytającym głosem i nie czekając na odpowiedź pobiegła, najszybciej jak tylko potrafiła, w kierunku przybudówki służącej za składowisko potrzebnych, a przede wszystkim zupełnie niepotrzebnych rzeczy, które jednak należało posiadać. Wyraźnie szukała czegoś określonego, o czym świadczył hałas niecierpliwie przerzucanych przedmiotów i żałosny jęk dawno nieotwieranych szuflad. Po kwadransie, zamaszyste trzaśniecie drzwiami ogłosiło koniec poszukiwań. W ogrodzie pojawiła się dziwaczna, mała postać, w swym obszernym stroju wydawała się szersza niż dłuższa. Julenka miała na sobie starą, watowaną kurtkę męską sięgającą jej prawie do kostek, grube rękawice, a zarzucona na filcowy kapelusz gęsta firanka, w luźnych fałdach zatkana była za kołnierzem. Poruszała się sztywno, niezdarnie, lecz spoza półprzezroczystego materiału, połyskiwały jej ogromne, rozradowane oczy.
   Ach, czy wiesz, że mąż Pani Sąsiadki będzie zaraz podbierał pszczołom miód i zgodził się abym mu w tym pomagała? Obiecałam, że przypilnuję, aby królowa nie uciekła. Ach, jeszcze nigdy nie widziałam Królowej Pszczół, ale na pewno od razu ją rozpoznam, bo przecież wszystkie są podobnie wystrojone; noszą koronę i purpurowy płaszcz, niekiedy bardzo malutki, bo dostosowany do wzrostu.
   Julenka pomachała mi rękawicą i z trudem wdrapała się na przednie siedzenie furgonetki, która natychmiast ruszyła z miejsca i wzniecając tumany kurzu zniknęła za zakrętem. Zastanawiałam się jaki to miód będzie pszczołom podbierany, parę słoików akacjowego stało już w naszej spiżarce, tym razem przyszedł chyba czas na lipowy - drzew tych rosło w okolicy bardzo dużo i pszczoły miały przy nich sporo pracy. I pewnie wszystkie broniły właśnie swoje ule, gdyż dzień był spokojny, ciszy nie zakłócało najcichsze nawet brzęczenie pojedynczego owada.
   Julenka zjawiła się po paru godzinach, niesamowicie zgrzana i zmęczona, lecz twarzyczka jej promieniała dumą, jak u osoby, która dokonał właśnie czegoś niezwykłego. Lepką rączką poklepała swoją małą poduszeczkę, którą prawie wszędzie ze sobą nosiła i zasiadła na niej z głośnym westchnieniem ulgi.
   Ach, nie wiedziałam, że to takie klejące zajęcie, ja tylko pomagałam, ale mąż Pani Sąsiadki bardzo się napracował i pewnie pszczoły nie oddałyby mu miodu, ale nie wiedziały, że jest on taki przebiegły. Przyniósł ze stodółki takie śmieszne urządzenie i i psikał na nie z niego dymem tak długo, że zupełnie je onieśmielił, a onieśmielone pszczoły robią się bardzo leniwe i jest im nawet obojętne kto im miód podbiera; mąż Pani Sąsiadki, czy jakiś łakomy niedźwiadek. Tylko że miś, zaraz by wszystko zjadł, a my wsadziliśmy plastry do maszyny z kranikiem, mąż Pani Sąsiadki ją włączył i zaraz popłynął miód, parę razy podstawiłam palec i za każdym razem dokładnie go oblizałam, a potem to już tylko podstawiałam nasze słoiki, o te, popatrz. Królowej nie widziałam, chyba gdzieś się schowała, ale i tak pomyślałam, że rządzi bardzo pracowitym, niezwykłymi stworzonkami, bardzo zdolnymi.
   Pszczoły przerabiają zamknięte w kwiatowych pyłkach słońce na miód, a ten, jak już dobrze popróbuje się jego słodyczy, z powrotem zamienia się w ciepło i ogrzewa człowieka od środka, dlatego jest taki zdrowy na przeziębienia. Niektórzy ludzie naśladują chyba pszczoły, przerabiają czyste i szlachetne myśli na przepiękne słowa i czasami udaje się pocieszyć nimi dzieci i dorosłych. To chyba dlatego mówi się, że dobre słowa są słodkie jak miód.
   Czy myślisz, że może i one potrafią wyleczyć choćby katar?


   https://farm1.static.flickr.com/217/462707055_cb6b57a4e7_o.jpg

   --
   https://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg
   AL
   • 1agfa Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 12:11
    Witaj, dobrego dnia, AL smile No właśnie, Julenkowe Opowieści w zbiorku skupione, książeczka wydrukowana, rozpowszechniona, zilustrowana pięknie, niechby! - ja ciągle na to czekam...
    Jak widzę nie sam... smile
    --
    agfa
    • maja-z-podworka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 12:36
     Ja mogę czekać, Agfo smile. Tobie spieszy się bardziej, bo wnuki rosną.
     Ale oboje znamy dzieci i wiemy, że te opowieści są dla nich znakomite. A tutaj...AL wkłada w nie treść, która ma zawsze drugie dno. Jak niektórzy inni, pisze jednocześnie dla dzieci i dorosłych. smile.
     Słowa...Nie zawsze są pełne slodyczy i ciepła....Bierzemy za nie odpowiedzialność., bo raz wypowiedzianych nie da się cofnąć.... na szczęście można przeprosić.
     Kataru nimi nie da się leczyć, ale problemy nautów to akurat "schorzenia" na taką słowną terapię podatne smile
     Chciałabym naprawdę, żeby AL to pozbierała i postarała się wydać. Mam nadzieję, że znaleźliby się wydawcy, bo jak patrzę na obecnie dostępne książeczki dla dzieci...często ręce opadają.
     --
     Maja
     • hardy1 Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 18:17
      Też czekam na wydanie...zresztą już dawno to mówiłem smile Czekam...może kiedyś wnuków się doczekam...a wtedy książeczki AL byłyby jak znalazł do czytania wieczornych dobranocek wink
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
  • al-szamanka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 09:16
   Trzy lata....przeminęły tak szybko, tak bardzo były wypełnione.
   Dopełniło je do końca każde Wasze słowo. Dziękujęsmile

   Majeczko, a teraz zabieram się za Podwórkowicza, szkoda tylko że nie wychodzi on naprawdę codzienniewink kiss

   --
   https://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg
   AL
  • julenka.z.polany Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 09:28
   Ale fajnie, bo tak naprawdę to prawie i moje Urodzinysmile , a Podwórko miejscem urodzin. Jestem już na świecie prawie trzy lata, chociaż może na to nie wyglądam., wszyscy myślą, że jestem dwa lata starsza
   Bardzo wszystkim dziękuję, że ja także mogłam pojawiać się w tym miejscu, myślę że nic nie nabroiłam, tak, abyście mogli powiedzieć jak to niekiedy mówi pani Grządziel - "Co za dziwaczne, niemożliwe dziecko"!
   Wesołego dnia smile

   https://www.entlebucher-welpen.de/wp-content/blume.gif

   --
   https://i39.tinypic.com/xaub9v.jpg

   JULENKA
   • zuza_anna Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 09:46
    Słowa, słowa, słowa, czarodziejskie słowa...Twoje słowa...Dziękuję Droga AL, za Juleńkę kiss Dla Naszej Milutkiej Juleńki, słodki kiss
    --
    Sumitra smile

    " Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą!..." Michel Quoist
    • ulisses-achaj Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 10:29
     Witajcie smile Hm... smile Dzisiaj jest jeszcze jedna rocznica.. smile
     Kto to pamięta ze szkoły?:

     Kłaniam się rosyjskiej rewolucji
     czapką do ziemi
     po polsku:
     radzieckiej sprawie,
     sprawie ludzkiej,
     robotnikom, chłopom i wojsku.

     Czas leci nie tylko w sieci, Maju. I to jak.. smile
     --
     Ulisses
     • hardy1 Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 10:40
      Chodziliśmy w tym samym czasie do szkoły, Uli big_grin

      Na tym przykładzie tłumaczę zawiłości wprowadzania nowych kalendarzy i odniesień do współczesności - jak to możliwe że wydarzenie październikowe zainteresowani obchodzą się w listopadzie...i w podręcznikach historii podobnie jest zapisane smile
      --
      hardy.bloog.pl/
      Hardy
     • maja-z-podworka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 11:08
      Ulissesie.
      To oczywiste, ale wydaje mi się po prostu, że w sieci biegnie jakby szybciej. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że Podwórko powstało zaledwie trzy lata temu. Całe epoki....era TVN przed Manifestem...era TVN po Manifeście....epoka życia w podziemiu....era GW....a na to wszystko nakładają się losy poszczególnych nautów. Materiał na epopeję smile

      Pozwolisz, że rocznica rewolucji, w kontekście dzisiejszych obchodów, zejdzie na plan dalszy?
      --
      Maja
  • z-malej-litery Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 12:42
   Może to trochę zabrzmi dziwnie, ale bardzo a bardzo pasuje mi ten wiersz Gałczyńskiego na Wasze Święto smile))

   Oczywiście ode mnie: wszystkiego najlepszego!!!! smile)))))))

   A teraz Mistrz:

   Dzień po dniu puszczam swe łódki z papieru, jedną po drugiej, z prądem rzeki.
   Wypisuję na nich wielkimi czarnymi literami swoje imię i nazwę wsi, w której mieszkam.
   Mam nadzieję, że w jakimś obcym kraju ktoś znajdzie je i dowie się, kim jestem.
   Wypełniam te łódeczki kwiatami sziuli z naszego ogrodu, z nadzieją, że to kwiecie poranne dotrze bezpiecznie do kraju położonego w nocy.
   Puszczam swe łódki z papieru i spoglądam w nieco, i widzę, że małe obłoczki tez podnoszą swe białe, wydęte żagle.
   Nie wiem, co to za towarzysz zabaw moich zsyła je z niego, aby ścigały się z moimi łódeczkami!
   Gdy noc zapadła, chowam twarz w ramionach i śni mi się, że moje łódki z papieru płyną i płyną coraz dalej pod gwiazdami północy.
   Duszki snu żeglują w nich, a obładowane są ich koszykami pełnymi snów....   • 1agfa Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 13:40
    Tylko takich właśnie, podświetlonych słońcem, zaróżowionych łagodnie chmur - i tylko takich życzę Podwórku, życzę nam wszystkim smile
    Takie niebo widziałem, takie podarowuję Podwórku w ten specjalny, ważny dzień

    http://i54.tinypic.com/4t13yg.jpg
    --
    agfa
     • 1agfa Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 14:43
      Tak myśle, Julenko smile, wróżki robią wprawdze co chcą, ale jeśli to dobre wróżki, to na pewno mogą, o ile zechcą, podarować ludziom chmury malinowe z bitą śmietaną. Żeby cieszyły się wszystkie łakomczuchy i także dzieci, lecz i dorośli ludzie dla których taki widok jest niczym łagodny balsam na skołatane i zmeczone serca.
      Wróżki posyłają takie różowe chmury z wesołym machnięciem różdżką i z uśmiechem. Bo żarty dobrych wróżek są przyjaznymi żartami smile
      --
      agfa
      • julenka.z.polany Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 14:59
       Ach tak, właśnie tak jest. Zaraz pobiegnę do męża Pani Sąsiadki i poproszę aby nam tu podwiózł dłuuuuugą drabinę, wiaderko od dojenia krów i chochelkę. Ja się wdrapię na drabinę, bo jestem na pewno bardziej zwinna niż Pan i nabiorę dla nas wszystkich deseru, co?smile Ale Pan będzie dobrze trzymał, prawda? Nie chcę spaść i obić sobie kolano, bo to bardzo piecze.

       --
       https://i39.tinypic.com/xaub9v.jpg

       JULENKA
        • milky_way_1 Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 23:33
         Spacerowałam ulicami Paryża.... w szarości i w kolorach.
         Gdy przeniknie się za... to za jest piękny korowy świat. https://s7.tinypic.com/2jh5ea_th.jpg
         Tak jak w piosenkach,
         zdjęcia to magiczna chwila zaklęta w czasie...

         Słoneczne mosty...

         W jesiennym słońcu szukam słów
         mgłami i wonią astrów tkanych
         liśćmi i wiatrem gnających znów
         i w kroplach deszczu roześmianych

         Cofam się myślą do tych dni
         w których zielenią kiście były
         wtedy to pierwszy oczu blask
         literki czarne w kartce kryły

         W purpurze wstającego dnia
         blaskiem, woalem babie lato
         było jak pierwszy nieba znak
         jak diament rosy, jak stakato

         Bajeczna piękną różę dziś
         w podróż cudowną sprezentowałeś
         uśmiech na ustach, radości łzy
         i w oczach szczęścia skry znów miałeś

         Patrząc na mosty, które dziś
         łączą dwa światy rozpoznane
         wracam pamięcią do tych dni
         które mam w sercu zapisane

         Świeżość czerwieni zmieniła się
         teraz karmazyn po dniach wspomnień
         i z biegiem czasu mocniejsza jest
         róża co w kwiatach kwitnie co dzień

         Dziś iskra szczęścia w oczach Twych
         słowa uśmiechem malowane
         to jak motyle letnich dni
         które na zawsze pozostaną


         https://oi33.tinypic.com/2rxjrwm.jpg
         --
         Cudownie jest być kobietą i nosić na barkach magiczny świat.
  • maja-z-podworka Re: TRZECIA ROCZNICA PODWÓRKA 07.11.10, 16:02
   Pozwól Wichry, że skopiuję tu Twoje życzenia. Jak sama piszesz, nigdy nie ma ich zby dużo smile. Bardzo Ci za życzenia dziękujemy smile
   Tamten wątek jest raczej wspomnieniowy.


   wichryiburze 07.11.10, 15:43 Odpowiedz
   Oczywiście pomyliłam wątki Pozwolę sobie skopiować życzenia jeszcze raz (wszak szczerych i dobrych życzeń nigdy dośc-a moje z pewnością są szczere : )

   Przepraszam, że dopiero teraz, ale przyjmijcie kochani najserdeczniejsze życzenia ode mnie )) Piękna rocznica
   Trzy lata to bardzo dużo czasu w przestrzeni netowej. Wykorzystaliście go w sposób doskonały-stworzyliście miejsce przyjazne i ciepłe. Lubicie nie tylko siebie nawzajem, ale lubicie innych i od progu witacie swoją serdecznością. To rzadkie zjawisko
   Ze swojej strony życzę Wam kochani jeszcze wielu takich rocznic-w przyjaźni, wśród ciekawych dyskusji, z życzliwymy ludźmi ))


   --
   Maja
  • jokker39 Prezent od Loży 07.11.10, 16:45
   Drodzy Podwórkowicze, przyjmijcie od nas podarunek (po kresce widać, że to rysunek Deriadezy) i to wszystko, z czym idziemy do Was w gościnę. Ponieważ w "Podwórkowiczu Codziennym" wyczytaliśmy o aferze masońsko-cyklistowskiej (oczywiście odżegnujemy się od niej, bo to są pomówienia!) postanowiliśmy zjawić się u Was skromnie, prosto przyodziani, z gąsiorem wina, chlebem i warkoczem swojskiej kiełbasy. Jeśli robicie bigos, to będzie jak znalazł.

   http://img259.imageshack.us/img259/2923/idziemynaimprez.jpg

   --
   Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.
   • maja-z-podworka Re: Prezent od Loży 07.11.10, 16:56
    Drodzy Lożanie smile Wzruszenie tamuje mi (z pewnością nie jestem tu osamotniona) dech w piersi smile Naprawdę. Jesteśmy zaszczyceni.

    A co do afery, to nie przejmujcie się. To są normalne oszołomy. Usiłują nas w coś wrobić już trzeci rok ale na szczęście są dość nieudolni. Oczywiscie, że to pomówienia!!! któż śmiałby twierdzić inaczej?
    --
    Maja

    PS. Nie chcę być nadmiernie podejrzliwa, ale czy jesteście pewni, że nikt się Wam nie wkręcił podstępnie do Loży. Bo wiecie...te nosy na Waszym wspólnym konterfekcie wydają mi się znajome!!!
    Nie!!!!!!!! ja nic nie sugeruję. Skoro jesteście pewni, to oczywiście wszystko w porządku!
    • jokker39 Re: Prezent od Loży 07.11.10, 17:37
     Nie przejmujemy się oszołomami, wręcz przeciwnie - lekce ich sobie ważymy.

     W związku z tym, że przyszliśmy tak przaśnie, w strojach niewyszukanych i boso, to miałbym prośbę. Czy Panie Gospodynie choć na tę jedną zbliżającą się noc nie mogłyby zdjąć szpilek, bo gdy będziemy na środku sali tańczyć suwanego, to możemy później nie dojść na Lożę?

     smile

     --
     Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.
      • jokker39 Re: Prezent od Loży 07.11.10, 20:14
       Nogi tylko w rajstopach nie wyglądają dużo gorzej niż nogi w rajstopach i butach, a wiem, że są zwolennicy wersji oszczędniejszej wink
       --
       Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.
     • m.maska Re: Prezent od Loży 07.11.10, 17:52
      Szpilki? a rzeczywiscie - ale skoro goscie pozwalaja, to ja bardzo chetnie, a jakze - bo juz mnie ciut ugniataja - ale mialo byc przynajmniej na poczatku tak uroczyscie...teraz juz atmosfera bardziej swobodna - juz mozna... smile a Panowie moga zdjac marynarki i krawaty... smile
      --
      https://i48.tinypic.com/24e2b94.jpg
      maska
      • hardy1 Re: Prezent od Loży 07.11.10, 18:48
       Siadajcie, rozgoście się Lożaniebig_grin I nie obawiajcie się o szpilki na nogach...mamy ci u nas i pielęgniarki to chwacko krew w razie czego zatamują, jeszcze utulą big_grin

       Na te pęta kiełbasy któreżeście przynieśli w prezencie...mam wielką chrapkę ...idealne pod moją kminkówkę suspicious
       --
       hardy.bloog.pl/
       Hardy
    • jokker39 Re: Prezent od Loży 07.11.10, 17:41
     PS Z nosami jest tak (porzućmy wszelkie spekulacje) one są po prostu sokratejskie /faja/
     wink

     Do wieczora smile)
     --
     Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.
      • hardy1 Re: Prezent od Loży 07.11.10, 18:50
       Sokratejskie? Hmmm...no nie wiem. Toć wszystko co powiadał Sokrates to tylko z opowiadań ucznia Platona wiemy...a ja mu niezbyt wierzę big_grin Wolę w kolejności jego ucznia Arystotelesa...o! To był mądry człek ze swoim "wszystko z umiarerm" big_grin
       --
       hardy.bloog.pl/
       Hardy