Dodaj do ulubionych

demonstracja

29.08.08, 11:08
hmm czy zdarzylo sie wam uczestniczyc w jakiejs demonstracji?
niewazny za czyms czy przeciwko czemus
dzis wielki strajk w wawie, ciekawe jak bedzie wygladalo te 30k
jakbym mial strzelac kto uczestniczyl w jakims strajku to wybralbym
kontika:)
Obserwuj wątek
    • milleniusz Re: demonstracja 29.08.08, 11:10

> dzis wielki strajk w wawie, ciekawe jak bedzie wygladalo te 30k

Dzisiaj w Warszawie leje, tak że psa szkoda by wystawić na dwór. Ale rozumiem,
      jak demonstracja ma jakiś wyższy cel, to może deszczu się nie przestraszy, aż
      włączę TVN24, żeby sprawdzić, czy palą jakieś kukły, albo coś. :)
    • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:18
      Owszem.
      Tygodniami kładłam się na trasie budowy zapory w Czorsztynie w ramach "Tamy
      tamie" i lądowałam na dołku oraz przed kolegium ds. wykroczeń, a następnie w sądzie.
      Pikietowałam też i "pomieszkiwałam" przed sejmem w proteście przeciwko budowie
      elektrowni w Żarnowcu.
      To z tych bardziej spektakularnych "demonstracji", hiehie.
              • milleniusz Re: demonstracja 29.08.08, 11:31

> a to juz jest krotkowzroczne...

No ale wkrótce będą się musieli zdecydować, czy chcą mieć w domu jasno i ciepło,
                czy nie. Ewentualnie czy chcą za ten sam prąd z tego samego atomu płacić po 50gr
                za KWh (dwa razy więcej), żeby go sprowadzić z Litwy, Czech, czy Niemiec.

I może to się stanie wcześniej, niż zadymimy smogiem z węgla pół Europy.
                • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:32
                  Kazdy protestujacy wraca kiedys do domu i co robi jako pierwsze??
                  Zapala swiatlu i idzie sie umyc.. pewnie im sie wydaje, ze u nich to
                  prad w scianie mieszka i tak sie mnozy.. :P
            • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:30
              milleniusz napisał:

> Akurat od energetyki atomowej nie uciekniemy. Choć akurat chyba dobrze, się
              > stało, że nie zafundowaliśmy sobie elektrowni z reaktorem modelu czernobylskieg
              > o.

To jest powielany mit. Tam wcale nie miało być tak starego reaktora. Wręcz
              przeciwnie - planowany był jeden z najnowocześniejszych na świecie.
              A Niemcy na ten przykład pozbywają się tego najtańszego i najczystszego (póki
              co) źródła energii. Bo fanatyczni zieloni potrzebowali jakiegokolwiek programu i
              wymyślili likwidację elektrowni atomowych do 2025 roku. A teraz kombinują, jak
              się z tego wycofać.
          • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:27
            > Yhy, a dzięki Tobie krajem, w którym w sztucznym morzu w górach
            toną dzieci
            > zaplątane w niewykarczowany las.

Eee.. mozesz mi dokladniej wytlumaczyc o co chodzi :)?
                    • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:40
                      Dobrze, ale tylko tego jednego aspektu, do którego się odniosłam. pamiętaj, że
                      to nie jedyny minus tego zbiornika, ok? :)
                      Kiedy przygotowywano tereny pod zalanie strasznie się spieszono, bo wokół zapory
                      powstawało coraz więcej znaków zapytania, problemów, niepewności. Las wycięto za
                      szybko byle jak i nie wykarczowano go. Teren zalano, las zdążył poodrastać,
                      korzenie zostały odsłonięte przez wodę. Tam sie topi mnóstwo ludzi przez ten las :(
                      Tak, tak, na pewno las jest winny, tak samo jak przydrożne drzewa są winne
                      wypadkom na drodze.
                          • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:49
                            Powiedz mi co o CZorsztynie co faktycznie jest zle.. a nie, ze
                            ludziska sie tam topia.. w kazdym wiekszym zbiorniku wodnym ktos sie
                            kiedys utopil.. z wanna wlacznie
                            • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:57
                              Chciałeś streszczenie, to masz.
                              Nie chcesz zrozumieć, Twoja sprawa. Nie da się wytłumaczyć czegoś komuś, kto nie
                              chce zrozumieć, tylko się kopać.
                              Nie zbiornik jest winien, a jego beznadziejne przygotowanie, o którym było
                              wiadomo, że będzie beznadziejne.
                              • puszysta_gimnazjalistka Re: demonstracja 29.08.08, 12:13
                                Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale w tamtej dolinie chyba nigdy nie było
                                lasu, krzaki tak, ale lasu tam nie pamiętam, kiedyś często tam bywałem, w
                                trakcie napełniania zbiornika również. Samo dno doliny było pokryte żwirem i
                                większymi kamieniami, co najwyżej trawa mogła tam wyrosnąć.
      • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:26
        funny_game napisała:

> Pikietowałam też i "pomieszkiwałam" przed sejmem w proteście przeciwko budowie
        elektrowni w Żarnowcu.

Jak Cię lubię, tak tu masz minus, za to że uległaś lobby górniczemu. Gdyby ta
        elektrownia powstała - Polska miałaby znacznie mniej problemów...
        >
        >
        >
          • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:31
            kontik_71 napisał:

> Przeciwnicy elektorwni atomowych powinni pomieszkac kolo elektrowni
            > weglowej a na weekendy wyjezdzac na haldy...

Kontik, nie drażnij mnie - ja jestem zwolennikiem, a tak mieszkam :)
                  • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:41
                    Nie mieszkam, ale bywam na Śląsku.
                    I nie jestem na ślepo przeciwniczką energii atomowej, nie jestem po prostu osobą
                    do elektrowni atomowych przekonaną. Być może jeszcze nie jestem, a może się
                    nigdy nie przekonam.
                          • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:59
                            No popatrz, a ja myślałam, że w kosmos je wystrzeliwują :/
                            Wiem, że jakoś się je "usuwa", ale jak, gdzie są reaktory, na ile to bezpieczne?
                            Napisz coś o tym, konkretnie, bo nie znam się i ciekawa jestem, ok?
                            • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 12:32
                              Te najbardziej radioaktywne odpady sa rozdrabniane i zalewane w
                              szkle (pewnie specjalnym), nastepnie skladowane np w bylych
                              kopalniach soli. Skladowiska sa nieniernie dlugo badane zanim
                              zostanie tam zlozone cokolwiek co jest radioaktywne..
                        • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:57
                          funny_game napisała:

> Niepewność :)
                          > Np. tego, co będzie z nimi, gdy już przestaną być bezpieczne, nowoczesne, spraw
                          > ne.
                          >
                          Jedynym (ale za to niezwykle poważnym) obciążeniem dla środowiska, które
                          wywołują elektrownie atomowe - jest zużyte paliwo. Pojawia się problem
                          składowania, etc. Sama elektrownia nie jest trudniejsza do utylizacji, niż
                          jakikolwiek budynek podobnej wielkości.
                            • milleniusz Re: demonstracja 29.08.08, 12:02

> Tak, nie mówimy o ścianach, tylko o tym, co między nimi, więc? :)

Więc prawda jest taka, że eletrkownie węglowe są bardziej radioaktywne niż
                              atomowe. Serio. :)
                            • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 12:04
                              funny_game napisała:

> Tak, nie mówimy o ścianach, tylko o tym, co między nimi, więc? :)
                              >

Z tym też nie ma problemu.
                              A paliwo włożone do ołowianej, ocynkowanej i powleczonej polimerami skrzynki też
                              nie zaszkodzi.
                              Sam reaktor - to po prostu kupa złomu, którą można poddać procesowi recyklingu :)
          • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:34
            Zwolennicy tylko jedynego słusznego źródła energii powinni zostać powieszeni na
            wiatrakach elektrowni wiatrowych :///
            Kontik, czy możesz rozmawiać merytorycznie, a nie przerysowanie-demagogicznie?
            • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:35
              No wlasnie rozwazam merytorycznie.. Elektorownie konwencjonalne to
              syf i Co2, Wodne powoduja wielkie zmiany w naturze, wiatrowe to
              bajka, sloneczne - nie do uzycia w Europie.. wiec jak chcesz ten
              prad produkowac?
                      • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:49
                        Nie wiem, pewnie nie ma już za bardzo alternatywy dla jądrowych w takim
                        przypadku. Nie twierdzę, że lasy, pola, trzeba zamienić na całe, wymagające
                        miejsca, połacie wiatraków.

Mam tylko prośbę: potrafię się przyznać, że nie wie4m w tym temacie tyle, ile
                        bym chciała.
                        Nie udawajmy specjalistów, jeśli nimi nie jesteśmy.
                        • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:51
                          Nasaza rozmowa jest prowadzona na poziomie laikow i to jest fakt..
                          Ale tym gorzej jest, ze laicy zaczynaja szantazowac panstwo i
                          przyczyniaja sie do rozwalania energetyki tegoz...
                          • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 12:02
                            Rozumiem, że mogę się wypowiadać tylko w sprawach związanych z moim zawodem, a
                            poza tym morda w kubeł i bulgotać i niech robią ze mną, co chcą?
                            Kontik, ludzie mają prawo wyrażać swoje zdanie. Również masowo.
                            Jesteś specjalistą od praw człowieka? To zrób coś z prawem, żeby ludziom tego
                            zabronić.
              • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:39
                kontik_71 napisał:

wiatrowe to bajka,
                nie do końca, tyle, ze one dla odmiany wytwarzają mikrodrgania, które płoszą
                faunę w promieniu kilkuset metrów.
                  • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:41
                    kontik_71 napisał:

> Bajka bo aby mialy faktycznie znaczenie w skali kraju to trzeba by
                    > zabudowac nimi pol Polski..

No i wtedy nie byłoby tu ani jednego zwierzaka...
                  • milleniusz Re: demonstracja 29.08.08, 11:43
                    kontik_71 napisał:

> Bajka bo aby mialy faktycznie znaczenie w skali kraju to trzeba by
                    > zabudowac nimi pol Polski..

Ekologowie już nie lubią wiatraków. One są mało efektywne nie tylko płoszą
                    zwierzęta i zabijają ptaki, ale też depresyjnie wpływają na człowieka z powodu
                    infradźwięków. Żeby taki agregat coś dawał, to musi mieć śmigła o rozpiętości
                    kilkudziesięciu metrów i muszą być ich setki.

Od tego można dostać konkretnego świra.
                • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 11:43
                  lupus76 napisał:

> kontik_71 napisał:
                  >
                  > wiatrowe to bajka,
                  > nie do końca, tyle, ze one dla odmiany wytwarzają mikrodrgania, które płoszą
                  > faunę w promieniu kilkuset metrów.
                  >

MIT!
                  I krowy zielone mleko dają :D
                  • kontik_71 Re: demonstracja 29.08.08, 11:45
                    Niedawno ogladalem filmik przedtsaiajacy wies w Niemczech gdzie
                    postawiono farme wiatrakowa.. oni, ci Niemcy, zyja w ciaglym
                    przesuwajacym sie cieniu lopat.. chcialabys tak?
                  • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 11:52
                    funny_game napisała:

> lupus76 napisał:
                    >
                    > > kontik_71 napisał:
                    > >
                    > > wiatrowe to bajka,
                    > > nie do końca, tyle, ze one dla odmiany wytwarzają mikrodrgania, które pło
                    > szą
                    > > faunę w promieniu kilkuset metrów.
                    > >
                    >
                    > MIT!

Ten "mit" dostałem na papierze firmowany "Ministerstwo środowiska". I uciąłem
                    sobie na ten temat pogawędkę z kimś kto miał ode mnie duuuuużo większe pojęcie o
                    ochronie i kształtowaniu środowiska, niż ja.

> I krowy zielone mleko dają :D
                    >
                    Tylko u Jana Kaczmarka:D
                    www.youtube.com/results?search_query=do+serca+przytul+psa&search_type=&aq=0&oq=do+serca
                      • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 12:01
                        funny_game napisała:

> Bardzo chętnie bym poczytała, serio. Jestem otwarta i nie jestem fanatyczka ide
                        > i
                        > wiatraków.
                        > Choć możecie mi mówić Don Quijote ;)

Chyba mi się już nie ostało, bo to miałem w czasach, jak MŚ był Czesław Śleziak,
                        czyli kawałek temu :)
                        Ale poszukam.
                        Generalnie konkluzje z tego raportu były takie, ze najczystsze są wierzba sj i
                        biomasa, ale nie ma technicznej możliwości, żeby ta energia wystarczyła Polsce :)

>
                        • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 12:05
                          Też poszukam.
                          Ja nie mówię, że to wystarczy, no ile mam to powtarzać :D
                          Ja mówię: tam gdzie można, gdzie się da, gdzie są przeciwwskazania dla np.
                          elektrowni jądrowe. Gdzie jest spełnionych ileś tam warunków.
            • milleniusz Re: demonstracja 29.08.08, 11:39

> Zwolennicy tylko jedynego słusznego źródła energii powinni zostać
              > powieszeni na wiatrakach elektrowni wiatrowych :///

Elektrownie wiatrowe zabijają ptaszki i zwiększają ilość samobójstw wśród
              okolicznej ludności. :)

• funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 12:22
              Ech, Iza, dlaczego życzysz komuś źle? Tylko dlatego, że nie podziela twoich
              poglądów?
              Ja nie życzę zwolennikom elektrowni jądrowych, by wpadli do reaktora, czy
              zwolennikom zbiornika w Czorsztynie, żeby się w nim utopili :(((
              • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 12:30
                funny_game napisała:

> Ech, Iza, dlaczego życzysz komuś źle? Tylko dlatego, że nie podziela twoich
                > poglądów?
                > Ja nie życzę zwolennikom elektrowni jądrowych, by wpadli do reaktora,

Ale ja na przykład wolałbym mieszkać przy elektrowni jądrowej, niż węglowej, czy
                wiatrowej.

>
                • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 12:33
                  Co nie znaczy, że Ci życzę, byś musiał w ogóle dokonywać takich wyborów.
                  Zaryzykuję i "podłożę się", że to taka nasza typowo polska cecha: ktoś ma inne
                  poglądy, mam go za głupca i życzę mu wszystkiego najgorszego :(
                  • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 12:38
                    funny_game napisała:

> Co nie znaczy, że Ci życzę, byś musiał w ogóle dokonywać takich wyborów.
                    > Zaryzykuję i "podłożę się", że to taka nasza typowo polska cecha: ktoś ma inne
                    > poglądy, mam go za głupca i życzę mu wszystkiego najgorszego :(
                    >
                    W tym przypadku - raczej uczę sympatii. Zwłaszcza, że zeszliśmy na tematy
                    eko-energetyki - a możliwe są właściwe 4 źródła zasilania: węgiel, metan, ropa
                    naftowa i atom.
                    I wtym kontekście uważam, że atom jest naj: czystszy, wydajniejszy, bezpieczniejszy.
                    • funny_game Re: demonstracja 29.08.08, 12:43
                      Wiem, że tak uważasz i przyjmuję to do wiadomości.
                      Możemy o tym rozmawiać i wymieniać się poglądami. Ba, nawet próbować się do nich
                      przekonywać, trudno ;)
                      Dyskusja z kimś, kto z moich poglądów na temat jednego w morzu aspektów życia,
                      wyciąga wnioski na temat tego czy jestem fajna czy niefajna i jakim jestem
                      człowiekiem, to nie rozmowa :(
                      To nie zarzut do Ciebie.
                      • lupus76 Re: demonstracja 29.08.08, 12:54
                        funny_game napisała:

> Wiem, że tak uważasz i przyjmuję to do wiadomości.
                        > Możemy o tym rozmawiać i wymieniać się poglądami. Ba, nawet próbować się do
                        nich przekonywać, trudno ;)

Chcesz, to poszukam Ci mieszkanka w Świętochłowicach - będzie Ci łatwiej przyjąć
                        moją optykę:D

> Dyskusja z kimś, kto z moich poglądów na temat jednego w morzu aspektów życia,
                        wyciąga wnioski na temat tego czy jestem fajna czy niefajna i jakim jestem
                        człowiekiem, to nie rozmowa :(

Primo: minusa za Żarnowiec masz (kurde Ty już masz tyle lat, że mogłaś wtedy
                        protestować??? - na forum tego nie widać :D) minusa. Nic nie poradzę - uważam,
                        że wycofanie się z tej - zaawansowanej - inwestycji było potwornym marnotrawstwem.
                        Jakim jesteś człowiekiem? Nie wiem. Nie znam Cię. Wiem tyle, że wyświetlasz mi
                        się na zielono i lubię prowadzić z Tobą netowe dyskusje. Może kiedyś dane mi
                        będzie powiedzieć, że jesteś fajnym człowiekiem, czy raczej fajną osobą :)

> To nie zarzut do Ciebie.
                        >
                        UFfff.