Gość: Darek
IP: *.local.pl / 62.233.185.*
15.12.04, 20:24
Właśnie dość przypadkowo trafiłem na taka informację:
"We wrześniu br. Leroy Merlin wystąpił do Urzędu Miejskiego w Tychach z
wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę dla centrum handlowego. Obiekt
zostanie zlokalizowany przy ulicy Beskidzkiej. Jak się dowiedzieliśmy,
powierzchnia użytkowa marketu będzie wynosiła blisko 10 000 mkw. Francuski
koncern nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy. Projekt architektoniczny
realizacji przygotował natomiast Budoprojekt Katowice.
Firma ta zajmie się również nadzorem inwestorskim. Katowicka spółka
sprawowała już podobne funkcje przy budowie marketów Leroy Merlin w Bielsku-
Białej i Sosnowcu. Koncern starał się o lokalizację swojego obiektu w Tychach
już od kilku lat, jednak inwestycja blokowana była przez lokalne środowiska
kupieckie."
Źródło: www.wiadomoscihandlowe.com.pl/handel/id,1247.html
Co myślicie o tej inwestycji? Już ktoś (chyba Basturk) wspominał o tym kilka
miesięcy temu. Dla mnie to dobra wiadomość - do tej pory mieliśmy w Tychach
tylko OBI, jeśli chodzi o tego typu sklepy. Myślę, że wybór na lokalnym
tyskim rynku byłby pożądany.