Dodaj do ulubionych

Leroy Merlin w Tychach (?)

IP: *.local.pl / 62.233.185.* 15.12.04, 20:24
Właśnie dość przypadkowo trafiłem na taka informację:

"We wrześniu br. Leroy Merlin wystąpił do Urzędu Miejskiego w Tychach z
wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę dla centrum handlowego. Obiekt
zostanie zlokalizowany przy ulicy Beskidzkiej. Jak się dowiedzieliśmy,
powierzchnia użytkowa marketu będzie wynosiła blisko 10 000 mkw. Francuski
koncern nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy. Projekt architektoniczny
realizacji przygotował natomiast Budoprojekt Katowice.
Firma ta zajmie się również nadzorem inwestorskim. Katowicka spółka
sprawowała już podobne funkcje przy budowie marketów Leroy Merlin w Bielsku-
Białej i Sosnowcu. Koncern starał się o lokalizację swojego obiektu w Tychach
już od kilku lat, jednak inwestycja blokowana była przez lokalne środowiska
kupieckie."

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.com.pl/handel/id,1247.html

Co myślicie o tej inwestycji? Już ktoś (chyba Basturk) wspominał o tym kilka
miesięcy temu. Dla mnie to dobra wiadomość - do tej pory mieliśmy w Tychach
tylko OBI, jeśli chodzi o tego typu sklepy. Myślę, że wybór na lokalnym
tyskim rynku byłby pożądany.
Obserwuj wątek
    • Gość: Darek Re: Leroy Merlin w Tychach (?) IP: *.local.pl / 62.233.185.* 15.12.04, 20:34
      www.umtychy.pl/?lang=pl&dzial=miasto&kat=obwieszczenia&id=156
      Ta informacja (na stronie UM) chyba potwierdza powyższą.
      Orientuje sie ktoś, gdzie znajdują się działki nr 2232/82, 1031/85, 2230/72,
      2229/72, 2233/80, 2231/82, 1703/81, 1036/82 i 1034/72 przy Beskidzkiej? Czy to
      gdzieś w okolicach TESCO, czy może na wysokości szpitala, czy raczej węzła S-1
      z DK86?
      • Gość: basturk Re: Leroy Merlin w Tychach (?) IP: 80.51.254.* 15.12.04, 22:33
        tak zgadza sie.
        chociaż odnośnie tej inwestycji jestem zdezorientowany troche bowiem ten sklep
        starał sie lub stara sie o pozwolenie na budowe w mikołowie.. moze to
        lokalizacja alternatywna??! sparwdze
    • Gość: basturk Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: 80.51.254.* 15.12.04, 22:54
      Jak widać LM zamierza/ stara sie o pozwolenie na budowę w Tychach, ale
      jednocześnie znalazł juz teren alterntywny na wypadek odmowy. Jak napisałemw
      czesniej tak znalałem:

      Mikołów
      Władze Mikołowa mają dylemat. Muszą zadecydować, czy w mieście ma powstać
      hipermarket francuskiego koncernu Leroy Merlin, handlującego materiałami
      budowlanymi i dekoracyjnymi. Potencjalny inwestor kusi: w razie pozytywnego dla
      nas rozstrzygnięcia, obiecujemy, że dołożymy 1,2 mln zł do budowy krytej
      pływalni. Z kolei miejscowi przedsiębiorcy złowieszczą: ten hipermarket będzie
      koniem trojańskim, który wyniszczy lokalne firmy. O tym, że Leroy Merlin chce
      wybudować sklep w Mikołowie wiadomo niemal od roku, ale dopiero na ostatniej
      sesji Rady Miasta (30 listopada) przedstawiciel koncernu przedstawił oficjalną
      ofertę. Jakie ona niesie korzyści i straty dla miasta i powiatu, zreferował
      ekspert z Centrum im. Adama Smitha w Warszawie. Kiedy okazało się, że według
      tej prestiżowej instytucji ekonomicznej, plusów może być więcej niż minusów,
      obecni na sali obrad przedsiębiorcy, nazwali eksperta CAS piątą kolumną i
      rzecznikiem Leroy Merlin.
      www.emikolow.pl/serwisy/other/news/archiwum.php
      tle na temat Mikołowa a teraz o nas:


      O B W I E S Z C Z E N I E

      Prezydenta Miasta Tychy



      Stosownie do art.32 ust.1 pkt.1,3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. – Prawo
      ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62, poz. 627 z 2001r. z późniejszymi zmianami)
      informuje,o zamieszczeniu w publicznie dostępnym wykazie wniosku o wydanie
      decyzji o pozwoleniu na budowę oraz raportu oddziaływania przedsięwzięcia na
      środowisko, dla inwestycji pod nazwą:

      Budowa Centrum handlowego Leroy Merlin wraz
      z zagospodarowaniem terenu, parkingami
      i infrastrukturą techniczną położonego w Tychach przy ul. Beskidzkiej na
      parcelach nr 2232/82, 1031/85, 2230/72, 2229/72, 2233/80, 2231/82, 1703/81,
      1036/82 i 1034/72.

      Inwestor :
      Leroy-Merlin Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibą
      w Piasecznie przy ul. Puławskiej 46

      Zgodnie z art. 4 i 19 wyżej cytowanej ustawy, każdy ma prawo do informacji o
      środowisku i jego ochronie.

      Zainteresowani mogą składać uwagi i wnioski
      w terminie od 08 września 2004r.do 28 września 2004r., w siedzibie Urzędu
      Miasta Tychy – Wydział Architektury pokój 701, w godzinach od 7:30 do 15:00,
      telefon 227-20-21, 227-00-31 wew. 2701.


      www.umtychy.pl/?lang=pl&dzial=miasto&kat=obwieszczenia&id=156
      jak widać LM nie traci czasu.. i juz znalazł alternatywną lokalizację..
      • Gość: Darek Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: *.local.pl / 62.233.185.* 16.12.04, 00:03
        Jak by na to nie patrzeć, LM wybuduje sklep albo w Tychach, albo niecałe 5km od
        granicy miasta. Patrząc na to w ten sposób, to chyba lepiej dla nas, żeby
        płacili podatki od gruntu w Tychach a nie w Mikołowie :-).
        • Gość: swerd Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.04, 09:42
          z tego co wiem LM miał powstać na działce obok tesko, tam gdzie teraz jest
          pousta przestrzeń, tylko z jakichś tam przyczyn do tego nie doszło
          • 1976_darek Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? 16.12.04, 10:43
            Ale to o czym wspominasz, dotyczyło roku 2000/2001 (już wtedy LM chyba starał
            się o zgodę na inwestycję w Tychach).
            Ja mam na myśli ostatni ich wniosek, z września tego roku, o którym jest mowa w
            przytoczonym już wcześniej miejscu:
            www.umtychy.pl/?lang=pl&dzial=miasto&kat=obwieszczenia&id=156
            Pewnie PiŁ wiedziałby coś więcej na w/w temat. Pewnie jak znajdzie trochę czasu
            i przeczyta ten wątek, to coś nam rozjaśni :-).

            POzdrawiam
            • Gość: basturk Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: 80.51.254.* 16.12.04, 16:14
              1976_darek napisał:

              > Ale to o czym wspominasz, dotyczyło roku 2000/2001 (już wtedy LM chyba starał
              > się o zgodę na inwestycję w Tychach).
              > Ja mam na myśli ostatni ich wniosek, z września tego roku, o którym jest mowa
              w
              >
              > przytoczonym już wcześniej miejscu:
              > www.umtychy.pl/?lang=pl&dzial=miasto&kat=obwieszczenia&id=156
              > Pewnie PiŁ wiedziałby coś więcej na w/w temat. Pewnie jak znajdzie trochę
              czasu
              >
              > i przeczyta ten wątek, to coś nam rozjaśni :-).
              >
              > POzdrawiam

              Tak jest. LM już od blisko 4 lat stara sie o budowe
              • Gość: Darek Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: *.local.pl / 62.233.185.* 16.12.04, 19:05
                Gość portalu: basturk napisał(a):

                > Tak jest. LM już od blisko 4 lat stara sie o budowe

                W sumie dziwię się, że to się tak długo ciągnie. Przecież jeśli chodzi o ten
                teren, o którym pisza Swerd, to się aż prosi o taką inwestycję, jak market
                budowlany. Teren leży poza centrum, więc nie rozumiem dlaczego taka inwestycja
                w takim miejscu miałaby być blokowana (?)

                POzdrawiam
                • Gość: Darek Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: 62.233.185.* 20.12.04, 22:29
                  What about it?
                  • Gość: swerd Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 00:08
                    tak zmieniając temat
                    jak sie to czyta? liroj merlin?
                    • katek18 Re: Leroy Merlin- Tychy czy Mikołów?? 21.12.04, 08:59
                      > jak sie to czyta? liroj merlin?
                      lerua merlę :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka