Dodaj do ulubionych

czy fetę można zapiekać jak zółty ser?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.05, 17:36
Obserwuj wątek
    • jacek1f Re: czy fetę można zapiekać jak zółty ser? 21.01.05, 17:39
      Jasne! Smażyć jak ser, roztapiać jak ser, zapiekać na powierzniach innych
      produktów - lepiej pokruszoną. Dodawać do sosów i zagęszcz.....
      Zerknij do "greckiego" wątku:-))
    • dispell Re: Można na przykład tak: 21.01.05, 17:41
      Zapiekana papryka z fetą

      Składniki:
      - 2 duże, kolorowe papryki
      - 15 dag sera feta
      - 15 dag białego sera
      - 1 cebula
      - ząbek czosnku
      - pieprz biały w oliwki

      Papryki umyć, każdą przekroić wzdłuż na połowę, usunąć nasionka,
      ser feta utrzeć z białym serem na jednolitą masę, jeśli nie jest zwarta, można
      dodać trochę śmietany,
      cebulę i czosnek obrać, drobno posiekać, połączyć z serem, przyprawić do smaku
      pieprzem,
      masą serową napełnić połówki papryk, ułożyć w żaroodpornym naczyniu
      natłuszczonym olejem, przykryć folią aluminiową,
      wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury ok. 180°C, piec do czasu, aż
      papryki będą prawie miękkie,
      zdjąć folię, papryki piec jeszcze ok. 5 minut,
      podawać posypane oliwkami.
      • jacek1f Re: Można na przykład tak: 21.01.05, 17:43
        i tak samo pakowac takie cos do pomidorów, cukinii, ogórków, bakłażanów...
        pewnie i cebule można nadziać tak, no nie?
        • Gość: makata dzięki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.05, 17:48
        • dispell Re: jak ktoś się uprze 21.01.05, 18:03
          to i arbuza...)))
          • jacek1f Re: jak ktoś się uprze 21.01.05, 18:10
            a żebys wiedział! Na Południu Krety pod Makrigialos zaserwowano nam w meze taka
            przystawkę pod raky :-) Oczywiscie nie duszone, zapiekane, ale na jednym
            talerzu kostki arbuza z takimi samymi wymiarowo kostkami fety, wszystko
            posypane poszarpana bazylią ! I tez wchodziło miło...
    • Gość: X Re: czy fetę można zapiekać jak zółty ser? IP: *.access.telenet.be 21.01.05, 20:23
      Dobre sa jajka na usmazonej fecie
    • Gość: marghe_72 Re: czy fetę można zapiekać jak zółty ser? IP: *.acn.waw.pl 22.01.05, 13:23
      mozna nawet jak schaboszczaka:)

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka