manial1 15.03.07, 00:54 nareszcie mówi jak lewicowiec! oby się tylko jutro z tego nie wycofał, jak to już wcześniej bywało! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
drogibronislaw Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 00:56 Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem! Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła! Odpowiedz Link Zgłoś
mario-radyja Dobrze że lewicowiec przyznał że aborcja jest złem 15.03.07, 02:20 Bo dotychczas można było odnieść wrażenie że dla lewicy aborcja jest "światełkiem postępu" i rozwojem cywilizacyjnym. A wszyscy co przeciwni to zacofany ciemnogród. Ceterum censeo są wyjątki (wyjątki!) gdy aborcja jest mniejszym złem. Ma też rację Olejniczak, że środowiska prawicowe przez tępienie wychowania seksualnego powodują więcej aborcji. Odpowiedz Link Zgłoś
centrolew Nareszcie! 16.03.07, 22:52 Jakieś światełko w tunelu... Może kiedyś wyrwiemy się z tego ciemnogrodu. Ci naiwni prawicowcy chcą wnosić tzw. polskie wartości do Europy! One im są tak potrzebne, jak nam wartości moralne Kazachstanu! Po prostu śmiech... w cywilizowanym świecie. Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj.plank Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 07:03 drogibronislawie, pycha diabelska przez ciebie przemawia. Jesteś typowym płodem polskiego ciemnogrodu, który jakże chętnie orzeka o sumieniu - najchętniej cudzym :) Odpowiedz Link Zgłoś
wlodek.piekut Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 08:43 Panie Wojtku, Jak Pan moze, ze jest Pana katolikiem? Nie moze sie Pan nie zgodzic, ze katolikiem byl Karol Wojtyla, prawda? Ja nie chce na szale wystawiac swojego autorytetu bo malo on znaczy ale... Podsumujmy, Pan - katolik, Karol Wojtyla - Jan Pawel II - takze katolik. nie bede Pana prosil o polemizowanie ze mna, ale czy polemizuje Pan ze stanowiskiem papieza na temat aborcji? Mysle, ze w temacie bycia chrzescijaninem, bycia katolikiem jest on zdecydowanie wiekszym specjalista od Pana. Z calym szacunkiem wiec, albo jest Pan katolikiem i stosuje sie do tego co mowi madrzejsza zdecydowanie od Pana glowa, glowa kosciola do ktorego smie Pan zglaszac przynaleznosc albo niech pan zamilknie, bo to co Pan pisze nic z katolicyzmem, ba nawet z chrzescijanstwem nie ma wspolnego. Pozdrawiam Wlodek Piekut Odpowiedz Link Zgłoś
stokrota85 Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 10:55 Ja jestem katoliczką i też uważam, że aborcja powinna być legalna. Wiem, że jest to niezgodne z nauką kościoła, tak jak środki antykoncepcyjne, ale nie mozna zapominać, że lepsze rozwiązanie to dać wolny wybór innym. Wolałabym, żeby te zabiegi były wykonywane w ludzkich warunkach, bez narażania życia kobiet. Nie zapominaj, że Bóg dał nam nie tylko 10 przykazań, ale też wolną wolę! Poza tym nie obrażaj ludzi o poglądach lewicowych!!! Komunizm skończył się już dawno!!! A nazywanie kogoś "komuchem" to ewidentne pokazanie, że nie ma się racjonalnych argumentów przeciwko tej osobie! Odpowiedz Link Zgłoś
wiaka Albo hipokryta albo dureń 15.03.07, 16:22 drogibronislaw napisał: > Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie > można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W > szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem! > Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu > KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła! A można być jednocześnie i Bogiem i swoim synem i na dodatek jeszcze jakimś duchem? To się dopiero w głowie nie mieści, a nie sytuacja, że można wierzyć w Boga i jednoczesnie uważać, że uzurpatorska instytucja, jaką jest kościół, ma rację w tak delikatnej, osobistej sprawie jak przerywanie ciąży. Tak, jak siedząc w piwnicy nie można nic powiedzieć o słońcu, tak twoje ograniczenie umysłowe nie musi znaczyć, że osoba wierząca nie może jednocześnie uznawać wolności kobiety do własnych rozliczeń z Bogiem i swoim sumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
teamextream Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 18:13 czyli wykluczasz drogibronisławie ze społeczności kościoła Kaatolickiego wszystkich popierających liberalizację ustawy zasadniczej... Odpowiedz Link Zgłoś
malpa-z-paryza Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 22:34 katolik polski to XIX wiek, duchowni w PL i caly kosciol to jeden wieki zascianek, nidgy kosciol w PL nie byl elita inteligencji, bo skad. wysylano na sluzbe boza chloptasia bo w chalupie nie bylo juz nic w garku aby go wyzywic. chloptas sie wybil z slomy na proboszcza ale jego intelekt pozostal zapachem obory.I tak bylo przez wieki. daltego mamy taki glupi, hipokryczny, zaklampleksiony kler, ktory wdraza swoja zasciankowa moralnosc. Portugalia, kraj katolicki, wlasnie zmienil prawo i jest krajem nowoczesnym, demokratycznym gdzie kobieta moze decydowac o swoim losie. dla mnie katolik polski to czlowiek, ktory nie potrafi myslec samodzielnie. Odpowiedz Link Zgłoś
ubu_roy Panie Wojtku ! 15.03.07, 23:15 Mozna zrezygnowac z przynaleznosci do Kosciola Katolickiego. W internecie sa nawet gotowe druki do pobrania. Mozna rowniez zrezygnowac z przynaleznosci do SLD. To tez nie powinno byc trudne. Nie da sie pogodzic przy narastajacym w Polsce oszolomstwie rozumu i wiary. Niech sie pan w koncu zdecyduje komu pan przewodzi i jaki wlasciwie ma pan swiatopoglad. Albo opowiada sie pan za racjonalizmem i inzynieria spoleczna oparta o naukowe podstawy, badania i cywilizowane standardy albo kieruje sie pan religijna w tym przypadku rzymska wykladnia nauki o spoleczenstwie. Czas na meska decyzje. Odpowiedz Link Zgłoś
maria333 Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 16.03.07, 18:59 a można być katolikiem, a do tego pedofilem? I księdzem?... Jakoś ich nie wykluczają, co najwyżej 'zdejmują' z parafii... A czy można być katolikiem, i za nic mieć naukę Kościoła o miłosierdziu, i traktować innych z nienawiścią? Poczytaj Biblię, zwłaszcza fragment o belce w oku. I popatrz uważnie w lustro. drogibronislaw napisał: > Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie > można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W > szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem! > Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu > KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła! Odpowiedz Link Zgłoś
cortez_i_pizarro Taki z niego katolik 15.03.07, 02:19 jak z koziej d... obrabiarka precyzyjna. Katolikiem sie jest wtedy gdy sie przestrzega wartosci i zalecen Kosciola Katolickiego. Czyli w conajmniej 2 kwestiach: (1) afirmacja pedalstwa, oraz (2) afirmacja aborcji Kosciol Katolicki i Olejniczak roznia sie znakomicie. PS Olejniczak i tak bedzie sie smazyc w piekle! Tuz obok Michnika oraz Kuronia. Odpowiedz Link Zgłoś
tangeriner zalecenia KK???? 15.03.07, 02:32 A co to są zalecenia Kościoła? Dla mnie "znakomicie rozbieżne" zawsze były nawoływania Watykanu, episkopatu i lokalnych klech. Kogo słucha się "prawdziwy katolik"? A może sam poszukuje? Czy jeśli w tych dwóch punktach, które wymieniłeś zgodzę się z "kościołem" to będę katolikiem? Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 08:56 Nauka Kościoła jest jasno sformułowana. Zacznij od Katechizmu. A głową Kościoła jest Papież. Odpowiedz Link Zgłoś
liberum.veto Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 11:05 Może najpierw powinien zapoznać się z "10 Zaleceniami"? :P Odpowiedz Link Zgłoś
maria333 Re: zalecenia KK???? 16.03.07, 19:02 uzman napisał: > Nauka Kościoła jest jasno sformułowana. Zacznij od Katechizmu. A głową Kościoła> jest Papież. Zobaczymy co powiedzą 'polscy katolicy', jak papież zajmie się wreszcie rydzykiuem... bo jak wydał decyzję odnośnie Wielgusa, to darli japy... Nieomylnemu się sprzeciwiali????? Odpowiedz Link Zgłoś
colombina Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 13:06 Najwyzszy czas, zeby katolicy siegneli po Ewangelie, zaczeli ja czytac wlaczajac przy tym swoj mozg. Myslenia nie nalezy zostawiac komus innemu. Odpowiedz Link Zgłoś
asd616 Re: Taki z niego katolik 15.03.07, 02:59 cortez_i_pizarro napisał: > jak z koziej d... obrabiarka precyzyjna. Z całą pewnością jest bardziej katolicki niż Ty - gdzie twoja miłość bliźnich? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: Taki z niego katolik 15.03.07, 10:35 taa... ci, którzy wypełniali zalecenia kościoła i wyprawiali się na krucjaty, palili czarownice etc. siedzą na chmurce obok pana bozi, a ci co zakładali gumę na instrument smażą się w kotle podtapiani przez belzebuba. cudowne są zalecenia kościoła.... taka np. ochrona celibatu. ksiądz, który się zadał z kobietą dostawał upomnienie, a kobietę biskup sprzedawał w niewolę. super zalecenia. Odpowiedz Link Zgłoś
cortez_i_pizarro Dawno juz nie czytalem takiego 15.03.07, 13:52 stosu bzdur. Polaczenie histerycznych lewackich opinii ze zwyklymi klamstwami i niedomowieniami. Proponuje troche poczytac RZETELNE zrodla o takich kwestiach jak wyprawy krzyzowe czy inkwizycja a dopiero potem otwierac jadake. Odpowiedz Link Zgłoś
kauzyperda Re: Dawno juz nie czytalem takiego 15.03.07, 15:05 a co może kościół nie dawał odpustu za mordowanie niewiernych w krucjacie? Może nie palił na stosach inaczej myślących? Nie urządzał ludobójstwa heretyków (albigensi, katarzy)? Taka to i nauka kościoła co z ewangelią niewiele ma wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
tangeriner Co złego w obecnym zapisie? 15.03.07, 02:27 Generalnie, zgadzam się z panem Olejniczakiem tylko, że nie wiem dlaczego nie odpowiadają mu obecne przepisy odnosnie aborcji. Rozumiem, że edukacja seksualna (m. in. informacje o antykoncepcji) jest długotrwałym procesem i że w związku z tym aborcje wykonywane nielegalnie (czyli ryzykowne) będą jeszcze długo częstym zjawiskiem. Jednak jeśli w tym samym, długim czasie pozowolimy na aborcję w każdym przypadku to obawiam, że będzie to praktykowane na równi ze stosowaniem antykoncepcji. Odpowiedz Link Zgłoś
o0o0o0 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 04:37 Tak oczywiście.....Ale jak SLD była w władzy to takich tematów nie podejmowała. Komuchy zawsze mówią to co jest im wygodne, a robią swoje czyli kradną. Odpowiedz Link Zgłoś
prunete Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 05:13 Nareszcie głos rozsądku - racjonalny, trzeźwy i uczciwy wobec problemu kobiet. Najwyższa pora by decyzja o zostaniu matką (na całe życie przecież) pozostawała w rękach tych, których dotyczy! Ciekawe, czy gdyby to mężczyźni rodzili dzieci, to ich głos byłaby taki przeciwaborcyjny, bardzo ciekawe. Zyczę powodzenia, jestem kobietą, której ten problem nadal spędza sen z oczu i wobec niemożności stosowania jedynie pewnej antykoncepcji hormonalnej zawsze mam obsesję na tym punkcie. Ciekawe, który mężczyna chciałby być na moim miejscu, odważny premier, który w swoim życiu zdobył się jedynie na posiadanie kota? Panie Olejniczak, niech pan się trzyma! A kościół ręce precz od spraw kobiet! Niech najpierw zlikwiduje celibat i żyje na swój rachunek, np. zacznie się rozliczać z tacy. Odpowiedz Link Zgłoś
kosa811 tak myśli ca 90% katolików, w tym 50% mohairów 15.03.07, 08:03 tylko siedzą cicho i dają się zakrzyczeć przez ortodoksyjną mniejszość. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: tak myśli ca 90% katolików, w tym 50% mohairó 15.03.07, 10:37 ... na którą głosują, ponieważ ta mniejszość bardziej przekonywająco krzyczy w kampanii wyborczej o swoim katolicyzmie. Odpowiedz Link Zgłoś
svetomir Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:07 Nareszcie pokazał swoje prawdziwe oblicze! Po takiej deklaracji ( ade facto oznacza ona całkowita swobode dzieciobójstwa nawet godzine przed porodem i wbrew woli rodziców) chyba juz nikt w PO nawet nie pomyśli, zeby zawiazywać z tymi fanatykami koalicję. Odpowiedz Link Zgłoś
ingryd Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:48 oj svetomir, ty sie bardzo mylisz, teraz to dopiero (bo mial odwage powiedziec to co mysli), sld bedzie miala poparcie, wiekszosc polakow podpisze sie pod tym wszystkimi mozliwymi konczynami Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 10:29 obawiam się, że się mylisz Odpowiedz Link Zgłoś
miragnot Oj spalisz się w piekle kolego Olejniczak 15.03.07, 08:28 Jeśli w nie wierzysz... Odpowiedz Link Zgłoś
e.gajowa SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:30 Tak trzymać Panie Olejniczk, tak trzymać. Dla spadkobierców PZPRu, jedno życie , poczęte, narodzone, dorosłe czy stare to wszystko jedno. Niech Pan tylko nie mówi,że jest Pan osobą wierzącą bo jak znam życie tak się nie da "Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek". Jestem ciekawa, czy SLD była naiwna tylko w kwestii aborcji, czy są jeszcze jakieś dziedziny, gdzie ta partia zgrzeszyła naiwnością? Może też w sprawie lustracji, albo bezkarności przestępców? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:30 Przecież można dziecko po urodzeniu oddać. Upośledzone, "gwałtowe", obojętnie jakie. NIE TRZEBA ICH ZABIJAĆ! Odpowiedz Link Zgłoś
ingryd Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:53 ach to jest piekna "logika", nos inkubatorze przez 9 miesiecy, rodz w bolach, a potem ..... wezi oddaj, zapomnij, zyj dalej spokojnie, do jasnej cholery czy wy faceci zdajecie sobie sprawe co to jest MACIERZYNSTWO, szkoda slow Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:33 To lepiej problem pokruszyć na kawałki i wylać do kibla. Ach, te kobiety, męczenniczki, noszące te niechcniane PŁODY. Chyba się rozpłaczę. Tak was natura stworzyła, więc przestańcie gadać głupoty, jakie to wy biedne jesteście. Co za problem sobie podwiązać jajniki? Używać antykoncepcji, żeby tego NIESZCZĘSNEGO wg. WAS macierzyństwa uniknąć? Postawiłaś właśnie problem własnego JA ponad tematem dania szansy temu PŁODOWI, jak to lubicie mówić, na życie. Być może lepsze niż wasze. To pieprzony egoizm. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:40 Co za problem podwiązać jajniki? Cytat: #v+ "Podwiązanie jajników" - zabieg podwiązania jajowodów technicznie jest dość prosty ( można go wykonać np. w trakcie cc lub laparoskopowo) - natomiast w Polsce zabiegi ubezpłodnienia ( nawet na wyraźne życzenie pacjenta) są zakazane i podlegają Kodeksowi Karnemu. Jedynie w przypadku np. stanu po 2-3 ... cięciach cesarskich, spodziewając się zagrożenia życia w przypadku następnej ciąży i operacji, można podjąć taką decyzję. #v- Antykoncepcja? Żadna metoda nie jest w 100% skuteczna. Jeżeli z partnerką stosuję środki antykoncepcyjne i mimo to zajdziemy to co? Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z RU... ale paragrafy nie pozwalają. Czasem RU "nie pomoże" i jedynie aborcja mechaniczna jest możliwa. Co wtedy wujku dobra rada? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:51 Wujek dobra rada radzi walczyć o podwiązywanie jajników i te świetne RU zamiast skrobać kilkutygodniowe płody ze ścian macicy. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:53 Wujek dobra rada nie bierze pod uwagę tego, że walka z przepisem o ochronie życia od poczęcia jest również walką o RU. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:56 Też, ale nie jedynie. Prawie robi wielką różnicę. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 12:02 Dlaczego w takim razie katolicy nie walczą o stworzenie sieci ośrodków, które opiekowałyby się niechcianymi dziećmi? Dlaczego nie walczą o nauczanie o skutecznych metodach antykoncepcji, które przecież ograniczyłyby ilość "aborcyjnych zabójstw". Dlaczego postępują odwrotnie? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 12:09 Spytaj katolików. Też tego nie mogę zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
mal111 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:44 > Co za prob > lem sobie podwiązać jajniki? a taki problem, głupcze, że to w Polsce nielegalne. > Postawiłaś właśnie problem własnego JA ponad tematem dania szansy temu PŁODOWI, > jak to lubicie mówić, na życie. Być może lepsze niż wasze. To pieprzony egoizm jak sobie coś urodzisz, pieprzony egoisto, to będzie na pewno lepsze od ciebie. A na razie dowolna kobieta jest lepsza od dowolnego płodu. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:52 Nie unoś się, babonie. Odpowiedz Link Zgłoś
maria333 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 19:12 lookazh napisał: > Przecież można dziecko po urodzeniu oddać. Upośledzone, "gwałtowe", obojętnie jakie. NIE TRZEBA ICH ZABIJAĆ! To idź do jakiegoś ośrodka, i popatrz na dziesięcioletniego 'niemowlaka' z połową mózgu - bo dłużej bez matczynej nie przeżyje, leżącego we własnym g., wyjącego z bólu, bo dren mózgowo-rdzeniowy za mały (kolega ma takie dziecko i dwie (2) opiekunki, bo jedna nie daje rady. wiem, że często wyje z bólu, choć robią co mogą), etc. I powiedz potem, co to jest 'godne życie' Albo odpalaj co najmniej 20% miesięcznie na zapewnienie opieki takim dzieciom - bo biednych na to na pewno nie stać, nie daj Boże jeszcze parę innych dzieci do tego. Tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
kotkameleon SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:38 czesc tutaj piszacych nie potrafi zrozumeic jedenj prostej sprawy: NIE KAZDY WIERZY W BOGA. ja nei zmsuzam nikogo do mych przekonan, wiec czemu inni zmuszaja mnie do wierzenia w ICH wartosci? to jest chore, to jak jakby kibicowi legii warszawa kazac dopingowac lech poznan. ludzie roznia sie swiatopogladami, niestety czesc tzw. prawicy i katolicy uznaja ze maja racje tylko i wylacznie oni. Odpowiedz Link Zgłoś
uniach Skoro religia musi być obecna w życiu niektórych 15.03.07, 08:45 Polaków, niech sobie będzie. Jednak laickie państwo o ustroju demoktratycznym, jakim jest Polska, powinno w swym prawodastwie zbliżać się do Europy, a nie do Afganistanu, Pakistanu, czy Arabii Saudyjskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Re: Skoro religia musi być obecna w życiu niektór 15.03.07, 09:00 Państwo laickie chroni życie swoich obywateli. Istnieje po prostu ideowa różnica zdań od którego momentu zaczyna się życie. Jest naiwnością sądzić, że przed wyjściem z pochwy to nie człowiek, a po wyjściu - prawdziwy obywatel. Ochrona nienarodzonych to nie tylko spór religijny. To przede wszystkim kwestia humanizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: Skoro religia musi być obecna w życiu niektór 15.03.07, 10:24 Może sięgnijmy do tradycji kościoła katolickiego, na którą ten tak bardzo lubi się powoływać. Są przecież decyzje synodów w tej sprawie. Mówią nawet, w którym tygodniu ciąży zarodek staje się mężczyzną, a w którym kobietą. Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 08:54 "Jestem katolikiem, staram się o tym jednak publicznie nie mówić." Przecież powinnościa każdego katolika jest głoszenie prawdy. Nie można być katolikiem-niemową. Poza tym to co z katolicyzmem wspólnego ma taka postawa: "Kiedy myślę o kobietach biednych, chorych, bardzo młodych, które nie mają odwagi zmierzyć się z macierzyństwem, też nie mam już wątpliwości, że nikt nie ma prawa zmuszać ich do rodzenia niechcianych dzieci." To znaczy, że zdaniem katolika kobieta biedna albo bardzo młoda(!!!) ma prawo zabić? Co to za pokraczny katolicyzm?! Dalej to już jest tak głupio, że aż się komentować nie chce. "W związku z tym dziś SLD zdecydowanie opowiada się za pełną legalizacją zabiegu przerywania ciąży." To niech się również opowie za pełną legalizacją morderstw w ogóle. I drobnym druczkiem dopisze poniżej, że osobiście SLD uważa, że to grzech i wedle oceny własnego sumienia robić tak nie wolno, ale nie chcą własnego światopoglądu narzucać innym. Niech oni o tym, czy chcą mordować, czy nie - zadecydują sami. Zgroza i hipokryzja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:22 hipokryzją charakteryzują się katolicy: słuchający audycji ojca tadeusza, z których sączy się nienawiść do bliźniego; oszukujący, okradający, poniżający etc., którzy idą w niedzielę do kościółka pomodlić się i uzyskać rozgrzeszenie, a od poniedziałku postępujący tak samo; gwałcący, molestujący kobiety i dzieci (kapłani też); uważający, że kobiety są od zaspokajania ich potrzeb rozpłodowych; itd. itp. zainteresuj się może tymi przejawami hipokryzji katoliku, który zagłuszasz głos swojego sumienia, poprzez ograniczanie praw innych. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:39 Zabawne, że z jego wypowiedzi nie wynika, iż jest katolikiem. Śmieszny jesteś. Cały twój post na marne. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:41 przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:42 Nie masz podstaw do nazywania go katolikiem. Nie masz podstaw do zarzucania mu czegokolwiek. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:47 Może i nie jest katolikiem... wpływ na resztę mojej wypowiedzi znikomy. Odpowiedz Link Zgłoś
gruby_dolar Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:53 uzman napisał: > To znaczy, że zdaniem katolika kobieta biedna albo bardzo młoda(!!!) ma prawo > zabić? Co to za pokraczny katolicyzm?! To znaczy tylko tyle że kobieta powiedzmy z rodziny gdzie ojciec przepija cały zasiłek, ona nie może iść do pracy, a w domu jest już 7 dzieci, a mąż pijak za cholerę nie da sobie gumki założyć powinna mieć prawo pozbycia się zapłodnionej komórki jajowej. Katolicy przestańcie żyć w ciemnogrodzie, przez przez dość długi okres czasu, się tylko komórki dzielą, nic nie jest wykształcone, właściwe określenie, trudne zresztą, momentu kiedy możemy mówić o człowieku jest w tym przypadku fundamentalną kwestią. Jeżeli dla was komórka jajowa połączona z plemnikiem jest już człowiekiem to przecież nikt WAS NIE ZMUSI, ale są ludzie bardziej światli dla której połączona komórka jajowa z plemnikiem jest tylko i wyłącznie połączoną komórką jajową z plemnikiem i niczym więcej, a o życiu możemy mówić dopiero w przypadku powstania funkcjonującego mózgu. Nie wiem dlaczego macie taką obcesję aby mieć monopol na prawdę i sumienie innych. Nie chcecie aborcji? przecież nikt was nie zmusza, ale są ludzie o innym sumieniu i dla nich dopóki nie wykształci się mózg to jest to tylko i wyłącznie zlepek komórek. Jeżeli padnie argument co by było gdyby moja matka pomyślała jak o zlepku komórek odpowiadam nic by nie było bo by mnie nie było, a skoro by mnie nie było nie miałbym z tego powodu ani pretencji ani nic, bo przecież to w mózgu zachodzą procesy myślowe, bez niego wszelkie rozkminki są bezpodstawne. Myślę więc jestem rzekł uczony i miał rację, jeżeli nie myślisz to Cię nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
gruby_dolar Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:59 Ps. SLD jest za prawem do aborcji, ale jeszcze bardziej jest za uświadamianiem, o refundacji tabletek antyknocepcyjnych i prezerwatyw. I to jest bardzo słuszna, ale katolicy chcą narzucić jedyny sobie model myślenia. Chociaż zapewne 90% to hipokryci krzyczący o całkowitym zakazie aborcji a bzykających się przed ślubem "na czuja", lub też zaciskając kciuki żeby tylko nic z tego nie było. Z tego powstają tylko i wyłącznie patologie, seks jest piękny/fajny/cudowny/zdrowy, więc może warto go uprawiać bezstresowo i świadomie planować rodzinę?? Ale katolicy też na to się nie zgadzają, więc sory, ani jedno ani drugie, może warto by was do Iranu powywozić, może weźmiecie zostawicie myślącym inaczej jakieś województwo gdzie się przeniesiemy i zostaniemy z normalnym rządem nie opętanym fanatyzmem religijnym, myślę że jest wielu wierzących, wcale nie w kościół ale w Boga i Jezusa, którzy nie zgadzają się z postawą kościoła, nie tolerują OjDyr'a i uważają że ich religia to ich prywatna sprawa, i nie mają ani prawa ani chęci narzucać swojego światopoglądu innym. Pozdrawiam normalnie myślących. Odpowiedz Link Zgłoś
ubu_roy SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:57 Kiedy szefem SLD zostanie jakis racjonalista ? Kiedy w ogole zabraknie tam miejsca dla ludzi myslacych na kolanach ? Miejscem dla wierzacych socjalistow jest partia chadecka, tam moga powolywac sie na tradycje dobra wspolnego i pierwszych chrzescijanskich gmin. Tylko technokraci i racjonalisci mogli ocalic SLD ale juz jest na to za pozno. Przy obecnej polaryzacji spoleczenstwa SLD ze swoja pseudoreligijnoscia nie jest na tyle wyrazisty by mogl byc brany na powaznie. Prozne zale. Nie zaluje was wcale. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 10:12 Zgadzam się... SLD zabawiło się w polityczny marketing i zachciało się mu poszerzać elektorat. Tyle, że ten tzw. beton tego nie wytrzymał, bo nie mógł zdzierżyć SLDowskich oficjeli włażących w miejsce, gdzie plecy zmieniają swą szlachetną nazwę, rozmaitym fluorescencjom. Drogie SLD... czy pobijecie PiS w podlizywaniu się przekupnym wyborcom (np. Gosiewskiemu, budującemu im peron i lotnisko)? Odpowiedz Link Zgłoś
ingryd mea culpa !!! 15.03.07, 09:08 no nareszcie przyznala sie lewica do .... naiwnosci ? watpie raczej do tchorzostwa, no ale lepiej poznio niz wcale zebrac sie na odwage i przemowic glosem godnym lewicy i cywilizacji, tak panowie ta ustawa jest skandalem, jest policzkiem dla godnosci nie tylko kobiet ale i godnosci ludzkiej, a przede wszystkim tych dzieci ktore proponuje sie kobiecie oddac, porzucic w "szufladzie" koscielnej, albo zostawic ciezko uposledzone w zakladach/umieralniach gdzie beda oczekiwac na smierc ale przedtem poznaja jedno pojecie cywilizacji polsko-katolickiej : cierpienie, a wszystko to w pieknej sielsko-anielskiej otoczce giertychowsko-rydzykowo-proboszczowej, mam nadzieje ze ten odwazny glos lewicy sprawi ze nastapi jakas "odbloczka" w umyslach polakow Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 10:03 Ten głos wcale nie jest poważny. Żeby był poważny, musi być wiarygodny. A nie jest. Potwierdzeniem jest to, że wcześniej SLD też wmawiała swojemu elektoratowi, że jest obrońcą prawa do aborcji, rozdzielności krk od państwa etc. I jak to wygląda? Logicznym było, że jak lewica spartoli dany od wyborców czas, to po nich nastaną Marki Jurki i inne byłe ZChNy i nie będzie żadnego kompromisu! Radykalnym pomysłom z prawej strony muszą odpowiadać radykalne pomysły z lewej. Teraz przewodniczący budzi się i dochodzi do przekonania, że ustawa antyaborcyjna wymaga pełnej liberalizacji.... trafia mnie coś! Odpowiedz Link Zgłoś
gruby_dolar Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:04 stoova, wcale nie. Bycie wierzącym czy niewierzącym ma się nijak. Można być wierzącym w Boga i Jezusa, jednocześnie nie zgadzając się z wszystkimi naukami KK. No przecież jeżeli by było tak jak w rzeczywistości się podaje że 90% społeczeństwa to Katolicy, to takie firmy jak Durex czy Unimil, dawno by się wycofały z rynku, bo nie wierzę że te 10% nie katolików sprawiłoby że Unimil by się stał tak prężną firmą ;) Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy Polska to kraj katolickich hipokrytów, którzy przestrzegają nauk Jana Pawła II tam gdzie im wygodnie, więc Olejniczak różni się tylko od nich tym, że mówi o tym głośno, i że jego wiara pozwala mu na to żeby nie narzucać jej innym, zostawiając wiarę każdego obywatela jako jego prywatną sprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:08 Ale co wcale nie? Doskonale zdaję sobie sprawę, że wierzący nie respektują nakazów i zakazów głoszonych przez kościół... a raczej respektują te, które są dla nich wygodne. Odpowiedz Link Zgłoś
gruby_dolar Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:47 ten głos jest poważny oczywiście :) o to chodziło :) a Wojtek Olejniczak przyznał się tylko do tego do czego większość nie potrafi się przyznać że KK to jedno, wiara w Boga to drugie, a stosowanie tego w życiu to jeszcze co innego. I pod tym względem jest to poważny głos bo nie zawiera elementów hipokryzji. Dla mnie taki głos jest o wiele poważniejszy niż głosy tych co mówią o wierze o przestrzeganiu i że się z tymi naukami zgadzają wcale ich nie przestrzegając prywatnie. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:49 Świetnie, że się przyznał, ale przeważający wpływ na ocenę tego głosu mają dla mnie wcześniejsze poczynania partii, której pan Olejniczak jest przewodniczącym. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:37 Naprawdę, tobie potrzeba zdrowej odbloczki w łepetynie. Jak można mówić, że zabicie zdrowego płodu jest lepsze niż oddanie go państwu na wychowanie? Co do płodów uszkodzonych, to jest bardzo ciężka sprawa i obecna ustawa jest w tej kwestii bardzo dobra. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:44 Dlaczego kobieta ma nosić i rodzić dziecko, którego nie planowała? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:49 Dlaczego mamy znosić obciążenia emerytalne milionów staruszków, którzy już do niczego się nam nie przydają. Zabijmy ich. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:52 Decyzja o odbyciu stosunku seksualnego nie równa się decyzji o macierzyństwie. Staruszkowie na swoje emerytury płacili składki. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:54 Jakby to powiedzieć. Trzeba płacić za swoją głupotę :) Tysiące ludzi jakoś mogą się seksić ile wlezie bez wpadki, tylko babony z włosami na klacie pokroju Kazi Szczuki, nie mogą. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:59 Jeżeli stosując środki farmakologiczne dostępne na rynku 'wpadnę', będzie to przejawem głupoty? A może warto wziąć pod uwagę, że nie wszyscy w tym kraju są mądrzy i odpowiedzialni? Czy zamknięcie furtki do kontroli nad własną rozrodczością ma być remedium na tę 'głupotę'? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:06 Ile jest wpadek przy środkach farmakologicznych? Jakieś statystki? Mówimy o wielkiej ustawie dla wielkiego narodu, a nie dla promila. Osoby nieopodwiedzialne nie powinny być w żaden sposób wynagradzane za swoją głupotę łatwą aborcją. Nie, nie ma być remedium. Ale nawarzone piwo trzeba wypić. Donoszenie ciąży jest malutką niedogodnością, bo można zaraz po tym dziecku pomachać rączką i mieć je w czterech literach. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:18 www.antykoncepcja.com.pl/skutecznosc.htm to nie jest promil. Może i nie powinny być 'wynagradzane', ale nie powinny być też karane. Co z osobami, które zachodzą na skutek nie swojej, ale partnera nieodpowiedzialności? Naważone piwo? A może właśnie nie chce się go warzyć i skazywać kogoś na życie w bidulu? Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:26 Dobór nieodpowiedzialnego partnera też nie świadczy za bardzo o odpowiedzialności. Co do bidula. Hmm, coś jakby z domem starców... Moim zdaniem danie dziecku szansy na dobre życie jest moralnie godne pochwały, a nie skazywaniem go na cokolwiek. Na życie chyba. Odpowiedz Link Zgłoś
stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 13:39 Widzę, że natknąłem się na nieomylnego. Jaką masz pewność, że to będzie dobre życie? Odpowiedz Link Zgłoś
mal111 Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:02 lookazh napisał: > Jakby to powiedzieć. Trzeba płacić za swoją głupotę :) Tysiące ludzi jakoś mogą > się seksić ile wlezie bez wpadki, tylko babony z włosami na klacie pokroju Kaz > i Szczuki, nie mogą. niestety bezmózgi podobne do ciebie robią czasem ludziom dzieci nie w wyniku wpadek, tylko drogą zgwałceń. Rzygać sie chce na samą myśl. Jedno dobrze, że urodzić nie możesz. Odpowiedz Link Zgłoś
lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:07 Spływają po mnie produkty twojej frustracji, więc sobie daruj. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Komunistyczny mordercy odslaniaja prawdziwe oblicz 15.03.07, 09:45 Komunistyczny mordercy odslaniaja prawdziwe oblicze. Komuch zawsze pozostanie komuchem i zdrajca, a aborter zawsze bedzie morderca. Chociaz bys nie wiem jak sie wylgac probowal, czerwony klamco olejniczaku. Odpowiedz Link Zgłoś
beewasp SLD był naiwny i nadal jest naiwny 15.03.07, 13:10 jesli mysli, że cokolwiek moze jeszcze zmienic. dla mnie jako lewaka sprawa jest jasna: Polska na wiele lat wpadła w łapska prawicowych oszolomow. PO czy PiS - co za róznica? SLD po wodza Millera nie byl i nie chciał być lewicą. nie jest nią wciąz pod wodzą Olejniczaka. Była szana, żeby zrobic szefem Dyducha, ale oni jak zwykle posłuchali "autorytetu" Kwasniewskiego a zreszta jest to bez znaczenia. Przeciwnicy sa zbyt silni, dysponuja potężna machiną propagandową w postaci "wolnych i niezależnych" mediów spod zanku ITI, Springera i Agory. Te srodowiska są i będą wrogiem lewicy ze względów ideowych i koniunkturalnych. Bałagan, bieda i klerykalizm w Polsce po prostu im odpowiada Jest wiele powodów, dla których lewica spod znaku SLD przegrała bój o POlskę. Przez kilkanascie lat przepraszali za to że żyją. Co rusz kajali sie przed srodowiskami dawnej opzycji przyznając im racje w sporach historycznych, we wszytkich sporach. Przed klerem leżeli plackiem bojąc sie podjąć walkę o świecki charakter państwa. W polityce zagranicznej uczynili nas wasalem USA. Tyle lat zaniedban, w czasie których przeciwnik rósł w siłe, umacniał swoje zdobycze, budował wpływy w mediach. Za pózno na to. Spór w POlsce toczy sie obecnie na płaszczyźnie walki miedzy prawicą (PO) a druga prawicą (PiS) Moze tylko smieszyc pewnośc wyborców PO, że 'ich' partia jest jakąś alternatywa dla PiS-u. Zyjemy w czasach Mccarthyzmu, w których narzedziem walki jest inkwizycja spod znaku IPN. nie bede naiwny i nie napisze, ze sie to kiedyś skonczy i w Polsce zapanuje normalność, bo wcale nie jestem tego taki pewny. Odpowiedz Link Zgłoś
gerberek SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 15:09 W następnym głosowaniu będę głosować na LiD i SLD :))) Odpowiedz Link Zgłoś
siostra.sister słodki aż się niedobrze robi... 15.03.07, 21:23 Rzygać mi sie chce jak czytam to jego słodkie szczebiotanie. Jestem katolikiem, ale i kobietę zrozumiem, nie potępię, jestem cacy, i samokrytykę złożę. Dlaczego mam wierzyć, że tym razem jego partia rzeczywiście zajmie się (s)prawami kobiet? Nie zrobili tego jak mogli, teraz próbują nabić sobie parę punktów u elektoratu. Żenada. Naiwni to my będziemy jak się na to damy nabrać i na nich zagłosujemy. PS. "Jestem katolikiem, staram się o tym jednak publicznie nie mówić." - no to własnie o tym publicznie powiedziałeś lizusie! Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Olejniczak nie udawaj teraz ostatniego naiwnego. 15.03.07, 23:21 Byl handel wymienny SLD i KK - my nie ruszamy aborcji wy popieracie (lub chociazby nie sprzeciwiacie) wejsciu do eurosojuza ? Byl. Wiec o co tez zale ? Masz zale idz do Millera w koncu ci doradza. Odpowiedz Link Zgłoś
wdakra SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 08:54 "To, co za pierwszym razem można tłumaczyć naiwnością, za drugim byłoby głupotą." A za trzecim razem panie Olejniczak? Dwa razy wystawiliście do wiatru kobiety, które na was głosowały w nadziei na obiecywaną liberalizację ustawy aborcyjnej. Ma pan nas na takie idiotki, żeby uwierzyć waszym zapewnieniom po raz trzeci? Naiwność? Raczej cyniczne wyrachowanie. Przehadlowywaliście nasze interesy, naszą podmiotowość i godność za przychylność KK dla waszych poczynań na innych płaszczyznach. I właziliście KK bez wazeliny nie mniej gorliwie, niż prawica. Rządziliście 8 lat. Czemu nie przeprowadziliście referendum w sprawie warunków dopuszczalności aborcji? Teraz mam uwierzyć, że rzeczywiście do takiego referendu dążycie? Wolne żarty, panie Olejniczak. Nie sądzę, żebyście rzeczywiście chcieli doprowadzić do referendum w tej sprawie. Powtarza pan bzdury o kompromisie. To nie był kompromis, panie Olejniczak i dopóki pan tego nie przyzna nie ma pan szans na wiarygodność. Chyba, że faktycznie doprowadzicie do referendum, w co mocno wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
bengal Wreszcie!!!!!! 16.03.07, 11:47 tylko glosniej i czesciej! I prosze nie zmieniac zdania jak choragiewka na wietrze. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 13:48 Cieszy, że ktoś z LiD stara się byc wyrazisty politycznie, martwi, że to ten sam, który do tej pory nic nie zrobił w tym kierunku, gdy miał w ręku konkretne narzędzia władzy. SLD okropnie przerżnęło całe poparcie, jakie uzyskało wcześniej, bo zajęło się władzą, a nie sprawami ludzi. Teraz jak widać próbuje odzyskać teren, ale zajmie to zapewne kilka razy więcej czasu, niż jego utracenie. Na żdane referendum nie ma obecnie szans przy rządach populistyczno-katolickiego PiS-u czy trochę mniej może populistycznej, ale równie katolickiej PO (głosującej równo z PiS i LPR za tymi 40 mln zł na Swiątynię Opatrzności Bożej w ramach walki o nasze pieniądze). No ale to i tak krok w dobrym kierunku. Teraz nie zwracać uwagi na chwilowe niepowodzenia (wide bracia Kaczyńscy!) powtarzać to głośno aż do katoprawicowego znudzenia, przekonywać ludzi, powtarzać argumentację - i są szanse. Odpowiedz Link Zgłoś