Dodaj do ulubionych

SLD był naiwny w sprawie aborcji

15.03.07, 00:54
nareszcie mówi jak lewicowiec! oby się tylko jutro z tego nie wycofał, jak to
już wcześniej bywało!
Obserwuj wątek
    • drogibronislaw Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 00:56
      Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie
      można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W
      szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem!
      Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu
      KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła!
      • emigrancik Popieram pana panie Olejniczak 15.03.07, 01:37


        • mario-radyja Dobrze że lewicowiec przyznał że aborcja jest złem 15.03.07, 02:20
          Bo dotychczas można było odnieść wrażenie że dla lewicy aborcja
          jest "światełkiem postępu" i rozwojem cywilizacyjnym. A wszyscy co przeciwni to
          zacofany ciemnogród.

          Ceterum censeo są wyjątki (wyjątki!) gdy aborcja jest mniejszym złem.

          Ma też rację Olejniczak, że środowiska prawicowe przez tępienie wychowania
          seksualnego powodują więcej aborcji.
          • centrolew Nareszcie! 16.03.07, 22:52
            Jakieś światełko w tunelu... Może kiedyś wyrwiemy się z tego ciemnogrodu.

            Ci naiwni prawicowcy chcą wnosić tzw. polskie wartości do Europy! One im są tak
            potrzebne, jak nam wartości moralne Kazachstanu! Po prostu śmiech... w
            cywilizowanym świecie.
      • mikolaj.plank Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 07:03
        drogibronislawie, pycha diabelska przez ciebie przemawia. Jesteś typowym płodem polskiego ciemnogrodu, który jakże chętnie orzeka o sumieniu - najchętniej cudzym :)
      • wlodek.piekut Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 08:43
        Panie Wojtku,
        Jak Pan moze, ze jest Pana katolikiem? Nie moze sie Pan nie zgodzic, ze
        katolikiem byl Karol Wojtyla, prawda? Ja nie chce na szale wystawiac swojego
        autorytetu bo malo on znaczy ale... Podsumujmy, Pan - katolik, Karol Wojtyla -
        Jan Pawel II - takze katolik. nie bede Pana prosil o polemizowanie ze mna, ale
        czy polemizuje Pan ze stanowiskiem papieza na temat aborcji? Mysle, ze w
        temacie bycia chrzescijaninem, bycia katolikiem jest on zdecydowanie wiekszym
        specjalista od Pana. Z calym szacunkiem wiec, albo jest Pan katolikiem i
        stosuje sie do tego co mowi madrzejsza zdecydowanie od Pana glowa, glowa
        kosciola do ktorego smie Pan zglaszac przynaleznosc albo niech pan zamilknie,
        bo to co Pan pisze nic z katolicyzmem, ba nawet z chrzescijanstwem nie ma
        wspolnego.
        Pozdrawiam
        Wlodek Piekut
      • stokrota85 Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 10:55
        Ja jestem katoliczką i też uważam, że aborcja powinna być legalna. Wiem, że
        jest to niezgodne z nauką kościoła, tak jak środki antykoncepcyjne, ale nie
        mozna zapominać, że lepsze rozwiązanie to dać wolny wybór innym. Wolałabym,
        żeby te zabiegi były wykonywane w ludzkich warunkach, bez narażania życia
        kobiet. Nie zapominaj, że Bóg dał nam nie tylko 10 przykazań, ale też wolną
        wolę! Poza tym nie obrażaj ludzi o poglądach lewicowych!!! Komunizm skończył
        się już dawno!!! A nazywanie kogoś "komuchem" to ewidentne pokazanie, że nie ma
        się racjonalnych argumentów przeciwko tej osobie!
      • wiaka Albo hipokryta albo dureń 15.03.07, 16:22
        drogibronislaw napisał:
        > Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie
        > można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W
        > szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem!
        > Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu
        > KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła!

        A można być jednocześnie i Bogiem i swoim synem i na dodatek jeszcze jakimś
        duchem? To się dopiero w głowie nie mieści, a nie sytuacja, że można wierzyć w
        Boga i jednoczesnie uważać, że uzurpatorska instytucja, jaką jest kościół, ma
        rację w tak delikatnej, osobistej sprawie jak przerywanie ciąży.
        Tak, jak siedząc w piwnicy nie można nic powiedzieć o słońcu, tak twoje
        ograniczenie umysłowe nie musi znaczyć, że osoba wierząca nie może jednocześnie
        uznawać wolności kobiety do własnych rozliczeń z Bogiem i swoim sumieniem.
      • teamextream Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 18:13
        czyli wykluczasz drogibronisławie ze społeczności kościoła Kaatolickiego
        wszystkich popierających liberalizację ustawy zasadniczej...
      • malpa-z-paryza Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 15.03.07, 22:34
        katolik polski to XIX wiek, duchowni w PL i caly kosciol to jeden wieki zascianek, nidgy kosciol w PL nie byl
        elita inteligencji, bo skad. wysylano na sluzbe boza chloptasia bo w chalupie nie bylo juz nic w garku aby
        go wyzywic. chloptas sie wybil z slomy na proboszcza ale jego intelekt pozostal zapachem obory.I tak
        bylo przez wieki. daltego mamy taki glupi, hipokryczny, zaklampleksiony kler, ktory wdraza swoja
        zasciankowa moralnosc.
        Portugalia, kraj katolicki, wlasnie zmienil prawo i jest krajem nowoczesnym, demokratycznym gdzie
        kobieta moze decydowac o swoim losie.
        dla mnie katolik polski to czlowiek, ktory nie potrafi myslec samodzielnie.
      • ubu_roy Panie Wojtku ! 15.03.07, 23:15
        Mozna zrezygnowac z przynaleznosci do Kosciola Katolickiego. W internecie sa
        nawet gotowe druki do pobrania. Mozna rowniez zrezygnowac z przynaleznosci do
        SLD. To tez nie powinno byc trudne. Nie da sie pogodzic przy narastajacym w
        Polsce oszolomstwie rozumu i wiary. Niech sie pan w koncu zdecyduje komu pan
        przewodzi i jaki wlasciwie ma pan swiatopoglad. Albo opowiada sie pan za
        racjonalizmem i inzynieria spoleczna oparta o naukowe podstawy, badania i
        cywilizowane standardy albo kieruje sie pan religijna w tym przypadku rzymska
        wykladnia nauki o spoleczenstwie. Czas na meska decyzje.
      • maria333 Re: Albo komuch i aborcjonista, albo katolik! 16.03.07, 18:59
        a można być katolikiem, a do tego pedofilem?
        I księdzem?...

        Jakoś ich nie wykluczają, co najwyżej 'zdejmują' z parafii...

        A czy można być katolikiem, i za nic mieć naukę Kościoła o miłosierdziu, i
        traktować innych z nienawiścią?

        Poczytaj Biblię, zwłaszcza fragment o belce w oku. I popatrz uważnie w lustro.

        drogibronislaw napisał:

        > Nie można siebie nazwyać katolikiem i żądać aborcji na życzenie tak, jak nie
        > można być pracownica agencji towarzyskiej i glosić, że się jest dziewicą. W
        > szczególności nie można być jednoczęnie: katolikiem i komuchem!
        > Publiczne propopagowanie, czy sprzyjanie aborcji oznacza, w myśl Katechizmu
        > KK, automatyczne wykluczenie z Kościoła!
    • cortez_i_pizarro Taki z niego katolik 15.03.07, 02:19
      jak z koziej d... obrabiarka precyzyjna.

      Katolikiem sie jest wtedy gdy sie przestrzega wartosci i zalecen Kosciola
      Katolickiego. Czyli w conajmniej 2 kwestiach: (1) afirmacja pedalstwa, oraz (2)
      afirmacja aborcji Kosciol Katolicki i Olejniczak roznia sie znakomicie.

      PS Olejniczak i tak bedzie sie smazyc w piekle! Tuz obok Michnika oraz Kuronia.
      • tangeriner zalecenia KK???? 15.03.07, 02:32
        A co to są zalecenia Kościoła? Dla mnie "znakomicie rozbieżne" zawsze były
        nawoływania Watykanu, episkopatu i lokalnych klech. Kogo słucha się "prawdziwy
        katolik"? A może sam poszukuje? Czy jeśli w tych dwóch punktach, które
        wymieniłeś zgodzę się z "kościołem" to będę katolikiem?
        • uzman Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 08:56
          Nauka Kościoła jest jasno sformułowana. Zacznij od Katechizmu. A głową Kościoła
          jest Papież.
          • liberum.veto Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 11:05
            Może najpierw powinien zapoznać się z "10 Zaleceniami"? :P
          • maria333 Re: zalecenia KK???? 16.03.07, 19:02
            uzman napisał:

            > Nauka Kościoła jest jasno sformułowana. Zacznij od Katechizmu. A głową
            Kościoła> jest Papież.

            Zobaczymy co powiedzą 'polscy katolicy', jak papież zajmie się wreszcie
            rydzykiuem...

            bo jak wydał decyzję odnośnie Wielgusa, to darli japy...

            Nieomylnemu się sprzeciwiali?????
        • colombina Re: zalecenia KK???? 15.03.07, 13:06
          Najwyzszy czas, zeby katolicy siegneli po Ewangelie, zaczeli ja czytac wlaczajac
          przy tym swoj mozg. Myslenia nie nalezy zostawiac komus innemu.
      • asd616 Re: Taki z niego katolik 15.03.07, 02:59
        cortez_i_pizarro napisał:
        > jak z koziej d... obrabiarka precyzyjna.

        Z całą pewnością jest bardziej katolicki niż Ty - gdzie twoja miłość bliźnich? ;)
      • stoova Re: Taki z niego katolik 15.03.07, 10:35
        taa... ci, którzy wypełniali zalecenia kościoła i wyprawiali się na krucjaty,
        palili czarownice etc. siedzą na chmurce obok pana bozi, a ci co zakładali gumę
        na instrument smażą się w kotle podtapiani przez belzebuba.
        cudowne są zalecenia kościoła.... taka np. ochrona celibatu. ksiądz, który się
        zadał z kobietą dostawał upomnienie, a kobietę biskup sprzedawał w niewolę.
        super zalecenia.
        • cortez_i_pizarro Dawno juz nie czytalem takiego 15.03.07, 13:52
          stosu bzdur. Polaczenie histerycznych lewackich opinii ze zwyklymi klamstwami i
          niedomowieniami. Proponuje troche poczytac RZETELNE zrodla o takich kwestiach
          jak wyprawy krzyzowe czy inkwizycja a dopiero potem otwierac jadake.
          • kauzyperda Re: Dawno juz nie czytalem takiego 15.03.07, 15:05
            a co może kościół nie dawał odpustu za mordowanie niewiernych w krucjacie? Może
            nie palił na stosach inaczej myślących? Nie urządzał ludobójstwa heretyków
            (albigensi, katarzy)?

            Taka to i nauka kościoła co z ewangelią niewiele ma wspólnego.
    • tangeriner Co złego w obecnym zapisie? 15.03.07, 02:27
      Generalnie, zgadzam się z panem Olejniczakiem tylko, że nie wiem dlaczego nie
      odpowiadają mu obecne przepisy odnosnie aborcji. Rozumiem, że edukacja seksualna
      (m. in. informacje o antykoncepcji) jest długotrwałym procesem i że w związku z
      tym aborcje wykonywane nielegalnie (czyli ryzykowne) będą jeszcze długo częstym
      zjawiskiem. Jednak jeśli w tym samym, długim czasie pozowolimy na aborcję w
      każdym przypadku to obawiam, że będzie to praktykowane na równi ze stosowaniem
      antykoncepcji.
    • o0o0o0 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 04:37
      Tak oczywiście.....Ale jak SLD była w władzy to takich tematów nie podejmowała.
      Komuchy zawsze mówią to co jest im wygodne, a robią swoje czyli kradną.
    • prunete Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 05:13
      Nareszcie głos rozsądku - racjonalny, trzeźwy i uczciwy wobec problemu kobiet.
      Najwyższa pora by decyzja o zostaniu matką (na całe życie przecież) pozostawała
      w rękach tych, których dotyczy! Ciekawe, czy gdyby to mężczyźni rodzili dzieci,
      to ich głos byłaby taki przeciwaborcyjny, bardzo ciekawe.
      Zyczę powodzenia, jestem kobietą, której ten problem nadal spędza sen z oczu i
      wobec niemożności stosowania jedynie pewnej antykoncepcji hormonalnej zawsze
      mam obsesję na tym punkcie. Ciekawe, który mężczyna chciałby być na moim
      miejscu, odważny premier, który w swoim życiu zdobył się jedynie na posiadanie
      kota? Panie Olejniczak, niech pan się trzyma! A kościół ręce precz od spraw
      kobiet! Niech najpierw zlikwiduje celibat i żyje na swój rachunek, np. zacznie
      się rozliczać z tacy.
    • kosa811 tak myśli ca 90% katolików, w tym 50% mohairów 15.03.07, 08:03
      tylko siedzą cicho i dają się zakrzyczeć przez ortodoksyjną mniejszość.
      • stoova Re: tak myśli ca 90% katolików, w tym 50% mohairó 15.03.07, 10:37
        ... na którą głosują, ponieważ ta mniejszość bardziej przekonywająco krzyczy w
        kampanii wyborczej o swoim katolicyzmie.
    • svetomir Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:07
      Nareszcie pokazał swoje prawdziwe oblicze!
      Po takiej deklaracji ( ade facto oznacza ona całkowita swobode dzieciobójstwa
      nawet godzine przed porodem i wbrew woli rodziców) chyba juz nikt w PO nawet
      nie pomyśli, zeby zawiazywać z tymi fanatykami koalicję.
      • ingryd Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:48
        oj svetomir,
        ty sie bardzo mylisz,
        teraz to dopiero (bo mial odwage powiedziec to co mysli), sld bedzie miala poparcie,

        wiekszosc polakow podpisze sie pod tym wszystkimi mozliwymi konczynami
        • stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 10:29
          obawiam się, że się mylisz
    • miragnot Oj spalisz się w piekle kolego Olejniczak 15.03.07, 08:28
      Jeśli w nie wierzysz...
    • e.gajowa SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:30
      Tak trzymać Panie Olejniczk, tak trzymać. Dla spadkobierców PZPRu, jedno
      życie , poczęte, narodzone, dorosłe czy stare to wszystko jedno. Niech Pan
      tylko nie mówi,że jest Pan osobą wierzącą bo jak znam życie tak się nie da
      "Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek". Jestem ciekawa, czy SLD była naiwna tylko
      w kwestii aborcji, czy są jeszcze jakieś dziedziny, gdzie ta partia zgrzeszyła
      naiwnością? Może też w sprawie lustracji, albo bezkarności przestępców?
    • lookazh SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:30
      Przecież można dziecko po urodzeniu oddać. Upośledzone, "gwałtowe", obojętnie jakie. NIE TRZEBA ICH ZABIJAĆ!
      • ingryd Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:53
        ach to jest piekna "logika",
        nos inkubatorze przez 9 miesiecy,
        rodz w bolach, a potem ..... wezi oddaj, zapomnij, zyj dalej spokojnie,

        do jasnej cholery czy wy faceci zdajecie sobie sprawe co to jest MACIERZYNSTWO,
        szkoda slow
        • lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:33
          To lepiej problem pokruszyć na kawałki i wylać do kibla. Ach, te kobiety, męczenniczki, noszące te niechcniane PŁODY. Chyba się rozpłaczę. Tak was natura stworzyła, więc przestańcie gadać głupoty, jakie to wy biedne jesteście. Co za problem sobie podwiązać jajniki? Używać antykoncepcji, żeby tego NIESZCZĘSNEGO wg. WAS macierzyństwa uniknąć?

          Postawiłaś właśnie problem własnego JA ponad tematem dania szansy temu PŁODOWI, jak to lubicie mówić, na życie. Być może lepsze niż wasze. To pieprzony egoizm.
          • stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:40
            Co za problem podwiązać jajniki? Cytat:
            #v+
            "Podwiązanie jajników" - zabieg podwiązania jajowodów technicznie jest dość
            prosty ( można go wykonać np. w trakcie cc lub laparoskopowo) - natomiast w
            Polsce zabiegi ubezpłodnienia ( nawet na wyraźne życzenie pacjenta) są zakazane
            i podlegają Kodeksowi Karnemu.

            Jedynie w przypadku np. stanu po 2-3 ... cięciach cesarskich, spodziewając się
            zagrożenia życia w przypadku następnej ciąży i operacji, można podjąć taką decyzję.
            #v-

            Antykoncepcja? Żadna metoda nie jest w 100% skuteczna. Jeżeli z partnerką
            stosuję środki antykoncepcyjne i mimo to zajdziemy to co? Bardzo chętnie
            skorzystalibyśmy z RU... ale paragrafy nie pozwalają. Czasem RU "nie pomoże" i
            jedynie aborcja mechaniczna jest możliwa. Co wtedy wujku dobra rada?
            • lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:51
              Wujek dobra rada radzi walczyć o podwiązywanie jajników i te świetne RU zamiast skrobać kilkutygodniowe płody ze ścian macicy.
              • stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:53
                Wujek dobra rada nie bierze pod uwagę tego, że walka z przepisem o ochronie
                życia od poczęcia jest również walką o RU.
                • lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:56
                  Też, ale nie jedynie. Prawie robi wielką różnicę.
                  • stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 12:02
                    Dlaczego w takim razie katolicy nie walczą o stworzenie sieci ośrodków, które
                    opiekowałyby się niechcianymi dziećmi? Dlaczego nie walczą o nauczanie o
                    skutecznych metodach antykoncepcji, które przecież ograniczyłyby ilość
                    "aborcyjnych zabójstw". Dlaczego postępują odwrotnie?
                    • lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 12:09
                      Spytaj katolików. Też tego nie mogę zrozumieć.
          • mal111 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:44
            > Co za prob
            > lem sobie podwiązać jajniki?

            a taki problem, głupcze, że to w Polsce nielegalne.

            > Postawiłaś właśnie problem własnego JA ponad tematem dania szansy temu
            PŁODOWI,
            > jak to lubicie mówić, na życie. Być może lepsze niż wasze. To pieprzony egoizm

            jak sobie coś urodzisz, pieprzony egoisto, to będzie na pewno lepsze od ciebie.
            A na razie dowolna kobieta jest lepsza od dowolnego płodu.

            • lookazh Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 11:52
              Nie unoś się, babonie.
      • maria333 Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 19:12
        lookazh napisał:

        > Przecież można dziecko po urodzeniu oddać. Upośledzone, "gwałtowe", obojętnie
        jakie. NIE TRZEBA ICH ZABIJAĆ!

        To idź do jakiegoś ośrodka, i popatrz na dziesięcioletniego 'niemowlaka' z
        połową mózgu - bo dłużej bez matczynej nie przeżyje, leżącego we własnym g.,
        wyjącego z bólu, bo dren mózgowo-rdzeniowy za mały (kolega ma takie dziecko i
        dwie (2) opiekunki, bo jedna nie daje rady. wiem, że często wyje z bólu, choć
        robią co mogą), etc.
        I powiedz potem, co to jest 'godne życie'
        Albo odpalaj co najmniej 20% miesięcznie na zapewnienie opieki takim dzieciom -
        bo biednych na to na pewno nie stać, nie daj Boże jeszcze parę innych dzieci do
        tego. Tragedia.
    • kotkameleon SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:38
      czesc tutaj piszacych nie potrafi zrozumeic jedenj prostej sprawy: NIE KAZDY
      WIERZY W BOGA. ja nei zmsuzam nikogo do mych przekonan, wiec czemu inni zmuszaja
      mnie do wierzenia w ICH wartosci? to jest chore, to jak jakby kibicowi legii
      warszawa kazac dopingowac lech poznan. ludzie roznia sie swiatopogladami,
      niestety czesc tzw. prawicy i katolicy uznaja ze maja racje tylko i wylacznie oni.
    • uniach Skoro religia musi być obecna w życiu niektórych 15.03.07, 08:45
      Polaków, niech sobie będzie. Jednak laickie państwo o ustroju demoktratycznym, jakim jest Polska, powinno w swym prawodastwie zbliżać się do Europy, a nie do Afganistanu, Pakistanu, czy Arabii Saudyjskiej.
      • uzman Re: Skoro religia musi być obecna w życiu niektór 15.03.07, 09:00
        Państwo laickie chroni życie swoich obywateli. Istnieje po prostu ideowa
        różnica zdań od którego momentu zaczyna się życie. Jest naiwnością sądzić, że
        przed wyjściem z pochwy to nie człowiek, a po wyjściu - prawdziwy obywatel.
        Ochrona nienarodzonych to nie tylko spór religijny. To przede wszystkim kwestia
        humanizmu.
        • stoova Re: Skoro religia musi być obecna w życiu niektór 15.03.07, 10:24
          Może sięgnijmy do tradycji kościoła katolickiego, na którą ten tak bardzo lubi
          się powoływać. Są przecież decyzje synodów w tej sprawie. Mówią nawet, w którym
          tygodniu ciąży zarodek staje się mężczyzną, a w którym kobietą.
    • uzman Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 08:54
      "Jestem katolikiem, staram się o tym jednak publicznie nie mówić."
      Przecież powinnościa każdego katolika jest głoszenie prawdy. Nie można być
      katolikiem-niemową. Poza tym to co z katolicyzmem wspólnego ma taka
      postawa: "Kiedy myślę o kobietach biednych, chorych, bardzo młodych, które nie
      mają odwagi zmierzyć się z macierzyństwem, też nie mam już wątpliwości, że nikt
      nie ma prawa zmuszać ich do rodzenia niechcianych dzieci."

      To znaczy, że zdaniem katolika kobieta biedna albo bardzo młoda(!!!) ma prawo
      zabić? Co to za pokraczny katolicyzm?!

      Dalej to już jest tak głupio, że aż się komentować nie chce.
      "W związku z tym dziś SLD zdecydowanie opowiada się za pełną legalizacją
      zabiegu przerywania ciąży." To niech się również opowie za pełną legalizacją
      morderstw w ogóle. I drobnym druczkiem dopisze poniżej, że osobiście SLD uważa,
      że to grzech i wedle oceny własnego sumienia robić tak nie wolno, ale nie chcą
      własnego światopoglądu narzucać innym. Niech oni o tym, czy chcą mordować, czy
      nie - zadecydują sami. Zgroza i hipokryzja!!!
      • stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:22
        hipokryzją charakteryzują się katolicy: słuchający audycji ojca tadeusza, z
        których sączy się nienawiść do bliźniego;
        oszukujący, okradający, poniżający etc., którzy idą w niedzielę do kościółka
        pomodlić się i uzyskać rozgrzeszenie, a od poniedziałku postępujący tak samo;
        gwałcący, molestujący kobiety i dzieci (kapłani też);
        uważający, że kobiety są od zaspokajania ich potrzeb rozpłodowych;
        itd. itp.
        zainteresuj się może tymi przejawami hipokryzji katoliku, który zagłuszasz głos
        swojego sumienia, poprzez ograniczanie praw innych.
        • lookazh Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:39
          Zabawne, że z jego wypowiedzi nie wynika, iż jest katolikiem. Śmieszny jesteś. Cały twój post na marne.
          • stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:41
            przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem.
            • lookazh Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:42
              Nie masz podstaw do nazywania go katolikiem. Nie masz podstaw do zarzucania mu czegokolwiek.
              • stoova Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 11:47
                Może i nie jest katolikiem... wpływ na resztę mojej wypowiedzi znikomy.
      • gruby_dolar Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:53
        uzman napisał:

        > To znaczy, że zdaniem katolika kobieta biedna albo bardzo młoda(!!!) ma prawo
        > zabić? Co to za pokraczny katolicyzm?!

        To znaczy tylko tyle że kobieta powiedzmy z rodziny gdzie ojciec przepija cały zasiłek, ona nie może iść do pracy, a w domu jest już 7 dzieci, a mąż pijak za cholerę nie da sobie gumki założyć powinna mieć prawo pozbycia się zapłodnionej komórki jajowej. Katolicy przestańcie żyć w ciemnogrodzie, przez przez dość długi okres czasu, się tylko komórki dzielą, nic nie jest wykształcone, właściwe określenie, trudne zresztą, momentu kiedy możemy mówić o człowieku jest w tym przypadku fundamentalną kwestią. Jeżeli dla was komórka jajowa połączona z plemnikiem jest już człowiekiem to przecież nikt WAS NIE ZMUSI, ale są ludzie bardziej światli dla której połączona komórka jajowa z plemnikiem jest tylko i wyłącznie połączoną komórką jajową z plemnikiem i niczym więcej, a o życiu możemy mówić dopiero w przypadku powstania funkcjonującego mózgu. Nie wiem dlaczego macie taką obcesję aby mieć monopol na prawdę i sumienie innych. Nie chcecie aborcji? przecież nikt was nie zmusza, ale są ludzie o innym sumieniu i dla nich dopóki nie wykształci się mózg to jest to tylko i wyłącznie zlepek komórek.
        Jeżeli padnie argument co by było gdyby moja matka pomyślała jak o zlepku komórek odpowiadam nic by nie było bo by mnie nie było, a skoro by mnie nie było nie miałbym z tego powodu ani pretencji ani nic, bo przecież to w mózgu zachodzą procesy myślowe, bez niego wszelkie rozkminki są bezpodstawne. Myślę więc jestem rzekł uczony i miał rację, jeżeli nie myślisz to Cię nie ma.
        • gruby_dolar Re: Co za bełkot?! Hipokryzja totalna!!! 15.03.07, 10:59
          Ps.

          SLD jest za prawem do aborcji, ale jeszcze bardziej jest za uświadamianiem, o refundacji tabletek antyknocepcyjnych i prezerwatyw. I to jest bardzo słuszna, ale katolicy chcą narzucić jedyny sobie model myślenia. Chociaż zapewne 90% to hipokryci krzyczący o całkowitym zakazie aborcji a bzykających się przed ślubem "na czuja", lub też zaciskając kciuki żeby tylko nic z tego nie było. Z tego powstają tylko i wyłącznie patologie, seks jest piękny/fajny/cudowny/zdrowy, więc może warto go uprawiać bezstresowo i świadomie planować rodzinę?? Ale katolicy też na to się nie zgadzają, więc sory, ani jedno ani drugie, może warto by was do Iranu powywozić, może weźmiecie zostawicie myślącym inaczej jakieś województwo gdzie się przeniesiemy i zostaniemy z normalnym rządem nie opętanym fanatyzmem religijnym, myślę że jest wielu wierzących, wcale nie w kościół ale w Boga i Jezusa, którzy nie zgadzają się z postawą kościoła, nie tolerują OjDyr'a i uważają że ich religia to ich prywatna sprawa, i nie mają ani prawa ani chęci narzucać swojego światopoglądu innym. Pozdrawiam normalnie myślących.
    • ubu_roy SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 08:57
      Kiedy szefem SLD zostanie jakis racjonalista ? Kiedy w ogole zabraknie tam
      miejsca dla ludzi myslacych na kolanach ? Miejscem dla wierzacych socjalistow
      jest partia chadecka, tam moga powolywac sie na tradycje dobra wspolnego i
      pierwszych chrzescijanskich gmin. Tylko technokraci i racjonalisci mogli ocalic
      SLD ale juz jest na to za pozno. Przy obecnej polaryzacji spoleczenstwa SLD ze
      swoja pseudoreligijnoscia nie jest na tyle wyrazisty by mogl byc brany na powaznie.
      Prozne zale. Nie zaluje was wcale.

      • stoova Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 10:12
        Zgadzam się... SLD zabawiło się w polityczny marketing i zachciało się mu
        poszerzać elektorat. Tyle, że ten tzw. beton tego nie wytrzymał, bo nie mógł
        zdzierżyć SLDowskich oficjeli włażących w miejsce, gdzie plecy zmieniają swą
        szlachetną nazwę, rozmaitym fluorescencjom.
        Drogie SLD... czy pobijecie PiS w podlizywaniu się przekupnym wyborcom (np.
        Gosiewskiemu, budującemu im peron i lotnisko)?
    • ingryd mea culpa !!! 15.03.07, 09:08
      no nareszcie przyznala sie lewica do .... naiwnosci ? watpie raczej do tchorzostwa,
      no ale lepiej poznio niz wcale zebrac sie na odwage i przemowic glosem godnym lewicy i cywilizacji,

      tak panowie ta ustawa jest skandalem, jest policzkiem dla godnosci nie tylko kobiet ale i godnosci
      ludzkiej, a przede wszystkim tych dzieci ktore proponuje sie kobiecie oddac, porzucic w "szufladzie"
      koscielnej, albo zostawic ciezko uposledzone w zakladach/umieralniach gdzie beda oczekiwac na
      smierc ale przedtem poznaja jedno pojecie cywilizacji polsko-katolickiej : cierpienie,
      a wszystko to w pieknej sielsko-anielskiej otoczce giertychowsko-rydzykowo-proboszczowej,

      mam nadzieje ze ten odwazny glos lewicy sprawi ze nastapi jakas "odbloczka" w umyslach polakow
      • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 10:03
        Ten głos wcale nie jest poważny. Żeby był poważny, musi być wiarygodny. A nie
        jest. Potwierdzeniem jest to, że wcześniej SLD też wmawiała swojemu
        elektoratowi, że jest obrońcą prawa do aborcji, rozdzielności krk od państwa
        etc. I jak to wygląda?
        Logicznym było, że jak lewica spartoli dany od wyborców czas, to po nich nastaną
        Marki Jurki i inne byłe ZChNy i nie będzie żadnego kompromisu!
        Radykalnym pomysłom z prawej strony muszą odpowiadać radykalne pomysły z lewej.
        Teraz przewodniczący budzi się i dochodzi do przekonania, że ustawa
        antyaborcyjna wymaga pełnej liberalizacji.... trafia mnie coś!
        • gruby_dolar Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:04
          stoova, wcale nie. Bycie wierzącym czy niewierzącym ma się nijak. Można być wierzącym w Boga i Jezusa, jednocześnie nie zgadzając się z wszystkimi naukami KK. No przecież jeżeli by było tak jak w rzeczywistości się podaje że 90% społeczeństwa to Katolicy, to takie firmy jak Durex czy Unimil, dawno by się wycofały z rynku, bo nie wierzę że te 10% nie katolików sprawiłoby że Unimil by się stał tak prężną firmą ;) Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy Polska to kraj katolickich hipokrytów, którzy przestrzegają nauk Jana Pawła II tam gdzie im wygodnie, więc Olejniczak różni się tylko od nich tym, że mówi o tym głośno, i że jego wiara pozwala mu na to żeby nie narzucać jej innym, zostawiając wiarę każdego obywatela jako jego prywatną sprawę.
          • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:08
            Ale co wcale nie? Doskonale zdaję sobie sprawę, że wierzący nie respektują
            nakazów i zakazów głoszonych przez kościół... a raczej respektują te, które są
            dla nich wygodne.
            • gruby_dolar Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:47
              ten głos jest poważny oczywiście :) o to chodziło :) a Wojtek Olejniczak przyznał się tylko do tego do czego większość nie potrafi się przyznać że KK to jedno, wiara w Boga to drugie, a stosowanie tego w życiu to jeszcze co innego. I pod tym względem jest to poważny głos bo nie zawiera elementów hipokryzji. Dla mnie taki głos jest o wiele poważniejszy niż głosy tych co mówią o wierze o przestrzeganiu i że się z tymi naukami zgadzają wcale ich nie przestrzegając prywatnie.
              • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:49
                Świetnie, że się przyznał, ale przeważający wpływ na ocenę tego głosu mają dla
                mnie wcześniejsze poczynania partii, której pan Olejniczak jest przewodniczącym.
      • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:37
        Naprawdę, tobie potrzeba zdrowej odbloczki w łepetynie. Jak można mówić, że zabicie zdrowego płodu jest lepsze niż oddanie go państwu na wychowanie? Co do płodów uszkodzonych, to jest bardzo ciężka sprawa i obecna ustawa jest w tej kwestii bardzo dobra.
        • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:44
          Dlaczego kobieta ma nosić i rodzić dziecko, którego nie planowała?
          • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:49
            Dlaczego mamy znosić obciążenia emerytalne milionów staruszków, którzy już do niczego się nam nie przydają. Zabijmy ich.
            • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:52
              Decyzja o odbyciu stosunku seksualnego nie równa się decyzji o macierzyństwie.
              Staruszkowie na swoje emerytury płacili składki.
              • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:54
                Jakby to powiedzieć. Trzeba płacić za swoją głupotę :) Tysiące ludzi jakoś mogą się seksić ile wlezie bez wpadki, tylko babony z włosami na klacie pokroju Kazi Szczuki, nie mogą.
                • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 11:59
                  Jeżeli stosując środki farmakologiczne dostępne na rynku 'wpadnę', będzie to
                  przejawem głupoty?
                  A może warto wziąć pod uwagę, że nie wszyscy w tym kraju są mądrzy i
                  odpowiedzialni? Czy zamknięcie furtki do kontroli nad własną rozrodczością ma
                  być remedium na tę 'głupotę'?
                  • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:06
                    Ile jest wpadek przy środkach farmakologicznych? Jakieś statystki? Mówimy o wielkiej ustawie dla wielkiego narodu, a nie dla promila.

                    Osoby nieopodwiedzialne nie powinny być w żaden sposób wynagradzane za swoją głupotę łatwą aborcją.

                    Nie, nie ma być remedium. Ale nawarzone piwo trzeba wypić. Donoszenie ciąży jest malutką niedogodnością, bo można zaraz po tym dziecku pomachać rączką i mieć je w czterech literach.
                    • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:18
                      www.antykoncepcja.com.pl/skutecznosc.htm
                      to nie jest promil.

                      Może i nie powinny być 'wynagradzane', ale nie powinny być też karane.
                      Co z osobami, które zachodzą na skutek nie swojej, ale partnera
                      nieodpowiedzialności?

                      Naważone piwo? A może właśnie nie chce się go warzyć i skazywać kogoś na życie w
                      bidulu?
                      • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:26
                        Dobór nieodpowiedzialnego partnera też nie świadczy za bardzo o odpowiedzialności.

                        Co do bidula. Hmm, coś jakby z domem starców... Moim zdaniem danie dziecku szansy na dobre życie jest moralnie godne pochwały, a nie skazywaniem go na cokolwiek. Na życie chyba.
                        • stoova Re: mea culpa !!! 15.03.07, 13:39
                          Widzę, że natknąłem się na nieomylnego.

                          Jaką masz pewność, że to będzie dobre życie?
                • mal111 Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:02
                  lookazh napisał:

                  > Jakby to powiedzieć. Trzeba płacić za swoją głupotę :) Tysiące ludzi jakoś
                  mogą
                  > się seksić ile wlezie bez wpadki, tylko babony z włosami na klacie pokroju
                  Kaz
                  > i Szczuki, nie mogą.


                  niestety bezmózgi podobne do ciebie robią czasem ludziom dzieci nie w wyniku
                  wpadek, tylko drogą zgwałceń. Rzygać sie chce na samą myśl. Jedno dobrze, że
                  urodzić nie możesz.


                  • lookazh Re: mea culpa !!! 15.03.07, 12:07
                    Spływają po mnie produkty twojej frustracji, więc sobie daruj.
    • junkier Komunistyczny mordercy odslaniaja prawdziwe oblicz 15.03.07, 09:45
      Komunistyczny mordercy odslaniaja prawdziwe oblicze. Komuch zawsze pozostanie
      komuchem i zdrajca, a aborter zawsze bedzie morderca. Chociaz bys nie wiem jak
      sie wylgac probowal, czerwony klamco olejniczaku.
    • beewasp SLD był naiwny i nadal jest naiwny 15.03.07, 13:10
      jesli mysli, że cokolwiek moze jeszcze zmienic. dla mnie jako lewaka sprawa jest jasna: Polska na wiele lat wpadła w łapska prawicowych oszolomow. PO czy PiS - co za róznica? SLD po wodza Millera nie byl i nie chciał być lewicą. nie jest nią wciąz pod wodzą Olejniczaka. Była szana, żeby zrobic szefem Dyducha, ale oni jak zwykle posłuchali "autorytetu" Kwasniewskiego

      a zreszta jest to bez znaczenia. Przeciwnicy sa zbyt silni, dysponuja potężna machiną propagandową w postaci "wolnych i niezależnych" mediów spod zanku ITI, Springera i Agory. Te srodowiska są i będą wrogiem lewicy ze względów ideowych i koniunkturalnych. Bałagan, bieda i klerykalizm w Polsce po prostu im odpowiada

      Jest wiele powodów, dla których lewica spod znaku SLD przegrała bój o POlskę. Przez kilkanascie lat przepraszali za to że żyją. Co rusz kajali sie przed srodowiskami dawnej opzycji przyznając im racje w sporach historycznych, we wszytkich sporach. Przed klerem leżeli plackiem bojąc sie podjąć walkę o świecki charakter państwa. W polityce zagranicznej uczynili nas wasalem USA.

      Tyle lat zaniedban, w czasie których przeciwnik rósł w siłe, umacniał swoje zdobycze, budował wpływy w mediach. Za pózno na to. Spór w POlsce toczy sie obecnie na płaszczyźnie walki miedzy prawicą (PO) a druga prawicą (PiS)
      Moze tylko smieszyc pewnośc wyborców PO, że 'ich' partia jest jakąś alternatywa dla PiS-u.

      Zyjemy w czasach Mccarthyzmu, w których narzedziem walki jest inkwizycja spod znaku IPN.

      nie bede naiwny i nie napisze, ze sie to kiedyś skonczy i w Polsce zapanuje normalność, bo wcale nie jestem tego taki pewny.
    • gerberek SLD był naiwny w sprawie aborcji 15.03.07, 15:09
      W następnym głosowaniu będę głosować na LiD i SLD :)))
    • abba15 raz sierpem a raz młotem czerwoną chołotę - bęc!!! 15.03.07, 16:48
    • siostra.sister słodki aż się niedobrze robi... 15.03.07, 21:23
      Rzygać mi sie chce jak czytam to jego słodkie szczebiotanie. Jestem katolikiem,
      ale i kobietę zrozumiem, nie potępię, jestem cacy, i samokrytykę złożę. Dlaczego
      mam wierzyć, że tym razem jego partia rzeczywiście zajmie się (s)prawami kobiet?
      Nie zrobili tego jak mogli, teraz próbują nabić sobie parę punktów u elektoratu.
      Żenada. Naiwni to my będziemy jak się na to damy nabrać i na nich zagłosujemy.

      PS. "Jestem katolikiem, staram się o tym jednak publicznie nie mówić." - no to
      własnie o tym publicznie powiedziałeś lizusie!
    • frank_drebin Olejniczak nie udawaj teraz ostatniego naiwnego. 15.03.07, 23:21
      Byl handel wymienny SLD i KK - my nie ruszamy aborcji wy popieracie (lub
      chociazby nie sprzeciwiacie) wejsciu do eurosojuza ? Byl. Wiec o co tez zale ?
      Masz zale idz do Millera w koncu ci doradza.
    • wdakra SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 08:54
      "To, co za pierwszym razem można tłumaczyć naiwnością, za drugim byłoby głupotą."

      A za trzecim razem panie Olejniczak? Dwa razy wystawiliście do wiatru kobiety,
      które na was głosowały w nadziei na obiecywaną liberalizację ustawy aborcyjnej.
      Ma pan nas na takie idiotki, żeby uwierzyć waszym zapewnieniom po raz trzeci?
      Naiwność? Raczej cyniczne wyrachowanie. Przehadlowywaliście nasze interesy,
      naszą podmiotowość i godność za przychylność KK dla waszych poczynań na innych
      płaszczyznach. I właziliście KK bez wazeliny nie mniej gorliwie, niż prawica.
      Rządziliście 8 lat. Czemu nie przeprowadziliście referendum w sprawie warunków
      dopuszczalności aborcji? Teraz mam uwierzyć, że rzeczywiście do takiego
      referendu dążycie? Wolne żarty, panie Olejniczak. Nie sądzę, żebyście
      rzeczywiście chcieli doprowadzić do referendum w tej sprawie. Powtarza pan
      bzdury o kompromisie. To nie był kompromis, panie Olejniczak i dopóki pan tego
      nie przyzna nie ma pan szans na wiarygodność. Chyba, że faktycznie doprowadzicie
      do referendum, w co mocno wątpię.
    • bengal Wreszcie!!!!!! 16.03.07, 11:47

      tylko glosniej i czesciej!
      I prosze nie zmieniac zdania jak choragiewka na wietrze.
    • rs_gazeta_forum Re: SLD był naiwny w sprawie aborcji 16.03.07, 13:48
      Cieszy, że ktoś z LiD stara się byc wyrazisty politycznie, martwi, że to ten
      sam, który do tej pory nic nie zrobił w tym kierunku, gdy miał w ręku konkretne
      narzędzia władzy.
      SLD okropnie przerżnęło całe poparcie, jakie uzyskało wcześniej, bo zajęło się
      władzą, a nie sprawami ludzi. Teraz jak widać próbuje odzyskać teren, ale zajmie
      to zapewne kilka razy więcej czasu, niż jego utracenie. Na żdane referendum nie
      ma obecnie szans przy rządach populistyczno-katolickiego PiS-u czy trochę mniej
      może populistycznej, ale równie katolickiej PO (głosującej równo z PiS i LPR za
      tymi 40 mln zł na Swiątynię Opatrzności Bożej w ramach walki o nasze pieniądze).
      No ale to i tak krok w dobrym kierunku.
      Teraz nie zwracać uwagi na chwilowe niepowodzenia (wide bracia Kaczyńscy!)
      powtarzać to głośno aż do katoprawicowego znudzenia, przekonywać ludzi,
      powtarzać argumentację - i są szanse.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka