Forum Kultura Książki Książki
ZMIEŃ
      michnik

michnik

(16 wyników)
    • Przygotowuję niewielki tomik pod roboczym tytułem "Media '2005", w którym będzie również spis odnośnych książek, audycji i filmów. Uprzejmie proszę P.T. Forumowiczów o wiadomość, czy istnieją publikacje INNE niż niżej wymienione, odnoszące się tematycznie - przynajmniej w dużej części - do "Gazety Wyborczej" i(lub) jej czołowych postaci. Myślę, rzecz jasna, o wszystkich pozycjach, neutralnych bądź stronnych, o życzliwych i o nieżyczliwych, o pamfletach i o panegirykach. Odnoszę wra...
    • Idę o zakład, że Witold Bereś aż się obślinił na myśl o tym, jak będzie mógł ładnie jedną krótka recenzją zrobić laskę Michnikowi. Więc niech nie ściemnia, że mu się trudno pisało. No, ale to takie tam uwagi poboczne, natomiast chciałem wyrazić swoje oburzenie na tego pismaka z powodu mieszania tego zbira Michnika z śp. Kisielewskim. Otóż Kisielewski wypowiadał się o tym gnoju Michniku umiarkowanie pochlebnie do połowy lat dziwięćdziesiątych, aczkolwiek i wtedy nie krył swojego poglądu...
    • ADAM MICHNIK -najwiekszy lewicowy koltun w III RP. Zostaw Zmarlego w spokoju! Nie podpieraj sie Nim do swoich brudntch celów!
    • co za niezrozumiały bełkot
    • To dziwne, że na forum "GW" (!!!) poświęconemu literaturze nie dyskutowano jeszcze na ten temat. Oczywiście - być może się mylę. Być może dyskusja taka już się tutaj toczyła, a ja po prostu ją przeoczyłem. Jeśli tak było - proszę o link. Ale, jeżeli temat jest dziewiczy - proszę o uwagi dotyczące eseistyki Adama Michnika. Adam Michnik pisuje eseje od lat kilkudziesięciu. Zebrało się ich kilka tomów. Ostatnio uraczył czytelników "GW" całym cyklem nowych prac, ale o tym chyba nie mu...
    • Na majowych Targach Książki zapowiadano na listopad wydanie biografii Adama Michnika autorstwa Cirila Bouyeure'a. Zapowiedź pojawiła się już nawet w niektórych księgarniach internetowych [np. www.gandalf.com.pl/b/biografia-adama-michnika/ ], ale chociaż już grudzień książki ciągle nie widać w sprzedaży. O co chodzi?
    • Zachecam wszystkich do kupienia ksiazki R.Ziemkiewicza:''Michnikowszczyzna.Zapis choroby'' Nie dajmy sie oglopiac,przejzyjmy na oczy!!
    • Kto czytał? Jakie wrażenia?
    • Chcecie wywiad,to kupcie ksiazke.
    • W Słupsku przedstawiciele odnowy moralnej chcą zdjąć z afisza sztukę "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Argumentują, że to złośliwość wymierzona w nową władzę. Dyrektorka teatru tłumaczy, że repertuar ustalany jest z wielomiesięcznym wyprzedzeniem... Ciekawe, jakie następne pozycję trafią na listę sztuk zakazanych. Obstawiałbym Ibsena ("Dzika kaczka") Link: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3000066.html
    • Drogi ten papier toaletowy...
    • i proszę o komentarze.
    • łysiak(9)

Mam wilka prosbe otoz chcialabym poznac rozne zdania na temat waldemara łysiaka ale nie przez pryzmat literatury tylko polityki .Co mozecie powiedziec ?
    • Dedykuje te ksiazke Kaczynskiemu. Niech poczyta, pomysli, a potem sie okresli. Moze dzieki wiedzy innych, przestanie sie osmieszac jako mezczyzna, ojciec, kandydat i facet po studiach, ktore troche zobowiazuja.
    • To dobrze, że ta książka powstała. Polsce brak teraz szczególnie autorytetów. Nie mamy skłonności ku autorytetom, mamy skłonności autorytarne.
    • Ciekawe, czy w Gazecie Wyborczej mozna bedzie przecytać recenzje tej ksiązki, czy też zostanie ona przemilczana???? tak jak to sie stało z ksiązką o Herbercie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się