michnik

(17 wyników)
 • W biogramie Aarona Szechtera (ojca Michnika) w Polskim Słowniku Biograficznym wyczytać możemy, że miał nieślubnego syna, Adama, znanego dziennikarza, urodzonego w roku 1946. Matką Adama była Hinda Michnik (używająca później imienia Helena), urodzona w 1903 r., która miała już wcześniej syna Stefana (także nieślubnego) z innym komunistycznym działaczem, Samuelem Rosenbuschem, straconym ok. 1937 w ZSSR, w ramach Wielkiej Czystki – mówi Minakowski. Michnik to Prawnuk talmudysty, rodzina n...
 • i zrównuje zbrodniarzy UPA a żolnierzami NSZ.Zachęca też aby nie epatować okrucieństwem.Może więc powinien zaproponować aby zamknąć obóz Auschwitz,bo okrucieństwa tam co niemiara a zwiedzają go dzieci kilkuletnie. Nie bronię tych kompleksów, ale staram się je rozumieć. Bandera i OUN to nie są moi bohaterowie. Potępienie masowych mordów na Wołyniu uważam za oczywistość. Jednak nie są też moimi bohaterami pacyfikatorzy sił ukraińskich w epoce II RP ani przywódcy Narodowych Sił Zbrojnych. ...
 • mądre słowa kogoś kto stanowił etos solidarności i unii wolności img234.imageshack.us/img234/5133/untitledkf9.jpg
 • Super artykuł. Zupełnie nie wiem o co tak naprawdę chodzi...
 • jak mysli Kaczynski to posłuchaj go w dyskusji z Michnikiem.Od tej rozmowy minęło niemal 20 lat.To jak mysleli i mysla obecne jest do dzisiaj... www.youtube.com/watch?v=ftVT6Efmz8U&feature=player_embedded#! www.youtube.com/watch?v=qZV4L--C-6g&feature=player_embedded
 • Sejmowa komisja śledcza powołana do zbadania tak zwanej afery Rywina ma kontynuować dziś przesłuchanie redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. Naczelny gazety odpowiadał już na pytania członków komisji przez 12 godzin Uważam, że zaczyna się to już robić żenujące, sam nie wiem co tak na prawde ta komisja ma na celu ???
 • Picie wódki z Prezydentem RP A.Kwaśnym nie upoważnia Pana do niszczenia Prawicy. Zarabianie kasy nie jest złe, ale dlaczego kosztem młodych prawicowych demokratów. Może Pan tak pojmuje demokrację - mam prasę niech mi ktoś pokaże że jest mocniejszy, żeczę Pany wielu sukcesów i dużo zdrowia , ale wierzę w boską sprawiedliwość, która zapuka do Pana. Pytam Pana Michnika czy wyciąganie spraw z przeszłości nie jest wsteczniactwem i kołtunizmem etycznym. Panie Michnik wstyd mi za Pana, że...
 • Panie Adas odejdz Pan wreszcie z tej Gazety bo jak tak z rok Pan tam bedziesz wymyslał te AFERY polityczne i takie k... wy brał na donosicieli w artykułach to ta GW całkowicie pujdzie z torbami bo kto to bedzie kupował jak non stop to WPADKA .
 • .. tym, że podkarpacie ma nowego generała ? Stopien ten otrzymał niedawno pan Podkarpacki Komendant Wojewódzki Panswowej strazy pożarnej. Gratulacje panie nadbrygadierze Szablewski.
 • a może tutaj cos wpiszecie jak to jest z tym ministerstwem PRAWDY???
 • Czytając to forum i tą gazetę wybiurczą .Dostać mozna odruch wyniotny z tej tutaj lansowanej poprawności politycznej,jednym słowem paranoja. Lepiej sp. Agora wypuściła na rynek prasowy jakiegoś szmatławca z 1.zł. i tez tam smierdzi poprawnościa ale do PO. Nędza Nędza i jeszcze raz Nędza. !!!!!!!!!!!!!!!
 • Jak wszyscy normalni ludzie, wolni od uprzedzeń, ale także wolni od agitacji Gazety Wyborczej, czekam spokojnie na książkę IPN. W świetle dotychczasowych faktów, a przede wszystkim wyroku sądowego - Wałęsa nie był agentem SB. Ale polecam wszystkim pierwsze wydanie książki Lecha Wałęsy "Drogi nadziei". Lecz tylko pierwsze wydanie tej książki! Byłem przesłuchiwany przez SB może nie tak często jak Wałęsa, ale wiedziałem o co panom z SB chodzi. Przyznanie przez Wałęsę w tej książce ...
 • Widze szanowni Państwo z GW.że wraca STARE tylko jeszcze nie śmiało bo boicie się linczu młodych. No domniemam ze za miesiąc to juz dacie w palnik i jakiegoś prałata Jankowskiego będziecie "kanonizowac po waszemu". Przecież ministerstwo PRAWDY MICHNIKA nie może teraz zniknąć.
 • Chyba już czas wreszcie pokazać na swiatło dzienne teczki kierownictwa Gazety Wyborczej . Tylko ludzi o słabej psychice ostrzegam ze po zobaczeniu co tam jest może złapać zawał.!!!!!!. Panowie z GW > miejcie na tyle ambicji i nie zdejmujcie tego tematu .!!!!!
 • Kilka pytan: 1-Czy porozumienie w Kopenhadze, jest wazne, jezeli podpisal je premier - przestepca ? ( Michnik i jego donos) ? 2- Gdzie mozna przeczytac 26 000 przepisow UE w jezyku polskim lub angielskim ? 3- Czy referendum bedzie wazne, jezeli kazdy obywatel uprawniony do niego nie bedzie z nimi dokladnie zapoznany ? 4- Czy poslowie w sejmie i senatorowie znaja 26 000 przepisow UE ?
 • W sobotę 12 kwietnia o 13.00 spod Urzędu Wojewódzkiego rusza manifestacja antywojenna. Przemarsz pod pomnik Czynu Rewolucyjnego (gdzie zapalimy znicze w intencji ofiar wojny w Iraku) a natępnie na 3-go maja. Akcję organizuje rzeszowska Inicjatywa "Stop wojnie" 12 kwietnia 2003 13.00 Rzeszów, pod Urzędem Wojewódzkim (od strony ul. Grunwaldzkiej)
 • To Adam Szechter-Michnik.Więc rodaku jak nie chcesz dostać bzika to nie czytaj Gazety Michnika.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się