Forum Z archiwum Zwierzęta
ZMIEŃ
      szczepionka

szczepionka

(24 wyniki)
    • Czy ktoś słyszał o jakimś skutecznym środku przeciwko kleszczom w postaci szczepionki najlepiej żeby działało cały sezon???? Wiem że śą środki w postaci tzw kropelki i różnych sprayów, ale to dział tak sobie, a nie raz nie działa wcale, bo kleszcze pies i tak łapie. Nieraz te kleszcze zaraz zdychają ale i tak siedzą w psiej skórze. czym najlepiej więc zabezpieczyć psa przed tym chorobotwórczym SYFEM
    • Martwie się o mojego kiciusia. Wczoraj byłam z nią na szczepieniu (trzecim i ostatnim w pierwszym roku życia). Ma 6 miesięcy. Wczoraj wszystko było w porządku. Kotek zachowywał się jak zwykle. Ale już dzisiaj rano nie wstała o 6 jak to ma w zwyczaju. Leży na swoim kocyku, śpi i czuwa na zmianę. Nic nie zjadła. Jednym słowem wydaje się bardzo senna. Nie wiem czy to z powodu tego szczepienia, czy mojemu kociusiowi coś dolega:(((( Nie zachowywała się tak przy porzednich razach. Martw...
    • koty miały się czuć dobrze, nie miały być smutne, a jest odwrotnie, są jakby chorowite, nie mają apetytu, schowały się do swoich domków, nie jedzą, nie bawią się, cisza w domu, wczoraj dostały dawkę przypominającą, która podobno nie daje żadnych skutków ubocznych, czy powinnam się martwić, co sądzicie Kociarze?
    • Jak w temacie - od jakichś dwóch dni kotka jest senna, bardzo długo śpi, wydaje mi się, że jest trochę cieplejsza. Ale za to je i pije normalnie i bawi się - chociaż nie z takim wigorem, jak jeszcze niedawno, tak nie bardzo się chce ruszać. Tydzień temu byłyśmy u weta, dostała szczepionkę na grzyba, za tydzień idziemy na drugą. Została zbadana i wtedy wszystko było ok. Nie wiem, czy zabrać ją do weta na wszelki wypadek [ona bardzo źle znosi te wizyty] czy poczekać jeszcze te parę dni? M...
    • Moja sunia miała cieczkę 14 marca, kiedy powinnam się udać na szczepionkę?
    • Napiszcie proszę jeśli mieliście taki problem. Moja malutka kicia została zaszczepiona miesiąc temu szczepionka skojarzona w kark. Zrobiła się rana ( pisałam o tym) do tej pory się nie zagoiła. Lekarz mówi że to może być mięsak, ale nie wyczuwa się guza pod spodem. Napiszcie jeśli ktoś miał podobny problem.
    • Pilnie proszę o radę.Mam zamówionego szczeniaka yorka,którego mam odebrać za kilka dni.Właśnie dowiedziałam się od hodowcy, że mój szczeniaczek przeszedł wstrząs podczas drugiego szczepienia,żyje ,ale musi być na obserwacji.W związku z tym nie wiem co teraz mam zrobić,czy taki wstrząs będzie miał konsekwencje w przyszłości typu poważna wada lub przedwczesna śmierć malucha,czy taki szczeniak po takim przeżyciu będzie zupełnie zdrowy?.Przepraszam za chaos,ale jeste...
    • Dzien dobry, chcialam zapytac jak to jest ze szczepieniami. Mamy "weterynarza rodzinnego", ale wydaje mi sie, ze zaczyna przeginac. od lipca nasz 5 mies szczeniak byl 4, czy tez 5 razy szczepiony. Dorosle psy - dwa razy do roku. czy on nas troche nie naciaga? Pozdrawiam Asia
    • przepraszam za styl ale jestem roztrzesiona. tiger w pon w ramach przygotowan do wyjazdu zostal zaszczepiony preparatem FELOVAX V. We wtorek byl dosc pobudzony a w srode rano zaczal wymiotowac.pojechalam z nim do weta i okazalo sie ze ma wysoka goraczke i ogolna infekcje(szansa ze to poszczepionce 1/1000).dostal 2 antybiotyki i cos przeciwwymiotnego.w srode zjadl 1 mala saszetke i przez caly dzien i noc nie zrobil siku ani kupy.dzis rano byl bardzo wesoly,brykal i zrobil 1 male s...
    • Mam 6- tygodniowego pieska rasy yorkterier , który był już raz odrobaczany , zawiozłam go dzisiaj do weterynarza a on go zaszczepił (szczepionka wieloskładnikowa). Mój piesek nagle z żywego i radosnego zamienił się w chorego , cały czas od rana leży, nie je nie pije , jestem przerażona ,to przecież taka delikatna rasa ,do tego może to za wcześnie było- czy on może zdechnąć ? czy to prawidłowa reakcja na szczepionkę ? Co robić chyba się załamię - pomocy !
    • kiedy trzeba szczepoic szczeniaki po raz pierwszy i na co dzieki
    • Czy to funkcjonuje w Polsce? Ile kosztuje? I na ile starcza?
    • Ratunku!!(12)

Prawdopodobnie jestem uczulona na zwierzęta. Aby była jakaś szansa na odczulenie konieczna jest natychmiastowa likwidacja psa (oczywiście to nie wchodzi w rachubę - pies zostanie czy lekarz chce tego czy nie) no i regularne odczulanie. Chciałam się zapytać, czy są jakieś inne sposoby na odczulenie, i na jakie zwierzęta można się uczulić?? Pozdrawiam Słoń bim-bom
    • jestem posiadaczem Charcika ,który byl szczepoiny p.wściekliżnie obecnie szczepionką Nobivac Rabies, po którym dostał "owrzodzenia",spuchnięte miejsce i wycieki ropne.weterynarz polecil przemywanie wodą utlenioną i jodyną ale to nie zmiejszyło dolegliwości ale wprost przeciwnie rośnie coraz większa spuchlizna.Po 8 dniach zaplikowal jakis antybiotyk i umówił się za trzy dni na zbieg /nacinanie i czyszczenie/ związku z tym nasuwa mi się pytanie -co jest za przyczyna,kogo należy wini...
    • MAM pytanie czy mozna razem wykonac szczepienia PODSTAWOWE +WŚCIEKLIŻNA . CZY niema skutków ubocznych . POZDR. DAN.
    • Jeszcze samo jedzenie to da się wytrzymać, chociaż kocie puszki wcale nie są takie tanie. Ale jak przychodzi czas szczepień - to koniec. Dwa tygodnie temu szczepiłam wściekliznę, a dzisiaj będą te wszystkie inne france - tyfus, parvo, kaszel kennelowy, kocie białaczki itp. świństwa. Do tego jeszcze Frontline i przeciwkleszczowe obroże - i 1000 zł jak nic. A jeszcze odrobaczenie...Po co mi tyle tego....;)) Tak naprawdę to nie oddałabym ich za nic w świecie, ale jednak dziura w budż...
    • serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3775167.html i choc zaraz sie odezwa glosy, ze sie specyfiki zle sprzedaja, i to ma napedzic popyt, to jednak rozsadniej bedzie chyba zakroplic psa, niz ryzykowac jego zdrowiem?
    • Wybieram się do lekarza z pieskiem na dwa szczepienia:podstawowe i przeciw wściekliźnie. Ile powinnam wziąść pieniążków, żeby oczywiście starczyło-to nasza pierwsza wizyta.
    • Otóż zaszczepiłam moje malenstwo na kocie choroby - szczepionka jedna na kilka chorob. Po czym po paru dniach kot wydrapal sobie w miejscu szczepienia siersc no i skore do krwi. W tej chili jest leczony - smaruje go specyfikami i czekam az rana sie zagoi. Podobno ze zdarza sie to u jednego kota na 100 -podobno taka reakcja na szczepienie. Czy wasze kicie tez mialy taki problem?
    • Mam dwa szynszyle u których walczę od 4 miesięcy z grzybicą. Obecnie smarowane są maścią Panolog próbowałam już Clotrimazolum oraz Mykoderminę w zasypce do pyłu kąpielowego.Klatka just co tydzień odgrzybiana i dezynfekowana specjalnym proszekim Virkon rozrabianym z wodą. Czy ktoś również miał podobny problem bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Magda

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się