dziki_osiol
18.08.05, 13:59
Dziś na onecie trafiłem na artykuł o pijanym prokuratorze z Zamościa.
Najbardziej mnie zainteresowały komentarze o pięknie Zamościa. Tak sobie
przypomniałem o pewnym tekście który kiedyś przeczytałem. Oto cytat z jednego
z przewodników po Zamościu z 1977 roku:
" ... Zamościanie, znani z głebokiego sentymenu do swojego miasta, dumni są z
jego piękna i bogatych tradycji historycznych. Nawet ci, którzy już w nim nie
mieszkają, nadal żywo interesują się nie tylko renowacją zabytkowego centrum,
ale też nowoczesnym rozwojem Zamościa. ..."
Jak nie wiele się zmieniło przez tych parę lat...