Dodaj do ulubionych

MODERNIZACJA ELEWACJI!!

26.01.16, 11:16
Witam wszystkich miłośników BIELAN!
Chciałabym, aby ten watek dotarł do wszystkich, którzy mają wpływ lub znają kogoś kto ma wpływ na remonty elewacji kamienic ceglanych z lat powojennych!!

Osiedle Bielany zaprojektowane przez zasłużonych dla odbudowy Warszawy architektów - Państwa Piechotków powoli ginie pod styropianem. Zdaję sobie sprawę z utrudnień, jakie czekają wspólnoty chcące ocieplić budynki. Nie każdego stać na taka modernizację jaką wykonano na Sadach Żoliborskich. Ale poprosiłabym o pochylenie się nad zagadnieniem i próbę znalezienia alternatywnych rozwiązań!

I tu chciałabym pokazać, jak z podobną architekturą poradzono sobie na POWIŚLU / SOLCU!
(zupełnie przypadkiem przechodząc natknęłam się na to osiedle)
https://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3928107
To osiedle, które w elewacji ma podobny wątek ceglany i jest wykonany z tego samego rodzaju szarych cegieł. To co widnieje na zdjęciu, to specjalnie wykonane do celów modernizacji tego akurat osiedla panele z tynku. Jest to ROZWIĄZANIE do OSIĄGNIĘCIA w prosty sposób!

I tu mój POSTULAT do osób mających wpływ na wygląd elewacji.
Bardzo proszę, zainteresujcie się możliwościami wykonania KULTURALNEGO OCIEPLENIA, które nie wpłynie na walory architektoniczne osiedla! Które nie będzie wzbudzało ESTETYCZNEJ CZKAWKI! Które USZANUJE de facto całą okolicę! Które USZANUJE pracę architekta-projektanta! Które USZANUJE KRAJOBRAZ! Zachowajcie wyjątkowy KLIMAT Osiedla Bielany! Zachowajcie CEGŁĘ!

ZAUWAŻCIE! Ocieplanie tradycyjną technologią styropianu i tynku oraz malowane na dowolne kolory sprawia, że budynki są NISZCZONE! DETALE ZNIKAJĄ! Nie ma cegły, wymazana jest historia! Budynki staja się kolejnym blokiem jakich wiele. Budynki takie (z lat '40tych, '50tych i '60tych) wyglądają jak zwyczajne bloczki i bloczyska z lat '80tych i 90tych. Korzystając z DORAŹNYCH DOPŁAT często remonty elewacji prowadzone są przez firmy, które nie mają odpowiedniego doświadczenia lub używają najtańszych materiałów. Po paru latach elewacje nadają się do PONOWNEGO REMONTU!

Zwróćcie się (WY - Wspólnoty, Spółdzielnie) do osób, które mają podobne doświadczenia zwieńczone sukcesem. Dowiedzcie się proszę od innych SPÓŁDZIELNI lub WSPÓLNOT z Powiśla, jaka wybrali firmę, kto wykonuje takie panele otynkowane. ZADBAJCIE proszę o PIĘKNO BIELAN!

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, że nadal jest to powłoczka, cegła schowana pod wydmuszką. Ale jeśli jest już konieczny remont elewacji, postarajmy się go przeprowadzić NIE NISZCZĄC KRAJOBRAZU MIASTA!

Wybierzcie się na spacer na POWIŚLE / SOLEC - okolice ulicy OKRĄG, i porównajcie. Z ciekawości zobaczcie, jak kulturalnie i schludnie może wyglądać otynkowane i ostyropianowane osiedle.

SERDECZNIE POZDRAWIAM wszystkich MIŁOŚNIKÓW BIELAN!

Obserwuj wątek
  • izzwa Re: MODERNIZACJA ELEWACJI!! _ ZDJĘCIE 26.01.16, 11:18
   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3928107
  • izzwa Re: MODERNIZACJA ELEWACJI!! 26.01.16, 12:36
   I jeszcze link do artykułu o osiedlu zmodernizowanym przez SM Torwar.

   http://www.budownictwo.org/artykuly,496,1,Dryvit_na_osiedlu_Ludna_sposob_na_rewitalizacje_domow

   Da się!

  • izzwa Re: MODERNIZACJA ELEWACJI!! 26.01.16, 12:50
   Poczytajcie:)
   Kolejny artykuł:)

   www.w-a.pl/2007/dryvit_osiedle.htm

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka