maria421 12.01.16, 16:51 ogladalam na Polonii powtorke. Bardzo rzeczowo, fachowo, niezaleznie i spokojnie mowil nie dajac sie Lisowi zbyt mocno pociagnac za jezyk. Widac klase czlowieka. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 17:53 taaak, bardzo rzeczowo, juz na wyrost oceniając nowelizację ustawy o TK. A dziś jaśnie pan obwieścił że dopuzcza 2 sędziów z ustawy grudniowej. Ale dlaczego tego nie zrobił wcześniej jaśnie pan już już nie wyjaśnił i nie podał podstawy prawnej. Mówiąc językiem sportowym - sedzia kalosz. Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 18:09 Astra, jeszcze rok temu nawet Twoja ukochana "WPolityce" chwalila Rzeplinskiego. Wtedy jeszcze propaganda PiSowska nie wiedziala ze Rzeplinski sie postawi i bedzie bronil PRAWA, czyli tego, co Ci Twoi idole z PiSu maja tylko w nazwie. Swoja droga, nie jestes zawiedziona? PiS obiecywal oblizke progu oprocentowania a nie reforme TK. PiS obiecywal 500 zl na dziecko a nie zamienienie mediow w rzadowe Duda obiecal pomoc "frankowiczom" a nie Kaminskiemu. Nie jestes zawiedziona ze na te reformy lud musi czekac a ekspresowo PiS i Duda wprowadzaja reformy ktore nikomu nie byly potrzebne i ktore nie byly w programie PiSu? Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 18:20 A w jaki sposób on broni tego prawa? Dopuszczając albo nie LEGALNIE wybranych, ZAPRZYSIĘŻONYCH sędziów wybiórczo jak mu się podoba? A czym mam być zawiedziona? PiS zapowiadał głębokie reformy i takie nadchodzą. w jednym miesiącu chcesz wszystko zmieścić to czego przez 8 lat PO nawet nie tknęła? A co to kadencja PiSowi się kończy że 500 na dziecko nie będzie? POmocy dla frankowiczów też nie?O zmianach w ustawie medialnej było ale Ty nie mieałaś ochoty zapoznawać się z relacją z paneli dyskusyjnych w Katowicach. Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 18:27 Rzeplinki wlasnie mowil jak broni prawa, ktore Twoja ukochana partia PiS ma tylko w nazwie. Trzeba sluchac uwaznie tego co mowi Rzeplinski, a nie sluchac tylko tego do czego by sie mozna doczepic. PiS w kampanii wyborczej mowil o tym ze media beda rzadowe? Ze zmarginalizuje sie role KRRiT zagwarantowana jej w konstytucji? Kiedy? Skoro w jednym miesiacu PiS zdazyl wysmazyc nowelizacje ustawy konstytucyjnej i ustawe o mediach, to dlaczego mialby nie zdazyc uchwalic ustawy dla ktorych wielu ludzi na PiS glosowalo, a ktore sie okazuja tylko kielbasa wyborcza. Odpowiedz Link
a000000 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:18 maria421 napisała: > Trzeba sluchac uwaznie tego co mowi Rzeplinski, słuchałam. Bardzo uważnie..... Bełkotał. Gdybym nie WIEDZIAŁA kto zacz, to w życiu bym nie uwierzyła, że to Najważniejsza Osoba w Państwie, nad którą tylko konstytucja. > PiS w kampanii wyborczej mowil o tym ze media beda rzadowe? nie mówi się oczywistości. KAŻDA opcja rządząca zamachuje się na media. To jest łup dla zwycięzcy w wyborach. I nie wiem jak by z tego wybrnąć. Mario!!! 500zł na drugie dziecko wymaga zmian w kilku przepisach, więc na pstryknięcie nie zadziała... To jest organizacyjnie dość skomplikowane. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:20 a000000 napisała: > Mario!!! 500zł na drugie dziecko wymaga zmian w kilku przepisach, więc na pstr > yknięcie nie zadziała... To jest organizacyjnie dość skomplikowane. Ma być od czerwca. > > > Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 08:21 a000000 napisała: > słuchałam. Bardzo uważnie..... Bełkotał. Gdybym nie WIEDZIAŁA kto zacz, to w ż > yciu bym nie uwierzyła, że to Najważniejsza Osoba w Państwie, nad którą tylko k > onstytucja. Na poczatku mowil uzywajac fachowego jezyka, dla wielu moze to sie wydawac niezrozumialym belkotem. > > PiS w kampanii wyborczej mowil o tym ze media beda rzadowe? > > nie mówi się oczywistości. KAŻDA opcja rządząca zamachuje się na media. To jes > t łup dla zwycięzcy w wyborach. I nie wiem jak by z tego wybrnąć. Azerko, co zrobilo PO w 2008 roku? Wprowadzilo natychmiast jakas ustawe medialna, wyrzucilo jednych i wstawilo innych z wlasnej nominacji rzadowej? Przypomnij sobie jak bylo. > Mario!!! 500zł na drugie dziecko wymaga zmian w kilku przepisach, więc na pstr > yknięcie nie zadziała... To jest organizacyjnie dość skomplikowane. Jasne, jasne. Trzeba miec te marchewke w zanadrzu zeby wyborca nadal czekal i popieral. > > Odpowiedz Link
jureek Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 23:29 astra18 napisała: > w jednym miesiącu chcesz wszystko zmieścić to czego przez 8 lat PO nawet nie t > knęła? > A co to kadencja PiSowi się kończy że 500 na dziecko nie będzie? Aha, to takie "cukierki" zostawia się na koniec kadencji. A co z progiem dochodów wolnych od podatku? Miało być od 1 stycznia 2016. I nic. Cisza. Odpowiedz Link
lepian4 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 04:28 Mialy byc progi wolne od podatkow, to fakt. Podaj mi zrodlo, z ktorego wywlekles, ze juz od 1. stycznia 2016 Odpowiedz Link
jureek Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 10:54 lepian4 napisał: > Mialy byc progi wolne od podatkow, to fakt. Podaj mi zrodlo, z ktorego wywlekle > s, ze juz od 1. stycznia 2016 Mówisz i masz: www.se.pl/pieniadze/newsy/duda-chce-podniesienia-kwoty-wolnej-od-podatku-do-8-tys-zl_738835.html Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 17:10 jureek napisał: > Aha, to takie "cukierki" zostawia się na koniec kadencji. Jeszcze trochę zostało do końca, a nawet bardzo. > A co z progiem dochodów wolnych od podatku? Miało być od 1 stycznia 2016. I nic > . Cisza. Przecież dałeś link w którym napisane że poszło do 1 czytania. > Odpowiedz Link
jureek Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 18:02 astra18 napisała: > > A co z progiem dochodów wolnych od podatku? Miało być od 1 stycznia 2016. > I nic > > . Cisza. > > Przecież dałeś link w którym napisane że poszło do 1 czytania. Jak rozpieprzano TK lub media, to wszystkie czytania odbywały się błyskawicznie. Czyli, gdyby była chęć, to i wyższy próg kwoty wolnej od podatku zostałby w dzień czytany, w nocy przegłosowany, nad ranem podpisany przez prezydenta i zaraz potem opublikowany. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 18:18 jureek napisał: > > Przecież dałeś link w którym napisane że poszło do 1 czytania. > > Jak rozpieprzano TK lub media, to wszystkie czytania odbywały się błyskawicznie Najpierw nusiałbyś udowodnić że coś w tej materii rozpieprzono. Poza tym napisałeś "i co? i nic, cisza". To jest w końcu "nic i cisza" czy jednak cos się dzieje. Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 18:30 astra18 napisała: > > > Jak rozpieprzano TK lub media, to wszystkie czytania odbywały się błyskaw > icznie > > Najpierw nusiałbyś udowodnić że coś w tej materii rozpieprzono. > Poza tym napisałeś "i co? i nic, cisza". > To jest w końcu "nic i cisza" czy jednak cos się dzieje. Mamy kryzys TK spowodowany przez PiS i usluznego mu prezydenta ale dla Astry nic nie rozpieprzono.... Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 18:53 maria421 napisała: > Mamy kryzys TK spowodowany przez PiS i usluznego mu prezydenta ale dla Astry n > ic nie rozpieprzono.... Kryzys z TK rozpoczął się w czerwcu ale dla Ciebie, droga Mario, wystarczy że pan Budka powiedział "sorry". > Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 19:22 astra18 napisała: > Kryzys z TK rozpoczął się w czerwcu ale dla Ciebie, droga Mario, wystarczy że p > an Budka powiedział "sorry". > > Nie, skarbie. Kryzys rozpoczal sie w listopadzie. Odpowiedz Link
jureek Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 20:10 astra18 napisała: > Najpierw nusiałbyś udowodnić że coś w tej materii rozpieprzono. Nie, nie musiałbym tego udowadniać, bo nie o to mi chodziło, że coś rozpieprzono, czy nie rozpieprzono (wiem, że wolałabyś o tym pogadać, ale nie wchodzę w to skręcanie wątku), tylko o to, że jak PiS chce, to potrafi bardzo szybko przeprowadzać proces legislacyjny, od pierwszego czytania do opublikowania w dzienniku ustaw. Tylko jakoś gdy chodzi o zrealizowanie obietnic wyborczych, to tempo spada. Wtedy słyszy się, że do końca kadencji daleko, że przecież coś się tam robi itd. itp. > Poza tym napisałeś "i co? i nic, cisza". > To jest w końcu "nic i cisza" czy jednak cos się dzieje. Masz rację. Przesadziłem z tą ciszą. Coś tam się dzieje. Chociażby to, że minister Morawiecki niedawno wypowiadał się, że żadnego podniesienia kwoty wolnej od podatku w najbliższym czasie nie będzie. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 20:17 jureek napisał: > astra18 napisała: > > > Najpierw nusiałbyś udowodnić że coś w tej materii rozpieprzono. > > Nie, nie musiałbym tego udowadniać, bo nie o to mi chodziło, że coś rozpieprzon > o, czy nie rozpieprzono (wiem, że wolałabyś o tym pogadać, ale nie wchodzę w to > skręcanie wątku), jak się stawia tezę to z konsekwencją udowodnienia tego, prawda? tylko o to, że jak PiS chce, to potrafi bardzo szybko przepr > owadzać proces legislacyjny, od pierwszego czytania do opublikowania w dziennik > u ustaw. Tylko jakoś gdy chodzi o zrealizowanie obietnic wyborczych, to tempo s > pada. Wtedy słyszy się, że do końca kadencji daleko, że przecież coś się tam ro > bi itd. itp. Jakie "coś" się robi? Info o tym kiedy ma być wprowadzona ustawa "500+" słyszałam już miesiąc temu. > > > Poza tym napisałeś "i co? i nic, cisza". > > To jest w końcu "nic i cisza" czy jednak cos się dzieje. > > Masz rację. Przesadziłem z tą ciszą. Coś tam się dzieje. Chociażby to, że minis > ter Morawiecki niedawno wypowiadał się, że żadnego podniesienia kwoty wolnej od > podatku w najbliższym czasie nie będzie. Ja tej wypowiedzi nie znam.Szałamacha powiedział że będzie wdrażana stopniowo do 8 tys. od 2017. Odpowiedz Link
lepian4 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 04:38 Marycha, Rzeplinski wyplynal tylko na fali. Prawo ma gleboko w nosie. Podobnie, jak cala reszta samozwanczych obroncow demokracji, ktorym wczesniej jakos nie przeszkadzaly malo wiarygodne i prorzadowe media, oraz zle funkcjonujacy Trybunal Konstytucyjny. TK zajmowal sie tez dzialanoscia doradcza dla rzadu, co jest szczytem arogancji, a nie praworzadnosci. Mnie tylko interesuje, gdzie wy wtedy wszyscy bylisci? Trzeba bylo za wczasu protestowac przeciwko naduzyciom wladzy! Zastapienien tych pajacow innymi z nowego rzadu nie czyni tego systemu gorszym. Ba, oznacza to tylko stagnacje, a nie upadek demokracji! Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 13.01.16, 08:16 lepian4 napisał: > Marycha, Rzeplinski wyplynal tylko na fali. Prawo ma gleboko w nosie. Podobnie, > jak cala reszta samozwanczych obroncow demokracji, ktorym wczesniej jakos nie > przeszkadzaly malo wiarygodne i prorzadowe media, oraz zle funkcjonujacy Tryb > unal Konstytucyjny. TK zajmowal sie tez dzialanoscia doradcza dla rzadu, co jes > t szczytem arogancji, a nie praworzadnosci. Mnie tylko interesuje, gdzie wy wte > dy wszyscy bylisci? Trzeba bylo za wczasu protestowac przeciwko naduzyciom wlad > zy! Zastapienien tych pajacow innymi z nowego rzadu nie czyni tego systemu gors > zym. Ba, oznacza to tylko stagnacje, a nie upadek demokracji! Alez jasne, Lepian, taka ustawe o TK mozna sobie na kolanie napisac jak to potrafi PiS, nie trzeba si z nikim konsultowac, przeciez ma sie wladze, nie? A Ty gdzie byles z twoim protestami wtedy? Bo jakos sobie nie przypominam zebys protestowal. Najwyrazniej lubisz plynac z pradem. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 18:36 "Rzeplinki wlasnie mowil jak broni prawa, ktore Twoja ukochana partia PiS ma tylko w nazwie." Coś tam cedził przez zęby. I dziś wycedził że wg własnego widzimisię dopuści 2 sędziów z grudnia. Już Ci pisałam - nie wyjaśnił na jakiej podstawie prawnej. "PiS w kampanii wyborczej mowil o tym ze media beda rzadowe? Ze zmarginalizuje sie role KRRiT zagwarantowana jej w konstytucji? Kiedy?" Piszę drugi raz - na panelach dyskuyjnych w kampanii, a Katowicach. "Skoro w jednym miesiacu PiS zdazyl wysmazyc nowelizacje ustawy konstytucyjnej i ustawe o mediach, to dlaczego mialby nie zdazyc uchwalic ustawy dla ktorych wielu ludzi na PiS glosowalo, a ktore sie okazuja tylko kielbasa wyborcza." To Ty przesądziłaś że to była kielbasa wyborcza. Ja jestem spokojna. Ty przebierasz nogami a przecież nie czekasz na te 500 zł więc o co chodzi? Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:35 Jak sie nie masz czego doczepic to sie czepiasz ze "cedzil przez zeby". Borusewicza tez kiedys podsumowalas ze cos tam "cedzil" czy juz nie pamietam jakiego okreslenia uzylas. Tak jakby Kaczynscy byli mistrzami dykcji i elokwencji. Jezeli chcesz poznac podstawe prawna dla ktorej dopusil do urzedowania dwoch PiSowskich sedziow, to go zapytaj. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:42 maria421 napisała: > Jak sie nie masz czego doczepic to sie czepiasz ze "cedzil przez zeby". Borusew > icza tez kiedys podsumowalas ze cos tam "cedzil" czy juz nie pamietam jakiego o > kreslenia uzylas. Tak jakby Kaczynscy byli mistrzami dykcji i elokwencji. Wszędzie musisz jako "argumentu" wsadzić "a Kaczyńscy.."? Napisałam "cedził" bo chyba miała to być forma deprecjonująca. Borusewicz duka i to słychać. Jureek wplótł "sepleniący" Semce i Błaszczakowi "nosowy głos".To Ci nie przeszkadzało:) > > Jezeli chcesz poznac podstawe prawna dla ktorej dopusil do urzedowania dwoch Pi > Sowskich sedziow, to go zapytaj. ja nie muszę, zrobili to dziennikarze na konferencji i on na to pytanie nie odpowiedział. Pewnie u Lisa by "wycedził". Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:48 astra18 napisała: > Wszędzie musisz jako "argumentu" wsadzić "a Kaczyńscy.."? Tylko wtedy kiedy krytykujesz innych za te same wady. > Napisałam "cedził" bo chyba miała to być forma deprecjonująca. Wie, robisz wszystko zeby go zdeporecjonowac. Jak typowa propagandzistka PiSu :-) > Borusewicz duka i to słychać. Ale za to madrze mowi. > Jureek wplótł "sepleniący" Semce i Błaszczakowi "nosowy głos".To Ci nie przeszk > adzało:) Jureek nie stara sie wdeptac ich w bloto tak jak Ty Rzeplinskiego czy Borusewicza. > ja nie muszę, zrobili to dziennikarze na konferencji i on na to pytanie nie odp > owiedział. > Pewnie u Lisa by "wycedził". No wiec sie czepialas tylko dla samego gustu czepiania sie :-) Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 19:59 maria421 napisała: > Tylko wtedy kiedy krytykujesz innych za te same wady. Na zasadzie "a Murzyna biją":) > > > Napisałam "cedził" bo chyba miała to być forma deprecjonująca. > > Wie, robisz wszystko zeby go zdeporecjonowac. Jak typowa propagandzistka PiSu : > -) No to dotrzymujesz mi kroku w ramach typowej "anty":) > > > Jureek wplótł "sepleniący" Semce i Błaszczakowi "nosowy głos".To Ci nie p > rzeszk > > adzało:) > > Jureek nie stara sie wdeptac ich w bloto tak jak Ty Rzeplinskiego czy Borusewic > za. Ja nie wytykam ludziom ich wad wrodzonych. "Cedzenie słów" do nich nie należy. > No wiec sie czepialas tylko dla samego gustu czepiania sie :-) Opisałam sposób wypowiedzi, a nie wadę wymowy jak seplenienie. Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 20:25 Koncentruj sie bardziej na tresci wypowiedzi, nie na sposobie wypowiedzi. Odpowiedz Link
astra18 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 20:31 maria421 napisała: > Koncentruj sie bardziej na tresci wypowiedzi, nie na sposobie wypowiedzi. Zrobiłam to chyba lepiej od Ciebie, bo Twoje uwagi dotyczyły raczej tego że był spokojny i wypowiedzi wyważone a co do meritum to lipa. Odpowiedz Link
maria421 Re: Rzeplinski u Lisa 12.01.16, 20:43 astra18 napisała: > maria421 napisała: > > > Koncentruj sie bardziej na tresci wypowiedzi, nie na sposobie wypowiedzi. > > Zrobiłam to chyba lepiej od Ciebie, bo Twoje uwagi dotyczyły raczej tego że był > spokojny i wypowiedzi wyważone a co do meritum to lipa. Oczywiscie, Astruniu, zrobilas to lepiej ode mnie :-) Odpowiedz Link