Dodaj do ulubionych

Dom Development w finansowych opałach

IP: *.crowley.pl 29.05.03, 15:43
Proszę o wiadomości o tej firmie, zwłaszcza o inwestycji na Ursynowie.
Słyszałem, ze firma mocno przeinwestowała i popadła w poważne kłopoty
finansowe. Czy ktoś może sie podzielić opinia na ten temat?
Obserwuj wątek
      • Gość: Lulu Re: Dom Development w finansowych opałach IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.05.03, 13:50
        Tak,Sejuś - ale z tego co wiem, to każdy kredyt trzeba spłacić. Oby tylko w
        przypadku przeinwestowanego DD nie musieli tego robić za nich ich klienci.
        Poza tym, prasa podawała że EBOIR wzamian za pożyczkę przejał część udziałów w
        DD i bedzie miał wpływ na ich decyzje inwestycyjne. Jeśli DD jest taka
        transparentna to dlaczego nigdy nie podała jaką część udziału przejął EBOIR?
        Przecież oznacza to zmianę stosunków właścicielskich - a to kwestia nie bez
        znaczenia dla klientów DD. Poza tym firma rzeczywiście ma kłopoty, wystarczy
        poczytać co pisze Metropol i Pasmo o ich ursynowskiej inwestycji. Ja bym omijał
        DD dużym łukiem.
      • Gość: mm Re: Dom Development w finansowych opałach IP: *.visp.energis.pl 30.05.03, 08:26
        DD jest firmą, którą stać jak sądzę na lepszych PR-owców niż ci, którzy
        buszują po internecie wzniecając dyskusje o konkurencji /głownie jak
        zauważyłem o JWC/ i gasząc krytyczne wątki o sobie. Naprawdę staje się to
        niesmaczne. Może czas skończyć te podchody. A tak na marginesie chełpienia się
        przez DD pożyczką z EBOiR trzeba pamiętać o kredytach dla stoczni, kopalń,
        hut, PKP. Trochę skromności, umiaru a przede wszystkim klasy.
        PS. Apeluję do pracownika DD korzystającego z IP 193.109.127 na przemian z
        serwerem acn o wyluzowanie.
          • Gość: krycha Re: Dom Development w finansowych opałach IP: proxy 30.05.03, 14:45
            ...znam osobiscie kancelarie oraz ludzi, ktorzy przygotowywali dokumenty do
            podpisania umowy z EBOiR, sami kupili mieszkania w DD, firma byla przeswietlona
            od A-Z a co do inwestycji ursynowskich to jedna z nich ma juz nawet splacona
            hipoteke a mieszkania sprzedaja sie dobrze!
            nie siejcie paniki, czy chcecie poczuc sie lepiej, ze jak Wasza inwestycja pada
            to i niech inni sie pomartwia??
            nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie soe tym przejmowal, wystarczy sprawdzic
            dokumenty firmy i mysle, ze wszyscy a chociazby wiekszosc z tych, ktorzy
            podpisali umowy -zrobili to i spia spokojnie!
            • Gość: Bras Re: Dom Development w finansowych opałach IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.05.03, 15:45
              Jakby mieszkania w DD sprzedawały się tak znakomicie jak chcą pokazać
              niektórzy forumowicze to firmie nie byłby potrzebny kredyt /zwłaszcza tak
              wysoki i na tak wysoki procent - Krycha znająca kulisy kontraktu wie o co
              chodzi/. Rynek jest trudny, każda firma z każdej branży ma określone problemy
              i wmawiajmy sobie że DD jest oazą szczęśliwości. Robią klientów w konia jak
              się da. Porozmawiajcie z lokatorami Derby na ten temat. Problem znam z
              autopsji, ponieważ mieszka tam moja siostra. Nie wciskajmy sobie i innym
              ciemnot, że wszyscy be tylko DD cacy.
              • Gość: N Dom Development IP: 217.153.47.* 30.05.03, 16:12
                Wszyscy developerzy mają problemy ze sprzedażą mieszkań.
                Podczas moich negocjacji(OLIMPIA) uspokoiło mnie nieco to że na moją propozycję
                wpłaty od razu 60-70% wartości mieszkania w zamian za upust odpowiedzieli iż
                nie interesuje ich to, bo nie mają problemów z finansowaniem inwestycji.
                Bez oporów zgodzili się na umowę w formie notarialnej. Wczesniej nie ukrywali
                iż mają ma hipotece części działek kredyt w BOŚ.

Myślę że większe powody do zmartwień mają klienci spółdzielni mieszkaniowych
                których budowy stoją z braku środków.
              • annamaria26 Re: Dom Development w finansowych opałach 11.06.03, 11:28
                Z DD "wybudowali" mieszkanie moi rodzice, budynek oddano 3 miesiące przed
                terminem co się bardzo chwali, z wykończenia pod klucz też są bardzo
                zadowoleni. Przy kupnie mieszkania trzeba rozważyć jedną rzecz (moim zdaniem
                poważną) - bardzo niska jakość ścian i stropów budynku (pod względem akustyki w
                mieszkaniu, no i ... administracja... miesiącami prosi się o zatroszczenie się
                o zieleń, o wymianę przepalonej żarówki w windzie, umycie klatki schodowej
                (brud jest jedynie rozmazywany na mokro metodą "winda zatrzymuje się na każdym
                piętrze - wychyla się tajemniczy mop i co zdąży rozmazać do zamknięcia się
                drzwi windy to rozmazane a co nie zdąży to nierozmazane".

Ale jak to określił pan z działu sprzedaży - niska cena zawsze jest kosztem
                jakości. Pytajcie się więc przy zakupie kosztem czego...
                • malagosia4 Re: Dom Development w finansowych opałach 11.06.03, 11:49
                  Jeśli można wiedzieć to gdzie Twoi Rodzice kupili od DD mieszkanie??????. Ja
                  kupuję od DD na Ursynowie - wcale nie jest tanio, a martwi mnie akustyka. mam
                  nadzieje, ze jednak cena pozwolila na uzycie lepszych materialow budowlanych
                  choc.... nigdy nie wiadomo......
                • Gość: kropka Re: Dom Development w finansowych opałach IP: 217.153.15.* 09.07.03, 15:10
                  Troszkę mnie zaniepokoiłeaś z tą akustyką: jestes w stanie spisać z załącznika
                  do umowy o standardzie wykonania, jakich materiałów użyli do budowy ścian ?
                  Kupiłam mieszkanie na Metrum,tanie niejest ( ponad 4 tyś za metr) i jestem
                  bardzo ciekawa, czy tez będę mogła pogawędzić z sąsiadem przed snem.
                  Co do ekipy sprzątającej: myslę, że wystarczy zarzucić DD skargami, żądać
                  zmiany ekipy sprzątającej...jeżeli oni zarządzają...albo utworzyć wspólnotę
                  mieszkaniową.

Będę wdzięczna za informację dotyczącą scian.

Pozdrawiam,
                  kropka
            • Gość: mike teraz uzywasz serwera proxy? IP: *.acn.waw.pl 01.06.03, 22:08
              Gość portalu: krycha napisał(a):

> ...znam osobiscie kancelarie oraz ludzi, ktorzy przygotowywali dokumenty do
              > podpisania umowy z EBOiR, sami kupili mieszkania w DD, firma byla
              przeswietlona
              >
              > od A-Z a co do inwestycji ursynowskich to jedna z nich ma juz nawet splacona
              > hipoteke a mieszkania sprzedaja sie dobrze!
              > nie siejcie paniki, czy chcecie poczuc sie lepiej, ze jak Wasza inwestycja
              pada
              >
              > to i niech inni sie pomartwia??
              > nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie soe tym przejmowal, wystarczy sprawdzic
              > dokumenty firmy i mysle, ze wszyscy a chociazby wiekszosc z tych, ktorzy
              > podpisali umowy -zrobili to i spia spokojnie!

Teraz uzywasz serwera proxy? Sprytni ci handlowcy.
      • Gość: zuza22 Re: Dom Development w finansowych opałach IP: 195.94.206.* 11.06.03, 14:02
        O tak DD jest w przegródce z napisem dobrzy deweloperzy - bo jedyne co robi to
        buduje w terminie, co prawda przy takiej ilosci rozpoczętych nowych inwestycji,
        kto wie czy i to się nie zmieni... A co do reszty to jest wiele do zarzucenia
        temu "wspaniałemu" deweloperowi: od zmian w pozwoleniu na budowę (np.
        niewybudowane parkingi) po fatalne administrowanie a po drodze jeszcze
        przeciąganie do granic mozliwości podpisywania aktów notarialnych przenoszących
        własność(chyba średnio ok.2 lata po oddaniu budynku).
        • malagosia4 Re: Dom Development w finansowych opałach 11.06.03, 15:17
          Co do administrowania budynkiem to nie wiem (jeszcze) ale jeśli chodzi o
          podpisanie aktu notarialnego to my wynegocjowaliśmy zapis w umowie w
          precyzyjnym terminem do którego taki akt ma zostać podpisany. Mi osobiście nie
          podobała się obsługa w biurze sprzedaży - kompletnie "zakęcony" i mało
          kompetentny sprzedawca, za to pomoc pani architekt - bardzo dobra.
          • Gość: ZED Re: Dom Development w finansowych opałach IP: *.waw.pl 11.06.03, 23:58
            Nie kupujcie mieszkań w DD tylko w PAXie, J.W. Constraction i wielu dobrych
            spółdzielniach mieszkaniowych. Naprawdę DD buduje nieterminowo, złej jakości,
            banki pożyczają im kasę bo mają układy, acha budują bez pozwoleń na budowę, a
            to co pokazują to tylko kserokopie (podrobione) na akty czeka się sie 2 lata
            ale 7 lat i jeszcze nikt nie dostał....
            • Gość: zuza22 Re: Dom Development w finansowych opałach IP: 195.94.206.* 12.06.03, 08:58
              No cóż wydaje mi się, że należy dokładnie przeczytać tekst, który się
              komentuje. Ja nie napisałam, że budują nieterminowo, bez pozwoleń na budowę,itd.
              Napisałam jedynie to co jest prawdą czyli opóznienia w podpisywaniu aktów
              notarialnych,no i parę jeszcze spraw. Jeśli jesteś klientem DD i do tego
              zadowolonym to wspaniale, tylko zdradź z którego to osiedla....bo chyba nie z
              Akacji, Kasztanowej Aleji, Bartyckiej.........
              • Gość: Zgredzik Re: Dom Development w finansowych opałach IP: .agb:* / 10.4.21.* 12.06.03, 14:31
                > Napisałam jedynie to co jest prawdą czyli opóznienia w podpisywaniu aktów
                > notarialnych,no i parę jeszcze spraw. Jeśli jesteś klientem DD i do tego
                > zadowolonym to wspaniale, tylko zdradź z którego to osiedla....bo chyba nie z
                > Akacji, Kasztanowej Aleji, Bartyckiej.........

Ja jestem zadowolony, mieszkam na osiedlu Derby od 2 miesiecy, dostalismy
                zaproszenie na podpisanie aktow od 15 czerwca.

Zgredzik

PS. Budynek I na Derby zostal oddany 1,5 miesiaca przed terminem, a J miesiac
                wczesniej.
                  • Gość: Zgredzik Re: Dom Development w finansowych opałach IP: .agb:* / 10.4.21.* 13.06.03, 12:17
                    Gość portalu: Furi napisał(a):

> zastanawiałem się na Derby, ale jak tam pojechałem to osobiście się
                    > przeraziłem. autobusy daleeeeeeeeko
                    132 - 5 mint do przystanku, od czerwca wiecej kursow, w szczycie az 3 na
                    godzine!
                    > sklep daleeeeeeeko, naokoło normalna
                    Sklep i pawilon handlowy jest na osiedlu miedzy D1 a D2. 2 sklepy w wiosce - 5
                    minut na piechote, rownie blisko jest szkola podst. i przedszkole.

> podwarszawska wioska.
                    Tak, to jest wiocha i za to kocham te okolice.

>choc trzeba przyznać że bloki wyglądają bardzo ładnie i
                    > sprawiają wrażenie solidnych. tylko ta lokalizacja....
                    Co do solidnosci, okaze sie po latach. Za to sasiedzi sa mili.
                    Wada tego osiedla sa male odleglosci miedzy bydynkami. Mimo wszystko zastanow
                    sie - zajrzyj na nasze forum, popytaj mieszkancow: forum.derby.waw.pl

Zgredzik_co_tam_mieszka
    • Gość: Tomasz Re: Dom Development w finansowych opałach IP: 212.244.204.* 12.06.03, 19:38
      Ja bym tak wprost o developerze nie pisał że ma kłopoty finansowe, dopóki sam
      bym tego na pewno nie wiedział. To jest poważne stwierdzenie i wymaga poważnych
      argumentów. Chyba że ktoś tak sobie rzuca słowa na wiatr. Pożyczka z EBORu to
      jak najbardziej dobry argument. Jak firma upada to się jej kredytów nie daje,
      bo niby z czego spłaci. Istnieją firmy, które zajmują się poszukiwaniem
      rozowjowych biznesowych i pożyczają tym firmom pieniądze na duży procent licząć
      że te firmy dynamicznie się bądą rozwijały i nie ma tym nic podejrzanego.

Firma jest jak najbardziej transparentna, bo udziały w firmie nie przejmuje
      jakaś tam niezdowolona grupa wierzycieli (czego nie da się ukryć) ale poważny
      bank w zamian za kredyt. Ja się trochę nie dziwię. Jakbm komuś pożyczał dużo
      pieniędzy to sam chciałbym mieć wpływ na zarządzanie. W spółkach giełdowych jak
      ktoś kupuje dużo akcji jakiejś spółki to z reguły deleguje swojego
      przedstawiciela do zarządu lub rady nadzorczej,
    • Gość: marcin Re: Dom Development w finansowych opałach IP: *.tele2.pl 10.07.03, 09:08
      chcę kupić od nich mieszkanie, ale coś dziwnego pojawiło sie w umowie:
      chcą mojej zgody, żeby przelać prawa na spółkę córkę z o.o., czyli jak coś
      będzie nie tak, to sp. z o.o. zbankrutuje, a DD będzie dalej robił klientów w
      trąbę,

są też inne szczegóły, np nigdzie nie ma terminyu oddania garażu:(
      pozdrawiam
      marcin
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka