Dodaj do ulubionych

gala boksu

18.02.08, 15:00
gdzies na miescie widzialem jakies plakaty na temat gali boksu albo
kickboxingu ( nie przyjzalem sie dokladnie ) ktos cos wie o tym?
Obserwuj wątek
    • cytryna_zx Re: gala boksu 25.02.08, 14:38
      Botkiewicz mistrzem Polski!

Reprezentant GOKSiR-u Brzeziny Michał Botkiewicz został zawodowym mistrzem
      Polski w kicboxingu. W pojedynku o mistrzowski pas międzynarodowej federacji WKN
      pokonał Jacka Puchacza z Politechniki Lubelskiej. Była to główna walka wieczoru
      wielkiej gali boksu i kicboxingu, która odbyła się w zameczku w Emilianowie.
      Pięciorundowy pojedynek Michał wygrał w ocenie trzech sędziów 2:1, i jak
      przyznaje była to jedna z najtrudniejszych jego walk.

"Jacek Puchacz jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ja już z nim kiedyś
      sparowałem ale teraz to była walka o tytuł. Decydujący był moment, gdy mój sierp
      doszedł na jego głowę i Jacek się wywrócił. Potem z każdą minutą był już coraz
      słabszy, a ja nabrałem pewności w zwycięstwo.

W ten sposób kaliski pięściarz pokonał starszego o 12 lat rywala i zdobył swój
      pierwszy zawodowy tytuł. Tymczasem według Jacka Puchacza, pojedynek był
      wyrównany choć jak przyznał za szybko uwierzył w zwycięstwo:

"Była taka chwila, że pomyślałem że mogę ten pojedynek skończyć przed czasem.
      Trochę mnie poniosło i źle rozłożyłem siły. Ale i tak nie uważam żebym był dużo
      gorszy w tej walce, zresztą jeden z sędziów uznał że to ja wygrałem. Kto wie
      może u siebie wygrałbym ten pojedynek".

W pozostałych ciekawszych pojedynkach gali w Emilianowie, Stanisław Karpisiewicz
      z GOKSiR-u Brzeziny pokonał 2:1 Kamila Jaworka z Sosnowca, a było to bokserskie
      spotkanie juniorów w wadze do 51 kilogramów.

Tymczasem walczący w seniorach do 81 kilogramów kickbokser Robert Ziętek pewnie
      pokonał 3:0 Tomasza Borowca z Politechniki Lubelskiej, a w ocenie sędziów i
      kibiców była to najlepsza technicznie walka.

Źródło:www.rc.fm

To można zaliczyć do znaczących osiągnięć bokserskich kaliskich pięściarzy w
      ostatnich latach. :) Brawo Brawo :)
      • wolf2007 Re: gala boksu 11.03.08, 18:57
        no wlasnie a ja chcialem zapytac jaki sens ma robienie takiej gali w
        emilianowie? nie mozna bylo zrobic w miescie gdzie potencjalnych widzow byloby
        wielokrotnie wiecej? napewno mozna wiec po co na wsiach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka