Dodaj do ulubionych

** LUTY **

01.02.14, 09:50
https://i60.tinypic.com/2v9qkv4.jpg

witam w typowo zimowym miesiacu lutym
zyczac ciepla/slonca i minimalnego mrozu z minimalnymi opadami sniegu.
--
*
Vistula
*
gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
Obserwuj wątek
    • kendo Re: ** LUTY ** 01.02.14, 09:53
      czekaliscie pewnie na nowy miesieczny watek,
      prosze bardzo,
      zapraszma do "lutego"
      zyczac milego odpoczynku /udanych spacerkow i wybornych smakow na talerzu.
      https://i60.tinypic.com/33uwd5j.jpg
      --
      *
      Vistula
      *
    • xystos Re: ** LUTY ** 01.02.14, 09:56
      innemedium.pl/wiadomosc/slady-zaawansowanej-technologii-w-kompleksie-shravanabelagola-w-indiach

Polecam artykul i komentarze i-nautów,po glebszym zastanowieniu spostrzezemy
      ze cala oficjalna "nauka" w dziedzinie histori dawnej i archeologi to "fastfood" dla mas
      w ktora ci wiecej wiedzacy niewierza,juz nie.
      dobry temat platforma do stawiania i proby rozwiazania naszych prywatnych pytan
      i idei eqzystencjonalnych,czy wszystko co nas spotyka to chaotyczne przypadki losu ?
      czy tez przeznaczenie ktore Stworca nam nakreslil z chwila naszego narodzenia ?

milego dnia zycze
      i wiosy juz w lutym

ZEN
      • kendo Re: ** LUTY ** 01.02.14, 10:09
        ...cyt..
        Czyli każdy plan snuty w rzeczywistości, powstaje w polu informacyjnym i teraz poprzez aktywność ludzi (myśli o tym planie) a głównie poprzez ładunek emocjonalny doczepiony do tych myśli - pole informacyjne danego planu powiększa się i poprzez napływ ładunków emocjonalnych zaczyna się materializacja planu w rzeczywistości. Mroczni wiedzą że nawet najgorszy plan bez odpowiedniego ładunku....

czyli cos w tym jest,
        ze trzeba " marzyc" z efektem finiszu,
        coby marzenia sie spelnily....

wracajac do "starych swiatyn z Idnii"
        to zastanawiajace,
        jak wowczas tego dokonano?
        --
        *
        Vistula
        *
          • kendo Re: ** LUTY ** 01.02.14, 10:38
            piekny kolor Jagus ma storczyk,
            bedzie rozweselal jeszcze niesty dlugawe wieczory lutego
            ale nieublagalnie zblizamy sie do wiosny...

ciepelka zycze.
            --
            *
            Vistula
            *
              • kendo Re: ** LUTY ** 01.02.14, 11:15
                *Jagusm
                oczywiscie ,ze dobrze,ze coraz blizej do wiosny,
                a ptaszyna nad wodnymi "zbiornikami mieszka"
                kiedys tu tez zawital,ale zdjecia dzisiejsze z netu sciagnelam
                --
                *
                Vistula
                *
                • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 01.02.14, 12:37
                  Ptaszki to gile.
                  Jago, kolor lososiowy bym powiedziala sotrczyka, bardzo mi sie
                  podoba ten kolor.
                  Z rozpedu wpisalam sie jeszcze w styczniowy watek.
                  Pryjemnej soboty i odpoczynku w cieplym przytulnym gronie rodzinnym.
                  Ja mam dzisiaj "Maluszka" a on sie tylko przytula do kolderki puchowej.
                  --
                  Serce miej otwarte dla wszystkich,
                  zaufaj niewielu
                  W. Shakespeare
                  • kendo Re: ** LUTY ** 01.02.14, 12:42
                    *Lusia
                    pod bzem zbiera ziarenka p.gilowa,
                    a na rurze przed kuchennym oknem to bufinki-tak mysle
                    www.youtube.com/watch?v=_4GCOXW6GNo
                    jeszcze nie bylam na dworze,
                    pancio "obrzadzil dzis ptactwo"

miej sobie mile spacerki z Maluszkiem
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
                          • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 01.02.14, 14:23
                            Kendo i nie tylko filmnik o zimorodku ladny, ale pozniej dalej
                            sa pokazane lekcje jak zrobic kapcie na szydelku, jeden model mi sie
                            podobal, musze przejrzec wloczke, i w akich kolorach moze bym sobie
                            udziergala.
                            --
                            zaufaj niewielu
                            W. Shakespeare
                            • kendo Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 01.02.14, 14:27
                              no popatrz Lusia,jaki przydatny link,
                              nie zwrocilam uwagi na te kapciuszki,
                              zalinkaj go do "sprytne raczki,
                              ja za czapkami sie ogladalam i chyba jak zimy koniec dopiero ja udziergam...hi.hii
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                          • jaga_22 Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 01.02.14, 14:33
                            Śliczne ptaszki,Kendo,dzięki za filmik

https://www.tuchpark.tuchola.pl/alcedo/alcedo_001_mini.jpg
                            W Polsce zimorodek jest ptakiem objętym ochroną gatunkową. Krajową populację lęgową szacuje się na 2,5-6 tys. par. Na większości obszarów jest spotykany nielicznie lub bardzo nielicznie. Do terenów, gdzie zimorodka występuje częściej zaliczane jest Pomorze, Warmia i Mazury. Stosunkowo liczna populacja zasiedla też Dolinę Wisły i rzeki Polesia oraz niektóre kompleksy stawów rybnych Dolnego Śląska. Bory Tucholskie, a szczególnie Brda i Wda, należą do miejsc o najwyższych lokalnych zagęszczeniach par lęgowych zimorodka w skali kraju i Europy. Warunkami sprzyjającymi występowaniu zimorodka są: czyste akweny wodne, zalesione brzegi, piaszczyste skarpy i niewielkich rozmiarów ryby – stanowiące jego główny pokarm.

--
                            http://s.rimg.info/61db12ae92e1100bff11406587f6710b.gifhttp://s17.rimg.info/ceb0532485ad165d79d3167fe732c05c.gif
                              • kendo Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 01.02.14, 15:01
                                no wlasnie,
                                tam gdzie pasa sie krowy,jest srumien,i chyba tez i ich wylegarnie,
                                chociaz teraz kiedy konie sie tam znajduja to chyba marne szanse
                                by mialay jakas norke,
                                bo oczyszczone od zarosli by kon mial dostep z kazdej strony do wody....
                                sliczne sa.

zlapala w cyfrowke nawet rudzika,pozniej pokaze,strasznie plochliwy,ale z daleka udalo sie...
                                --
                                *
                                Vistula
                                *
                                  • dorka556 Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 02.02.14, 08:59
                                    Zajrzałam na Vistulę a tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie) - śliczny zimorodek w czołówce. Macie dar dziewczyny do obrazków-wizytówek.
                                    Wróciłam z Wybrzeża, trafiłam tam na paskudną pogodę, ale raz na plaży byłam mimo, że wietrzysko próbowało pozbawić mnie głowy. Teraz W-wa wydaje mi się oazą spokoju.

Miłej niedzieli wszystkim tu zaglądającym.
                                    --
                                    byle do wiosny...
                                    • kendo Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 02.02.14, 09:06
                                      witaj Dorus
                                      widze,ze fajnie sobie vojazujesz po kraju,
                                      szkoda,ze nadmorka pogoda nie pozwolila na czestrze spacery plazowe...

dziekujemy za pochwaly zdjeciow,choc dodam,ze zimorodka z netu sciagnelam.

odpoczywaj milo w stolicy.
                                      --
                                      *
                                      Vistula
                                      *
                                    • maria88 Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 02.02.14, 10:25
                                      Bardzo tez mi sie podoba. U nas zima maleje i bardzo dobrze bo zdążyłam się podziębić
                                      i muszę troche się powygrzewać choć nie zupełnie to mozliwe przez konieczne spacerki z psiunkiem.
                                      Jak nie wydobrzeję do jutra to czeka mnie wizyta u lekarza.
                                      Cieplutkiego popołudnia życzę.
                                      Przypomniało misie przysłowie na luty LUTY OBUJ CIEPLE BUTY - kto wie?
                                      • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czolowka Vistuli-zimorodek 02.02.14, 10:34
                                        Pogoda lubi nas zaskakiwiac, wiec polutym mozna sie spodziewac
                                        roznej pogody.

Kendo a Ty dzisiaj tak rano sie zameldowalas, chyba wczoraj wczesniej
                                        sie polozylas do loza.

Dorko, ale prxy takiem wietrze, wilgoc dobrze masuje twarz, lubie takie pogody
                                        na spacerach plazowych.

Mario, ja tez czulam sie wczoraj nijako, z mierzylam sobietemperature, popilma
                                        na noc herbatke z miodem i cytryna, dzisiaj polece do sklepu po imbir i bede
                                        herbatke z nim popijac, ale chyba bylam przemeczona, bo i na ginastyce z kolezanka
                                        bylam na hali.

Dzisiaj rano czuje sie xnacznie lepiej, z "Maluszkiem bede zaliczac spacerki.
                                        Snieg z chodnikow sie roztopil, tylko teza pryzmy po odsniezaniu.

Przyjemnej niedzieli i duzo slonca, podobno w Polsce wiosenna pogoda.
                                        --
                                        zaufaj niewielu
                                        W. Shakespeare
                                      • kendo Re: ** LUTY ** zdrowia wszystkim zycze 02.02.14, 10:44
                                        *Marysiu
                                        a nie mozesz zastosowac jakiejs ziolowej mikstury przeciw przeziebieniom??
                                        zycze szybkiej poprawy,

*lusia
                                        skad,jak zawsze po 24 godz,slepia zamykam,
                                        wczoraj chcialam ksiazke skonczyc ale jakos sie nie udalo...

zdrowia wszystkim zycze i ciepelka
                                        --
                                        *
                                        Vistula
                                        *
                                            • slo-onko Re: ** LUTY ** zdrowia wszystkim zycze 02.02.14, 13:15
                                              Witajcie Vistulanki.
                                              dzisiaj piec stopni na plusie, snieg topnie w oczach. Pewnie nie ma sie z zcego cieszyc,bo niebawem moze znowu sypnac.
                                              mam dzisiaj towarzyska niedzie,lekko pracowita i lekko relaksacyjna. Popoludniowe pogaduszki i posiadowki u znajomych lacznje z obiadem.
                                              Zakaszam buleczka cynamlnowa,popijajac cola i przygotowuje sie do spilingowania twarzy, nalozenia maseczki z drozdzy,ktore zostaly z przepisu. Wykorzystam je na twarz,a co.
                                              przyjemnej niedzieli.
                                              • kendo Re: ** LUTY ** zdrowia wszystkim zycze 02.02.14, 13:33
                                                hej Sloo/Jago,
                                                no tu sloneczko jakos wychodzi niesmialo na plusie,
                                                ale nie mam sily do kuchni poczlapac,dopiero siadlam po obiedzie z pirogow...uffffffffff
                                                bardzo pracowity obiad,

*Sloo
                                                z drozdzy nigdny ne robilam sobie maseczki,
                                                natomiast dzis nawilzajaca sobie polozylam przed obiade,....
                                                pod wieczor wyjde na spacer,
                                                a zaraz na fotelik odpoczywac...

milej zbawy slo na pogaduszkach i
                                                milego odpoczynku Vistulanom/kom
                                                --
                                                *
                                                Vistula
                                                *
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** zdrowia wszystkim zycze 02.02.14, 19:25
                                                    widze niedziala pod znakiem "piknosci" u Vistulanek minela niemal...

Jagus
                                                    kremarganowy czy olejek argonowy w kremie????

mam bardzo trudno dobrac krem do paszydla...

milego niedzielnego wieczoru
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • slo-onko Re: ** LUTY ** zdrowia wszystkim zycze 02.02.14, 20:59
                                                    Ano czasami ratuje sie,ale nie do przesady. Czasami robie pilingi w domu i maski , czasami tez chodze do kosmetyczki. Najwiekszy problem mam z naczynkami,musze sie z tym jednak pogodzic,bo nie ma metod ,by je zlikwidowac lub pozamykac. Sa metody bardzo drogie,ale nie do konca skuteczne.
                                                  • jaga_22 Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 09:16
                                                    Witajcie,dzień pięknie się zapowiedział,nawet już muffinki upiekłam
                                                    i pomaszerowałam na bieżni.Co to znaczy słoneczko kochane.big_grin
                                                    Olejek arganowy mi nie pasuje,to co kupiłam,to jest krem argonowy,
                                                    ślicznie pachnie i cera aksamitna po nim i nie tłuści.
                                                    https://bielenda.pl/wp-content/uploads/2011/03/Olejek-arganowy-krem_DZIE%C5%83_5902169005894-Kopia-246x350.jpghttps://bielenda.pl/wp-content/uploads/2011/03/Olejek-arganowy_krem_NOC_5902169005948-Kopia-249x350.jpg
                                                    http://i62.tinypic.com/2uh2ulz.jpg
                                                  • lusia_janusia Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 09:27
                                                    Jago dziekuje za wizualne pokazanie tych kremow, zwroce uwage jak bede
                                                    ponownie.
                                                    Wschody slonca jak zwykle piekne.

SLO. kazdy ma jakies mankamenty ze swoja twarza, juz pomijam inne niedociagniecia,
                                                    ale zawsze staram sie je jakos zatuszowac. Przyjemnej pracy z poczatkiem tygodnia
                                                    zycze.

Pierwsza mgla w tym roku nas przywitala, wczoraj w dzien bylo na plusie+4 a noca
                                                    spadlo do -2, wiec ranek sie zabielil.
                                                    https://i59.tinypic.com/i2ikk2.jpg
                                                    Przyjemnego poniedzialku i tygodnia dla Wszystkich zycze.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 09:40
                                                    a to dzieki jagus za pokazanie kremow...
                                                    nigdy na ta marke nie zwracalam uwagi...

tak,bardzo mgliscie,
                                                    brakuje mi slonka do "lepszego samopoczucia"

milego dnia prackowego
                                                    odpoczynkowego,
                                                    a Jagus,juz na dzis wystarczy tego wszystkiego...

ciepelka zycze
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • maria88 Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 17:16
                                                    Kosmetolodzy stale cos wymyślają aby naciagnąć na wydatki klientów.
                                                    Ostatnio wszędzie moda na olejek arganowy. Nie kupiłam i nie kupię.
                                                    Nie myśle aby był lepszy od oliwki z oliwek. Moim ulubionym kremem
                                                    jest krem NIVEA ale ten w metalowym grantowym pudełeczku.
                                                    Na bazie tego kremu można kombinować sobie w zalezności od
                                                    potrzeby kremy odżywcze. Ponadto wspaniałym kosmetykiem jest
                                                    oczywiście aloes, jego świeże liście a właściwie sok z nich bardzo
                                                    nawilża i regeneruje skóre nie tylko twarzy i szyi.
                                                    Stosowanie przynajmnie 2 razy w tygodniu maseczki z miodu,żółtka i kilku kropel oliwki z oliwek
                                                    daje naprawdę dobre efekty.
                                                  • dorka556 Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 17:09
                                                    Od lat używam Bielendy Olejek do kąpieli/pod prysznic.
                                                    Jest świetny nie trzeba potem używać żadnych smarowideł (mam suchą skórę).
                                                    Nie wiedziałam, że produkują też kremy.
                                                    Jaguś, jaka ich cena?
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • lusia_janusia Re: pierwszy lutowy poniedzialek 03.02.14, 17:17
                                                    Dorka, ja te sie borykam z tym problemem i nigdy nie moge natrafic
                                                    na odpowiedni plyn pod prysznic, zwroce na niego uwage jak bede
                                                    bawic u mamy - dzieki.

No wlasnie Jago, chyba nie drogi licze na 15,.zl?
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: kosmetyki* 03.02.14, 17:23
                                                    Mario, to prawda przemysl kosmetyczny co rusz, wypuszcza nowe serie
                                                    kosmetykow, niektore sie sprawdzaja, ja od lat uzywam 2 roznych
                                                    wod toaletowych, bo sie zx tym zapachem dobrze czuje, i w moim otoczeniu
                                                    ludziom ten zapach nie przeszkadza.

kremy tej 2 marki na zmiane uzywam to wypada co drugi rok mam inny i na
                                                    razie chyba przy tym pozostane.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: kosmetyki* 03.02.14, 17:54
                                                    no tak,
                                                    szczesliwy ten co moze wszystko uzywac,
                                                    Nivea od niedawna sie odwazylam uzywac i jest OK,
                                                    ale nie wszytko z tego sortu,
                                                    przedtem uczulal bardzo
                                                    podobnie aloes uczula

wiem,ze nasz Tata zawsze uzywal wlasnie Nive w tym metalowym pudeleczku,
                                                    zmar bez zadnej zmarszczi na twarzy w wieku 82 lat.

zapachy wod i perfum
                                                    nieraz do migreny doprowadzaja,
                                                    wiec Zielona herbata od Elzabeth Arden pasuje mi wspaniale,
                                                    boody lotion z granulkami miodu wspanialy jak dla mnie

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: kosmetyki* 03.02.14, 18:43
                                                    mialam szczescie na promie,
                                                    bo mieli promocje body lotion z miodem za polowe ceny,
                                                    zlapalam radosnie sloik i nie poscilam...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • dorka556 Re: kosmetyki* 04.02.14, 07:10
                                                    Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.

W moim przypadku to powiedzonko idealnie pasuje.
                                                    Sprawdziłam jaki teraz mam krem (już się kończy) i okazało się, Olejek Arganowy m-ki Eveline.
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • slo-onko Re: kosmetyki* 04.02.14, 08:21
                                                    witajcie w pogodny wtorkowy poranek.
                                                    dzisiajz apowiada się sluzbowy luzik,byleby nie zapeszyć,bo za wesoło tu nie jest. bylebym tego luziku nie zaznala zbyt dużo na ...starość.
                                                    a co do kremow to tez używam chyb tego o którym pisze Dorka. fajny jest,taki niby zel,niby krem,niby galaretka,fajnie się naklada. na dokladke jest bursztynowego koloru.a swoja droga czy procz kremu do twarzy używacie jeszcze np. kremu pod oczy? bo ja mamz tym problem,poniewaz krem pod oczy, krem p/naczynkom i krem do twarzy. dużo teg,upierdliwe i musiałabym nakladac jedno na drugie.
                                                  • lusia_janusia Re: kosmetyki* 04.02.14, 09:19
                                                    Dorka, SLO, przyzwyczajamy sie do swoich kosmetykow, i tylko kupujemy
                                                    je automatycznie i tapetujemy sie nimi, zeby sie ratowac ... jak to ma zwyczaj
                                                    Kendo mowic...

Ja juz zxaczelam uzywac kremu pod oczy no 60+ to chyba moze przedluze
                                                    jasny wyraz oczu, ..... "Ale nie pomoze puder roz, kiedy geba stara juz.... hi..hi...
                                                    tak czestyo sobie powtarzam, ale po kremach czuje jednak inna skore, wiecej
                                                    naprezona, to jednak chyba maja jakies plusowe dzialanie.
                                                    Oby tak dalej.

Spisuje sobie wszystkie nazwy i jak bede u mamy to posprawdzam w sklepach,
                                                    a w ktorym sa najtansze ceny?
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: *wtorek, v6* 04.02.14, 09:27
                                                    Rozpisalam sie o kosmetykach....
                                                    Dzien zapowiada sie slonecznie, w nocy byl lekki mrozik.
                                                    Dzien mam na luzie ze spacerami z "Maluszkiem"
                                                    Milego dnia dla Wszystkich.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: *wtorek, v6* 04.02.14, 09:43
                                                    To ja dokończę o kosmetykach.Przypomniało mi się,że dostałam od córki
                                                    krem pod oczy,ale nie widziałam różnicy,to oddałam go córce.
                                                    Jeszcze jest -9st ale piękne mam słonko,ma być +1
                                                    Jak to dobrze,że luty jest krótki.
                                                    Fajnego wtorku i życzę zdrówka.
                                                    --
                                                    http://s6.rimg.info/d11c9eacc46d805b8b3e1ad0cceb5dc8.gif
                                                  • slo-onko Re: *wtorek, v6* 04.02.14, 09:50
                                                    tez mi się wuydaje,ze komsetyki pod oczy niewiele roznia się od tcyh do twarzy. chodzi o to,by kupic : pod oczy, krem do twarzy na dzień, na noc, nawilzajacy, p/zmarszczkowy,byleby dac zarobić formom kosmetycznym. tylko jak tego wszystkiego uzywac na raz?????????
                                                  • slo-onko Re: kosmetyki* 04.02.14, 09:48
                                                    trudno powiedzieć w którym sklepie, najweikszy wybor jest w Rossmanie. często sa tam tez promocje. jest tak dużo kosmetykow,ze można oczopląsu dostać,ale można cos wybrać, dobrego i w ludzkich cenach. nigdy nie chodze po innych drogeriach, jeśli chce kupic to od razu biegne wlasnie do Rossmana. maja mnóstwo roznych marek, rozpietosc neowa dla wszystkich kobiet więcej i mniej wymagajacych.
                                                    może kremy po set złotych sa cudowne,a może nie.... kosemtyk cudow nie zdziała jeśli uwarunkowania genetyczne wchodzą w gre. byleby nawilzac,nawilzac,nawilzac. dla mnie takim cudzikiem jest również Nivea,aczkolwiek do twarzy jak dla mnie ciut za tłusty,ale do rak, na zmiękczenie skory idealny.
                                                  • lusia_janusia Re: kosmetyki* 04.02.14, 10:00
                                                    Jago, zeby zauwazxyc roznice czy krem jest odpowiedni, to ja zawsze
                                                    uzywam go przez dluzszy czas i jest roznica, jak zapomne go uzyc, skora
                                                    domaga sie smarowidla i zmienia swoja sprezystosc.

SLO, dziekuje, tez czesto jestem w Rosmanie, jak handluje przewaznie latem to po zaplaceniu rachunku pani w kasie daje jakies nagrody, dostalam raz zegarek,
                                                    ktory nie chodzi,' a ostatnio okurary sloneczne, ktore przydaly sie mamie latem.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: *przyslowia luty* 04.02.14, 10:11
                                                    Gdy luty ciepły i po wodzie, wiosna późno nastąpi i będzie po chłodzie.
                                                    Gdy luty z wiatrami, rychła wiosna przed nami.

Gdy na Gromniczną jest ładnie, dużo śniegu jeszcze spadnie.

Gdy na święty Waldek deszcze, mrozy wrócą jeszcze.

Gdy święta Jagata, bezpieczna tam chata.

Gdy święty Maciej lodu nie roztopi, będą długo chuchali w zimne ręce chłopi.

Gdy w gromnice pięknie wszędzie, tedy dobra wiosna będzie.

Gdy w Gromniczną z dachów ciecze, to się zima długo wlecze.

Gdy w lutym wiatry północne wieją, są urodzajów nadzieją.

Gdy w wstępną środę deszcz pada, to rój gąsienic kapustę zjada.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re:wtorek a kosmetyki* 04.02.14, 10:16
                                                    w dalszym ciagu gawedzimy o kosmetykach,
                                                    temat ,jak rzeka,

oczywiscie uzywam kremu pod oczy,
                                                    dobieram bardzo dlugo jak zmieniam jego marke,bo tez czesto mnie uczulaja,
                                                    obecny w aptece w kraju kupilam,bo z miesiecznika odkleilam probke,
                                                    po zuzyciu calej nie uczulam mnie.

pozatem na +2 stopnie,
                                                    slonce jaskrawo swieci co bardzo raduje,
                                                    ale mozna dostac migreny od razu,po dlugich "ciemnych dniach"

milego/slonecznego dnia Zalodze
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • xystos LUTY 04.02.14, 10:17
                                                    "Mieszkanka amerykańskiego stanu Indiana poszła na policję i z przekonaniem twierdziła, że ​​widział na własne oczy, jak jej „opętany” 9-letni syn chodził po ścianach i suficie. Po złożeniu takiego oświadczenia policjanci nie traktowali poważnie jej doniesień, dopóki pracownik socjalny i pielęgniarki nie potwierdziły historii, że w tym domu dzieje się naprawdę coś strasznego, czego i oni sami byli świadkami."

innemedium.pl/wiadomosc/w-stanie-indiana-oficjalnie-zarejestrowano-dwa-przypadki-opetania
                                                    .. WIARA W OPETANIE NIEJEST BARDZIEJ NIEDORZECZNA NIZ WIARA W ISTNIENIE
                                                    CHORÓB PSYCHICZNYCH-dwie sprawy maja wspólne,wiare i totalny brak naukowych dowodów istnienia.

ZEN
                                                  • kendo Re: LUTY 04.02.14, 10:20
                                                    to jak w filmie "Egzorcysta"

sa przez watykan wyznaczeni ksieza by "wyganiac szatana" odprawoac egzorcystyczne wypedzanie zlych mocy
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: LUTY 04.02.14, 10:34
                                                    raz tylko ogladalam ten film,
                                                    wiele razy go juz powtarzali,bo chyba kilka juz wersji jest,
                                                    nie ogladam juz zadnego,

wlasnie tez czytalam,ze sa wyznaczani ksieza i odpowiednio "douczani" do tej funkcji...
                                                    czyta sie rowniez nieraz w gazetach,jakie sa skutki pozniej z tymi ludzimui czy jak dana osoba sie zachowywala...brrrrrrrrrrrr
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
      • kendo Re: ** LUTY ** 05.02.14, 09:15
        sliczne powitanie serduszkowe Sloo,
        dopijam kawuche
        jednoczenie myslac dzis co wartalo by zrobic...
        -2,3 /mgliscie /drzewa oszronione ale za slabo by fotke zrobi....
        gdyby podjechala autem pod miasto to na jednej sciezek rowerowych zawsze slicznie brzozy otulone szronem...

przemilefo dnia Zalodze.
        https://i57.tinypic.com/sqp8ad.jpg
        ptaszki na sniadaniu,
        zdjecie przez okno robione nieraz mi tak wyjdzie zamglone
        a przecie mylam wczoraj okna...niewiem czemu,
        --
        *
        Vistula
        *
        • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 09:30
          SLO, bardzo slodko sie przywitalas dzisiaj, a niedlugi juz
          Walentynki, 14 lutego - tak mi sie skojarzylo.

Kendo widze ptaszyna tez juz na sniadaku, ja jestem po, kawe dopijam.
          Mgliscie, dzisiejszy marsz bedzie ponury bez sloneczka, To tylko wczoraj
          slonce pokazalo nam swoje pazurki.

Przyjemnegod dla na Wszystkich zycze, niezaleznie od pogody.
          --
          zaufaj niewielu
          W. Shakespeare
          • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 09:34
            *lusia
            doklanie,
            mgla jakos niechce sie oddalic,tylko jakby bardziej obwijala tutejsze domki...ledwo "kaczorow dom widac,tak sie mgliscie robi,
            ciekawe jakie zdjecia by wyszly w tej mgle?+

miej sobie udany spacerek,
            ja tez zamiaruje go uskutecznic...
            --
            *
            Vistula
            *
              • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 10:17
                SLO, kobieta jest chyba stworzona do pokonywania roznych zada, tych najmilszych
                i najgorszych, bo tak po cichu sobie mysle, ze nie jeden mezczyzna na tej lini
                przegralby z kobieta.
                Chyba kazda kobieta przysna mi racje.
                --
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
            • jaga_22 Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 10:37
              Witajcie http://s17.rimg.info/b74418b9218f3183983cb44706b76700.gif ,u mnie piękne słonko od rana
              Kenduś, może masz mgłę za oknem.?
              Jak robię zdjęcie,to naciskam lekko guziczek ,patrzę w ekranik,czy dobrze widać i dopiero przyciskam do końca i robię zdjęcie.
              U mnie na znak dobrej widoczności pokazuje się zielona rameczka.

http://i62.tinypic.com/9rjcih.jpg
              • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 10:53
                Jagus,
                no dzis okropna mgla,
                ale nie ma to znaczenia w robieniu zdjec,
                tez mam wlasnie ustawiona funkcje z tym guziczkiem
                sama mi jakos weszla przez klikanie w cyfrowce-no bo ja techniczna..hi..hi...
                jak widac zdjecie z bazantem do polowy zamglone..
                czyli chyba to ma znaczenie pod jakim katem trzymam albo z oswitleniem??

Witaj Skarbie,
                wczoraj mielismy slonce w pelni,
                dzis mgla co wchodzi nawet pod szalik pod brudeczka..

ciepelka i smakowitosci na dzien dzisiejszy zycze.
                --
                *
                Vistula
                *
                • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 10:54
                  *lusia
                  oczywiscie,
                  kobiety wiecej "trudow pokonuja bez nazekania"
                  wiecej chorob znosza bez "biadolenia-bo boli"
                  kobieta zawsze inaczej mysli niz mezczyzna....
                  --
                  *
                  Vistula
                  *
                  • jaga_22 Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 11:22
                    To ja jestem wyjątek,bo lubię sobie ponarzekać w domu,
                    już są przyzwyczajeni.tongue_out Ból kręgosłupa jest nieodzownym moim towarzyszem,
                    ale rano muszę zakomunikować,że boli i już,potem jakoś żyję i mam się dobrze.big_grin
                    Mąż za to nigdy nie narzeka,po bajpasach tez mówił,że nic mu nie dolega.
                    Czyli równowaga musi być.big_grin
                    --
                    • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 13:26
                      Jago, to masz cierpliwego meza, ja jakos nie jestem nauczona do narzekania,
                      nasza mama nigdy nie narzekala, ale chorobe i bol zawsza zauwazysz na twarzy,
                      ja przy swojej migrenie, to jestem prawie zielona, a o biodrach, krzyzu i innych
                      dolegliwosciach to teraz nie mam do dogo marudzic, chociaz tego staralam sie
                      nie robic.
                      --
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                        • xystos Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 14:11
                          "

Bardzo niepokojące jest to, że w siłę rosną "Banderowcy". To zły znak dla nas, Polaków. W imię dziwnej racji stanu polscy politycy starają się jak mogą deprecjonować skalę ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Trudno też znaleźć wytłumaczenie dla wspólnych występów na Majdanie polskich polityków z przywódcą ukraińskich nacjonalistów, szef partii "Swoboda" Ołehem Tiachnybokiem."

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-zazadala-aby-zachod-przestal-ingerowac-w-wewnetrzne-sprawy-ukrainy
                          dnia milego zycze

ZEN
                          • xystos Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 14:16
                            "Jak wiadomo jednym z głównych punktów agendy NWO jest depopulacja. Zdaniem konstruktorów nowego ładu ludzi jest zbyt wielu i trzeba ograniczyć populację. Największym sukcesem tych osób jest to, że większość społeczeństwa nie wierzy w to, że taki plan istnieje, podczas gdy jest on wdrożony już od dawna i to wielu płaszczyznach.

Gdy masowych morderstw w czasie II wojny światowej zaczynali dokonywać Naziści, społeczeństwa zachodnie również nie wierzyły w to, że Niemcy zdolni są do rozkręcenia tak sprawnej i bezdusznej maszyny zagłady. Później jednak okazało się, że to prawda i do dzisiaj słyszymy na ten temat. Wojna jest zawsze dobra do redukcji populacji, ale ma to do siebie, że gdy się skończy następuje naturalny wyż demograficzny, dlatego aby depopulacja w ten sposób była trwałą, wojna musiałaby trwać nieprzerwanie, a trudno zarządzać społeczeństwem zanarchizowanym. Dlatego plany nazistowskie uległy przeobrażeniom"

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/depopulacja-zywnosciowa-kulturowa-podatkowa-postepuje

UNIA DOBRA ? dla kogo ?

ZEN
                          • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 14:26
                            Xystor, duzo sie dzieje w kadzym kraju, a juz taka samowola i wolne
                            muslenie, ktore doprowadza do takich a nie innych zachowan ludzi.
                            --
                            zaufaj niewielu
                            W. Shakespeare
                            • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 15:58
                              *Jagus,
                              o jak sie ciesz,ze nie jestem osamotniona w nazekaniu,
                              bo slubne zawsze mwi,ze rano musze "podziamac"
                              ale nie na zdrowie,
                              tylko,
                              ze sa wodne palmy na zlewu w kuchn
                              ze nie poprawil poduszek na kanapie po nocnym spaniu Bobby
                              ze nie ta "zastawe dosniadania pancio wystawil na stol"
                              bo wstaje wczesnie
                              no i inne takie male drobnostki...

na zdrowko raczej nie nazekam,
                              jak juz jest "zle" klade sie do lozka bez slowa...
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                              • jaga_22 Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 16:07
                                Ja przestałam dziamgotać,mówiłam że np.źle kubki myje
                                a on na to ,że już niedługo ,to przestałam.W końcu takie niedoróbki
                                są mało ważne.Poradziłam żeby nic nie zmywał,no i nie zmywa.big_grin
                                --
                                • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 16:19
                                  Kendo, Jago,
                                  i spokoj w domu, bez zadnych domyslow i niedomowien.
                                  Ja czasem sama sobie cos burkne pod nosem, ale tylko na to ze
                                  nieraz nie ureguluje cieplej wody i przy zmywaniu parzy w rece goraca woda.
                                  --
                                  zaufaj niewielu
                                  W. Shakespeare
                                  • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 17:42
                                    ih,hiiiiiiiiiiiiiiiii
                                    dobre te nasze nazekania...
                                    jednak kiedy rano wstaje to lada w kuchni kolo zmywaka ma byc nie pochlapana,
                                    bo tam ofsianeczke odmierzam/lyzke klade...
                                    co prawda nie co dzien tak jest,
                                    ale jak zobacze krople wody "to ma rzuca od razu"

milego wieczoru...
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                        • dorka556 Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 19:37
                                          Oczywiście są- mniszki kamedułki!!!

Kamedułki są zakonem kontemplacyjnym o jednej z najsurowszych reguł. Do świętości dążą, wypraszając łaski dla świata poprzez swe odosobnienie, milczenie i ascezę. Ich życie pustelniczo-pokutnicze, w ścisłej klauzurze, toczy się jednak we wspólnocie. Zakon założył w XI wieku św. Romuald.
                                          --
                                          byle do wiosny...
                                          • lusia_janusia Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 20:14
                                            marcin.zloczew.w.interia.pl/klasztor.html
                                            A w Krakowie na Bielanach bylam w tym klasztorze,
                                            www.youtube.com/watch?v=ySUOSco-DNo
                                            Oczywiscie nie wpuszczali do celi, tylko pokazali jedna dluga sale jadalna z dlugim stolem i drewnianymi lawami, dziedizinec.
                                            W Emaus na Wielkanoc wrota sa otwarte dla ludzi.
                                            --
                                            zaufaj niewielu
                                            W. Shakespeare
                                            • kendo Re: ** LUTY ** sroda* 05.02.14, 20:17
                                              *Dorus,LUsia
                                              no, dobrze,ze napisalyscie ze sa "ciche mniszki"

ja bardzo werbalna jeste
                                              i chyba bym nie pasowala tam z nimi....

milego wieczoru zycze
                                              --
                                              *
                                              Vistula
                                              *
                                                • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 09:15
                                                  Witaj Dorko ranny ptaszku, ja o tej godzinie tez juz bylm obudzona ale,
                                                  tak rano to nie mam potrzeby wstawac o tej pore roku. Sprawdzalam kanaly w TV i o 8,oo wstalam, po sniadaniu i dopijam z Wami kawke.
                                                  Masz racje Dorko w Warszawie jest gdzie spacerowac i co ogladac, ja tez tam
                                                  bylam wielokrotnie.

Troche jasniejszy dzien, mrozikowo przez okno wyglada, troche odswiezyc, mieszkanie
                                                  trzeba, jakis obiadek pomyslec...
                                                  Przyjemnego dnia dla Wszystkich.
                                                  --
                                                  zaufaj niewielu
                                                  W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 09:21
                                                    *Dorka/Lusia
                                                    po sniadaniou,
                                                    ptaszki obrzadzone i od razu gosc wczorajszy zawitala na swierze jablko/ziarna/bulke
                                                    https://i60.tinypic.com/212uw4i.jpg

Witajcie,
                                                    tak,zachmurzenie dzis bedzie rowniez,
                                                    na stole telerz pomaranczy/mandarynek/melona roslonecznia mi domowe siedzenie,
                                                    spacer rowniez w planie

milego dnia i udanych planow
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 09:47
                                                    dziekuje Lusia,
                                                    robilam przez kuchenne okno a czolowkowe z datorowego pokoiku,
                                                    bardzo wyczulony na ruch ....czujny jednym slowem bardzo...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • xystos Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 09:49
                                                    podjolem postanowienie dni temu pare;jutro pomoge "kendo" w odsniezaniu
                                                    i nici z tego wyszly Nasz Pan zdecydowal sie dac nam odwiz

grzesznikowi zawsze pod górke ..i jak tu byc lepszym czlowiekiem ?

ZEN
                                                  • jaga_22 Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 10:11
                                                    Xystos długo się namyślał,ale ważne,że podjął słuszną decyzję,
                                                    a że nie ma śniegu,to nie jego wina.tongue_out
                                                    Pięknego macie ptaka na czołówce,w dodatku swój gość.
                                                    Witam i słonko podsyłam,u mnie ci go dostatek. http://s5.rimg.info/fb0f154f4021075df3c3385643514b27.gif
                                                    --
                                                  • xystos Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 10:09
                                                    "We wtorek miał miejsce Światowy Dzień Walki z Rakiem. Korzystając z tej okazji, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała mało pozytywny raport dotyczący przyszłych przypadków zachorowania na raka. Wynika z niego, że do 2030 roku pojawiać się będzie około 22 milionów nowych pacjentów w skali jednego roku. Dla porównania, w 2012 roku zaobserwowano 14 milionów tego typu przypadków."

zmianynaziemi.pl/wiadomosc/specjalisci-ostrzegaja-ze-ludzkosci-grozi-epidemia-nowotworow
                                                    [i]chemtrails & GMO
                                                    globalna depopulizacja
                                                    pod auspicjami NWO

prawda jest tak niedorzeczna ze dementi z strony wladz
                                                    byloby wziente za potwierdzenie tejze

podczas IIWS nikt niewierzyl Karskiemu w prawde
                                                    dotyczaca masowej eksterminacji Zydów i Cyganów
                                                    a pomagali nazistom tzw. Judenrat ktore dostarczaly
                                                    oprawcom personali i adresow zydow,nawet Neofitów
                                                    w siódmej generacji i dzieki tym informacjom nemcy byli tak
                                                    efektywni w swym wrazym dziele[/i]

ZEN
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 10:42
                                                    ech,
                                                    szkoda slow na takie obietnice,,,
                                                    nastepnym razem ja obiecam ugotowac obiadek,
                                                    jak bedzie pusta zamrazalka.....

tez bede miala dobre intencje...hi,hiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

*Jagus dzieki za sloneczko i chwalenie mojej czolowki...

posylam Ci tuzo mojej dzisiejszej enrgi,
                                                    bo sloneczka tu mi brak,a energia mnie dzis rospierw 2w dobrym duchu"
                                                    do porzadkow....to nic,ze dopiero czwartek...
                                                    bedzie okazja znowu do sprzatania przy sobocie...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 12:37
                                                    Jago, "Maluszek" juz czuje sie lepiej, po wyrwaniu 2 zabkow,
                                                    zaczyna jesc suche kulki bez moczenia, wczoraj go rozpierala
                                                    energia i dzisiaj rano, jak zobaczyl swoja pania. Musiala szybko
                                                    wychodzic, bo by sie zaszczekal.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 14:40
                                                    *Jagus,
                                                    dziekujemy za sloneczko,
                                                    przybylo tutaj,z czego sie cieesze,
                                                    naladowalo mnie tak,ze nieplanowanie chate obsprzatalam...

*Lusia
                                                    a to maluch,czuje pewnie wiosenne juz zapachy ,
                                                    dziselka zagojone to chce zmagazynowana energie wyladowac...

milego popoludnia Wam zycze,
                                                    udaje sie jednak na spacer
                                                    a pozniej moze cus upieke??-zobaczymy
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 17:10
                                                    Kendo, przypomnialas, po obiadku musze cos slodkiego,
                                                    mam mufinke duza z jagodami zaraz ja rozmroze i z herbatka
                                                    beade sie delektowac.
                                                    A tez juz chce mi sie moich buleczek cynam onowych albo zawijanca.

Przyjemnego wieczoru dla Wszystkich.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 18:13
                                                    ech..
                                                    mam tylko Degesive,
                                                    i czekolade "oktanowa"
                                                    mialam piec,ale po spacerze zabraklo mi sil i ochoty....
                                                    nastawilam skorki pomaranczowe na gotowanie,
                                                    zobacze co mi wyjdzie z tego,
                                                    jutro bym piekla...

milego wieczoru..
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 18:41
                                                    To robisz, pusznosci, ciekawa jestem ile tego wyjdzie,
                                                    i jak na dlugo starczy, no to zalezy ile sie bedzie tym smarowalo
                                                    po ciescie`?..

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 18:45
                                                    Lusia,
                                                    jakos mi to nie lezy,za dlugo musi sie gotowac,
                                                    zobacze jak bedzie z cukrem?
                                                    nastawilam polowe porcji z przepisu..

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 19:08
                                                    Ja sie tak zastanawiam, bo w sumie cukier tylko uzywam do wypiekow,
                                                    to go duzo nie kupuje, bo uwazam ze jest za drogi na takie robotki.
                                                    Przywioze sobie jak beda na wyjezdzie, albo poprosze kolezanke, to
                                                    mi samochodem przywiezie.- moze?....
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 06.02.14, 19:15
                                                    tez tak myslalam,
                                                    zobacze co z tym zrobie,
                                                    w sumie mozna i w sklepie kupic gotowca,
                                                    ale satysfakcja wlasnej bylaby lepsza...
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** czwartek 07.02.14, 09:20
                                                    cos takiego,ja dzis pierwsza sie witam??

zaczne od zachmurzonego nieba
                                                    ba,nawet i deszcz zapowiadali, +3,2 stopnia

zycze udanego piatku
                                                    jutro juz weekend dla pracujacych.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • xystos Re: ** LUTY ** czwartek 07.02.14, 09:58
                                                    vimeo.com/85657307
                                                    vimeo.com/85429224
                                                    Ostatnia większa aktywność słoneczna skutkuje pojawianiem się zwykle towarzyszących jej zjawisk. Mowa przede wszystkim o zorzy polarnej. Spektakularne jej przykłady zarejestrowano niedawno w szwedzkiej Laponii.

zmianysolarne.pl/wideo/jasne-zielone-zorze-polarne-widziane-w-laponii

dnia dobrego zycze

ZEN
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** czwartek 07.02.14, 14:42
                                                    Xystors, przeciez zorze polarna mozna ogladac co roku,

Dopiero sie wyrobilam, bylam u "Maluszka" i szlam z nim
                                                    do mnie do domu, a on 1 krok do przodu a 3 kroki do tylu do domu,
                                                    corka ubrala mu deszczowke i mialam jego torbe, to wsadzilam i nioslam
                                                    kawalek, wysadzilam a on podniosl noge do gory zalatwil co trzeba i znowu
                                                    do torby, to prawie go cala droge nioslam, tylko juz przed domem, malym
                                                    parkiem wygramoli sie z torby i zalatwil porzadnie i przyszlismy do domu-
                                                    .- a mialam nerwa na niego.

Optymistycznie zycze Wszystkim przyjemnego popoludnia i wieczoru,
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
      • jaga_22 Re: ** LUTY ** 07.02.14, 11:52
        Nie szalej Sloo,jutro też jest dzień.smile
        Coś jeszcze Lusi nie widać.
        U mnie też +3st,ale ma być 4 i słabe słoneczko przymglone.

Czasem ptaszek przeleci.
        http://i61.tinypic.com/34ryhqf.jpg
        • kendo Re: ** LUTY ** 07.02.14, 14:08
          oooooooo...widac Vistulanki wszystkie zapracowane..

*Slo,
          no jak ze moglo by byc inaczej,
          zawsze najwiecej od wszystkich pracuje-
          badz tylko ostrozna na zdrowko,

*Jagus,
          no,Mruczus slicznota Wam zdzienie umila zycie,
          tak,jak nam Bobby,

miejcie sobie milo,
          tu juz popadalo deszczem,
          z ulic odslania gruby piacj kamyczkowy posypany...
          --
          *
          Vistula
          *
          • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 07.02.14, 14:46
            No tez przyszlam ale jakos wpisalam sie dwa stopnie
            wyzej.

SLO, doby humory z tym zapracowaniem.
            Jaglo Mruczek wygrzewa sie w sloneczku przez okno, a u mnie
            pada i zmywa brudne mazidlo z ulic i chodnikow.
            --
            zaufaj niewielu
            W. Shakespeare
            • kendo Re: ** LUTY ** 07.02.14, 14:51
              a to u maluszka posiadywalas Lusia...
              Jaga sie juz zastanawiala co sie stalo...

ale zauwaz,od razu sie licznik ruszyl...hi..hi..

miej sobie reszte dnia udane
              ide nareszcie jest ten pulled kurczak....
              troche zmienilam,ale trzymalam sie podstaw przygotowawczych.
              --
              *
              Vistula
              *
              • kendo Re: ** LUTY ** 07.02.14, 15:17
                no prosze,
                Mruczek kulturalny kocio,
                lubi TV ogladac,
                a zabawka porzucona kolo kwiatka lezy,
                cudnie wyglada jagus...

proponuje zalozenie watka kociego...
                --
                *
                Vistula
                *
                • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 08.02.14, 09:05
                  Mamy dzisiaj sobote, po calotygodniowym dniu ronych zajec
                  i aktywiteter, wypadalo by odpoczac, ale?.....

Rozne plany namnozyly sie w glowie podczas sniadania, zobacze ile
                  z tego sie wyrobie.

Dzien chyba nie bedzie deszczowy, mio ze nie jest sloneczny, ale jakos
                  mam przyplyw energi, ktora musze spalic.
                  Przyjemnego relaksu dla Wszystkich.
                  --
                  zaufaj niewielu
                  W. Shakespeare
                  • kendo Re: ** LUTY ** 08.02.14, 09:15
                    o swiecieeeeee Lusia
                    a coz tak Cie nawiedzilo z rana i "rospiera"
                    ja w zwolnionym tepie sie zerwala z wyrka/po sniadaniu
                    i nawet drozdze wyjelam coby cos upiec np.rogaliki nadziewane.

sprawnej realizacji planowej
                    --
                    *
                    Vistula
                    *
                    • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 08.02.14, 09:40
                      Kendo, jak odlozylam hafotowanie, bo braklo mi nici, i nie moge
                      zdecydowac sie jaka czakpe mam zrobic, to mam wiele innych pomyslow,
                      tylko szkopul, ktory prioryterowac w pierwszej kolejce?.
                      --
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                      • kendo Re: ** LUTY ** 08.02.14, 09:41
                        to moze zabieraj wszystko i tu przyjezdzaj,
                        cos moze razem wymodzimy....
                        --
                        *
                        Vistula
                        *
                        • jaga_22 Re: ** LUTY ** 08.02.14, 11:31
                          Lusia,a po co czapka,przecież wiosna idzie tongue_out. Ja uskuteczniam pranko
                          wysprzątałam balkon i powieszę na balkonie.Mogłoby już tak zostać
                          nawet w nocy było na plusie.
                          Miłej soboty ,czekam na wnusię. http://s18.rimg.info/6033291d7c376eebb5d61ba93db09b2a.gif
                          --
                            • kendo Re: ** LUTY ** 08.02.14, 11:53
                              no wlasnie to samo chcialam zapytac,
                              *Jagus napisalas w liczbie pojedynczej?....

witajcie Dziewczyny
                              i miejcie sobie milo,

*Dorka pewnie ciekawy dzis "zwiedzajacy" sobie zaplanowala

ja spedze dzien przy pieczeniu rogaliczkow z masa marcepanowa wymieszana z malinowo-jablkowym dzemem wlasnej roboty

slonca zycze.
                              --
                              *
                              Vistula
                              *
                              • dorka556 Re: ** LUTY ** 08.02.14, 12:09
                                Kendo, piszecie stale o takich smakołykach, że zaczęłam cieszyć się, że tutaj nie mogę piec, bo piekarnik pali spód. Inaczej miałabym problemy z wagą.
                                Zgadłaś, właśnie sprawdziłam dojazd do Łazienek Królewskich, biorę aparat i zaraz wychodzę.
                                Jest piękny słoneczny dzień.
                                Marzy mi się, aby wybrać się tam kiedyś z Jagą.
                                --
                                byle do wiosny...
                                • slo-onko Re: ** LUTY ** 08.02.14, 13:48
                                  Witajcie.pogoda piekna,slonecza, w sam raz na spacery. Momentami wydaje sie,wiosna blisko. Slychac odglosy ptakow takie wesole inne niz zimowych ptakow.moze faktycznie wiosna tuz za rogiem?
                                  milego dnia.
                                  • kendo Re: ** LUTY ** 08.02.14, 14:15
                                    *Dorka/Sloo
                                    witajcie,
                                    no obrobilam sie
                                    na dzis starczy,
                                    odpoczne zdziebko i na spacer pojde,
                                    pieknie dzis mamy az+ 7,5 stopnia

milych wycieczek/spotkan rodzinnych ...
                                    --
                                    *
                                    Vistula
                                    *
                                    • jaga_22 Re: ** LUTY ** 08.02.14, 14:53
                                      Lubię Łazienki,ale na wiosnę kiedy zieleń bije po oczach.Teraz
                                      muszę się przygotować do spacerów,bo zardzewiałam wink,coraz mi trudniej.
                                      Niestety Martynka dziś z Julką pójdą na spacer,bo piękna pogoda i słusznie
                                      naprawdę jest pięknie i słonecznie. Jutro syn podskoczy z Martynką.
                                      --
                                      • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 08.02.14, 18:09
                                        Sluchajcie mile panie, ja tak sie rozpedzilam z robota, ze ledwo teraz
                                        zipie, kolezanka chciala zabrac mnie na morze, a ja akurat zarobilam
                                        bulki, ale jak napieklam, to poszlysmy na dlugi spacer.
                                        --
                                        zaufaj niewielu
                                        W. Shakespeare
                                        • kendo Re: ** LUTY ** 08.02.14, 18:12
                                          *Lusia,
                                          to pieklysmy obie dzis bulki...
                                          ech,zas byla pewnie zla,ze nie miala towarzystwa...

*Jagus,
                                          i slusznie,
                                          jak slonecznie zima to dzieciatka tez powinny byc na dworze....
                                          a nie wpadaja do Was wnusie dwie na raz??

milego wieczoru...
                                          --
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                          • dorka556 Re: ** LUTY ** 08.02.14, 22:09
                                            Byłam dzisiaj w Łazienkach.
                                            Piękna pogoda sprawiła, że były tam tłumy z dzieciaczkami. Tarzały się po śniegu, lepiły bałwany, goniły kaczki, karmiły wiewiórki i próbowały zaprzyjaźnić się z pawiami.
                                            Starsi na ławeczkach łapali pierwsze promienie słońca.
                                            Ptaki śpiewały, pachniało wiosną a nieobecni mogą żałować.
                                            Było pięknie.

http://i58.tinypic.com/25p692f.jpg

http://i58.tinypic.com/2m789hx.jpg

http://i61.tinypic.com/w6sjo9.jpg
                                            --
                                            byle do wiosny...
                                            • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 08.02.14, 22:14
                                              Dorka, dziekuje, faktycznie bylo pieknie widac jak
                                              slonce biega po sniegu razem z dziecmi, i Ciebie w cienu
                                              flesza tez mozna dostrzec.
                                              --
                                              zaufaj niewielu
                                              W. Shakespeare
                                              • slo-onko Re: ** LUTY ** 09.02.14, 08:59
                                                Dzien dobry niedzielnie.
                                                popisuje z lozka, dzisiaj zrobie sobie dzien leniucha.
                                                jestem pod wrazaeniem osniezonych Krolewskich Lazienek. U nas po sniegunie ma ani sladu. Lazienki to fajne miejsce do spacerow, bylam kiedys latem, wiele lat temu i bede znowu na majowke.moze uda sie znowu do nich zajrzec,zobaczymy czy czasna to pozwoli.
                                                przyjemnej niedzieli.
                                                • kendo Re: ** LUTY ** 09.02.14, 09:10
                                                  *Dorus,
                                                  dziekuje za spacerek sobotni w
                                                  sloncu skapany,
                                                  przecudnie jest jak slonko swieci na snieg lezacy...
                                                  tu go coraz mniej a i dzis nawet popaduje
                                                  juz + 4,2 stopnia....cieplo i wiosennie

witacie
                                                  *Sloo,
                                                  ja dzis SPA sobie zrobilam z rana
                                                  trzeba sie ratowac...

przemilego niedzielnego odpoczynku
                                                  --
                                                  *
                                                  Vistula
                                                  *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 09.02.14, 09:41
                                                    WITAM WSZYSTKICH
                                                    Po calonocnych opadach desczu wyszlo slonce, pryzmy zamarznietego lodu
                                                    na kantach chodnikow nieco zmalaly, i ulice, chodniki splukane z soli i piachu
                                                    przez deszcz.

Przyjemnego wypoczynku niedzielnego Wszystkim zycze.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • xystos Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:08
                                                    https://tylkomedycyna.pl/sites/default/files/imagecache/zdjecie_640-480/A_small_cup_of_coffee.JPG

Nowe badania wskazują, że kofeina poprawia pamięć długoterminową

Jak ustalono podczas badań naukowych, kofeina działa korzystnie na naszą pamięć. Jej wpływ zależy nie tylko od czasu jej stosowania, ale także od stężenia tej obiecującej substancję. Naukowiec Michael Yassa z Johns Hopkins University wykazały, że kofeina przede wszystkim korzystny wpływ na stan pamięci długotrwałej poprzez przekształcanie krótkoterminowych wspomnień w te długoterminowe.

tylkomedycyna.pl/wiadomosc/nowe-badania-wskazuja-ze-kofeina-poprawia-pamiec-dlugoterminowa

Pzdr.

ZEN
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:13
                                                    Xystos, to bedziemy dluzej pamietali jak bawilismy sie jako dzieci, a nie
                                                    bedziemy pamietali, ze juz na konto wplynely pieniazki?.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:18
                                                    hi.hiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
                                                    no nie wiadomo jakie stanowisko zajaz do "tej pamieci"
                                                    najlepiej chyba pamietac,kiedy mamy cos na koncie bankowy
                                                    a to "starsze" mozna gdzies "glebiej zmagazynowac"
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • dorka556 Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:48
                                                    Piję dużo kawy i już zaczęłam się cieszyć. Na próżno.
                                                    Na tej samej stronce, przeczytałam (w innym miejscu), że dotyczy to kawy z cukrem.
                                                    Ja piję gorzką. Bu...

Hiszpańscy naukowcy odkryli, że picie kawy z cukrem znacznie zwiększa aktywność tej części mózgu, która odpowiada za uwagę, pamięć i koncentrację. Bez cukru kofeina nie daje takiego efektu.
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:55
                                                    Dorka, ja rowniez kawe bez cukru, i chyba sie nie przemoge
                                                    zeby slodzic. A dopiero pije bez cukru 14 lat bedzie w maju jak
                                                    przestalam go uzywac do slodzenia herbaty i kawy.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** 09.02.14, 10:56
                                                    o jejaaaaaaaaaaaa..
                                                    Dorus,
                                                    dokladnie przeczytala i rozwiala nasze zadowolenia...
                                                    pijam raczej pol doslodzona...
                                                    to chyba tez nie dziala...

ale wybieram sie na kije i mam zamiar wrocic do domu-bo zapamietam droge...

milego spedzania niedzieli.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: ** LUTY ** 09.02.14, 11:10
                                                    Cześć,no udało mi się wszystko przeczytać w dzieńdoberkach i już zmykam,bo przyjechała Martynka.Synowa coś zrobi w domu jak będzie tylko z Julką.Teraz Martynka układa puzle z córką. Nie myślałam,że w Łazienkach jest jeszcze śnieg.No to papa.

--
                                                  • kendo Re: ** LUTY ** 09.02.14, 11:23
                                                    *Jagus
                                                    a to cieszy,ze czytasz...

ja zaraz na spacerek z kijami,
                                                    pancio z domu po prostu wygania,
                                                    ...idzi na slonce...pieknie dzis mamy...

milego spedzania czasu z Wnusia.
                                                    --
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ** LUTY v.7. ** 10.02.14, 07:23
                                                    WITAM. WITAM, i o piekna pogode pytam?
                                                    Jeszcze polmrok za oknem, trudno zgadnac jaka dzien
                                                    przyniesie pogode.
                                                    Niemniej Wszystkim zycze przyjemnego rozpoczecia tygodnia -poniedzialek.
                                                    --
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare