Dodaj do ulubionych

a marichuanina...

IP: *.dynamic.chello.pl 01.07.11, 11:23
Skoro neurolodzy i rehabilitanci podczas rozmowy w 4 oczy zalecają palenie to dlaczego w tym kraju panuje taka hipokryzja i zakłamanie? Społeczeństwo martwi się o to, że będę miał nadciśnienie i będę wolniej myślał za 20 lat.Czy wszyscy boją się narkomanów na wózkach?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • iza_czarnecka Re: a marichuanina... 02.07.11, 08:25
      Polecam raport w najnowszym PI, właśnie dotyczy marihuany medycznej. To duży temat, skoro napisałam kilka stron raportu, to raczej trudno mi streścić w mailu :)
      Jest też wywiad z prof.Vetulanim, który jest zwolennikiem marihuany leczniczej. "Pozytywny Impuls" można zamówić korzystając ze strony POzytywny Impuls.

Pozdrawiam
      Iza Czarmecka
        • Gość: desire Re: a marichuanina... IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.11, 20:42
          Z prof. Vetulanim i Markiem Balickim miałem przyjemność rozmawiać osobiście. A co mówią prawnicy z PTSR na temat ewentualnych problemów z wymiarem "sprawiedliwości" za posiadanie marihuany przez osobę chorą na SM? Czy będzie to znikoma społeczna szkodliwość czynu? Czy są szanse że taka sprawa zostanie z urzędu umorzona?
          • iza_czarnecka Re: a marichuanina... 03.07.11, 10:00
            W Polsce prawo działa inaczej niż w UK. Nie ma u nas prawa precedensowego. Tzn, że wyrok w jednej sprawie nie wpływa na wyrok w podobnej. Jeden sąd może orzec znikoma społecznie szkodliwość czynu, a drugi zastosować pełen wymiar kary, zgody z KK. Jedna wygrana nie oznacza, że druga sprawa potoczy się tak samo. Prawnik zatem nie może zatem z góry stwierdzić jak zostanie to "przestępstwo" potraktowane.

Dotychczas żadna taka sprawa do nas nie trafiła. Ale za to trafiły inne kurioza, takie jak ukaranie osoby z SM za hałas czyniony stukaniem kulą w godzinach wieczornych :) Polskie sądy bywają dziwnymi instytucjami.

I.
            • iza_czarnecka Re: a marichuanina... 07.07.11, 08:15
              To nie chodzi chyba o lata straszenia narkomanią i brak wiedzy. Powody niechęci do legalizacji medycznej marihuany moga być różne. Czasem narkoman w rodzinie, czasem jest tak, ze te osoby nie doznały silnego fizycznego bólu, czasem lęk przed nieznanym, czasem lęk przed możliwością zmniejszenia mozliwości poznawczych (kannabioidy ich raczej nie poprawiają).

Zapomina się też, że dostępność nie oznacza przymusu przyjmowania. Poza tym opiaty też są dostępne - na receptę. Cóż, to chyba długa dyskusja. :)
              I.Cz
              • Gość: desire Re: a marichuanina... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.11, 13:33
                Właśnie dlatego świadomość ludzi (również wielkiej części chorych) z którymi miałem styczność mnie przeraża... Tylko dlaczego ludzie wolą raczej umrzeć niż pomyśleć.
                To, że dla jednego jest to niepotrzebne i nie działa to nie powinno znaczyć, że druga osoba powinna mieć znacznie ograniczony dostęp do leczenia (załagodzenia) skutków sm i zarówno wielu innych chorób. A w świetle obowiązujących przepisów, czy PTSR może coś "zadziałać" w tym kierunku??
                Polska Polityka Narkotykowa i Wolne Konopie są chyba bardziej zaangażowane w tym problemie (tak wynika z moich rozmów i spotkać z tymi organizacjami)
                • iza_czarnecka Re: a marichuanina... 17.07.11, 10:52
                  Myślę,że pierwszy krok - podjęcie dyskusji pokazanie problemu został poczyniony na łamach PI. Na zaproponowanie wprowadzenia zmian jeszcze za wcześnie, konieczna jest zmiana świadomości społecznej również wśród chorych. Innymi słowy - ludziska powinni do tego dojrzeć.

Osobiście uważam, że przy stworzeniu odpowiedniego systemu kontroli etc, nie powinno być problemu. Restrykcyjność prawa wcale nam nie pomaga. Ale - prosze pamiętać, ja wiem co to ból...

Niestety, ja nie mogę nawet samodzielnie podejmowac decyzji w ramach PTSR. ;) O takich sprawach jak kierunek działań decyduje całe gremium Rg, które woli bezpieczniejsze, mniej dyskusyjne obszary. Tak bywa w wielu sprawach. Czasem wtedy zaznaczam, że wypowiadam się nie w imieniu PTSR, ale własnym.
                  Pozdrawiam
                  I.

• Gość: kryst-yna58 Re: a marichuanina... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.11, 17:03
                  Witam.Od wiosny chcę kupić marihuanę (tj.tabletki Bedrocan).Mam już druki dla lekarza ale jadę dopiero w grudniu i może wreszcie załatwię sprawę.Co mam póżniej z tym drukiem robić czy najpierw wysłać do Ministerstwa Zdrowia czy NFZ do zatwierdzenia.Takie rzeczy dzieją się tylko w Polsce.Wstyd,żeby ludzie z tak ciężką chorobą musieli o wszystko prosić.Wiem,że marihuana pomaga najlepiej na spastyczność i ból ale u nas nie ma się kto tym zająć aby zalegalizować ten lek.Może Pan się orientuje w tej sprawie jak to załatwiać.
        • legalabc Re: a marichuanina... 18.08.15, 09:44
          Witam serdecznie
          Widziałem wątek na forum odnośnie leczenia marihuaną
          Ja pragnę zainteresować ludzi medyczną marihuaną , proszę przeczytać ten artykół
          www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/marihuana-wlasciwosci-lecznicze-przydatne-w-terapii-raka-sm-jaskry_34974.html
          Specjaliści piszą ,że susz marihuany jest lepszy niż olej pozbawiony np THC i innych związków które występują w naturalnej medycznej marihuanie .Są to spesjalne odmiany o obniżonej zawartości THC i podwyższonym CBD

Ja pomagam pacjentom w zdobyciu 100% czystej marihuany medycznej o wysokich parametrach

Pragnę Panią zainteresować odmianą Royal Medic parametry
    • legalabcd Re: a marichuanina... 18.08.15, 15:04
      Witam serdecznie
      Widziałem wątek na forum odnośnie leczenia marihuaną
      Ja pragnę zainteresować ludzi medyczną marihuaną , proszę przeczytać ten artykół
      www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/marihuana-wlasciwosci-lecznicze-przydatne-w-terapii-raka-sm-jaskry_34974.html
      Specjaliści piszą ,że susz marihuany jest lepszy niż olej pozbawiony np THC i innych związków które występują w naturalnej medycznej marihuanie .Są to spesjalne odmiany o obniżonej zawartości THC i podwyższonym CBD

Ja pomagam pacjentom w zdobyciu 100% czystej marihuany medycznej o wysokich parametrach

Pragnę Panią zainteresować odmianą Royal Medic parametry

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka