Dodaj do ulubionych

Ale tu nuda!

31.01.02, 12:00
To leszczynskie forum zdechnie chyba smiercia naturalna jak nic sie tu nie
bedzie dzialo! Leszno to chyba jednak rzeczywiscie gleboka prowincja.
Popatrzcie na sasiednie miasta:

Poznań: 23411 glosow
Wrocław: 66839 "
Zielona Góra: 6503 "

Nie spijcie, bo Was okradna!
Obserwuj wątek
    • Gość: lissa Re: Ale tu nuda! IP: *.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl 31.01.02, 20:10
      No cooz...jest nuda...bo w Lesznie to nic sie nie dzieje o czym chcieliby
      ludzie tu dyskutowac....wszystki miasta w/w sa od Leszna wieksze...tak na
      marginesie...jedyna rzecza jaka mozna teraz omawiac to sytuacja w Szpitalu w
      Lesznie...jest fatalnie..dyrekcja czyta korespondencje przychodzaca do
      pracownikoow jednoczesnie uwazajac ze to jest jak najbardziej na
      miejscu..zwalniaja lekarzy pracujacych na oddzialach na kilka godzin po to
      zeby ktos moogl zajac sie pacjetami w poradni specjalistcznej(kontrakt nie
      zezwala lekarzom zatrudnionym na oddziale na prace w poradni),zwalnia sie
      ordynatora pracujacego w szpitalu od poznad 20 lat...do teraz nie wiadomo
      dlaczego go zwolniono...no i oczywiscie co jest chyba czeste: pielegniarki nie
      dostaly ustawowej podwyzki( minal juz rok od kiedy im sie nalezy )czyli lamie
      sie prawo... Ogoolnie chyba jednak cos ciekawego sie dzieje w Lesznie:)
      pozdrawiam leszczyniakoow!
      • Gość: viagrina Re: Ale tu nuda! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 01.02.02, 14:45
        Gość portalu: lissa napisał(a):

> No cooz...jest nuda...bo w Lesznie to nic sie nie dzieje o czym chcieliby
        > ludzie tu dyskutowac....

Moze podyskutujemy o Waszym przystapieniu do Unii Europejskiej?

Mysle, ze nie zaslugujecie na to, aby przyjac Was do tej organizacji.
        Jestescie za bardzo roszczeniowi.
        Myslicie, ze wszystko Wam sie nalezy.
        Jescie ponadto auslaenderfeindlich...
          • Gość: viagrina Re: Ale tu nuda! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.02.02, 17:44
            Gość portalu: Luk napisał(a):
            > Viagrina a co ty sie tak puszysz z ta unia europejska ?? Zupelnia jakbys to TY
            wpuszczala do Unii :))
            > Spojrzyj na siebie w lustrze i zastanow sie co TY soba reprezentujesz i jakie
            to czynniki zawazyly na to ze "znalazlas sie " w Unii ???? Nie badz smieszna !!!

Mniejsza o to, co ja sobą reprezentuję. Istotne jest to, że ja ze swoich zarobków
            płacę prawie 50 % podatku. Z kolei RFN jest największym płatnikiem (dawcą) z
            wszystkich krajów Unii, a Polska ma być największym biorcą. Mam zatem uzasadnione
            prawo do obawy o to, czy pomoc dla Polski nie zostanie "utopiona" np. w polskim
            rolnictwie. Każdy, kto zna polskie realia, powinien się chyba martwić o to, czy
            rolnicy rozumieli będą do czego służyć mają europejskie dopłaty bezpośrednie dla
            rolników. Może zdarzyć się tak, że 98 % chłopów polskich wyda tę forsę na
            przykład na wódę, a tylko 2 % na właściwe cele; takie właśnie relacje są na wsi
            polskiej – np. pod względem uświadomienia medycznego – niestety na porządku
            dziennym.

Przykład? Proszę bardzo: W Polsce tylko co pięćdziesiąta kobieta na wsi (tj. 2 %)
            poddaje się badaniom mammograficznym. Reszta (98 %) nie czyni tego.

Pozdrawiam Ciebie w Montrealu oraz również te 98 % wiejskich pań, które igrają z
            rakiem.

• Gość: ab Re: Ale tu nuda! IP: *.dsl.lsan03.pacbell.net 21.04.02, 20:17
            Gość portalu: Luk napisał(a):

> Viagrina
            > a co ty sie tak puszysz z ta unia europejska ?? Zupelnia jakbys to TY wpuszczal
            > a do Unii :))
            > Spojrzyj na siebie w lustrze i zastanow sie co TY soba reprezentujesz i jakie t
            > o czynniki
            > zawazyly na to ze "znalazlas sie " w Unii ???? Nie badz smieszna !!!

LUK NIE MOWI SIE SPOJRZYJ TYLKO SPOJRZ
          • Gość: viagrina Re: Ale tu nuda! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.02.02, 15:10
            Gość portalu: lissa napisał(a):
            > Jakby tak faktycznie Polacy sie pchali...znam wiele osób jak najbardziej
            > przeciwnych wejściu do Unii.....bo na cholere nam Unia..?

Ilosc zwolennikow spadla, ale nadal jednak wiekszosc Polakow (ok. 55 %) jest za
            wejsciem!

Przeczytaj np. tu:
            www.chicagotribune.com/news/nationworld/chi-0202010308feb01.story?

(A lot of Poles, though not most, agree. Support for the EU, which once ran high
            in this country, has ebbed to about 55 percent.)

Takze swiatowe koncerny reaguja powaznie na te polska sytuacje. TOYOTA i PEUGEOT
            zrezygnowaly niedawno z miliardowych inwestycji (budowy fabryk samochodow) w
            Polsce (w Dabrowie Gorniczej) i skierowaly sie do Czech, kraju bardziej
            obliczalnego niz Polska.

(The government suffered a major disappointment late last year when Toyota Motor
            Corp. and France's Peugeot SA decided that they would not build a $1.35 billion
            assembly plant in Dabrowa Gornicza, a scruffy town in Silesia, Poland's job-
            hungry industrial heartland. Instead, the Toyota-Peugeot venture chose to locate
            the plant, and its 12,000 jobs, in the Czech town of Kolin.)

Pozdrowienia dla wszystkich

• Gość: markon Re: Ale tu nuda! IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 30.07.02, 19:56
                czy masz obywatelstwo polskie, niemieckie, czy obydwa?
                Jeśli nie masz polskiego, to do polskich spraw raczej się nie wtrącaj,
                czyń to co przystoi gościowi. Pozdrawiam.
                Jestem za przystąpieniem Polski do UE i nie tak bardzo będziesz do tego
                dopłacała. Pomyślmy lepiej jak my i Wy możemy pomóc naprawdę biednym i głodnym
                w wielu krajach z wątpliwą państwowością.
                Polska i tak znajduje się wśród kilkudziesięciu czołowych państw świata , radzę
                o tym pamiętać!!!
                • Gość: viagrina Re: Ale tu nuda! IP: KENII:* / *.dip0.t-ipconnect.de 14.08.02, 14:21
                  Gość portalu: markon napisał(a):

> 1) czy masz obywatelstwo polskie, niemieckie, czy obydwa?
                  > Jeśli nie masz polskiego, to do polskich spraw raczej się nie wtrącaj,
                  > czyń to co przystoi gościowi. Pozdrawiam.

> 2) Jestem za przystąpieniem Polski do UE i nie tak bardzo będziesz do tego
                  > dopłacała. Pomyślmy lepiej jak my i Wy możemy pomóc naprawdę biednym i
                  > głodnym w wielu krajach z wątpliwą państwowością.

> 3) Polska i tak znajduje się wśród kilkudziesięciu czołowych państw świata ,
                  radzę o tym pamiętać!!!

Ad. 1) Chyba mam jeszcze polskie... W każdym razie mam jeszcze gdzieś na
                  strychu polski paszport konsularny (z orzełkiem bez korony), jego data
                  ważności już dawno upłynęła, ale nie oznacza to chyba pozbawienia mnie
                  obywatelstwa. Jeszcze jakieś 10 lat temu, jak - jadąc do Polski - pokazywałam
                  ten paszport celnikom polskim na granicy, to zawsze kazali mi zjeżdżać na bok i
                  skrupulatnie kontrolowali bagażnik mojego samochodu.
                  Wniosek:
                  pokazywanie polskiego paszportu to był błąd! Niepotrzebna strata czasu!
                  Teraz pokazuję tylko niemiecki i nigdy nie mam problemów. Czasem tylko celnik
                  zapyta o zieloną kartę.

A teraz pytanie dla Ciebie: dlaczego polscy celnicy dokładniej kontrolują
                  naszych kochanych rodaków, a na przykład Niemców przepuszczają przeważnie bez
                  żadnej kontroli?
                  Pytam i od razu odpowiadam: Dlatego, że statystycznie rzecz biorąc Polacy
                  znacznie częściej szmuglują niż Niemcy (są to słowa pewnego celnika polskiego,
                  któremu kiedyś zadałam takie właśnie pytanie).
                  I tu leży pies pogrzebany.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka