Dodaj do ulubionych

introwersja

02.07.20, 22:38
Jestem introwertykiem (raczej wink. Ale zastanawiam się, czy kontakty ludzkie zdominują już tylko media (te i tamte). Czy gadka z człowiekiem (raczej ta one2one, nie typu zoom bla bla) będzie luksusem?
Obserwuj wątek
    • samysliciel Re: introwersja 02.07.20, 23:26
      Też jestem introwertykiem, zazwyczaj mi z tym dobrze. Trochę inna perspektywa wszystkiego wokół, poprzez wnikliwą analizę, prowadzenie dialogu wewnętrznego, planowanie z czego później niekoniecznie jest realizowanie no i takie tam różne, czasem to jest męczące, jednak.
      Odnośnie relacji międzyludzkich, tak globalnie, myślę że one się spłycają, coraz mniej czasu (czasem to wymówka, czasem nie), powszechny dostęp do internetu sprawia że człowiek czuje się (pozornie) pośród ludzi, no bo cały czas się "przy kimś" zielona kropka świeci, wystarczy napisać lub zadzwonić, choć czasem i tego nie trzeba, wystarczy śledzić oś czasu i każdy wie co u kogo siedzi w głowie, co jadł, oglądał itd. itp. do tego znajomości rozmywają się przez ich ilość, no bo jak ma się pińćset lub tysiak znajomych trudno to raczej ogarnąć, chyba bo tylu nigdy nie miałem i miał nie będę bo i po co.
      Najwięcej pogadanek w 4 oczy odbywa się obecnie w pracy, gdzie trzeba się kontaktować z innymi, wypady towarzyskie w dobie (chyba) zarazy raczej są ograniczane, z czasem gdy sytuacja się unormuje być może ta ogólna towarzyskość jednak pozostanie zmniejszona, w końcu przyzwyczajenie drugą naturą człowieka... ?
    • silencjariusz Re: introwersja 02.07.20, 23:29
      Ja to dopiero jestem introwertykiem. Zazwyczaj rozmawiam tylko już sam ze sobą. Czasami łapię się na tym, że rozmawiam ze sobą na głos. Eeeee... Czy jest na sali psychiatra?wink
    • witrood Re: introwersja 03.07.20, 07:46
      A ja raczej neutralnie, ani ekstra ani intro. Kiedyś odczuwałem obowiązek rozkręcania drętwego towarzystwa, ale przeszło mi. Lubię kontakt z ludźmi poza totalnymi mrukami i takimi, z którymi nie ma o czym gadać.
    • marcepanka313 Re: introwersja 03.07.20, 11:53
      Życie ma swoje etapy.... początkowo bardziej intensywne w nawiązywaniu znajomości, z czasem tych znajomości jest z różnych powodów mniej....
      Poza tym nie z każdym jest jakaś nić porozumienia.... przynajmniej ja tak mam, że mimo przełamania swojej nieśmiałości, mimo łapania w miarę szybko kontaktu.... nie z każdym po prostu chcę o wszystkim rozmawiać....zresztą wolę słuchać.... wink
    • prawda_we_mgle Re: introwersja 03.07.20, 13:46
      Ja jestem chyba introwertyczką, która jednocześnie umie dobrze prowadzić rozmowy... Wynik jest taki, że rozmowy z ludźmi mnie męczą zazwyczaj i nudzą, ale jestem postrzegana jak ekstrawertyczka, bo jak już rozmawiam, to z zaangażowaniem. Jednocześnie od młodości mam męczące poczucie odpowiedzialności za prowadzenie rozmowy... dlatego tych rozmów unikam jak mogętongue_out
      Jednocześnie jak wejdę na interesujący mnie temat, to mogę długo i z pasją... chyba mam po prostu niechęć do small talków.
      Często wolę pisać niż rozmawiać, choć słowo pisane nie przenosi emocji i łatwo o nieporozumienie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka