Dodaj do ulubionych

Czy w Pradze można kupić cesarkę?

25.08.09, 16:43
Witam,
Jeszcze nie jestem na cesarkę ostatecznie zdecydowana zwłaszcza, że
nie wiem, czy w Pradze można kupić cesarkę. Nie spotkałam się z
prywatnymi nazwijmy to szpitalami jak np. Damian w Warszawie, a
ostatnio nawet podobno Medicover oferuje takie usługi, ale nie wiem,
czy ten Medicover w Pradze też. Proszę o jakieś podpowiedzi, czy w
szpitalach pytać o płatną cesarkę wprost, czy to raczej delikatna
sprawa. Ile tu może kosztować cesarka na zamówienie?
Pozdrawiam,
Gretka
Obserwuj wątek
    • gira79 Re: Czy w Pradze można kupić cesarkę? 26.08.09, 15:28
      Hej
      Zona nie dawno rodzila, wiec w miare na bierzaco jestem.
      Na Podoli mozna zaplacic za prywatny porod.
      Wnioskuje ze z gory pytajac o platny nie masz czeskiego ubezpieczenia.
      Widzialem gdzies ceny uslug dla ludzi 'nie ubezpieczonych' na stronie
      www.upmd.cz Jesli mnie pamiec nie myli porod to bylo okolo 50 tys korn, ale
      lepiej poszukaj.
      Druga sprawa jest, ze na Podoli sa dlugie zapisy (przecietnie 6 miesiecy
      wczesniej).
      Ale podejrzewam , ze jak powiesz ze chcesz zaplacic mozesz byc poza kolejnoscia.
      Powodzenia.
      • gretka1 Re: Czy w Pradze można kupić cesarkę? 27.08.09, 13:07
        Hej,
        dzieki za odpowiedz. Mam czeskie ubezpieczenie, ale chce kupić
        cesarkę, bo nie chcę rodzić naturalnie, a póki co nie mam wskazań na
        cesarkę (ciąży mnogiej lub ogromniastego bobasa).
        • grezegor Re: Czy w Pradze można kupić cesarkę? 27.08.09, 13:37
          ja sie tylko spytam, dlaczego nie chcesz rodzic normalnie?

          jesli ze wzgledu na strach przed bolem, moze lepszym rozwizaniem bylboby
          znieczulenie miejscowe(epidural).

          w odpowiedzi na twoje pytanie. nie wiem czy w pradze gdzies robia, ale
          przegaladajac rozne internetowe dyskusje natknalem sie na www.nemstbk.cz tam
          robia, ale to nie praga.

          pozdro,

          g.
          • gretka1 Re: Do grezegor 27.08.09, 15:20
            Bol nie jest przyjemny, każda rodząca to wie - ja również, bo
            urodziłam już dwoje dzieci drogą naturalną. Ale nie to jest motorem
            mojego poszukiwania cesarki płatnej. Kolejne dziecko w moim
            przypadku nie przyszlo na swiat łatwiej niż pierwsze. Wogóle mam
            ciężkie porody i tym razem chcę dać dziecku szansę na przyjscie na
            swiat w stanie że tak powiem nienaruszonym wielogodzinną walką z
            naturą. Tym razem mam złe przeczucia.
            Pozdrawiam
            • grezegor Re: Do grezegor 27.08.09, 16:05
              spoko, rozumiem.

              mysle, ze nie masz co sie czaic z jakimikolwiek pytaniami w szpitalach. pytaj
              wprost, czy cos takiego jest mozliwe, jaki koszt, itd. nie sadze aby to moglo
              byc w jakikolwiek sposob negatywnie odebrane.

              co do medicoveru i podobnych klinik to wydaje mi sie, ze za duzo porodow tam nie
              przyjmuja(w porownaniu do normalnych porodowek), takze mysle, ze kadra moze miec
              malo doswiadczenia, ale moge byc w bledzie.

              powodzenia i pozdrowienia.
              • zawada112 Re: Do grezegor 28.08.09, 10:48
                www.meda-gynekologie.cz/
                Sprobuj to, mam znajoma, ktora tam rodzila i byla bardzo zadowolona.
                • gretka1 Re 28.08.09, 11:54
                  Dzięki za odpowiedzi i zrozumienie. Sprawdzę to miejsce o którym
                  pisze zawada112, akurat jest koło Bulovki, do której jestem zapisana
                  i jadę tam w poniedziałek na usg wink

                  Do Zawada112 - a czy znajoma rodziła tam naturalnie, czy przez
                  cesarkę?

                  Pozdrawiam
                  • l.e.a Re: Re 28.08.09, 18:54
                    Gretka, a dlaczego o tym wprost nie porozmawiasz z prowadzącym
                    ginekologiem? Mój ginekolog w Czechach rozumiał mój strach,
                    koleżanki ginekolog zaproponował rozmowę z psychologiem, otrzymała
                    od niej zaświadczenie, które było wskazaniem do cesarki. Nie
                    słyszałam aby w Czechach można było rodzic "prywatnie" szczególnie
                    jeżeli o cesarkę chodzi.
                    • kanapony Re: Re 28.08.09, 19:27
                      no właśnie?
                      ja też to mniałam napisać - skoro każdy kolejny poród jest coraz
                      gorszy to chyba jest to wskazanie do cesarki???
                      • zawada112 Re: Re 29.08.09, 10:18
                        Mozna rodzic prywatnie, gretka, ale ta znajoma rodzila naturalnie...
                        • gretka1 Re: Re 01.09.09, 11:51
                          Też miałam to na myśli, aby zapytać ginekologa, jakie mam szanse na
                          wskazanie cesarki, ale obawiam się, że strach o zdrowie dziecka to
                          za mało. Brzmi to trochę jak fanaberia, bo każda matka przecież się
                          boi przebiegu porodu a zwłaszcza, by dziecko było po tym porodzie
                          tak zdrowe jak przed porodem... A jednak nie robią cesarek na
                          życzenie, tylko w nagłych przypadkach już w trakcie naturalnego
                          porodu, przy ciąży mnogiej, lub gdy bobo jest za duże. Ja jednak
                          nigdy nie miałam aż takiej sytuacji... Dzięki jednak za wsparcie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka