Dodaj do ulubionych

Obgryzione ściany - młody pies

14.04.05, 12:58
Czy macie jakieś doświadczenia z wychowywaniem młodego psa? Nasz ma 9 m-cy i
jak zostaje sam, to z rozżalenia obgryza ściany... Wiem, że dużo psów tak
robi. Czy ktoś mi powie, kiedy to przechodzi? Dzięki!
Obserwuj wątek
    • dan8 Re: Obgryzione ściany - młody pies 14.04.05, 13:50
      Robi to bo nudzi sie jemu.Zostaw psu duzy gnat do obgryzania,kilka
      zabawek,pochowaj w roznych miejscach troche suchego jedzenia,bedzie miec frajde
      z wyszukiwaniem przysmakow,dobrze tez,zeby mial mozliwosc wygladania przez
      okno.Starsze psy przesypiaja czesc dnia,wiec pozniej bedzie latwiej.
      Jak zostawisz duza kosc to wybierze do ogryzania gnat a nie sciane.
    • albert.flasz Re: Obgryzione ściany - młody pies 14.04.05, 14:55
      aneczka_g napisała:

> Czy ktoś mi powie, kiedy to przechodzi? Dzięki!

Nie ma reguł, suni mojej mamy nie przeszło nigdy (kiedyś nawet przegryzła się
      przez papierową ścianę do sąsiedniego pokoju, pogryzła szafkę w przedpokoju, po
      około 15 minutach samotnego przebywania zawsze zaczynała szczekać, wyć, na
      spacerki chciała wychodzić tylko z nią, z nikim innym itd.)) ale od paru lat
      Mama jest emerytką, ma dom na wsi, dużo czasu, więc problemu nie ma!
    • ulak10 Re: Obgryzione ściany - młody pies 14.04.05, 17:45
      Witam,jeśli obgryza tylko ściany a nie np.meble czy buty,itd. to niekoniecznie
      świadczy o nudzie ale raczej o braku wapnia i potasu ,są te preparaty w każdym
      sklepie zoo - uważaj na datę i na rodzaj preparatu czyli stosunek wapnia do
      potasu po kliku dniach podawania pewnie przejdzie . A może tak przed wyjściem
      Pana z domu dłuższy intensywny spacer? Niektórzy sugerują zakup specjalnej
      klatki-kojca który psu zastępuje budę ale to trzeba raczej stosować od
      szczeniaka bo inaczej pies potraktuje jako karę zwłaszcza zamknięty od razu na
      dłuższy czas. Pozdrawiam
      • albert.flasz Re: Obgryzione ściany - młody pies 14.04.05, 20:19
        Jeśli już - to stosunek wapnia do FOSFORU: średnio, powinien wynosić około 2:1;
        u młodych, rosnących psów 2,5-3:1. Jeśli w diecie jest mało kości i dużo mięsa,
        produktów zbożowych (zawierają za dużo fosforu, w zbożach ten stosunek jest
        nawet odwrócony, co nawet jeśli nie cały ten fosfor jest przyswajalny z powodu
        obecności różnych substancji blokujących - włókno, garbniki itd., jest
        niekorzystne) - należy stosować dodatki o odpowiednio rozszerzonym stosunki
        Ca:P... Ale najczęściej obgryzanie różnych niejadalnych rzeczy pod nieobecność
        właścicieli jest jednak przede wszystkim objawem zwykłej nudy, złości i
        tęsknoty.
    • wawanka1 12-13 m-cy - wlasnie przestaje :-) 15.04.05, 09:18
      Hej. Mam ten sam problem. Mojemu Labowi wlasnie przechodzi. Teraz ma 13 m-cy i
      gdzies tak od miesiaca uspokoil sie. Na wszelki wypadek jednak poki co
      wstrzymuje sie z remontem.
      Pozdrawiam i nie martw sie. Pozniej zrobimy sobie remonciki i mieszkania beda
      jak nowki :-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka