olinininka 13.08.12, 21:26 Przed chwilką wyłapałam takie imię w reportażu w tvp. Czy dowiem się czegoś więcej? Ile jest osób o tym imieniu? Dla mnie zbyt kojarzy się z serem, chociaż coś w sobie ma, nie jest aż takie złe. Minus brak fajnych zdrobnień. Co sądzicie o tym nietypowym imieniu? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ksiezna_pani1 Re: Serdar 13.08.12, 21:30 Do 1994 roku nie odnotowano Serdara, za to jest jeden Serdan. Mnie też kojarzy się z serem. Odpowiedz Link Zgłoś
olinininka Re: Serdar 13.08.12, 21:35 Dziwne przed chwilką wypowiadał się starszy pan o tym imieniu tak ok. 55-60 letni. A czy w Rymucie znajdują się tylko obywatele PL? Bo zastanawiam się jakie kryterium trzeba spełnić, aby imię znajdowało się w Rymucie? Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Serdar 13.08.12, 22:22 olinininka napisał: > Dziwne przed chwilką wypowiadał się starszy pan o tym imieniu tak ok. 55-60 let > ni. To nie wiem. sprawdziłam raz jeszcze i nie widzę Serdara, ale w Rymucie nie ma też Filadelfiny, o której pisałam [url=http://forum.gazeta.pl/forum/w,12924,135214242,,Filadelfina.html?v=2]Tekst linka[/url] jest też zbyt mała ilość Druzjann. A czy w Rymucie znajdują się tylko obywatele PL? Nie. Bo zastanawiam się jakie k > ryterium trzeba spełnić, aby imię znajdowało się w Rymucie? Urodzić się i zostać zarejestrowanym w Polsce, czy coś takiego. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Serdar 14.08.12, 23:04 Mieć numer PESEL. Niestety chyba w 1994 roku były jeszcze w PESEL-u nieścisłości. Do teraz zresztą sa (chodzi zwłaszcza o wyrejestrowywanie osób nieżyjących. Odpowiedz Link Zgłoś
hawa.etc Re: Serdar 13.08.12, 21:41 Zaraz wyobraziłam sobie jakąś siermiężną reklamę telewizyjną z wiejskimi babami robiącymi ser i hasłem 'Serdar - dar sera dla świata". To silniejsze ode mnie Ale ciekawa jestem, skąd się to imię wzięło i co w istocie znaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Serdar 13.08.12, 21:54 Proszę bardzo: pl.wikipedia.org/wiki/Serdar_(tytu%C5%82) Odpowiedz Link Zgłoś
kkatarynka Re: Serdar 13.08.12, 22:00 zam Serdar`a , ale to Turek. A właściwie nawet turecki Kurd. Odpowiedz Link Zgłoś
olinininka Re: Serdar 13.08.12, 22:13 Ten Pan z tv chyba był obcokrajowcem? mieszkającym w Polsce (nazwisko D.wnar) Bardzo dobrze mówił po polsku, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Serdar 14.08.12, 16:17 Pierwsze slysze. Brzmienie zupelnie mi nie odpowiada, a do tego jeszcze te skojarzenia z serem ... Odpowiedz Link Zgłoś
sauerapfel Re: Serdar 16.08.12, 13:09 W Niemczech juz mi sie obilo o uszy. Imie pochodzenia kurdyjskiego, sklada sie z dwoch wyrazow: ser = glowa, przywodca; dar = drzewo. Odpowiedz Link Zgłoś