ksiezna_pani1 30.11.12, 18:34 Co sądzicie o tym imieniu? Hermes zajmuje wysoką pozycję na mojej liście imion dla syna. "Hermes – imię męskie pochodzenia greckiego, oznaczające „drogowskaz”. Nosił je jeden z bogów greckich. Innym bóstwem o tym imieniu jest Hermes Trismegistos, synkretyczne bóstwo hellenistyczne powstałe z połączenia cech greckiego boga Hermesa i egipskiego Thota. Od Hermesa utworzone zostało żeńskie imię Hermia – imię jednej z postaci Snu nocy letniej Wiliama Szekspira. W Kościele katolickim istnieje sześciu świętych patronów imienia." Hermes imieniny obchodzi 28 sierpnia, jako wspomnienie św. Hermesa, męczennika rzymskiego. Do 1994 roku odnotowano tylko 1, w latach 70 - tych. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dalenia Re: Hermes 30.11.12, 19:22 Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z psem Może dlatego, że dość często spotykam psy o wdzięcznym imieniu "Ares"? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Hermes 30.11.12, 22:07 Bez wyraźnych powodów rodzinnych nie nadałabym dziecku, ale ogólnie brzmienie dość mi się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Hermes 30.12.12, 20:43 gaudencja napisała: > Bez wyraźnych powodów rodzinnych nie nadałabym dziecku, ale ogólnie brzmienie d > ość mi się podoba. > Czy gdyby były, to czy zdecydowałabyś się na to imię? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Hermes 31.12.12, 18:58 Z dużymi oporami rozważałabym. Podobnie jak Apollona. Odpowiedz Link Zgłoś