ksiezna_pani1 10.01.13, 13:57 Co myślicie o tym imieniu? "Nikanora – imię żeńskie pochodzenia greckiego, żeński odpowiednik imienia Nikanor. Imię to pochodzi od greckiego słowa nikao – "zwyciężam", czyli oznacza zwycięzczyni. Nikanora imieniny obchodzi 10 stycznia i 5 czerwca." Do 1994 roku to imię nie miało nadań, a szkoda. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dalenia Re: Nikanora 10.01.13, 16:26 Ładne. Ma takie fajne, jakieś ... "magiczne" brzmienie - sama nie wiem, co mi się w niej tak podoba Ale dla mnie chyba jednak zbyt odważne ... Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Nikanora 10.01.13, 19:50 Podoba mi się, ale wolę Nikanora w wersji męskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
niwius Re: Nikanora 10.01.13, 21:49 Bardzo mi się podoba, też mi się jakieś magiczne wydaje. Przed zabawą go nie znałam. Myślę, że mogłoby być fajną alternatywą dla Eleonory, przy tej samej końcówce. Odpowiedz Link Zgłoś
dasza_dm Re: Nikanora 10.01.13, 22:02 Podoba mi się. Chociaż tyci-tyci bardziej wolę Nikandrę. Odpowiedz Link Zgłoś
cancao Re: Nikanora 24.02.13, 05:27 Nikandra - bardzo na "tak", podoba mi się! Nikanora - przeciwnie. Trochę jak zlepek Nika i Nora. Odpowiedz Link Zgłoś