10.01.13, 13:57
Co myślicie o tym imieniu?
"Nikanora – imię żeńskie pochodzenia greckiego, żeński odpowiednik imienia Nikanor. Imię to pochodzi od greckiego słowa nikao – "zwyciężam", czyli oznacza zwycięzczyni. Nikanora imieniny obchodzi 10 stycznia i 5 czerwca."
Do 1994 roku to imię nie miało nadań, a szkoda.

Pozdrawiam. smile
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Nikanora 10.01.13, 16:26
      Ładne. Ma takie fajne, jakieś ... "magiczne" brzmienie - sama nie wiem, co mi się w niej tak podoba smile Ale dla mnie chyba jednak zbyt odważne ...
    • gaudencja Re: Nikanora 10.01.13, 19:50
      Podoba mi się, ale wolę Nikanora w wersji męskiej.
    • niwius Re: Nikanora 10.01.13, 21:49
      Bardzo mi się podoba, też mi się jakieś magiczne wydaje. Przed zabawą go nie znałam. Myślę, że mogłoby być fajną alternatywą dla Eleonory, przy tej samej końcówce.
    • dasza_dm Re: Nikanora 10.01.13, 22:02
      Podoba mi się. Chociaż tyci-tyci bardziej wolę Nikandrę.
      • ksiezna_pani1 Re: Nikanora 10.01.13, 22:03
        Nikandra też jest pięknym imieniem.
    • wimperga Re: Nikanora 23.02.13, 17:07
      Całkiem ładne.
    • cancao Re: Nikanora 24.02.13, 05:27
      Nikandra - bardzo na "tak", podoba mi się!

      Nikanora - przeciwnie. Trochę jak zlepek Nika i Nora.
    • abiela Re: Nikanora 27.02.13, 10:33
      Nie jest złe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.