lanta 10.08.04, 13:18 Proszę o opinie które imię dla chłopca ładniejsze? Szukałam na forum o Maksymie ale nie znalazłam, czyżby nie było chłopców o tym imieniu? Jak podoba wam się to imię? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
martael Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 13:37 Cześć, Maksym - bardzo bardzo TAK. I wcale nie kojarzy mi się w pierwszej kolejności z Maksymem Gorkim, a z Maksymem Rogiem - bohaterem Dukaja. Dobre imię - mocne, męskie. Lepsze moim zdaniem niż Maksymilian. Skoro to imię nie jest popularne - tym lepiej. Jakub - nie nie nie nie nie... Pozdrawiam, Marta, mama Gutka (8.09.2003) Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 13:41 Mi też się Maksym bardzo podoba, bardziej niz Maksymilian. A ponieważ jest mniej popularne w tej chwili od Jakuba, wiec lepsze. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
madziarek_edziecko Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 13:47 Obydwa imiona są bardzo ładne, ale wybrałabym Maksyma, ze względu na to, iż jest zdecydowanie mniej popularne niż Jakub. Madzia Odpowiedz Link Zgłoś
monikaj1 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 14:20 Zdecydowanie Maksym - to bardzo ładne imię Jakub też mi się podoba, ale ile można? Odpowiedz Link Zgłoś
megi79 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 14:19 Maksym)) Tak ma na imię kilku-miesięczny synek znajomych.B.fajne imię-lepsze wg mnie niż za krótki Maks czy za długi Maksymilian.Jakub-nie zdecydowanie,jest ich teraz miliony... pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
zaino Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 14:33 Zdecydowanie bardziej podoba mi się Kuba. Jednak jego popularność mówi sama za się. Lepiej nazwij dziecko Maksymem. Odpowiedz Link Zgłoś
itsola Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 14:49 Czesc ! Moim zdaniem MAKSYM TO BARDZO LADNE IMIE.O 100 % LADNIEJSZE NIZ TEN OKLEPANY Jakub czy MAKSYMILIAN.Pa ola Odpowiedz Link Zgłoś
adziunia Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 16:36 nie powiem juz nic innego niz to co napisane wyzej. Z bardzo popularnych imion Jakub jest moim ulubionym, ale jest straszliwie popularny , a Maksym to bardzo orginalne, ładne i rzadkie imie , podoba mi sie Odpowiedz Link Zgłoś
lady Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 10.08.04, 17:29 Maksym - aaaale fajne, podoba mi się! jakub jest dla mnei kompletnie bez wyrazu, nie rozumiem fenomenu popularności tego imienia.. Odpowiedz Link Zgłoś
koszelka Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 16:01 Moim zdaniem Jakub !- ilość tych imion świadczy ze podoba się wielu osobom. Nie krzywdz swojego malca dziwnym -wymyślnym imieniem............... Zdecydowanie Jakub!Mały Kubuś,potem Kuba a dorosły Pan Jakub!Super! Pracuję z dziećmi i wiem że takie imiona dziwolągi często są wyśmiewane. No niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 17:07 koszelka napisała: > Moim zdaniem Jakub !- ilość tych imion świadczy ze podoba się wielu osobom. > Nie krzywdz swojego malca dziwnym -wymyślnym imieniem............... Wyhamuj trochę, chciałabyś, żeby wszystkie dzieci nazywały sie Jakub i Julia? A zdajesz sobie sprawe z tego, że jeszcze 20 lat temu Julia była równie "wymyslnym" imieniem, jak teraz jest Maksym, a za chwile to Maksym moze byc najpopularniejszym imieniem? Odpowiedz Link Zgłoś
monikaj1 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 20:00 koszelka napisała: > Moim zdaniem Jakub !- ilość tych imion świadczy ze podoba się wielu osobom. > Nie krzywdz swojego malca dziwnym -wymyślnym imieniem............... Może ja czegoś nie rozumiem, ale chętnie się dowiem - co jest dziwnego i wymyślnego w Maksymie???? Bo za diabła nie mogę się doszukać. Odpowiedz Link Zgłoś
lidianek Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 28.08.16, 10:35 koszelka napisała: > Zdecydowanie Jakub!Mały Kubuś,potem Kuba a dorosły Pan Jakub!Super! Mały Maksio, potem Maks, a dorosły pan Maksym. Proszę mi wyjaśnić, dlaczego Maksym jest imieniem-dziwolągiem? Tym bardziej, że małych Maksów jest teraz na pęczki. Ciekawa sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
megi79 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 17:09 Wydaje mi się,że jak dzieci się mają z kogoś wyśmiewać to i tak to zrobią- głupie przezwiska mogą pochodzić nie tylko od imion,ale też od nazwisk,cech wyglądu czy charakteru i zachowania.Jeśli imię nie ma ośmieszającej formy,tylko podobną do imion nadawanych w danym czasie(np.ktoś da Melania-Melka,a jest wokół dużo Julek,Oliwek,Amelek),to nie sądzę,żeby koniecznie groziło wyśmiewanie się.Dla mnie np.Maks nie jest wcale dziwniejszy,śmieszniejszy od Kuby.Za to bycie jednym z 6 w przedszkolu,szkole,pracy itp.może stać się męczące,jak wszyscy muszą mówić imieniem i nazwiskiem lub co gorsza samym nazwiskiem albo jakimiś przezwiskami dla odróżnienia.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
agna16 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 19:55 Imię Maksymilian bardzo mi się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
eirinn Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 22:30 Maksym rzadki? Zależy gdzie. Strasznie pretensjonajne. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 11.08.04, 23:09 eirinn napisała: > Maksym rzadki? Zależy gdzie. Strasznie pretensjonajne. Czy ja wiem? Raczej bym nazwała to imię prawosławnym, razem z Aleksym, Zacharym, Agafią, Eudoksją itd. Odpowiedz Link Zgłoś
tradycja1 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 12.08.04, 04:35 Maksym calkiem ciekawe, dla mnie lepsze niz Jakub. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 14.08.04, 17:52 Dziękuję za opinie- jednak większości podoba się imię Maksym. Jakie wybrać drugie imię? Może być też na "M" Odpowiedz Link Zgłoś
lady Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 14.08.04, 20:31 Marek, Mirosław, Mariusz, Marian, Michał... tyle na gorąco wpadło mi do głowy... ale cos nie na "M" bardziej by mi przypadło do gusty. Może Wojciech? Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 14.08.04, 23:12 lanta napisała: > Dziękuję za opinie- jednak większości podoba się imię Maksym. Jakie wybrać > drugie imię? Może być też na "M" Rzeczywiścei lepiej nie na "m", bo tworzy sie zbitka dwóch "m". Np. Maksym Michał - spróbuj to powiedzieć. Ja bym tak na gorąco zaproponowała może coś na "L", albo "Ł", np. Lucjan albo Łukasz. Ale to jeszcze zależy od tego, jakie macie nazwisko. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Maksym + ? 14.08.04, 23:16 Aha, pewnie dobrze też by brzmiało coś na "o" albo "i" (Maksym Olgierd? Maksym Iwo?). Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 15.08.04, 17:39 Ja tez jestem za Maksymem, imie Jakub wydaje mi sie troche "wsiowe". Moze to glupie, ale kojarzy mi sie z chlopkiem roztropkiem z ludowych basni, stad to okreslenie "wsiowe". Znam juz paru Kubusiow, ale skojarzenie wciaz to samo. Maksym bardzo ladnie, chyba fajniej niz Maksymilian, bo krocej i nie tak "swieto". Chociaz Kuba i Maks, ewidentnie kojarza mi sie z imionami dla pieskow. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 16.08.04, 08:51 Masz rację szczekuszka ,że wiele piesków to Kuba i Max . Imię Maksym podoba mi się bardzo,ale jeszcze biorę pod uwagę MIKOŁAJA. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 30.08.04, 08:41 Witam , czy ktoś ma możliwość sprawdzenia ilu jest MAKSYMÓW i MIKOŁAJÓW w Polsce?/a ilu obecnie JAKUBÓW ??/ Jak często nadawane są te imiona? Widziałam kiedyś na forum takie dane.Z góry dziękuję za te informacje. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaj1 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 30.08.04, 09:56 Maksym - 1237, Mikołaj - 44224, Jakub - 89547. Dane według stanu na 31 marca 2001, więc niestety niezbyt już aktualne. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: Dziękuję monikaj1 30.08.04, 11:21 monikaj1 dzięki za informacje, widzę ,że Maksymów nie jest wielu. Mam jeszcze pytanie czy masz możliwość sprawdzenia danych dotyczących danego miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
monikaj1 Re: Dziękuję monikaj1 30.08.04, 11:40 No niestety Mogę Ci sprawdzić dawne województwa, ale to będzie stan na 1994 rok. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: Dziękuję monikaj1 30.08.04, 12:58 Dziękuję,te wcześniejsze dane mi wystarczą.Myślę,że obecnie JAKUBÓW będzie więcej bo z roku na rok wzrastała popularność tego imienia. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Jakub - popularność 30.08.04, 14:19 lanta napisała: > Dziękuję,te wcześniejsze dane mi wystarczą.Myślę,że obecnie JAKUBÓW będzie > więcej bo z roku na rok wzrastała popularność tego imienia. Jakub był w latach 1996-2000 drugim co do popularności imieniem męskim nadawanym w Polsce, z tendencją wzrostową, bo w 2000 roku zdetronizował Mateusza, który pozostawał na pierwszym miejscu od 1991 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Dziękuję monikaj1 30.08.04, 14:16 monikaj1 napisała: > No niestety Mogę Ci sprawdzić dawne województwa, ale to będzie stan na 1994 > rok. A ja postanowiłam się zabawić, i oto co mi wyszło: Maksym: Razem 751 osób w 48 województwach Dane posortowane malejąco wg liczby osób w województwie. Lp. Województwo Liczba osób 1 warszawskie 79 2 katowickie 54 3 białostockie 42 4 kieleckie 40 5 poznańskie 31 6 wrocławskie 29 7 łódzkie 24 8 szczecińskie 23 9 zielonogórskie 22 10 lubelskie 20 11 gdańskie 19 12 krakowskie 19 13 nowosądeckie 19 14 radomskie 19 15 gorzowskie 17 16 bydgoskie 16 17 częstochowskie 16 18 bielskie 15 19 kaliskie 15 20 olsztyńskie 15 21 wałbrzyskie 15 22 koszalińskie 14 23 elbląskie 12 24 opolskie 12 25 legnickie 11 26 piotrkowskie 11 27 siedleckie 11 28 białopodlaskie 10 29 ciechanowskie 10 30 słupskie 10 31 tarnowskie 10 32 jeleniogórskie 9 33 konińskie 9 34 płockie 8 35 skierniewickie 7 36 tarnobrzeskie 7 37 włocławskie 7 38 pilskie 6 39 sieradzkie 6 40 ostrołęckie 5 41 rzeszowskie 5 42 leszczyńskie 4 43 przemyskie 4 44 toruńskie 4 45 chełmskie 3 46 suwalskie 3 47 zamojskie 3 48 krośnieńskie 1 RAZEM 751 Jeśli kto chce powtórzyć sobie wynik a nawet obejrzeć gustowną mapkę, to trzeba iść na stronę:www.genpol.com/Mapa+main.html i do wygenerowania skryptu użyćnastępujących danych: Wa:79, BB:15, Bp:10, Bs:42, By:16, Ch:3, Ci:10, Cz:16, El:12, Gd:19, Go:17, JG:9, Kl:15, Ka:54, Ki:40, Kn:9, Ko:14, Kr:19, Ks:1, Lg:11, Ls:4, Lu:20, Łd:24, NS:19, Ol:15, Op:12, Os:5, Pl:6, Pł:8, Po:31, Pr:4, Pt:11, Ra:19, Rz:5, Sd:11, Sk:7, Sł:10, Sr:6, Su:3, Sz:23, Tb:7, Ta:10, To:4, Wb:15, Wł:7, Wr:29, Za:3, ZG:22 - to sądane z Rymuta z 1994 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: MAKSYM czy popularny JAKUB 03.09.04, 11:59 Dzięki gaudencjo za te dokładne dane. Maksymów nie jest wielu,no chyba , że przybyło tych imion przez ostatnie dzisięć lat. Czy takie dane można uzyskać z tej strony co podałaś? Próbowałam ale coś mi nie wychodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Maksym 03.09.04, 15:43 lanta napisała: > Dzięki gaudencjo za te dokładne dane. Maksymów nie jest wielu,no chyba , że > przybyło tych imion przez ostatnie dzisięć lat. Czy takie dane można uzyskać z > tej strony co podałaś? Niestety nie, ale Monikaj1 już podawała dane z Grzeni, czyli z 2001 roku: Maksym - 1237 osób Odpowiedz Link Zgłoś
avarja Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 04.09.04, 19:01 JAKUB! Mimo że popularne!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: GAUDENCJO ! 16.09.04, 00:43 Mam ogromną prośbę , proszę o sprawdzenie imion MIKOŁAJ i JAKUB po ile nadań w danych województwach /te dane z 1994 roku/. Jutro decyzja które imię ! MAKSYM JAKUB albo MIKOŁAJ MAKSYM Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: GAUDENCJO ! 17.09.04, 16:33 lanta napisała: > Mam ogromną prośbę , proszę o sprawdzenie imion MIKOŁAJ i JAKUB po ile nadań w > danych województwach /te dane z 1994 roku/. Jutro decyzja które imię ! MAKSYM > JAKUB albo MIKOŁAJ MAKSYM Lanta, przepraszam że tego nie mogłam zrobić wcześniej, bo to bardzo pracochłonne, ale już wpisuję. Jak tylko skończę, będziesz miała dane Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Mikołaj 17.09.04, 16:49 Razem 27934 osób w 49 województwach Dane posortowane malejąco wg liczby osób w województwie. Lp. Województwo Liczba osób 1 białostockie 6169 2 poznańskie 2220 3 warszawskie 2120 4 katowickie 1422 5 bydgoskie 1011 6 gdańskie 1007 7 wrocławskie 809 8 szczecińskie 777 9 kaliskie 643 10 leszczyńskie 631 11 olsztyńskie 613 12 opolskie 609 13 krakowskie 592 14 zielonogórskie 553 15 wałbrzyskie 491 16 łódzkie 490 17 pilskie 466 18 legnickie 446 19 koszalińskie 443 20 elbląskie 401 21 gorzowskie 400 22 białopodlaskie 395 23 lubelskie 383 24 jeleniogórskie 328 25 suwalskie 315 26 radomskie 301 27 toruńskie 290 28 bielskie 283 29 słupskie 282 30 przemyskie 269 31 zamojskie 250 32 nowosądeckie 236 33 częstochowskie 215 34 krośnieńskie 204 35 konińskie 197 36 rzeszowskie 180 37 chełmskie 171 38 tarnowskie 169 39 piotrkowskie 162 40 tarnobrzeskie 159 41 siedleckie 152 42 sieradzkie 138 43 włocławskie 116 44 skierniewickie 103 45 płockie 87 46 łomżyńskie 84 47 ciechanowskie 67 48 ostrołęckie 55 49 kieleckie 30 RAZEM 27934 Gdzieś się pomyliłam, ale nie bardzo. Nie mogłam uwzględnić jeszcze jednej osoby, która mieszka za granicą (skrypt do danych ze słownika nazwisk Rymuta nie zawiera tej kategorii). Razem było w 1994 r. 28206 Mikołajów, a nie 27934, ale jest to błąd na tyle nieistotny statystycznie, że go pominęłam. Wybacz, ale po prostu, jak już pisałam, to jest bardzo żmudna i pracochłonna robota Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Mikołaj 17.09.04, 16:53 Aha, jeszcze to: Dane posortowane wg nazwy województw w porządku alfabetycznym. Lp. Województwo Liczba osób 1 białopodlaskie 395 2 białostockie 6169 3 bielskie 283 4 bydgoskie 1011 5 chełmskie 171 6 ciechanowskie 67 7 częstochowskie 215 8 elbląskie 401 9 gdańskie 1007 10 gorzowskie 400 11 jeleniogórskie 328 12 kaliskie 643 13 katowickie 1422 14 kieleckie 30 15 konińskie 197 16 koszalińskie 443 17 krakowskie 592 18 krośnieńskie 204 19 legnickie 446 20 leszczyńskie 631 21 lubelskie 383 22 łomżyńskie 84 23 łódzkie 490 24 nowosądeckie 236 25 olsztyńskie 613 26 opolskie 609 27 ostrołęckie 55 28 pilskie 466 29 piotrkowskie 162 30 płockie 87 31 poznańskie 2220 32 przemyskie 269 33 radomskie 301 34 rzeszowskie 180 35 siedleckie 152 36 sieradzkie 138 37 skierniewickie 103 38 słupskie 282 39 suwalskie 315 40 szczecińskie 777 41 tarnobrzeskie 159 42 tarnowskie 169 43 toruńskie 290 44 wałbrzyskie 491 45 warszawskie 2120 46 włocławskie 116 47 wrocławskie 809 48 zamojskie 250 Jeślibyś chciała wygenerowć sobie mapkę (polecam, bardzo unocznia rozkład geograficzny), to idź na stronę www.genpol.com/Mapa+main.html i wklej nastepujące dane: Wa:2120, BP:395, Bs:6169, BB:283, By:1011, Ch:171, Ci:67, Cz:215, El:401, Gd:1007, Go:400, JG:328, Kl:643, Ka:1422, Ki:30, Kn:197, Ko:443, Kr:592, Ks:204, Lg:446, Ls:631, Lu:383, Ło:84, Łd:490, NS:236, Ol:613, Op:609, Os:55, Pl:466, Pt:162, Pł:87, Po:2220, Pr:269, Ra:301, Rz:180, Sd:152, Sr:138, Sk:103, Sł:282, Su:315, Sz:777, Tb:159, Ta:169, To:290, Wb:491, Wł:116, Wr:809, Za:250, ZG:553 Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja mała errata; to załatwia z grubsza problem błędu 17.09.04, 16:58 gaudencja napisała: > 14 kieleckie 30 - powinno być 330, > Gd:1007, Go:400, JG:328, Kl:643, Ka:1422, Ki:30, powinno byc Ki:330 Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Jakub 17.09.04, 17:08 Razem 89543 osób w 49 województwach Dane posortowane malejąco wg liczby osób w województwie. Lp. Województwo Liczba osób 1 katowickie 7163 2 warszawskie 6691 3 poznańskie 5451 4 krakowskie 3632 5 gdańskie 3504 6 łódzkie 3438 7 bydgoskie 2941 8 bielskie 2763 9 nowosądeckie 2758 10 wrocławskie 2713 11 lubelskie 2257 12 tarnowskie 2216 13 szczecińskie 2132 14 rzeszowskie 2107 15 kaliskie 2033 16 kieleckie 1893 17 radomskie 1698 18 częstochowskie 1555 19 toruńskie 1553 20 piotrkowskie 1489 21 olsztyńskie 1469 22 opolskie 1417 23 krośnieńskie 1401 24 leszczyńskie 1394 25 zielonogórskie 1353 26 pilskie 1307 27 wałbrzyskie 1288 28 płockie 1263 29 konińskie 1248 30 gorzowskie 1228 31 tarnobrzeskie 1228 32 białostockie 1142 33 siedleckie 1125 34 włocławskie 1116 35 sieradzkie 1089 36 koszalińskie 1032 37 skierniewickie 988 38 legnickie 968 39 jeleniogórskie 967 40 elbląskie 933 41 suwalskie 849 42 przemyskie 767 43 słupskie 715 44 zamojskie 704 45 ciechanowskie 651 46 białopodlaskie 594 47 ostrołęckie 551 48 łomżyńskie 397 49 chełmskie 372 RAZEM 89543 Dane posortowane wg nazwy województw w porządku alfabetycznym. Lp. Województwo Liczba osób 1 białopodlaskie 594 2 białostockie 1142 3 bielskie 2763 4 bydgoskie 2941 5 chełmskie 372 6 ciechanowskie 651 7 częstochowskie 1555 8 elbląskie 933 9 gdańskie 3504 10 gorzowskie 1228 11 jeleniogórskie 967 12 kaliskie 2033 13 katowickie 7163 14 kieleckie 1893 15 konińskie 1248 16 koszalińskie 1032 17 krakowskie 3632 18 krośnieńskie 1401 19 legnickie 968 20 leszczyńskie 1394 21 lubelskie 2257 22 łomżyńskie 397 23 łódzkie 3438 24 nowosądeckie 2758 25 olsztyńskie 1469 26 opolskie 1417 27 ostrołęckie 551 28 pilskie 1307 29 piotrkowskie 1489 30 płockie 1263 31 poznańskie 5451 32 przemyskie 767 33 radomskie 1698 34 rzeszowskie 2107 35 siedleckie 1125 36 sieradzkie 1089 37 skierniewickie 988 38 słupskie 715 39 suwalskie 849 40 szczecińskie 2132 41 tarnobrzeskie 1228 42 tarnowskie 2216 43 toruńskie 1553 44 wałbrzyskie 1288 45 warszawskie 6691 46 włocławskie 1116 47 wrocławskie 2713 48 zamojskie 704 49 zielonogórskie 1353 RAZEM 89543 Dane do wygenerowania mapki: Wa:6691, BP:594, Bs:1142, BB:2763, By:2941, Ch:372, Ci:651, Cz:1555, El:933, Gd:3504, Go:1228, JG:967, Kl:2033, Ka:7163, Ki:1893, Kn:1248, Ko:1032, Kr:3632, Ks:1401, Lg:968, Ls:1394, Lu:2257, Ło:397, Łd:3438, NS:2758, Ol:1469, Op:1417, Os:551, Pl:1307, Pt:1489, Pł:1263, Po:5451, Pr:767, Ra:1698, Rz:2107, Sd:1125, Sr:1089, Sk:988, Sł:715, Su:849, Sz:2132, Tb:1228, Ta:2216, To:1553, Wb:1288, Wł:1116, Wr:2713, Za:704, ZG:1353 Tym razem też nie ustrzegłam sie błedu, ale pomyliłam się zaledwie o dwie osoby - Jakubów w systemie PESEL było 89547, w tym 6 zamieszkałych zagranicą. Dodam, że nadal popieram Maksyma na pierwsze imię )))) Odpowiedz Link Zgłoś
lanta Re: DZIĘKUJĘ GAUDENCJA !!! 17.09.04, 20:49 Bardzo dziękuję Ci za te dane ,ale dziś rano zapisaliśmy MAKSYM JAKUB /może być?/.Te opinie ,które przeczytałam dużo mi dały,bo większości podobało się imię MAKSYM /chyba nie takie oklepane/.Dziękuję wszystkim za rady ,a monikaj1 i Gaudencji za szczegółowe dane o imionach. Może doradzicie mi jakie mogą być zdrobnienia oprócz Maksa? Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Nie ma sprawy :) 17.09.04, 21:32 lanta napisała: > Bardzo dziękuję Ci za te dane ,ale dziś rano zapisaliśmy MAKSYM JAKUB /może > być?/. Uważam, że to najlepszy z możliwych wybór i gratuluję )) > Może doradzicie mi jakie mogą być zdrobnienia oprócz Maksa? Grzenia podaje, że w dawnych zapisach są zdrobnienia Maksymek i Maksymko. A tu masz jeszcze ciekawostkę - o św. i bł. Maksymie: www.imiona.net.pl/pokaz.php?imiona=Maksym&litera=M&jacy=all Odpowiedz Link Zgłoś
marthab1 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 26.08.16, 22:57 Ja właśnie się dowiedziałam ze będę miała synka o dostanie na imię właśnie Maksym Odpowiedz Link Zgłoś
liliowewzgorze Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 26.08.16, 23:31 Super! Dobry wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 27.08.16, 23:28 marthab1 napisała: > Ja właśnie się dowiedziałam ze będę miała synka o dostanie na imię właśnie Maks > ym > No to gratulacje! Odpowiedz Link Zgłoś
konsternacja83 Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 29.08.16, 21:56 U nas za 7 tygodni też będzie Maksym marthab1 jak otoczenie u Ciebie reaguje na to imię ? Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 30.08.16, 08:48 I u mnie szykujemy sie na przywitanie Maksyma. Mamy jeszcze drugi typ w razie W. Odpowiedz Link Zgłoś
mossiam Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 30.08.16, 23:05 Cyprysiowa Gratulacje! Pamiętam Cię chyba z dawnych forumowych lat Czy dobrze liczę, że to czwarty muszkieter będzie...? Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 31.08.16, 00:08 cyprysiowa napisała: > I u mnie szykujemy sie na przywitanie Maksyma. Mamy jeszcze drugi typ w razie W > . Gratulacje!! Dawno cię na forum nie było! Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 02.09.16, 15:28 Dzieki czasem wpadam I czasem sie odzywam. Mamy dwa imiona czy Maksym zostanie to sie okaze. U mnie w rodzinie podzieleni jednym sie podoba a drudzy wymyslaja inne Bo Te neguja. A jak u was dxiewczyny matharb konsternacja Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 04.11.16, 14:41 Chlopczyk na swiecie. Moj M ma watpliwosci czy to Maksym. Dam znac po rejestracji pewnie za dni kilka Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 05.11.16, 08:53 Jestem bardzo ciekawa drugiej opcji i wyniku waszych rozważań . Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 07.11.16, 20:42 Jutro rejestracja. Przede mna dluuuga Nic. Nadal nie mamy 100% pewnosci Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 08.11.16, 09:51 Czekam na wieści. Swoją drogą dowiedziałam się niedawno, że w UK mają 42 dni na rejestrację dziecka! Taka ciekawostka. Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 08.11.16, 10:16 My wyszlismy w sobote. A dostalismy karteczke na dzis (wtorek) na konktetna godzine. M pojechal Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 08.11.16, 18:19 Maks. Maksym jest masz. Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 08.11.16, 19:01 Gratuluję wyboru. Czyli jednak konsekwentnie i bez zmieniania zdania . Odpowiedz Link Zgłoś
paula.anna Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 08.11.16, 19:02 To w Polsce tak wyznaczają termin wizyty w usc? U mnie było za każdym razem 2 tygodnie od porodu na rejestrację dziecka. Drugie zarejestrowaliśmy po terminie, nie z naszej winy. Odpowiedz Link Zgłoś
cyprysiowa Re: MAKSYM czy popularny JAKUB ? 09.11.16, 10:30 Wydaje mi sie ze to zalezy od miasta/szpitala. U mnie konkretnie z godzina wyznaczone ale koleżanka z innego miasta miala 2tyg od urodzenia. Maksymko strasznie spodobal sie paniom w pikolu u młodszego. Odpowiedz Link Zgłoś