Dodaj do ulubionych

Nowy Sącz 2019

01.02.20, 15:08
Jak się żyje w Nowym Sączu. Dzieci, śluby i rozwody
Nowy Sącz rośnie w siłę? Wiele zależy od przyrostu naturalnego. Małych mieszkańców przybywa czy ubywa? Odpowiedź na to pytanie dają statystyki urzędu stanu cywilnego z 2019 roku, gdzie także odnotowane są najpopularniejsze imiona nadawane maluchom i ilość zawartych małżeństw.

Czy Nowemu Sączowi przybywa małych mieszkańców? Ile rodzi się w naszym mieście dzieci? Urząd stanu cywilnego podsumował już ubiegły rok.

- W naszych statystykach przybyło nam dokładnie 3625 dzieci, 1800 dziewczynek i 1825 chłopców. Wśród nich są także maluchy, które urodziły się za granicą, niekoniecznie w 2019 roku, ale rodzice zgłosili je do naszych rejestrów – mówi kierownik urzędu Monika Lichoń. To o 74 dzieci mniej niż rok wcześniej.

W 2018 roku w statystykach urodzeń odnotowano 3699 dzieci. Prym wiedli chłopcy. Było ich 1897, dziewczynek 1825.

Jakie imiona najczęściej wybierali dla swoich pociech rodzice? Wśród imion żeńskich królują Julia, Zuzanna, Maja, Hania, Lena, Emilia, Aleksandra i Zofia. Najpopularniejsze imiona nadawane chłopcom to Jakub, Szymon, Antoni, Mikołaj, Jan Franciszek i Filip.
Ta lista imion utrzymuje się na topie już drugi rok z rzędu. Niektórzy rodzice stawiają na oryginalność.

Najbardziej nietypowe imię jakie pojawiło się w naszych rejestrach w 2019 roku to Semiliana. Była też jedna Larysa i jedna Gloria. Oryginalne imiona dla chłopców to Gracjan, Gniewomir, Hipolit, Teodor i Amadeusz – dodaje Monika Lichoń.

Jak było w ubiegłym roku ze ślubami? Zawarto 611 małżeństw, to 29 mniej niż rok wcześniej. Niektórzy zakończyli swoje małżeństwa. W 2019 roku na rozwód zdecydowały się 152 pary. W 2018 było ich 131.

sadeczanin.info/wiadomosci/jak-sie-zyje-w-nowym-saczu-czyli-nowo-narodzone-dzieci-sluby-i-rozwody
--
Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
(Jarosław Olesiak)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.