Dodaj do ulubionych

Powiat kartuski 2019

02.02.20, 12:57
Jakie imiona najczęściej nadawano dzieciom w 2019 roku w powiecie kartuskim?
Magdalena Damps-Zdrojewska
Jan, Antoni i Aleksander - te imiona męskie zdecydowanie królują w czołówkach statystyk w poszczególnych gminach powiatu kartuskiego. Wśród imion dla dziewczynek największą popularnością cieszyły się natomiast Zofia, Maja i Zuzanna. Sprawdziliśmy, jakie imiona rodzice nadawali dzieciom w 2019 roku w każdej z gmin najczęściej i jakie, były najbardziej oryginalne. Przejrzeliśmy również statystyki ogólnopolskie i wojewódzkie. Wiemy, jakie imiona były najmodniejsze w Polsce w pierwszym półroczu 2019 oraz w 2018 roku. Czołówka jest niezmienna od lat.

Największą popularnością w pierwszej połowie roku 2019 roku wśród imion męskich cieszył się Antoni. Imię to nadano 4247 razy. Na drugim miejscu uplasował się Jakub – to imię wybierano 4050 razy. Na trzecim miejscu uplasował się Jan – to imię nadano 3979 razy. W pierwszej piątce znaleźli się też Szymon (3584) i Aleksander (3582). Franciszek, Filip, Wojciech, Mikołaj i Kacper – zamykają pierwszą dziesiątkę.

Z kolei wśród najczęściej nadawanych imion żeńskich w pierwszym półroczu zdecydowanie królowała Zuzanna. Imię to nadano 4251 razy. Na drugiej lokacie znalazła się Julia z wynikiem 4042, zaś na trzecim - Maja - imię to wybierano 3853 razy. Do pierwszej piątki trafiły również Zofia (3755) i Hanna (3651). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Lena, Maria, Alicja, Amelia i Oliwia. Na zestawienie całoroczne należy niestety jeszcze poczekać. Najczęściej jednak trend dominujący w pierwszym półroczu, utrzymuje się w kolejnym na tym samym poziomie. Warto nadmienić, że te same imiona były najmodniejszymi w 2018 roku. Najczęściej nadawanym imieniem męskim, był właśnie Antoni (9329), na drugim miejscu uplasował się Jakub (8908), a na trzecim Jan (8457). W czołówce znaleźli się też Szymon i Aleksander. Wśród imion najczęściej nadawanych w 2018 roku dziewczynkom królowała, tak jak w pierwszym półroczu 2019, Zuzanna - imię to wybrano 8866 razy. Na drugim miejscu była Julia (8468), a na trzecim Maja (8033), czołówkę zamykały Zofia i Hania.

Na Pomorzu natomiast w 2018 rku wśród imion męskich królowali kolejno Jakub, Jan i Antoni, Szymon i Aleksander w przypadku dziewczynek zaś - Zuzanna, Zofia, Maja, Julia i Lena.

Chmielno

W ubiegłym roku rodzice z gminy Chmielno najczęściej dla swoich synów wybierali imiona Antoni, Jan i Jakub. Wśród imion żeńskich królowały tym razem Zofia, Maja, Zuzanna. Rok wcześniej wśród najpopularniejszych imion znalazły się Zuzanna, Maja i Lena. W przypadku imion męskich rodzice najczęściej decydowali się na Jakuba, Jana i Nikodema. Wśród koleżanek i kolegów z rocznika 2019 z pewnością wyróżniać się będą Ziemowit, Eliana i Leonard.

Kartuzy
W gminie Kartuzy w 2019 roku najczęściej imieniem, które najczęściej wybierano dla chłopców był Jan. Na to imię rodzice decydowali się aż 11 razy. Na drugim miejscu uplasował się Nikodem – to imię nadano dziewięciokrotnie. Nieznacznie mniejszą popularnością cieszyli się Ignacy i Leon – to imię nadano osiem razy. Wśród imion żeńskich w 2019 roku najczęściej, bo aż 10 razy rodzice wybierali imię Maja. W czołówce uplasowały się też Julia, Liliana, Nadia, Pola i Zofia – każde z tych imion nadano ośmiokrotnie. Warto przypomnieć, że w 2018 roku rodzice rejestrujący dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kartuzach najczęściej wybierali dla chłopców imiona Jakub, Aleksander i Franciszek, natomiast dla dziewczynek - Zofia, Zuzanna i Lena. Nie brakowało też rodziców, którzy wybierając imiona dla swych pociech decydowali się na te bardziej oryginalne, czasami nawet brzmiące egzotycznie takie jak: Fabiana, Fatima, Isabella, Liwia, Mathilda, Nel, Noemi – dla dziewczynek, a dla chłopców - Allan, Dorian, Kaspian, Max i Vincent. W zestawieniu pojawili się także Mieszko i Sambor.

Przodkowo
Wśród rówieśniczek z 2019 roku w gminie Przodkowo wyróżnią się z pewnością Ismena i Liwia. Natomiast wród imion najczęściej nadawanych noworodkom królowali Franciszek i Igor - wśród chłopców, zaś wśród dziewczynek Helena, Iga, oraz Natalia. W 2018 rodzice najczęściej wybierali dla swoich nowo narodzonych córek imiona takie jak - Anna, Michalina i Agata. Wśród imion dla chłopców w pierwszej czwórce znaleźli się natomiast Jan, Aleksander, Franciszek i Dominik.

Sierakowice
W gminie Sierakowice w czołówce imion dla dziewczynek znalazły się Antonina, Hanna, Lena, Michalina, Zofia i Zuzanna. Wśród imion dla chłopców największą popularnością cieszyli się natomiast Aleksander, Antoni, Franciszek, Ignacy, Leon, Marcel, Mikołaj i Szymon. Rodzicie mieszkający w gminie Sierakowice częstokroć decydowali się również na bardziej oryginalne,rzadkie lub też egzotycznie brzmiące imiona takie jak Alex, Ernest, Gniewomir, Leonard, Milan, Nicolas czy Rubén. Dziewczynkom z kolei nadawano takie imiona jak Hiacynta, Jowita, Klementyna, Liwia i Sarah. Rok wcześniej największą popularnością cieszyli się Aleksander, Antoni, Franciszek, Jakub oraz Julia, Lena, Oliwia i Zofia.

Somonino
Mia i Hugo to dzieci, które z pewnością wyróżnią się wśród rówieśników zameldowanych w 2019 roku w gminie Somonino. Z kolei wśród imion najczęściej nadawanych prym wiodły Amelia, Zofia, Zuzanna i Nikola. W przypadku imion męskich zdecydowanie królował Aleksander, a tuż po nim Jakub, Stanisław i Tymon. Rok wcześniej najczęściej rodzice wybierali imiona takie jak Antoni, Kacper, Jakub i Tymoteusz oraz Łucja, Antonina, Liliana oraz Nadia.

Stężyca
W gminie Stężyca rodzice pociech narodzonych w 2019 roku dla chłopców najczęściej wybierali imiona Aleksander i Franciszek, natomiast dla dziewczynek Zofia, Zuzanna, Amelia i Hanna. Wśród bardziej oryginalnych pomysłów na imiona żeńskie wyróżnić można Leę.

Sulęczyno
W 2019 r. w gminie Sulęczyno najczęściej nadawanymi imionami były Aleksander i Jan oraz Maja i Lena. Rok wcześniej prym wiedli Mikołaj i Oskar. Z kolei dla swych córek mieszkańcy najczęściej wybierali imiona Klara i Maja W statystykach sulęczyńskiego dotyczących najrzadziej nadawanych imion znalazła się natomiast Nel.

Żukowo
W gminie Żukowo mieszkańcy najczęściej dla swych córek wybierali imię Zofia - w ubiegłym roku nadano je 15 razy. Wysoko w „rankingu” znalazły się również Lena (14 razy) i Julia (13). Tuż za podium uplasowały się Zuzanna (11) i Maja (10). Popularnymi imionami dla dziewczynek w Żukowie okazały się również: Pola (9), Laura (9), Kaja (8) i Oliwia (7). Wśród chłopców w ubiegłym roku bezkonkurencyjny okazał się Antoni (14). Czołową trójkę uzupełnili Franciszek i Leon (obaj po 11). Tuż za nimi uplasowali się Bartosz i Filip (obaj po 10). Często wybierane były również następujące imiona: Aleksander (9), Wiktor (9), Marcel (8), Mikołaj (8) i Stanisław (8). Wśród urodzonych w ubiegłym roku dzieci zameldowanych w Gminie Żukowo znaleźć możemy też imiona zdecydowanie mniej popularne, takie jak Mia, Jagna, Ivo oraz Jonasz.

kartuzy.info/artykul/jakie-imiona-najczesciej/916534

--
Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
(Jarosław Olesiak)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.