Dodaj do ulubionych

Imię dla siostry Tymona

28.11.20, 19:09
Witam, jestem mamą 1,5 rocznego Tymusia. W lutym ma na świat przyjść jego siostrzyczka. Z mężem nadal nie zdecydowaliśmy się co do jednego konkretnego imienia, gdyby był to chłopiec mieliśmy już wybrane imiona Marcel lub Maciej. Nie chcemy aby imię było dopasowane ale żeby nie było kompletnie z innej beczki. Jak narazie na dłużej w naszych rozmowach pozostały imiona:
Laura
Matylda
Alicja
Zuzanna
Apolonia (tutaj podoba nam się zdrobnienie Pola, pełne imię jest okej ale bez szału)
Aniela (mnie się podoba ale mąż nadal nie jest przekonany)
Maja
Co sądzicie o naszych propozycjach? Możecie podawać swoje które nie zostały wspomniane.
Pierwszy syn to Tymon Aleksander.
Obserwuj wątek
    • ilia.1 Re: Imię dla siostry Tymona 28.11.20, 19:55
      Wybralabym osobiscie Matylde, Alicje z podanych imion.

Sugestie: Tadeusz, Kajetan, Maksym(ilian), Jeremi, Nikodem, Mikołaj, Kornel, Roch, Leon(ard), Leopold, Lucjan, Fryderyk, Ignacy.
      Weronika, Antonina, Antonia, Adela, Aurelia, Michalina, Kalina, Alina, Helena, Emilia, Julian(n)a, Marcelina, Celina, Irena, Kornelia, Klara, Dorota.
    • mamaitwinsy Re: Imię dla siostry Tymona 28.11.20, 20:55
      Podoba mi się Laura, Matylda i Aniela.Wybrałabym jakieś z tych 3. Apolonia też jest ładna, ale ja osobiscie nie przepadam za Polą, może tez ze względu na to, że Pola jest bardzo popularna. Alicja i Zuzanna są ok, ale okropnie popularne, wiec ja bym odrzuciła. Maja dla mnie infantylna i w dodatku popularna - na nie.
      Skoro miał być Marcel to Marcelina albo Marcjanna dla dziewczynki?
      Od siebie proponuje jeszcze:
      Kalina, Aurelia, Kornelia, Gaja, Klara, Łucja, Ida, Idalia.
      • polenku77 Re: Imię dla siostry Tymona 04.12.20, 17:07
        Kalina- nie podoba mi się
        Aurelia- imię ładne ale jakie zdrobnienia?
        Kornelia- spodobało nam się ale jakie zdrobnienia?
        Gaja- dla mnie zbyt retro (?)
        Klara- kiedyś mi się podobało ale teraz jakoś mniej
        Łucja- ładne imię ale nie wiem czy pasuje do naszej rodzinki
        Ida- zbyt zdrobnieniowe
        Idalia- ładne i znam sympatyczną dziewczynę
    • dalenia Re: Imię dla siostry Tymona 28.11.20, 21:32
      Czy zależy Wam na tym, żeby imię było nieco rzadsze? Jeśli tak, to na pewno odrzuciłabym Alicję, Zuzannę i Maję, są mega popularne. Podoba mi się Laura, dla mnie osobiście też za częsta, ale jednak to jeszcze inny kaliber niż trzy wcześniej przeze mnie wymienione. Matylda też super. Najbardziej podobają mi się Apolonia i Aniela, pewnie którąś z tych bym wybrała.

Może jeszcze:
      Róża, Blanka, Aurelia, Kornelia, Felicja, Łucja
    • sulimira Re: Imię dla siostry Tymona 28.11.20, 22:33
      Laura- nie podoba mi sie brzmienie, ani zdrobnienia. Dodatkowo bardzo popularna w tym roku wiec u mnie na nie.
      Matylda- fajna, popieram i podoba mi sie z Tymonem.
      Alicja- rowniez bardzo popularna wiec to jest na minus. Alicja i Ala podobaja mi sie jednak, ale z Tymonem Matylda brzmi fajniej wedlug mnie.
      Zuzanna- Pelna forma nie podoba mi sie. Zuzia i Zuza fajne, ale pomiedzy Zuzanna i Zuzia brakuje mi czegos posredniego. Gdy pod uwage wezmiemy jej numer jeden w rankingach to jest zdecydowanie na nie.
      Apolonia- uwielbiam, piekne, zwiewne i eleganckie imie z fajnym zdrobnieniem Pola.
      Aniela- swietna pod kazdym wzgledem. Podoba mi sie z Tymonem na rowni z Matylda, ale samo imie bardziej od Matyldy.
      Maja- odpada. O ile dla dziewczynki brzmi bardzo fajnie to dla doroslej kobiety juz brzmi niepowaznie plus jej szalona popualrnosc od lat.
      Z Tymonem najfaniej brzmi mi Aniela i Matylda. Osobiscie najbardziej podoba mi sie Apolonia i mysle, ze niezle zgrywa sie z Tymonem.
      Popieram Kaline, Idalie, Aline, Irene z proponowanych.
      Dodam Florentyne zdrabniana na Flore.
      Adelajda i Julianna fajnie brzmia z Tymonem.

• gaudencja Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 01:19
      Hej!

Z nich popieram Laurę, Matyldę, Apolonię lub Anielę zdrabnianą do Neli.
      A może spodoba się Wam Tolisława lub Anatola/Anatolia zdrabniana do Toli? Z imion na "T" mogę zaproponować jeszcze Tulię lub Tacjanę.
    • allegra1989 Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 09:25
      Na pewno bym odrzuciła Zuzannę i Maję, są baaardzo popularne w naszym kraju. Alicja także w TOP 10, ale ja przynajmniej nie spotykam jej na każdym kroku. W zamiast za nią proponuję Alinę.

Apolonia bardzo mi się podoba, ale nie podoba mi się Pola, szczególnie w pełnej formie. Jeśli nadacie ją w pełnej formie, to jak najbardziej jestem za.

Aniela mi się również podoba, mogę zaproponować także Kornelię.

Laura dla mnie bez szału, ale pasuje mi do Tymona. Tworzą dla mnie fajny duet.

Matyldę lubię i śmiało bym mogła ją nadać. Tymon pasuje do niej.

Inne propozycje
      Helena, Marcelina, Antonina, Michalina, Klara, Lilianna, Kaja, Łucja, Gabriela, Melania, Kalina,
      Marianna, Urszula, Idalia, Blanka, Aurelia, Malwina, Katarzyna, Rozalia, Karolina, Gaja.
    • chayah Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 10:59
      polenku77 napisała:

> Laura - oj, dla mnie zbyt popularna, już mi się przejadła...
      > Matylda - bardzo lubię to imię, jestem "za" wink
      > Alicja - jeżeli nie przeszkadza wam popularność, to dlaczego nie? wink
      > Zuzanna - wprawdzie lubię to imię, ale popularność je dyskwalifikuje, Zuzie spotykam praktycznie wszędzie. Na waszym miejscu bym zrezygnowała wink
      > Apolonia - super, bardzo mi się podoba, zdecydowanie na "tak". Będzie bardzo przyjemną odmianą od "po-prostu-Poli" <3
      > Aniela - ładne imię, jestem "za" wink
      > Maja - dla mnie zdecydowanie zbyt popularne, ciągle natykam się na małe Maje. Zdecydowanie na "nie".

Jestem za Matyldą, Apolonią i Anielą.
      Od siebie dodam Alinę zamiast Alicji. Może podpasuje wam też Kalina? wink
    • karola1705 Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 20:03
      Z Waszych propozycji z pewnością wykreśliłabym Maję, Zuzannę i Alicję- bardzo duża popularność, w mojej okolicy zwłaszcza Zuzia wiedzie prym. Uwielbiam Anielkę, jest fantastyczna. Wybierałabym między Anielą, a Laurą. Matylda podoba mi się u kogoś bo brzmi w porównaniu do Hani czy Zuzi świeżo, ale sama jej nigdy nie brałam pod uwagę. Z Co do Apoloni to mam mieszane odczucia. Miałam do czynienia z kiloma Polami,ale nie Apoloniami. Apolonia brzmi dumnie i całkiem fajnie,ale na co dzień byłaby pewnie w ogóle nie używana, a dziewczynka byłaby jedną z wielu Pol.
    • adalwinka Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 20:59
      Z podanych wybrałabym Matyldę smile Aniela i Apolonia też bardzo ładne. Laura w porządku, ale bez szału. Za Zuzanną, Mają i Alicją nie przepadam i odrzuciłabym je.
      Propozycje: Anastazja, Melania, Róża, Oktawia, Jaśmina, Sara, Liwia, Ksenia.
    • paula.anna Re: Imię dla siostry Tymona 29.11.20, 22:18
      Cieszę się, że to nie będzie Marcel 😉.
      Zuzannie i Mai mówię stanowcze nie- są na każdym kroku, co za dużo, to niezdrowo.
      Za Alicją, która zwykle większość życia jest Alą, nie przepadam. No i ta popularność.

Aniela lub Matylda- TAK..
      Apolonia podoba mi się, Pola zdecydowanie nie. A z Apolonią byłoby jak z Alą, Olą itp- pełna forma tylko w dokumentach. A szkoda...
      Laura neutralna.

Proponuję Marcelinę (skoro chcieliście Marcela), Michalinę, Kornelię.
    • olinininka Re: Imię dla siostry Tymona 30.11.20, 08:41
      Z waszych propozycji pasuje mi najbardziej Laura oraz Matylda.Aniela też ok ale jakoś mi nie pasuje do Tymona.

Znane mi rodzeństwa :
      - Tymon i Aleksandra
      - Tymon i Jaśmin

A może Kalina, Malwina lub Kornelia
    • dalenia Re: Imię dla siostry Tymona 04.12.20, 23:13
      Odnosząc się do Twoich odpowiedzi:

Kornelia dla mnie to głównie Nela, ale może być też po prostu Kornelka, Kora.
      Aurelia z kolei to Aurelka, Aurelcia, Aura, Relka, Orelka - można kombinować, jeśli ktoś chce. Ja tam uważam, że Aurelka to wystarczające zdrobnienie (tak jak Kornelka).

Nie wiem, czy da się polubic imię, to tak odnośnie Uli. Ja bym nie ryzykowała - myślę, że jednak imię powinno nam się podobać w pełnej formie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.