Dodaj do ulubionych

Imiona dla bliźniąt

28.10.21, 22:13
Pomocy! Prawdopodobnie w listopadzie urodzą nam się bliźniaki, a my nie mamy pojęcia jak je nazwać sad Razem z mężem dwoimy się i troimy, ale nic nie możemy sami wymyślić. Oczywiście mamy już pewne typy, jednak nie jesteśmy w stanie nic z nich "poskładać", a fajnie by było, żeby imiona się nie gryzły. Płci, niestety nie znamy, prawdopodobnie chłopiec i dziewczynka, ale nie mamy pewności. Nasze typy to:

Chłopcy:
- Jeremi
- Mieszko
- Tobiasz
- Feliks

Dziewczynki:
- Matylda
- Florentyna
- Ida (ew. Idalia)
- Janina

Pomuszcie jakoś złożyć "duety" i podrzućcie swoje propozycje smile
Obserwuj wątek
    • sulimira Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 02:59
      Mieszko to bylby moj wybor # 1.
      Do Mieszka pasuje Matylda, Janina i Idalia. Tylko Florentyna jakos mi sie "gryzie". Dla mnie najlepiej brzmi Mieszko i Matylda- podobnie popularne obecnie i korzeniami siegaja sredniowiecza. Mieszko i Idalia brzmi bardziej nowoczesnie. Mieszko i Janina znowu brzmi cieplo, rodzinnie, znajomo, "swojsko". Takie sa moje odczucia. Florentyne rowniez lubie, ale akurat najmniej mi pasuje do Mieszka.
      Drugim imieniem jakie bralabym pod uwage to Feliks. Do niego najbardziej pasuje mi Idalia i Matylda troche mniej. Florentyna wcale i Janina jakos komunistycznie wychodzi.
      Zaproponuje Miron, Sambor, Leszek, Jaromir, Gwidon, Idzi, Makary. Najbardziej pasujace imiona zenskie do moich propozycji:
      Miron i Janina
      Sambor i Matylda
      Leszek i Janina (ale znowu zestaw z czasow wujkowych)
      Jaromir i Florentyna
      Gwidon i Matylda/Idalia
      Idzi i Florentyna
      Makary i Florentyna/Idalia
      • ala3 Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 17:15
        Mam podobne zdanie co sulimira. Z męskich wybrałabym Mieszka (tak ma na imię mój synek), ewentualnie Feliksa lub Jeremiego. Do Mieszka najbardziej pasuje mi Matylda, w następnej kolejności Idalia i Janina. Do Feliksa i Jeremiego tak samo Matylda, Idalia i Janina. Florentyna mi się nie podoba. Z propozycji sulimiry popieram Leszka, a oprócz tego od siebie dorzucę:
        Melania, Wanda, Eleonora, Apolonia, Helena, Aniela, Marcelina
    • katarzynkaa Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 17:09
      Wszystkie imiona, które podałaś są ładne, oprócz Janiny (ale to moje zdalnie). Za Feliksem też nie przepadam.
      Ida i Tobiasz/Jeremi albo Matylda i Tobiasz/Jeremi - te mi się najbardziej podobają.
    • sashasha Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 19:01
      Mam dla was ważną wiadomość - właśnie wróciłam z usg i okazuje się, że... Prawdopodobnie są jednak dwaj chłopcy smile Więc prosiłabym o pary imion męskich. Jeśli chodzi o te imiona, to zaczynamy się wahać jeśli chodzi o Feliksa, wydaje nam się, że wypadł z pierwszej 5 naszych imion, z kolei na prowadzenie wyszedł Mieszko, więc imię dla jednego dziecka jest wstępnie wybrane, ale nie wiemy, jakie imię wybrać dla drugiego sad Nasze propozycje imion męskich to (kolejność bez znaczenia):

- Mieszko - już wiecie co o nim sądzimy
      - Tobiasz - ładne, proste imię, niby bez fajerwerków, jednak ma ten swój urok
      - Jeremi - super zdrobnienie Remek, imię też ładne, fajnie się nam kojarzy
      - Teodor - typ męża, ładne imię, jednak dość poważne, ale dałoby się przyzwyczaić
      - Feliks - po prostu, coś mi w nim nie pasuje, może zbyt kojarzy mi się z kocią karmą i orzeszkami
      - Tadeusz - fajne imię, choć obawiam się, że może być trochę wujkowate
      - Andrzej/Jędrzej - bardzo ładne imiona, ale, niestety, ta sama sytuacja co z Tadziem
      - Cezary - podoba mi się zdrobnienie - Czarek, ale samo imię, nie wiem czemu, średnio mi się kojarzy
      - Kornel - imię świetne, ale nieco mi się już przejadło, nie jest popularne, jednak w szkole w której uczę, jest 7 Korneli wink

Więc, jak mówiłam, nie zależy mi na tym, żeby imiona byly idealnie dobrane, jak np. Piotr i Paweł, Kamil i Karol itp. Chodzi o to, żeby imiona się nie gryzły wink
      Dawajcie również propozycje, ale proszę o imiona, które nie są zbyt "udziwnione". IMO imiona typu Sambor, Gwidon, Idzi itp. są zbyt "oryginalne", żeby dać je dziecku big_grin
      • sulimira Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 19:50
        Kornel jest bardziej popularny od Mieszka i ponad 500 nadan bedzie w tym roku wiec jak dla mnie to imie popularne.
        Jeremi nie jest w moim guscie, ale swietnie pasuje do Mieszka.
        Mieszko i Teodor rowniez podobaja mi sie. Teodora bardzo lubie, ale Jeremi jednak brzmi lepiej z Mieszkiem.
        Mieszko i Cezary jest dla mnie tez fajnym zestawem i mniej oczywistym.
        Propozycje to
        Mieszko i Bogdan
        Mieszko i Amadeusz
        Mieszko i Wincenty
      • ala3 Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 20:20
        Do Mieszka pasuje Teodor, Jeremi, Tadeusz i Feliks. Kornel też mi się podoba, ale nie pasuje do Mieszka. Tobiasza, Andrzeja i Cezarego nie lubię, Jędrzej może być.
        Od siebie podrzucę jeszcze:
        Mieszko i Wincenty
        Mieszko i Leon/Leonard/Leopold
        Mieszko i Stanisław
        Mieszko i Kazimierz (moi synowie się tak nazywają)
        Mieszko i Henryk
        Mieszko i Samuel
        Mieszko i Bogumił
      • katarzynkaa Re: Imiona dla bliźniąt 29.10.21, 21:21
        Co do Twoich typów, to uwielbiam Kornela. Jest to obecnie moje ulubione imię męskie.
        Tobiasz jest świetny i Jeremi.
        Feliks kojarzy mi się z orzeszkami, Andrzej wujkowaty, Jędrzej dużo lepszy. Teodor - zdrobnienie Teoś fajne, ale pełne imię brzmi bardzo poważnie. Nie mój gust.
        Tadeusz jest bardziej pradziadkowy niż wujkowy. Mi się podoba.
        I Cezary - niezbyt lubię, kojarzy mi się z bohaterem "13 posterunku".

Z podanych najbardziej podoba mi się Kornel, a później Tobiasz i Jeremi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.