15.03.22, 08:56
Cześć wszystkim 🙂 Będąc w poprzedniej ciąży bardzo pomogło mi to forum, co prawda nie miałam tu konta, ale szukałam w google. I dzięki temu mogłam rozwiać wszelkie wątpliwości. Cieszyłam się wtedy ogromnie, że będziemy mieć synka (jakoś dla chłopców imiona od zawsze bardziej mi się podobały). Wtedy też stwierdziłam, że jeśli kiedyś będę w ciąży i będę spodziewała się córki poproszę Was o pomoc, bądź poszukam jak poprzednio w starych wątkach. Zaczęłam, więc od przeszukiwania i znalazłam bardzo dużo w których przewija się imię Jeremi ( to imię mojego synka) z tym, że tam podane są w temacie konkretne imiona i dziewczyny oczekują oceny, które bardziej pasuje. A u nas jest taka sytuacja, że nie potrafimy nic wybrać. Jakoś żadne imię nie jest dla nas na tyle wyjątkowe żeby nadać córce. Może zaproponujecie coś od siebie? Co według Was fajnie komponuje się z Jeremim. Dla chłopca mieliśmy ogromną listę, a dla dziewczynki zupełnie nic i żeby jeszcze było zabawnie mój mąż ma identyczne odczucia.
Obserwuj wątek
    • olinininka Re: Szukamy.. 15.03.22, 10:41
      Brałabym pod uwagę nazwisko. Ale z tej samej bajki moim zdaniem jest:

Róża, Aniela, Kornelia, Matylda, Jaśmina, Anastazja, Laura, Melania, Letycja
    • dalenia Re: Szukamy.. 15.03.22, 13:09
      Mam w rodzinie Jeremiego, który jest bratem Jagny.

Sporo fajnych propozycji już padło. Pewnie coś powtórzę:
      Matylda, Róża, Dagna, Łucja, Felicja, Aniela, Kornelia
    • sulika Re: Szukamy.. 15.03.22, 13:58
      Duzo pasuje. Zastanowiłabym się tylko nad Noemi...😉

Jeremi i ...
      ... Łucja, Kalina, Konstancja, Wanda, Jaśmina, Aniela, Adela, Felicja, Kornelia, Florianna/Florentyna/Flora, Urszula, Stefania, Lukrecja, Helena, Inga, Diana, Bianka/Blanka, Celina, Cecylia, Melania, Marianna, Aurelia, Klara, Gaja.itd.
    • polik17 Re: Szukamy.. 15.03.22, 19:22
      Cześć smile Osobiście wydaje mi się, że imię Waszego synka jest bardzo „plastyczne” i pasuje do niego wiele imion. Dziewczyny podrzuciły już dużo propozycji. Nie wiem, czy jeszcze jestem w stanie coś wymyśleć, dlatego może po prostu napiszę, jakie zestawy z Jeremim mi się podobają😀
      1. Jeremi i Matylda
      2. Jeremi i Kornelia
      3. Jeremi i Laura
      4. Jeremi i Florentyna/Flora
      5. Jeremi i Melania
      6. Jeremi i Aurelia
      7. Jeremi i Letycja
    • sulimira Re: Szukamy.. 16.03.22, 01:01
      Duzo swietnych propozycji juz padlo. Pieknie sie komponuja. Zostalo mi tylko podac te mniej popularne.

Jeremi i Bogna
      Jeremi i Nawoja
      Jeremi i Damroka
      Jeremi i Walentyna
      Jeremi i Eunika
      Jeremi i Jurata
      Jeremi i Danuta
      Jeremi i Adelina
      Jeremi i Amadea
      Jeremi i Dobrochna
    • remigia1 Re: Szukamy.. 19.03.22, 22:03
      Piosenkarka Natalia Przybysz ma syna Jermiego i córkę Anielę, a Monika Kuszyńska - Jeremiego i Kalinę. Podaję na wypadek, jeśli nie chcesz powtarzać zestawów występujących u gwiazd.
    • ilia.1 Re: Szukamy.. 20.03.22, 13:12
      Sugestie imion:

Dorota
      Lea
      Milena
      Emilia
      Zuzanna
      Marcelina
      Michalina
      Kamila
      Ludwika
      Nina
      Janina
      Leonia
      Teresa
      Natalia
      Stella
      Emma
      Gabriela
      Antonia
      Antonina
      Aurora
      Alicja
      Zofia
      Oktawia
      Alina
      Irena
      Wiktoria
      Weronika
      Eliza
      Luiza
      Olimpia
      Serafina
      Liwia
      Oliwia

Marceli
      Ludwik
      Stefan
      Dominik
      Gabriel
      Mieszko
      Miłosz
      Maksym(ilian)
      Kornel
      Feliks
      Fryderyk
      Eryk
      Damian
      Klemens
      Joachim
      Wiktor
      Milan
      Tadeusz
      Teodor
      Leon(ard)
      Bruno(n)
      Hugo
      Roch
      Kajetan
      Ksawery
      Tymon
      Ignacy
      Zachary
      Melchior
      Konrad
      Norbert
      Hubert
      Iwo
      Artur
      Olaf
      Bernard
      Nikodem
      Mikołaj
      Lucjan
      Florian
      Henryk
      Ernest
      Edwin
      Edmund
      Edward
      Edgar
      Cyprian
      Karol
      Albert
    • nikaaa10 Re: Szukamy.. 23.03.22, 18:05
      Dziękuję za wszystkie propozycje ❤️

Mi najbardziej spodobała się Flora i Marianna. Mąż jest za Jaśminą i Florentyną. I chyba z tych czterech będziemy wybierać. Które według was najładniejsze?
      • remigia1 Re: Szukamy.. 23.03.22, 18:43
        Moim zdaniem najładniejsze Florentyna. IMO najbardziej pasuje też do Jeremiego. Na drugim miejscu Flora, na trzecim - Jaśmina, na ostatnim - Marianna. W zasadzie wszystkie cztery mi się podobają smile
      • emnilda.wolna Re: Szukamy.. 23.03.22, 18:58
        Wybrałabym Florentynę, ale Flora i Marianna też są świetne (osobiście nie lubię zdrobnienia Mania). Jaśmina moim zdaniem mniej pasuje klimatem i trochę się zlewa z Jeremim przez to J.
      • majkaja Re: Szukamy.. 23.03.22, 19:03
        Najbardziej podoba mi się Flora, potem Marianna. Florentyny i Jaśminy nie lubię, chociaż uważam, że dla Was najlepsza byłaby Florentyna zdrabniana do Flory.
      • nikaaa10 Re: Szukamy.. 23.03.22, 19:47
        Tylko właśnie przy Florentynie zastanawiam się czy nie jest za bardzo dostojna, a nawet pretensjonalna? Nie będzie odbierana w ten sposób?
        • sulimira Re: Szukamy.. 24.03.22, 08:30
          Jezeli Anastazja, Konstancja czy Klementyna nie wydaja sie pretensjonalne to dlaczego Florentyna mialaby tak byc postrzegana? Normalne imie, ktore zaczyna byc znowu zauwazane po okresie braku zainteresowania. Jakakolwiek pretensjonalnosc odstawiona w niepamiec gdy bedzies zdrabniac corke do Flory czy Florki. Jezeli bedziesz do corki mowic Florentyno, nie rob tego czy tamtego glosem szlachcianki to co innego.
        • polik17 Re: Szukamy.. 24.03.22, 09:14
          Nigdy nie odbierałam Florentyny pretensjonalnie. Ogólnie jest to imię oryginalne, ale jednocześnie "znane" smile Np. Florentyna z "Lalki". A kto nie zna tej lektury? wink Naprawdę bardzo ładne, kobiece, dostojne imię ze ślicznymi zdrobnieniami😊 A pretensjonalna jest dla mnie np. Nikola, Wanessa czy Jessica. Nie Florentynka smile
        • remigia1 Re: Szukamy.. 24.03.22, 09:34
          Jako pretensjonalne są odbierane głównie imiona importowane zza granicy, które mają polskie odpowiedniki (np. Nikola, Sonia, Tatiana), zdrobnienia w roli pełnych imion (Mariola, Lena, Mia) i sezonówki (Klaudia, Oliwia). Florentyna nie należy do żadnej z tych grup smile
      • dalenia Re: Szukamy.. 24.03.22, 11:54
        Jestem za Florentyną lub Marianną. Obie uwielbiam i z przyjemnością sama bym użyła. Zdecydowanie nie odbieram Florentyny jako pretensjonalnej.

Flora sama w sobie mnie nie przekonuje. Bardziej jako zdrobnienie, choć i tak wolę jednak Florkę czy Florcię, bo Flora sama w sobie dla mnie bardzo bakteryjna. Jaśmina ogólnie okej, zawsze ją lubiłam. Ostatnio jednak "zalatuje" mi lekko pretensjonalnie. A chyba Jaśminę gdzieś ciągnie do Jeremiego - na forum już na pewno była mowa o takim duecie, a i sama znam rodziców, którzy dla siostry Jeremiego planowali właśnie Jaśminę (urodził się jednak chłopak, a Jaśmina została w rezerwie wink).
      • nikaaa10 Re: Szukamy.. 24.03.22, 21:40
        Dziękuję, a jeszcze jedno myślicie, że zdrobnienia Florka, Florcia będą ok dla dorosłej kobiety? Wiem dziwne pytania, ale chcę rozwiać wszelkie wątpliwości, a zawsze lepiej posłuchać osób które są w temacie neutralne 🙏🤗
        • sulimira Re: Szukamy.. 24.03.22, 23:43
          Pytania sa normalne. Mysle, ze wiekszosc osob tutaj przed nadaniem imienia wzielo je pod lupe z kazdej strony smile
          Odnosnie zdrobnien w zyciu doroslym to wydaje mi sie, ze corka sama zadecyduje czy i jak chce, zeby jej imie bylo zdrabnianie. Nieraz na staruszki mowi sie Stasia, Natusia itd. Tutaj to mysle, ze duzym czynnikiem bedzie osobowosc corki.
        • paula.anna Re: Szukamy.. 25.03.22, 07:34
          Florka, Florcia będą ok dla doroslej kobiety, jeśli ta kobieta będzie sobie życzyć ich używania 🙂.
          Myślę, że szczególnie dla Ciebie córka może pozostać Florką także po 18 rż 😉.
      • gaudencja Re: Szukamy.. 25.03.22, 23:21
        Moja hierarchia jest taka:
        1. Flora
        2. Marianna
        3. Florentyna

i nie nadałabym Jaśminy, która zresztą nie pasuje IMO stylistycznie do Jeremiego.
        • nikaaa10 Re: Szukamy.. 26.03.22, 09:58
          Gdybym mogła sama decydować to byłaby Flora. Ale mąż ma "dziwne" skojarzenia 🤦‍♀️ nie mam pomysłu w jaki sposób go przekonać. Jaśmina odpadła głównie ze względu na literę J. Marianna nadal bardzo mi się podoba, ale tu znowu mąż- nie podoba mu się zdrobnienie Mania.. co dziwne mam zupełnie w drugą stronę -uwielbiam Manię 🙈 Florentyna nie wiem, ale coś mi tu wadzi tzn na upartego mogłabym na nią się zgodzić jako kompromis do Flory, ale z mojej strony to będzie duże naciągnięcie. Także mamy niemały problem.
          • remigia1 Re: Szukamy.. 26.03.22, 10:19
            Mi we Florze przeszkadza skojarzenie z florą bakteryjną.
            Mariannę można też zdrabniać do Marianki, Marysi, Majki.
            A jeszcze jakieś imię wchodzi w grę? Np. Florian(n)a?
          • paula.anna Re: Szukamy.. 26.03.22, 16:30
            Miaranna może być Marianką 🙂.
            A Florentyna na co dzień byłaby pewnie Florą.
            Jeśli jednak nie leży Ci Florentyna, to może Florianna?
            Także skracana do Flory.
          • misslucky133 Re: Szukamy.. 26.03.22, 21:39
            Doskonale Cie rozumiem, ciazko i imie idealne jesli jest sporo przeszkod po drodze. Ja jako dziecko uwazalam imie Marianna - Mania na rowni z Marianem, za jedno z najbardziej obciachowym imion. Szczegolnie nie lubialam zdrobnienia Mańka. Teraz, 20 lat pozniej wink bardzo lubie zarowno Marianne jak i Manie. Jakis czas minal i imie nabralo dla mnie nowej swiezosci smile Rozumiem meza, moze jest dla niego za wczesnie na to imie ale byc moze jest szansa zeby sie przekonal jak bedziesz mu podawac argumenty za i przypominac, ze dla Ciebie imie brzmi uroczo. Jesli chodzi o wszystkie Florkowe: Flora, Florentyna, Florencja to mi osobiscie podchodzi jedynie Florentyna. Mala Florentynka brzmi fajnie ale przez to, ze taka dlugo to i tak najpewniej zostalaby Flora lub Florka wiec dla mnie nie do nadania. Jesli natomiast Tobie podoba sie Flora to moze ta Florentyna bylaby fajnym kompromisem.
          • sulika Re: Szukamy.. 06.04.22, 18:48
            Właśnie zapytaj meża o Floriannę, chyba,że Tobie też nie leży. Ja także wybrałabym Florę, ta ,,tyna" we Florentynie mnie nie przekonuje.
            • nikaaa10 Re: Szukamy.. 06.04.22, 21:31
              Jakoś Florianna nie bardzo nam się podoba tu jesteśmy zgodni.. ale każdy ciągnie w swoją stronę tj ja za Florą, mąż za Florentyną i nie potrafimy znaleźć kompromisu 🙈
      • krinjo Re: Szukamy.. 19.07.22, 18:49
        Czesc smile Twoj watek troche przypomina mi… moj wlasny 😅 Mam Syna Remigiusza ( wahalismy sie miedzy Jeremim wlasnie a Remigiuszem ) wg mnie te dwa imiona sa z „jednej bajki” a za miesiac dolaczy do naszej trojki ( czworki , bo jeszcze Carmen nasza cudowna psina ) coreczka…. Powiem Ci, ze praktycznie bylam pewna, ze to bedzie Flora - Florentyna czy Florianna - dostalam super wsparcie i cierpliwe odpowiedzi na nurtujace mnie pytania - bo watpliwosci stety czy niestety - szybko sie pojawily 😅
        Maz nagle sie ocknal, ze Flora to jak bakteryjna ( gdzie w ogole nie przyszlo mi to na mysl ) i tak sie zaczelo. Znalezlismy wiec Marianne ( a moze raczej Forumowiczki nam podsunely 🤔) ale dotarlo do nas, ze nie uniknieny zdrobnienia Mania, ktore nam sie po prostu nie podoba. To samo stalo sie z Felicją - Felą.
        Wg mnie z jednej bajki jeszcse jest Eleonora ( dla Jeremiego czy Remigiusza ) ale z kolei Dzidek dostal jakiejs histerii zwiazanej z „Norą” i jak jego wnuczka Nora 🤦🏻‍♀️ Az wstyd pisac „na glos” …
        Regina tez wg mnie jest fantastyczna ale jakos Mąz kreci nosem. Teraz ostatnio pojawila sie nam w sercu Lea aczkolwiek boje sie, ze tak jej blisko do Leny a poza tym czy Lea i Remigiusz to nie sa zbyt odlegle swiaty?
        Podobala mi sie jeszcze Emma ale taka troche mdla sie wydaje do Remiśka.
        Niezmiennie od 9ciu jzu prawie miesiecy towarzyszy nam Kalina, ktora gdzies tam ciezko zdetronizowac aczkolwiek sama „Kalinka” podoba mi sie najmniej se zdrobnien a Maz tak ciagle mowi i troche mnie to drazni…
        Przez moment byl zachwyt Larysa ale zupelnie mi przeszlo, natomiast z kadzym dniem ( i noca bo ostatnio nawet sni mi sie to imie 😅 ) czuje podekscytowanie imieniem Estera. Wydaje mi sie wlasnie takie Remikowe a poza tym oryginalne, tajemnicze, zachwycajace… co Ty o nim myslisz?
        Jak u Was sie rozwija sytyacja? Kiedy rodzisz w ogole?
        Duzo zdrowia i sil dla Ciebie na nadchodzace upaly.
    • nikaaa10 Re: Szukamy.. 10.04.22, 09:36
      Wczoraj siostra zapytała o imię.. Mówimy Florka.. Ona spojrzała i mówi: Aha.. Po chwili dodając - A nie chcieliście jakiegoś normalnego imienia?
      Trochę zaszokowana zapytałam, jakie jest normalne... Przez chwilę nie powiedziała nic.. Ale po kilku sekundach rzuciła: A Marysia Ci się kiedyś podobała, bardzo ładne imię.. Powiedziałam, że nie chcę tak popularnego imienia, wolałbym coś bardziej na poziomie Jeremiego. Na co ona stwierdziła, że jeszcze nie słyszała w tym roku o żadnej Marysi 🙈🙈 Jak zapytałam o poprzedni to powiedziała, że jej dwie koleżanki tylko urodziły i siostra męża.. Ale to przecież na cały rok nie dużo 🙈🙈 Także, mam szukać "normalnego imienia"..
      • paula.anna Re: Szukamy.. 10.04.22, 11:47
        Komentarzy siostry nie skomentuję.
        Choć w sumie ma prawo się nie orientować w tzw aktualnych trendach imienniczych...
        Ucięłaś jej wtrącanie się?
        Powiedziałaś wprost, że nie potrzebujesz rady w kwestii wyboru imienia dla córki?

Z ciekawości- ona ma już dzieci?
            • polik17 Re: Szukamy.. 11.04.22, 12:54
              Ja też tak myślę 😂 Swoją drogą zawsze z ogromnym zdumieniem czytam tego typu historie na forum. Może dlatego, że sama na codzień ich w ogóle nie doświadczam. Kiedy w naszej rodzinie pojawia się dziecko i dowiadujemy się, jak będzie miało na imię, wszyscy mówią, że im się podoba, nawet gdy jest to nieprawda. Nikt nie ocenia, nie wtyka swoich "3 groszy", wszyscy po prostu uszanowują ten wybór smile W końcu nam nic do tego, jak rodzice dają na imię SWOJEMU dziecku...A tutaj na forum co chwilę taka historia, że rodzina czy znajomi nie mogą zaakceptować wybranego imienia i rzucają niemiłe, chamskie, totalnie nie na miejscu komentarze. Naprawdę przyznam, że jest to dla mnie szokujące, przykre i zupełnie niezrozumiałe😢 No jak tak można się zachowywać...
              • paula.anna Re: Szukamy.. 11.04.22, 15:04
                A ja nie mówię, że imię mi się podoba, jeśli to nieprawda 😛.
                Mówię "Aha" itp.
                Po co kłamać?
                Wg mnie nie trzeba zawsze komentować, nie jest to obowiązek 😉
                Można przyjąć do wiadomości i juz.
                • polik17 Re: Szukamy.. 11.04.22, 16:11
                  Ja właśnie mam z tym problem, żeby powiedzieć komuś (szczególnie osobie z mojej rodziny), że coś mi się nie podoba. Po prostu nie chciałabym, żeby ktoś poczuł się urażony moją szczerością, bo później ja z tym bardzo źle się czuję smile Dlatego wolę skłamać, że ta osoba wybrała ładne imię, ale jest to kłamstwo w dobrej wierze😅😀
                  W każdym razie Florentyna, Flora szczerze mi się podoba😊 Marysia za to wcale, to imię zupełnie nie jest w moim guście.
                  • paula.anna Re: Szukamy.. 12.04.22, 16:46
                    Ile ludzi, tyle opinii.

Wg mnie "aha" nie powoduje nieprzyjemności rodziców, a kłamstwo ma krótkie nogi.

Podobnie nie mówię komuś, że wygląda dobrze itp, jeśli tak nie uważam.
                    Wolę, dyplomatycznie 😉, przemilczeć.
                    • sulimira Re: Szukamy.. 12.04.22, 19:35
                      Ja podobnie. Nie klamie i nie komentuje. Najgorzej jest jak dziecko jest niezbyt urodziwe, a tu wypadaloby sie pozachwycac. Wtedy znajduje cos co mi sie podoba i ta cecha sie zachwycam.
                      • paula.anna Re: Szukamy.. 13.04.22, 09:45
                        sulimira napisała:

> Ja podobnie. Nie klamie i nie komentuje. Najgorzej jest jak dziecko jest niez
                        > byt urodziwe, a tu wypadaloby sie pozachwycac. Wtedy znajduje cos co mi sie po
                        > doba i ta cecha sie zachwycam.

Otóż to!

Zwykle można coś pozytywnego znaleźć i wspomnieć o tym.
                        Coś konkretnego, innego niż "słodki bobas" itp.

Autorkę wątku przepraszam za zboczenie z tematu i zaśmiecanie wątku.
                    • polik17 Re: Szukamy.. 12.04.22, 20:11
                      paula.anna napisała:

>Ile ludzi, tyle opinii.

Zgadzam się smile

>Podobnie nie mówię komuś, że wygląda dobrze itp, jeśli tak nie uważam.

Przypomniało mi się, jak kiedyś moja kuzynka powiedziała mi, że mam brzydkie brwi - było mi wtedy bardzo przykro… Mogła przynajmniej użyć innego słowa, takiego zamiennika typu „Twoje brwi nie są najgorsze, ale mogłyby być lepsze”. Wtedy nie poczułabym się taka dotknięta jej oceną. Dlatego ja wolę mimo wszystko skłamać, bo zawsze próbuje wyobrazić sobie siebie na miejscu tej osoby, do której mówię. Czasem po prostu moim zdaniem powinno się trzymać język za zębami lub kontrolować to, co się do kogo mówi, bo naprawdę można tej osobie wyrządzić niemałą krzywdę i tylko pogorszyć samoocenę. I tak wiem, że nie każdy pewnie by się tym przejął, jednak wydaje mi się, że przeciętna wrażliwa osoba już tak. To tak odbiegając od tematyki imion smile
                      • sulimira Re: Szukamy.. 12.04.22, 20:38
                        Ja kieruje sie zasada, ze jak nie masz nic milego do powiedzenia to trzymaj jezyk za zebami. Dlatego zawsze cos milego staram sie znalezc. Jak imie mi sie nie podoba to moze ma dluga historie i to pochwale, albo jakiegos chlubnego nosiciela wymienie.
                      • paula.anna Re: Szukamy.. 13.04.22, 10:04
                        polik17 napisała:

> paula.anna napisała:
                        >
                        > >Ile ludzi, tyle opinii.
                        >
                        > Zgadzam się smile
                        >
                        > >Podobnie nie mówię komuś, że wygląda dobrze itp, jeśli tak nie uważam.
                        >
                        > Przypomniało mi się, jak kiedyś moja kuzynka powiedziała mi, że mam brzydkie br
                        > wi - było mi wtedy bardzo przykro… Mogła przynajmniej użyć innego słowa, takieg
                        > o zamiennika typu „Twoje brwi nie są najgorsze, ale mogłyby być lepsze”. Wtedy
                        > nie poczułabym się taka dotknięta jej oceną. Dlatego ja wolę mimo wszystko skł
                        > amać, bo zawsze próbuje wyobrazić sobie siebie na miejscu tej osoby, do której
                        > mówię. Czasem po prostu moim zdaniem powinno się trzymać język za zębami lub ko
                        > ntrolować to, co się do kogo mówi, bo naprawdę można tej osobie wyrządzić niema
                        > łą krzywdę i tylko pogorszyć samoocenę. I tak wiem, że nie każdy pewnie by się
                        > tym przejął, jednak wydaje mi się, że przeciętna wrażliwa osoba już tak. To tak
                        > odbiegając od tematyki imion smile
                        >
                        >

Czy ze zdania, które zacytowalaś wg ciebie wynika, że ja mówię komuś, że wygląda ŹLE?
                        Mam nadzieję, że to nieporozumienie 🙂.

Dla pewności jednak wyjaśnię:
                        Prawię komplementy, bardzo chętnie, ale szczere.
                        Nie gadam, byle gadać, bo wypada itp 😉.
                        Jeśli mnie ktoś nie pyta o zdanie, a nie mam do powiedzenia nic miłego- nie wypowiadam się na dany temat (brwi, fryzury, sukienki, śpiewu urody dziecka itp, itd).
                        Jeśli z jakiegoś powodu muszę się wypowiedzieć- mówię "aha" itp
                        Np gdy ktoś przedstawia mi swoje nowe dziecko o imieniu Zośka, Lena, Julka lub Kuba, Jas czy Fabian itp.
                        No nie powiem, że to super imię, bo tak nie uważam 🤷.
                        A kiedy ktoś PYTA mnie o zdanie na temat np swoich nowych okularów, które wg mnie ma np kiepsko dobrane- znajduję plusy, np antyrefleks, że podoba mi się kolor oprawki itp.
                        Nie mówię prawdy, że nie podobają mi się lub co gorsza "są brzydkie". Bo po co???
                        Widać tej osobie się podobają (skoro takie kupiła)- i to dla niej jest najważniejsze.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne 🙂.
                    • remigia1 Re: Szukamy.. 12.04.22, 22:27
                      Ja właśnie wolę zawczasu usłyszeć, że robię coś źle, niż być okłamywana. Dlatego cenię szczerą, konstruktywną krytykę. Przykładowo, gdybym słabo śpiewała, wolałabym, aby ktoś, kto się na tym zna, powiedział mi o tym. Jeśli byłaby to konstruktywna krytyka, a nie hejt, ucieszyłabym się, że ta osoba szanuje mnie i mój czas i nie chce, żebym marnowała lata mojego życia na robienie czegoś, co robię źle. Czasami trudno samemu siebie ocenić, zwłaszcza gdy nie jesteśmy dobrze zapoznani z jakąś dziedziną.

Tak samo wolałabym przeczytać np. na tym forum, że imiona, jakie planuję dla dzieci, są odbierane pretensjonalnie, niż później słyszeć, że moje dzieci są wyśmiewane z powodu pretensjonalnych imion. Choć ja akurat nie lubię imion typu Nikola.
                      • sulimira Re: Szukamy.. 13.04.22, 00:09
                        Jezeli ktos sie zastanawia nad imieniem to powiem co mysle, ale jak dziecko ma juz nadane to szukam czegos pozytywnego lub wcale sie nie odzywam. Takze tutaj jest roznica.
                      • polik17 Re: Szukamy.. 13.04.22, 00:52
                        Akurat z tym śpiewem trafiłaś w punkt, bo ostatnio bardzo lubię śpiewać covery i wysyłać je znajomym smile Z tym, że w sumie spotykam się z samym pozytywnym odbiorem. Każdy mówi mi, że mam potencjał i powinnam spróbować to rozwijać😀 I ja też się z tym zgadzam, to znaczy mówię sobie, że nie mam takiego najgorszego głosu. W zupełności się z Tobą zgodzę, że konstruktywna krytyka, a hejt czy chamstwo to różnica. Natomiast moim zdaniem powiedzenie komuś, że jest brzydki, że ma beznadziejny styl czy brzydkie brwi to po prostu zwykłe chamstwo i taka niegrzeczność (?). Co innego, gdy ta osoba sama prosi, żeby szczerze jej coś powiedzieć, że np. właśnie słabo śpiewa. Jeśli ona sama zdaje sobie z tego sprawę to na pewno ją to nie urazi. Moim zdaniem nawet, jeśli coś się nam w danej osobie nie podoba, można tak jak napisała sulimira znaleźć jakąś pozytywną cechę, w ogóle się nie odzywać lub powiedzieć to w inny sposób, żeby nie urazić 2 strony. A nie od razu walić prosto z mostu, co ślina na język przyniesie. Ja również doceniam konstruktywną krytykę i często wręcz proszę, żeby ktoś ocenił coś, co robię szczerze, a nie „okłamywał” mnie smile Jednak w niektórych sytuacjach, szczególnie, gdy o tą ocenę się nie prosi, tak po prostu według mnie nie wypada robić… To znaczy walić prosto z mostu😂 I właśnie takie coś odbieram jako zwykłe chamstwo.
                        • sulimira Re: Szukamy.. 13.04.22, 05:26
                          Jak ja pytam sie kogos o zdanie to oczekuje prawdy, moze nie brutalnej prawdy, ale prawdy. Z dziecmi jednak jest oczekiwanie zachwytu i tutaj trzeba zwykle cos powiedziec poniewaz o milczenie tez niektore osoby moga sie obrazic...
              • paula.anna Re: Szukamy.. 13.04.22, 09:50
                Lena- właśnie tego się spodziewałam 😉.
                Iga i Ada już nie tak często nadawane, za to bardzo na czasie, bo krótkie.
                Wygląda na to, że macie z siostrą zupełnie inne gusty imiennicze.
                Tylko siostra chyba nie przyjmuje tego faktu do wiadomości 😆.
      • polik17 Re: Szukamy.. 10.04.22, 17:52
        Proponuję zapytać siostrę, czy czytała w szkole średniej taką lekturę zwaną "Lalka" big_grin W niej była panna Florentyna...Oprócz tego może po prostu powiedz jej, że nie życzysz sobie takich komentarzy odnośnie imienia dla TWOJEGO dziecka, które TY razem z mężem masz prawo wybrać, a jej nic do tego. W końcu nie każdy musi lubić i nadawać oklepane imiona z pierwszej dziesiątki. Gdyby każdy tak robił po Polsce biegałyby same Zuzie, Zosie, Julki, Jasie, Franki i Antki. A tak mamy różnorodność imienniczą smile Flora, Florentyna to śliczne, oryginalne, w zupełności "normalne" imiona i koniec kropka big_grin
        • polik17 Re: Szukamy.. 10.04.22, 17:55
          Aha i w ostateczności, gdyby upierała się, że Marysia to takie "oryginalne" imię, nadawane tylko 2-3 razy w przeciągu roku, zaproponowałabym jej przejrzenie sobie jakiejkolwiek statystyki imion dostępnej na dane.gov.pl smile
      • sulimira Re: Szukamy.. 10.04.22, 18:50
        Trzy w najblizszym otoczeniu to nie duzo big_grin Przykre to ze strony siostry, ale jak zaczniesz uzywac tego imienia to zmieni zdanie. Ostatnio byla historia tutaj jak Maksymilian nie podobal sie rodzinie, a nadali to imie synu zanim autorka tutaj urodzila i pisala z zapytaniem co teraz zrobic. Co chwile sa takie tutaj historie. Nie przejmowalabym sie. Za chwile wszyscy sie przyzwyczaja i znajome siostry dorobia sobie Florke do Marysi.
      • annthonka Re: Szukamy.. 11.04.22, 12:41
        Ehhh, dlatego nie należy ujawniać swoich planów imienniczych. Każdy niech nazywa swoje dziecko według swojego gustu. A rodzina się w końcu przyzwyczai, nawet jeżeli imię im się nie podoba.

A pytania o "normalne" imię w ogóle nie skomentuję.
        • krinjo Re: Szukamy.. 19.07.22, 18:56
          To wlasnie tak jak moj Tata czyli Dziadek naszej corki za miesiac tak histerycznie skrytykowal Eleonorę, ze teraz nie mam odwagi jej nadac a po wielu miesiacach dywagacji ( Drogie Forumowiczki znaja juz moja meczaca osobe 😅 ) to imie wraca do mnie jak bumerang i niemalze nie ma sobie rownych. Ja jestem bardzo blisko z Rodzicami i pomagaja i beda mi pomagac z dziecmi jeszcze wiele lat i jakos naprawde boje sie tak nazwac Corke. On mi wprost powiedzial, ze to najbrzydsze imie jakie istnieje. To byl cytat wink
          😲🥺
          • annthonka Re: Szukamy.. 20.07.22, 10:04
            Jeżeli Eleonora to jest właśnie to imię, które pasuje Ci najbardziej, to nadawaj. To w końcu Twoje dziecko i ma się nazywać tak jak się Tobie podoba. Komentarz o najbrzydszym imieniu świata jest niegrzeczny i niepotrzebny, nie wiem jak w ogóle można tak powiedzieć swojemu dziecku.

Na szczęście Eleonora ma dużo zdrobnień, więc rodzice się szybko przyzwyczają. Ja akurat znam trzy (niesamowite, bo to przecież rzadkie imie). Jedna jest Elą, druga Norą a trzecia Leną.
          • dalenia Re: Szukamy.. 20.07.22, 10:12
            Moja przyjaciółka czeka na "zwykłego" Wojtka, a co się nasłuchała, to jej. A to "a ładniejszych imion nie ma? ", a to, że Wojtek to na wsi był taki głupi, a to, że brzydko tak i może jednak niech szukają dalej 🤷🏻‍♀️ my mieliśmy bardziej szalone wybory, wiem, że nie wszystkim się podobały (włącznie z moimi rodzicami), ale nikt nigdy bezpośrednio do nas nie komentował. Więc to nie kwestia "złego" imienia, a bezczelnego otoczenia.
              • 1.wetta.1 Re: Szukamy.. 20.07.22, 20:37
                Nie poddawaj się. Jeżeli to jest TO imię, nadaj. Później będziesz żałować, że tego nie zrobiłaś.
                Przykro słuchać opinie od najbliższych, ale to twoje dziecko i twoje życie. Ojciec już miał szanse na wybieranie imienia teraz twoja kolej. Nie daj jej sobie odebrać. Więcej pewności siebie. Nie pozwól nikomu na decydowanie w tej kwestii.
                • krinjo Re: Szukamy.. 21.07.22, 00:32
                  Dokladnie, Ojciec tak sie wykazal fantazja, ze dal po swojej mamie (mojej wiec Babci ) bo „jej zalezalo” - widac z tego jako, ze sam ulegl w tej kwestii teraz mu sie wydaje, ze on ma prawo „wymagac” tego samego ode mnie… swoja droga ciesze sie, bo mam piekne imie Krystyna, ale wiesz o co mi chodzi wink
                  Dziekuje za Twoj wpis 😙
          • paula.anna Re: Szukamy.. 24.07.22, 14:34
            Cieszę się, że Eleonora wróciła do gry!
            Trzymam za nią kciuki!
            Leonka, Leosia.... Pamiętam, jak sama ją rozważałam ponad 12 lat temu...
            • krinjo Re: Szukamy.. 24.07.22, 22:49
              Dziekuje !
              Regina i Estera tez mnie jeszcze kusi. Estera szczegolnie.
              Felicja niestety odpadla przez Fele a szkoda, bo „Felicja” jest dla mnie the best ale Feli nie zniose.
              A mozna zapytac na czym u Ciebie stanelo 12 lat temu..? 😁
              • paula.anna Re: Szukamy.. 25.07.22, 07:54
                Estera!
                Też ją bardzo lubię 🙂. I kibicuję jej.
                Regina też ma brzmienie, które lubię- zdecydowane, z charakterem, mało "słodziutkie" 😉.
                Felicję rozumiem.
                Ja Felę zniosłabym, tym bardziej, że mam Felka 😉. Za to nie zniosłabym np Poli, MaDZi itp itd.

Moja druga córka nazywa się Matylda Klara.
                Wybieranie jej imion to jedna z długich historii z tego forum 😉.
                Mąż zdecydowanie nie zgodził się na Eleonorę. A to imię mojej ukochanej babci.
                • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 13:24
                  Matylda sliczne. I znowu - gdybym miala pewnosc , ze nikt nie nazwie mojej Matyldy - Mati to moglabym nadawac. Mam jakis problem z tymi zdrobnieniami 😅

Ale Felek to inna sprawa, Felek jest jak najbardziej ok!

W ogole jak bylam mlodziutka ubostwialam ( dalej ubostwiam ! ) film Leon zawodowiec i wtedy sobie marzylam, ze kiedys bede miec parke ( to sie akurat bedzie zgadzac 😅 ) i nazwe ich Leon i Matylda. Oczywiscie to bylo tyyyle lat temu, ze o Leonie nikomu sie wtedy jeszcze nie snilo. Niestety jak wiemy sytuacja sie zmienilam diamteralnie 😅

Musze poszukac tego watku w takim razie ! Albo podeslij linka prosze.
                  • paula.anna Re: Szukamy.. 25.07.22, 14:45
                    Moja Matylda jest po prostu Matyldą vel Rudą (ma rude włosy).
                    Mnie zmroziło, kiedy uświadomiłam sobie, jużpo fakcie, istnienie opcji Matyldzia 😱.
                    Na szczęście praktycznie nikt nie używa tego zdrobnienia.
                    Podobnie jak Mati, które odrzuca mnie nieco mniej niż Matyldzia 😉.

Leon i u nas się przewinął, na szczęście nadaliśmy Feliksa.
                    Leonów teraz dużo i w ogóle mi się odpodobał.
                    • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 15:59
                      Matylda i Feliks no rewelacja !
                      Tak tak, mi tez sie odwidzial totalnie ten Leon choc moze dlatego wlasnie mnie tak ciagnie do Leonki - Eleonorki.
                      Moze dlatego tez Lea mi sie podoba choc niby nie w moim stylu.
                      Dla Ciebie pewnie zbyt mdla ?
                  • paula.anna Re: Szukamy.. 25.07.22, 15:09
                    Proszę:
                    forum.gazeta.pl/forum/w,12924,105933513,105933513,brak_pomyslow_pomozecie_.html#p107633785

Pogrzebałam i znalazłam.
                    Sporo mi się zmieniło przez te lata.
                    A pewne rzeczy, poglądy pozostały niezmienne....
                    • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 15:57
                      Dziekuje , zglebilam watek 😁 faktycznie ta Matylda troche niespodziewanie wrecz objela prowadzenie i dobrze, bo to swietne imie !
                      I popatrz - obydwie upatrzylysmy sobie te Eleonore ( Leonka dla mnie najlepsza 😍) i zadnej z nas to nie wyjdzie 😅
                      Ciekawa jestem gdybys dzis miala urodzic corke czy wiedzialabys juz na 100% na ten moment jak dasz jej na imie ?
                      Roznica jest u nas taka tylkk, ze mnie sie jeszcze ta Kalina podoba.
                      • paula.anna Re: Szukamy.. 25.07.22, 16:21
                        Nie wiedziałabym!
                        Już na 1000% nie będzie więcej dzieci, więc w ogóle o tym nie myślę.
                        Musiałabym całkiem na nowo odświeżyć temat 😉.

Lea faktycznie mało charakterna 😉 dla mnie.
            • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 18:41
              Niezmiennie Kalina, Eleonora ( ale to raczej ja VS swiat 😅 ) Lea, Estera, Regina do mnie wraca ale sama nie jestem przekonana na 1000% zeby o nia walczyc. Generalnie Maz by sie zgodzil ale ja sama nie mam stanowiska „to imie albo zadne inne”. Mniej wiecej tak jak wlasnie te 4 sa teraz najmocniej na tapecie i nie sadze, ze cos sie pojawi nowego czy wroci starego.
              Z nowosci chwile Berenika byla byla rozwazana ale pare razy uslyszalam zdrobnienie Beniani az mnie zimne dreszcze przeszly 😅
              • polik17 Re: Szukamy.. 25.07.22, 21:41
                Eleonora jest bardzo ładna, jestem jak najbardziej za smile Opinią „otoczenia” nie ma co się przejmować, to Wasze dziecko i macie prawo dać mu na imię tak, jak Wam się żywnie podoba😀 O ile nie jest to imię ośmieszające czy obraźliwe. A Eleonora taka nie jest. Piękne, wyróżniające się, dostojne imię z dużą możliwością zdrobnień. Jeśli chodzi o pozostałe imiona, osobiście nie przepadam za Esterą i Reginą, ale u kogoś doceniam je za oryginalność smile Lea i Kalina są bardzo w porządku, sama może bym ich nie nadała, ale ogólnie ładne imiona. Mało popularne, ale osłuchane😊 Berenika za to niezbyt mi się podoba, zdecydowanie wolę Dominikę albo Weronikę smile Może któreś z nich? Oba obecnie spadają na listach nadań, mają dużą możliwość zdrobnień, nikogo nie dziwią. Mamy w bliskiej rodzinie 8 letnią Dominikę, imię bardzo fajnie jej się nosi smile Ładnie też pasują mi do Jeremiego.
                • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 21:55
                  Ach widzisz problem tkwi chyba we mnie, ze nie stoje za zadnym z tych imion na 100% - bo jesli dzis Wam napisze, ze np Eleonora i zadne inne ! , to bede walczyc jak lwica o nie, ale niby Eleonora, ale samej ciezko mi sie rozstac z Kalina, wymyslilam te Lee jeszcze, „rozdmuchuje” te Estere i tak wlasciwie to nie potrafie sie uprzec przy jednym….
              • paula.anna Re: Szukamy.. 25.07.22, 21:53
                Berenika niby ok, na pierwszy rzut oka. Pewien powiew świeżości.
                Już na drugi kojarzy mi się z Weroniką, za którą nie przepadam.
                I to skrócenie- Wera/ Werka.
                Berenice więc kibicuję bardzo umiarkowanie 😉.
                • krinjo Re: Szukamy.. 25.07.22, 21:57
                  Nie nie, tak jak pisalam jak pomysle o Beni to mi slabo. A Weronika czy Dominika niby ok ale az za bardzo osluchane.
                  Takze Berenika tak czy siak odpadla, to byl , ze tak powiem krotki epizod w naszych poszukiwaniach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.