Dodaj do ulubionych

Adela i Daniela

14.06.22, 14:22
Ostatnio spotkane na placu zabaw siostry - Adela i Daniela. Z ciekawości zapytam - jak Wam się podoba taki zestaw? Wydaje mi się, ze imię Adela jest dosyć lubiane tutaj na forum. Nie wiem jak jest z Daniela.
Obserwuj wątek
  • dalenia Re: Adela i Daniela 14.06.22, 15:26
   Dobrze, że to nie Aniela i Daniela wink Tak czy siak dla mnie te imiona są jakieś zbyt podobne. Choć oba bardzo lubię. Daniela trochę odmęska, mój mąż od razu ją odrzucił. Samego Daniela też zupełnie nie lubię, ale wersja żeńska mi odpowiada.
  • dasza_dm Re: Adela i Daniela 14.06.22, 18:43
   Nie lubię kiedy imiona rodzeństwa się rymują. Wychodzi taki Bolek i Lolek. Ale plus za oryginalność. Bardzo lubię Adelę. Za Danielą nie przepadam. Mam ciocię Danielę, na którą zawsze wszyscy mówili Danka, więc całe życie byłam święcie przekonana, że to Danuta. A tymczasem.......
  • remigia1 Re: Adela i Daniela 14.06.22, 19:10
   Mi też Daniela wydaje się zbyt odmęska i dlatego nie podoba mi się. Adela z kolei jest jednym z moich ulubionych imion, ale ten zestaw już mi się nie podoba.
  • mebloscianka_dziadka_franka Re: Adela i Daniela 14.06.22, 21:41
   A mi się Daniela podoba bardziej od Adeli. Jeszcze gdyby ta Adela to było zdrobnienie od Adelajdy to ok, mooogła by być smile I nie uważam, że Daniela brzmi odmęsko, tak samo jak w przypadku Dominiki czy Gabrieli. Dla mnie to zupełnie inna "jakość" w porównaniu do Roberty, Czesławy czy Krzysztofy, które owszem są strasznie toporne i męskie.
  • polik17 Re: Adela i Daniela 15.06.22, 18:23
   Bardzo ciekawy i oryginalny zestaw, ale faktycznie imiona trochę zbyt podobne. Mogą się mylić big_grin Adela bardzo mi się podoba, chociaż osobiście wolę pełną Adelajdę smile Daniela może być, nie kojarzy mi się odmęsko podobnie jak Dominika. U kogoś jak najbardziej doceniam, bo imię całkiem fajne smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.