anettia28
29.07.08, 21:42
Mieszkam w niewielkim mieście. Moja mama pochodzi z wioski oddalonej o 80 km, blisko województwa podkarpackiego, z kolei teściowa również ze wsi z tym że z okolic województwa lubelskiego. Obie mamy są równolatkami. W podobnym wielu są też mamy obu mam.Koleżanki mojej babci (dziś osiemdziesięcioparolatki) to w większości: Bronki, Franie, Stefanie,Marianny i Aniele.Mojej mamy koleżanki nazywają się na przemian:Zosia, Stasia, Józia i Marysia. Mama mojej teściowej to Emilia a wśród jej równolatek doszukałam się: Wacławy, Albiny, Leokadii, Eugenii, Zuzanny, Klementyny. Następne pokolenie kobiet dostawało imiona tego typu: Halina, Krystyna, Gabriela, Alina, Urszula, Lidia, Teodozja. Dawniej każdy region miał swoje gusta. Ciekawe jak jest teraz?