Dodaj do ulubionych

Niezly ten felieton

01.04.11, 07:57
troche za duzo kalamburow ale niezly:

www.polityka.pl/spoleczenstwo/felietony/1514466,1,specjalny-felieton-dla-polityki.read
PF
Obserwuj wątek
    • dachs Świetny 01.04.11, 08:40
      Powinien co tydzień pisać.
      • hymenos Re: Świetny 01.04.11, 09:26
        A nawet częściej. No Qrde, Tusk do polityki, Kaczynski do pisania felietonów.
        • matelot Re: Świetny 01.04.11, 09:33
          Data... data świetnie dobrana. Akurat materiał na pierwszego kwietnia. Założę się, że ktoś mu pomagał, że to praca zbiorowa.
          • dachs Ty masz łeb, 01.04.11, 10:32
            w ogóle nie zwróciłem uwagi na datę. Ale styl pieknie podebrany. smile
            • wikul Śmierdzi na kilometr Wolskim ... 01.04.11, 11:21
              ...Marcinem Wolskim. Zbieżność z językiem wolskim przypadkowa.
              • wikul Re: Śmierdzi na kilometr Wolskim ... 01.04.11, 19:23
                wikul napisał:

                > ...Marcinem Wolskim. Zbieżność z językiem wolskim przypadkowa.


                Zapomniałem ze Passent też potrafi pisać swietne teksty satyryczne. W każdym razie zgadłem że to nie mogł być Kaczynski, za głupi na to.
                • hasz0 _____________Komu smierdzi na kilometr Wolskim ... 01.04.11, 19:27
                  NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
                  Mediom

                  Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
                  będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
                  dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,
                  jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!

                  Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóźnionych
                  Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
                  dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny
                  wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.

                  Bo pamięta poeta, zapamięta też naród
                  wasze jady sączone, bez ustanku dzien w dzień.
                  Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
                  Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!

                  Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.
                  Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem
                  jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.
                  A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście

                  Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.
                  Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą
                  Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę
                  Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!

                  Marcin Wolski
                  • wikul Re: Komu smierdzi na kilometr Wolski 01.04.11, 19:53
                    Coś pieknego,prawie jak to.

                    RZEKA

                    Mądrość Stalina,
                    rzeka szeroka,
                    w ciężkich turbinach
                    przetacza wody,
                    płynąc wysiewa
                    pszenicę w tundrach,
                    zalesia stepy,
                    stawia ogrody.

                    W gmachu imperium
                    strop się ugina:
                    pękła kolumna.
                    Wstępuje z głębin
                    mądrość Stalina,
                    rzeka podskórna.
                    Góry wysokie
                    w kraju poety
                    Mao Tse-Tunga -
                    zgryzła opokę,
                    panów zwaliła
                    i nawodniła
                    biedniackie grunta.

                    Ludzie zbudzeni
                    na ziemi swojej,
                    łamią się chlebem,
                    dzielą pokojem.
                    Ty ich opływasz,
                    rzeko rozumna,
                    ty wiejesz zdrowiem,
                    wiatrem urody;
                    przebijasz góry
                    rzeko podskórna,
                    łączysz narody.

                    Ważyk Adam
                  • hasz0 _____Komu smierdzi na kilometr bezkarność 01.04.11, 20:04
                    • hasz0 na kilometr bezkarność__900 milionów złotych 01.04.11, 20:46
                      ~ 1mrd
      • rycho7 slabosc opozycji slaboscia panstwa 01.04.11, 09:54
        dachs napisał:

        > Powinien co tydzień pisać.

        Uswiadamia, ze niezaleznie jak gleboko sie dokopiesz to i tak pukaja spod dna.

        Uczciwe jest, ze nie obiecuje aby pozniej go nie rozliczali z obietnic.

        Trzeba bedzie zaglosowac na PiS aby sie unicestwil albo Rzeczykatobolszewicka.
        • polski_francuz Zgoda 01.04.11, 10:32
          ale do wyksztalcenia elit zdolnych do rzadzenia trzeba czasu. Poczekajmy jeszcze troche. Gorzej jest jest ci co rzadza sa slabi. A tak to teraz wyglada w Niemczech. Angie slabuje a Westerwelle jest denny...

          PF
    • polski_francuz Wyjasnilo sie 01.04.11, 19:02
      to byla zydowska robota:

      www.polityka.pl/spoleczenstwo/felietony/1514466,1,felieton-na-1-kwietnia.read
      PF
      • pan.scan Re: Wyjasnilo sie 01.04.11, 19:07
        Czyli prezes nawet felietonów nie potrafi pisać. Smutne to.
        • polski_francuz Re: Wyjasnilo sie 01.04.11, 19:13
          Masz racje.

          Umiejetnosc patrzenia sie z humorem na samego siebie jest swiadectwem inteligencji.

          Pozdro

          PF
          • hasz0 Dzięki PFie!=>EXMP wątej_jest. ost. Idiotą_/n 01.04.11, 19:24
        • hasz0 _______________Prima APrilisowy Rzont_____________ 01.04.11, 19:21
          Mniecio Hasz pisze do śMniecia Scana:

          "Wytarzałeś sie w goownie, do orgazmu?

          Odpowiedz yebnięty gnojówkarzu zachycony skutecznoscią piqczych metod?
          CZYTAŁES (go) MENDO JEDNA RYNSZTOKOWA POPLECZNICZKO WREDOTY i OBLEWANIA POMYJAMI Polaków? ('piqcze rzygowiny'- wyj.#)
          Yebana (Faqowa) V kolumna".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka