Dodaj do ulubionych

Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc

12.06.04, 20:40
Biedna kobieta.Po co się w ogóle wspinała?Ja wolę jeździć windą.
Obserwuj wątek
    • Gość: fizyk pomijajac opor powietrza, leciala prawie 8 sekund IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.04, 20:48
      t=7,8 s natomiast predkosc przed walnieciem w ziemie to okolo 135 km/h
      pozdrawiam wszystkich alpinistow!
      • Gość: blurb Re: pomijajac opor powietrza, leciala prawie 8 se IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.06.04, 06:48
        Nie koles "fizyk" jej predkosc w momencie zetkniecia z ziemia wynosila 275,5
        km/h,a czas obliczyles OK.Maksymalna predkosc wynosi ok 320 km/h dla swobodnie
        spadajacego ciala ludzkiego,poniewaz dalszy wzrost predkosci jest niwelowany
        przez opor powietrza.Tak wiec owe 320 km?h uzyskuje sie po ok 9.1 sekundy.
        • Gość: Psychol Re: pomijajac opor powietrza, leciala prawie 8 se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.04, 14:00
          A ZNASZ MOŻE WZÓR NA ELEMENTARNĄ PRZYZWOITOŚĆ?
      • Gość: 100ik Re: pomijajac opor powietrza, leciala prawie 8 se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.04, 08:32
        Pisząc takie rzeczy masz czelność pozdrawiać alpinistów ?! Mont Blanc to nie
        WTC o gładkiej pionowej ścianie. Wasze (czysto teoretyczne) dywagacje są
        conamniej nie na miejscu i świadczą o braku szacunku do ludzkiegom życia,
        śmierci i respektu wobec gór, ukrywanym pod pseudonaukowym płaszczykiem. Znałem
        ją to była wspaniała dziewczyna. Szczerze współczuje jej bliskim.
        • Gość: mirek jakies szczegóły? IP: 193.111.166.* 14.06.04, 11:12
          Znasz może jakies szczegóły? Wybieram się na Blanca (gdzieś w ciagu roku), i
          chętnie dowiedział bym się czegoś więcej.
    • epittaph Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc 12.06.04, 21:02
      To sie nazywa ryzyko zawodowe sad
    • Gość: mmm Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.toya.net.pl 12.06.04, 21:25
      żal mi was, zwykłe złamasy. siedzą przed swoim małym monitorkiem w swoim małym
      pokoiku i podśmiechują się z czyjejś śmierci wiodąc swój mały,nędzny i
      najzwyczajniej przeciętny żywot.....
      zwykli mali ludzie bez pomysłu na życie!!!
      • Gość: 333 Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.proxy.aol.com 12.06.04, 22:04
        Raczej pomyslu na smierc.
        • bartek.wasielak Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc 12.06.04, 22:40
          Wolę zginąć w górach, robiąc to, co kocham, niż cały czas tkwić w mieście,
          otoczony tysiącami ludzi i milionem problemów.

          Pęd do wolności... Za wszelką cenę...
          Ja to rozumiem.

          Żeby móc się wspinać, trzeba być całkowicie pogodzonym z życiem, ze wszystkimi
          sprawami. Trzeba mieć spokój w środku. Trzeba wiedzieć, że można zginąć.
          • Gość: domator Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.ipt.aol.com 12.06.04, 22:56
            A ja tkwie sobie przed monitorem i jestem pogodzony z zyciem.
            Co wiecej robie to co kocham. Oddaje sie swojej pasji.
            Nie w wakacje czy w weekend. Ja lubie to co przez caly czas robie.
            Nie mam potrzeby nigdzie pedzic ani sie wdrapywac.
            Alpinistki mi zal jak kazdego odchodzacego czlowieka, ale zal ten koi
            przeswiadczenie, ze odeszla osoba całkowicie pogodzonym z życiem, ze wszystkimi
            sprawami, posiadajaca wewnetrzny spokój i swiadomosc, że można zginąć.
            (Znawcy tematu wiedza, ze inaczej by sie nie wspinala)
            A kazdy chyba przyzna, ze to nie byle co (w chwili smieci).
            • Gość: antylep Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.06.04, 06:52
              Uwazaj bo monoitor tez moze eksplodowac i jak bedziesz wygladal jak ci leb
              urwie????
              • Gość: domator Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.proxy.aol.com 13.06.04, 11:26
                Wygladalbym chyba jak lada sklepu miesnego smile
            • Gość: szkoda zycia Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.cm-upc.chello.se 13.06.04, 08:51
              Tez tak uwazam!, ze gdyby byla pogodzona z zyciem, to by sie nie wspinala, bo
              widzialaby duze ryzyko jaki ten sport niesie!
              Wlasnie to nie pogodzenie sie, powoduje to szukanie!, szukanie czegos wiecej
              niz proponuje nam tzw. szare zycie. Niektozy potrzebuja tzw. skoku czy szoku
              adrenaliny, to jest tak jak z kazdym uzaleznieniem, jesli sie z tym nie
              skonczy, to niestety konczy sie to smiertelnie!
              Szkoda zycia!
          • Gość: kris w Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.nb.aliant.net 12.06.04, 23:56
            Bog stwazyl gory w tym celu aby czlowiek mogl chodzic po nich, ale to czlowiek
            wyprodukowal niezawodne karqabinki i wynalazl spolegliwe czekany i to czlowiek
            je uzywa rowniez powinien trenowac, suchac prognozy pogody i ... wiele innych
            czynnikow, mozna umrzec przed ekranem, mozna umzrzec pod mt>Blanc, swiec Panie
            nad jej dusza i dzeki Ci za ich piekno, dzeki Ci za nasza wolna wole ktora
            wiedzie nas by podziwiac Twoje cuda
            kris w
    • Gość: OOO FIZYK jestes DEBILEM ! IP: *.ppp.tiscali.fr 12.06.04, 21:43
    • Gość: nynek Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.04, 22:14
      zapalam świeczkę za jej duszę...
      kto nie kocha gór, nigdy nie zrozumie.
    • svetomir Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc 12.06.04, 22:35
      [i] [i] [i]
      requiem aeternam..............
    • Gość: bemek Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.04, 23:56
      Przykro mi. Żałuję bardzo. Współczuję rodzinie i przyjaciołom Alpinistki.
      • Gość: Mikro Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.04, 00:53
        Ja rowniez wspolczuje rodzinie. Zwlaszcza dzieciom, jesli je miala - ze
        przytrafila im sie tak nieodpowiedzialna matka.
    • Gość: zmyłer Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.04, 00:56
      to byla extremalna smierc, w sumie to jej zazdroszcze.
      • Gość: b00g13 Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: 157.25.164.* 13.06.04, 01:15
        ość portalu: zmyłer napisał(a):

        > to byla extremalna smierc, w sumie to jej zazdroszcze.

        może nie tymi słowami, ale podobne wrażenie.
        • Gość: JoeT Po co ginąć w górach? IP: 5.5R* / *.ext.ti.com 13.06.04, 03:46
          Moja corka, 27 lat, lubi wspinac sie po gorach. Dotychczas raz spadla 10 m i
          zlamala noge w dwu miejscach. Mam nadzieje, ze to doswiadczenie powstrzyma ja
          przed przypadkiem jak opisany w artykule. Gdy byla malym dzieckiem to uczylem
          ja aby byla odwazna i zachecalem do cwiczenia sprawnosci fizycznej. Jest
          obecnie sprawna, zaradna i samodzielna. Ale lubi ryzyko.

          Wspinaczki po gorach wedlug mnie to bezsensowne ryzyko. Statystyka mowi, ze
          powtarzane ryzyko zawsze bedzie owocowalo czasem sukcesem, a czasem porazka.
          Podejmujac ryzyko trzeba odpowiedziec na pytanie czy akceptujemy skutki
          porazki. Zwykle podejmujacy ryzyko ma przed oczami tylko sukces. Jesli ryzukuje
          swoje pieniadze, to moge je zarobic powtornie. Jesli ryzykuje zycie lub zdrowie
          to strata jest zwykle nieodwracalna.

          • Gość: blurb Re: Po co ginąć w górach? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.06.04, 06:56
            Oczywiscie lepiej zginac w wypadku samochodowym -ryzyko jest duzo
            mniejsze!?!?!?!
    • Gość: Antypod ona nie zginela IP: *.nsw.bigpond.net.au 13.06.04, 05:07
      ona wstapila do klasztoru Mont Blanc
      • hankam Re: Nie potepiam fizyka 13.06.04, 11:40
        Nie potepiam fizyka.
        Moj ojciec (inzynier, rocznik dwudziesty, a wiec czlowiek leciwy i z
        przedwojennymi zasadami), czlowiek gor, tez zawsze, odruchowo, robi w takiej
        sytuacji takie obliczenie. Takze w stosunku do tych, co skakali z WTC 11
        wrzesnia.
        Jest w tym raczej refleksja nad tym, jak czlowiek przezywal te ostatnie osiem
        sekund. I jakie mial szanse - 300 na godz. to plus minus predkosc ladujacego
        samolotu.
    • Gość: johnnie rep Szczegóły IP: *.me.emse.fr / *.rain.fr 13.06.04, 12:45
      Szkoda ze nie podali wysokosci na której byl wypadek
      ale skoro to typowa trasa na Blanke to stawiam na :
      kuluar "Maszynki do Miesa" powyzej teterouse na dojsciu do schroniska Goutier
      Zeslizgniecie sie z grani szczytowej powyzej vallota-
      to idac klasyczna droga przez Goutiery
      lub jakis pech na lodowej sciance podczas traversowania szczytu Maudit
      idac od Midi
      no ewentualnie z grani wychodzajec ze stacji kolejki na Midi tez mozna spasc
      ale tam nie sadze

      w kazdym badz razie
      szkoda dziewczyny
      "...wieczny odpoczynek..."
      • Gość: johnnie rep do Fizyka i innych z duza wyobraznia IP: *.me.emse.fr / *.rain.fr 13.06.04, 12:56
        widac ze nie byliscie w okolicy - to ze podali w komunikacie ze Ona spadla 300m
        to nie znaczy ze leciala 300m swobodnie w powietrzu jak spadochroniarz
        bo na typowych trasach turystycznych na blanke niema takich przepasci -
        musialaby zboczyc z kursu
        prawdopodobnie zeslizgnela sie i pojechala z lawina, lub pojechala i uderzyla w
        skale badz lod
        ale wy pewnie góry znacie tylko z filmu "Na Krawędzi" z Sylwkiem w roli głównej
        i to wszystko tlumaczy
    • Gość: alpinista droga normalna na MB to turystyka, a nie alpinizm IP: *.227.136.215.Dial1.Denver1.Level3.net 13.06.04, 16:53
    • Gość: symbol To jakaś paranoja.. IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 13.06.04, 17:13
      Umiera osoba, a ktoś oblicza ,ile czasu jej to zajęło..
      Zastanawiam się , jakie to ma znaczenie, czy trwa to 7, 8 sekund, czy 5 dni?
      Młoda kobieta odeszła. Nie ma jej. Być może,że śmierć jej już nie dotyczy. Ale
      dotyczy jej ukochanych bliskich,którzy na nią czekali. Bo to oni z nią
      zostali.
      Zamiast więc obliczać ,ile minut ktoś umierał, uszanuj ból i rozpacz tych,
      którzy przeżyli stratę bliskiej osoby.
    • Gość: Monia Re: Polska alpinistka zginęła na Mont Blanc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.04, 13:04
      Spoczywaj w pokoju Gaba !!!! sad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka