Dodaj do ulubionych

Status quo ante w gospodarce

30.03.20, 16:43
... nie istnieje. Podaję osobisty przykład. Każdy pewnie już ma abo będzie miał podobne.

Zakłady fryzjerskie nie działają, a włosy rosną. Nabyłem więc maszynkę. Dostawa została dziś zrealizowana. Syn ostrzygł się na rekruta, ja zrobię to za parę dni. Statystycznie iluś tam mężczyzn już nigdy nie wróci do zakładu fryzjerskiego.

https://www.mediaexpert.pl/media/cache/gallery/product/0/858/526/979/rzq9h6xn/images/96/967858/1a.jpg

Obserwuj wątek
    • piq mam podobny przykład:... 30.03.20, 19:31
      ...miałem doskonałą maszynkę do strzyżenia, ale wobec jej awarii postanowiłem wyłysieć. Nie będę miał z powrotem włosów, przeto gospodarka na pewno nie wróci do status quo ante.
    • hymenos Re: Status quo ante w gospodarce 30.03.20, 21:12
      Pewnie nie istnieje. Trzymając się fryzjerskiego przykładu całe życie obowiązywała u mnie pełna samoobsługa. Powrotu do stanu sprzed 1990 roku z całą pewnością nie było po przejściu na gospodarkę rynkową. W dzisiejszym przypadku mówiłbym raczej o zmianie kierunków rozwoju. Niemożność powrotu do poprzednich stanów gospodarki to raczej permanentna cecha rozwoju gospodarczego charakteryzującego sią wzlotami i upadkami.

--
      H.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka