Dodaj do ulubionych

skończyłem z Konfederacją

12.05.20, 16:31
teraz to mi pozostaje tylko głosowanie na mojego sołtysa.
Korwin rapuje a Braun się kompletnie skompromitował na tzw. proteście "przedsiębiorców".
Najpierw zapowiada, że będzie batożył sodomitów a jak przyszło co do czego to wziął sobie na społecznego asystenta obrzydliwego sodomitę. Coś tu jest nie halo.
Może to i lepiej, że nie utożsamiam się z żadną aktualną opcją polityczną w naszym nieszczęsnym kraju właśnie.

wpolityce.pl/polityka/499726-sabina-ktora-jest-norbertem-oto-asystent-brauna-zdjecia
Obserwuj wątek
    • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 12.05.20, 19:55
      Macie rację, Perłow, Braun znał z imienia, nazwiska i CV wszystkich w zasięgu wzroku. Polecasz wPolityce.pl? No to jeszcze jeden materiał z tego samego źródła:

wpolityce.pl/polityka/473345-internauci-odpowiadaja-na-paskudny-atak-na-szydlo

--
      Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
      • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 09:46
        xiazeluka napisała:

> Macie rację, Perłow, Braun znał z imienia, nazwiska i CV wszystkich w zasięgu w
        > zroku.

aha, to on jest taki trybun ludowy co bierze pod swe skrzydła wszystkich w zasięgu wzroku. Zamienił się rolami z Ikonowiczem.
        Nawet ja bym rozpoznał te mordy, które były i w Pucku, i na czarnych marszach, i na protestach pod TVP, i na rozróbie pod kościołem w czasie mszy, i na kodiarskich zadymach czy na paradach lgbt.
        Teraz udawali przedsiębiorców, jutro przebiorą się za górników, pojutrze za marynarzy a za tydzień za kolejarzy.
        A ten jełop robi z nich swoich asystentów społecznych. Cóż za młot.
        Korwin mówi, że tłum to motłoch a ten zbiera owieczki jak popadnie. Może w Konfederacji uzgodnią co i jak.
        Bosak mówi o otwarciu kraju a jednocześnie, że należy wprowadzić stan klęski żywiołowej. Przecież to jest wzajemnie sprzeczne.
        Jeżeli Konfederacja byłaby za otwarciem gospodarki to by się dogadała z Jarkiem w celu wyborów majowych bo to byłby jasny sygnał - otwieramy kraj. Jarek wyeliminowałby renegata Gowina a oni mogliby coś ugrać, np. ustawę o łatwiejszym dostępie do broni.
        Ale gdzie tam, łaskawie wstrzymali się od głosu. I teraz zamiast dać oddech gospodarce to będzie tylko wyborczy młyn przez 2 miesiące.
        Dałem im kreskę w wyborach ale teraz niech spadają właśnie.
        • t_ete Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 10:34
          perla_roztocza napisał:

> Bosak mówi o otwarciu kraju a jednocześnie, że należy wprowadzić stan klęski ży
          > wiołowej. Przecież to jest wzajemnie sprzeczne.

Co Ty powiesz wink
          A ten 'lockdown' wprowadzony w marcu - bez stanu kleski zywiolowej - to
          jak najbardziej logiczny ?

Nie wiem kto tu jest 'wzajemnie sprzeczny' ...

Stan kleski zywiolowej opisany ustawa to nie tylko 'moment'
          katastrofy naturalnej (epidemii) ale takze okres radzenia sobie
          z jej skutkami.
          Wszystkie obostrzenia czy zakazy stosowane sa proporcjonalnie
          do sytuacji.
          Oczywiscie nie w przypadku gdy rzadzi gang Olsena.
          No ale wowczas moze sie zdarzyc wszystko na co wpadnie Egon.
          Bez zadnej podstawy prawnej.

> Jeżeli Konfederacja byłaby za otwarciem gospodarki to by się dogadała z Jarkiem
          > w celu wyborów majowych bo to byłby jasny sygnał - otwieramy kraj. Jarek wyeli
          > minowałby renegata Gowina a oni mogliby coś ugrać, np. ustawę o łatwiejszym dos
          > tępie do broni.
          > Ale gdzie tam, łaskawie wstrzymali się od głosu.

Konfederacja glosowala wczoraj razem z PiS-em.
          Od glosu wstrzymal sie PSL-Kukiz i Lewica. KO byla przeciw.

> I teraz zamiast dać oddech gos
          > podarce to będzie tylko wyborczy młyn przez 2 miesiące.
          > Dałem im kreskę w wyborach ale teraz niech spadają właśnie.

Wyborczego mlynu nie przerwal 'lockdown' poniewaz takie bylo
          zyczenie partii rzadzacej.
          I na zyczenie partii rzadzacej bedzie trwal nadal. Ten mlyn.
          Z 'lockdownem' sie zobaczy.

Partia rzadzaca wczoraj (razem z Konfederacja) uchwalila ustawe
          zmieniajaca zasady wyborcze w 'przeddzien' wyborow prezydenckich
          poniewaz :

- po pierwsze - chciala
          - po drugie - mogla
          - a po trzecie - mamy przeciez epidemie

I to trzecie jest najlepsze. Daje szanse wladzy na
          niebywala zonglerke.

Politycy PiS powtarzaja jak mantre : 'mamy sytuacje nadzwyczajna',
          'sytuacja jest wyjatkowa', 'jestesmy jak w stanie wojny' - gdy daza
          do przepchniecia ustawowych 'kulfonow' - i przeprowadzenia
          wyborow prezydenckich w terminie, ktory uwazaja za najlepszy
          dla PAD.

'Kulfonizacja' prawa nie osiagnela jeszcze apogeum.
          Nastepny krok to bedzie zmiana zasad wyborczych w trakcie
          trwania wyborow.

Wlasciwie ... dlaczego nie ?
          Przeciez mamy 'sytuacje nadzwyczajna'.

tete
          • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:20
            ja nie pisałem o wczorajszym głosowaniu, ogarnij się.
            I nadajesz jak nakręcona o stanie nadzwyczajnym co świadczy o twojej ignorancji.
            Ty tete jesteś wroga względem obecnej władzy a jednocześnie chcesz aby ta władza odpaliła armatę wycelowaną w środek twojej rozpalonej główki.
            Logika typowa dla leminga właśnie.
            • sz0k Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:32
              perla_roztocza napisał:

> I nadajesz jak nakręcona o stanie nadzwyczajnym co świadczy o twojej ignorancji

Jakby wprowadzili stan nadzwyczajny to z równie wielkim zapałem i oburzeniem by codziennie nadawała jak to PiS wprowadza totalitaryzm. Kopiując oczywiście równie wielce oburzonych redaktorów Agory i pochodnych oraz na poczekaniu wynalezionych "ekspertów" (dziedzin wszelakich).

--
              "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
              Karol Marks
              • qwardian Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:42
                sz0k napisał:

> Jakby wprowadzili stan nadzwyczajny to z równie wielkim zapałem i oburzeniem by
                > codziennie nadawała jak to PiS wprowadza totalitaryzm.

Dlaczego? Kiedy Adolf wprowadzał Reichstagsbrandverordnung, ci co mieliby nadawać siedzieli już w Dachau. Trzeba robić to z głową..

--
                10V
              • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:48
                sz0k napisał:

> Jakby wprowadzili stan nadzwyczajny to z równie wielkim zapałem i oburzeniem by
                > codziennie nadawała jak to PiS wprowadza totalitaryzm. Kopiując oczywiście rów
                > nie wielce oburzonych redaktorów Agory i pochodnych oraz na poczekaniu wynalezi
                > onych "ekspertów" (dziedzin wszelakich).

to oczywiste, już złorzeczą, że zabrano im święto demokracji bo wybory się nie odbyły.
                Ale PiS to też nie umiał tego dobrze rozegrać.
                Totalsi działają wedle schematu jaki mieli na transparencie podczas kodziarskiej jatki - "nie i chuj".
                To ich "nie i chuj" można było wykorzystać na 2 sposoby.
                1. PiS od razu powinien ogłosić, że wybory 10 maja są niemożliwe. Wtedy by wrzeszczeli konstytucja i domagali się wyborów w tym terminie.
                2. sfałszować sondaże, że niby Kidawa ma 52% ale gdy wybory odbędą się później to przegra właśnie.
                • sz0k Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:04
                  perla_roztocza napisał:

> to oczywiste, już złorzeczą, że zabrano im święto demokracji bo wybory się nie
                  > odbyły.
                  > Ale PiS to też nie umiał tego dobrze rozegrać.

PiS to aktualnie nie musi nawet nic rozgrywać. W Polsce mamy najbardziej debilną opozycję w historii i to nawet nie tylko naszego kraju ale być może i świata... W ostatni weekend zaryzykowałem stwierdzenie, że w tym tygodniu poparcie dla Dudusia sięgnie 70% Nie mam TV a przeglądanie tego politycznego cyrku w internecie mnie mierzi więc nie jestem wstanie zweryfikować, ale może to już ma miejsce.

Najbardziej bawi mnie sytuacja, w której jest PO - nie wiadomo tylko co będzie miało większy efekt komiczny - zostawienie Bidawy Końskiej jako kandydata, czy też danie nowego...

--
                  "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
                  Nicolás Gómez Dávila
                  • qwardian Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:20
                    To myślenie życzeniowe, które reprezentowała przedwojenna elita II RP. Wszyscy potem zginęli od kul w potylicę. Adolf rozprawił się z zakichańcami i ocalił swoich oficerów od losu jaki spotkał AK-owców..

--
                    10V
                    • sz0k Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:35
                      qwardian napisał:

> To myślenie życzeniowe, które reprezentowała przedwojenna elita II RP. Wszyscy
                      > potem zginęli od kul w potylicę. Adolf rozprawił się z zakichańcami i ocalił sw
                      > oich oficerów od losu jaki spotkał AK-owców..

Nie lubię troli. To znaczy lubię do czasu, jak są zabawni, gorzej jak stają się nudni. Jak to kiedyś słusznie ujął perla - najgorsze co może przytrafić się forumowiczowi to stanie się nudnym.

--
                      "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
                      Nikołaj Gogol
              • t_ete Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:39
                sz0k napisał:

> codziennie nadawała jak to PiS wprowadza totalitaryzm. Kopiując oczywiście rów
                > nie wielce oburzonych redaktorów Agory i pochodnych oraz na poczekaniu wynalezi
                > onych "ekspertów" (dziedzin wszelakich).

klubjagiellonski.pl/2020/03/18/czy-i-jak-przelozyc-wybory-proponujemy-stan-nadzwyczajny-po-27-marca-i-zawieszenie-broni-w-wojnie-o-sady/
                Tekst z powyzszego linku juz wklejalam.

Pewnie nie czytales - bo i po co komplikowac sobie
                stereotyp?

tete
                • sz0k Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:54
                  t_ete napisała:

> klubjagiellonski.pl/2020/03/18/czy-i-jak-przelozyc-wybory-proponujemy-stan-nadzwyczajny-po-27-marca-i-zawieszenie-broni-w-wojnie-o-sady/
                  > Tekst z powyzszego linku juz wklejalam.
                  >
                  > Pewnie nie czytales - bo i po co komplikowac sobie
                  > stereotyp?

Nie czytalem i nie zamierzam. A zmienia on coś w kwestii mojego, zupełnie prywatnego gdybania "co by było gdyby"? Równie dobrze jestem gotów napisać, że gdyby rząd wprowadził stan nadzwyczwajny to w tym samym Klubie Jagiellońskim (być może nawet piórem tych samych osób!) znalazłby się artykuł dogłębnie to potępiający i przedstawiający 150 innych rozwiązań, które "na pewno byłyby lepsze".

Mam jeszcze prawo, na bazie obserwacji otaczającej mnie rzeczywistości i aktualnego stanu "debaty medialno-politycznej", do takich prywatnych ocen, czy nie?

--
                  "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
                  Fryderyk D. Wilhelmsen
                  • t_ete Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 17:30
                    sz0k napisał:

> Równie dobrze jestem gotów napisać, że gdyby
                    > rząd wprowadził stan nadzwyczwajny to w tym samym Klubie Jagiellońskim (być mo
                    > że nawet piórem tych samych osób!) znalazłby się artykuł dogłębnie to potępiają
                    > cy i przedstawiający 150 innych rozwiązań, które "na pewno byłyby lepsze".

Rownie dobrze moglabym napisac, ze gdybys byl w rzadzie PiS
                    to wyslalbys WOT na pomoc Zaradkiewiczowi.
                    Ale nie napisze - bo to idiotyzm, prymitywna kalka stosowana w necie
                    w napierniczance dwoch plemion.

> Mam jeszcze prawo, na bazie obserwacji otaczającej mnie rzeczywistości i aktual
                    > nego stanu "debaty medialno-politycznej", do takich prywatnych ocen, czy nie?

Oczywiscie, ze masz prawo do prywatnej oceny.
                    Nawet gdy budujesz jakies dziwaczne konstrukcje
                    w oparciu o wlasne uprzedzenia.

Takze do nich masz prawo.

tete
            • t_ete Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:42
              perla_roztocza napisał:

> ja nie pisałem o wczorajszym głosowaniu, ogarnij się.

A to przepraszam. Zle zrozumialam.

> I nadajesz jak nakręcona o stanie nadzwyczajnym co świadczy o twojej ignorancji

"Moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie krótkotrwałego stanu klęski żywiołowej i przełożenie wyborów na połowę sierpnia" - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" lider Porozumienia Jarosław Gowin, zapytany i datę i formę wyborów prezydenckich. "Nasi partnerzy z PiS obawiali się jednak, że byłby to niebezpieczny precedens, który w przyszłości mógłby być wykorzystywany do nieuczciwego przesuwania terminu wyborów. Z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i licznym gronem ekspertów szukaliśmy zatem innej drogi, która byłaby dobrze ugruntowana w konstytucji. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy, spełnia ten warunek" (11 maja 2020)

I ta droga, ktora wybrala partia rzadzaca jest 'dobrze ugruntowana w konstytucji' ???

Kto tu jest ignorantem ?

> Ty tete jesteś wroga względem obecnej władzy a jednocześnie chcesz aby ta władz
              > a odpaliła armatę wycelowaną w środek twojej rozpalonej główki.
              > Logika typowa dla leminga właśnie.

Mowisz, ze tylko lemingi krytykuja zmiane
              zasad gry krotko przed meczem ?

............ W zwiazku z powodzia - zamiast meczu pilki noznej
              zostanie rozegrany mecz waterpolo.

Dlaczego nie ?

tete
              • benek231 Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 18:11
                t_ete napisała:

> Mowisz, ze tylko lemingi krytykuja zmiane zasad gry krotko przed meczem ?
                **
                Tete, pobowac dyskuowac z kazdym z nich o jak z woda sie bic. Matolkowi lubelskiemu 20go maca zaprezentowalem odpowiedni fragment Konstytucji o Stanie Kleski Zywiolowej ( benek231
                "Złodziej przestrzega przed otwartymi drzwiami"surprised) 20.03.20, 18:30 ). Ale ich to najzupelniej nie zainteresowalo jedyne co ich interesuje o dokopac Tobie (o mnie nie mowiac), nadokuczac, wysmiac, a gdy zaprezentujesz bezdyskusyjnie mocny agument - nabrac wody w gebe, wycofac sie z dyskusji, zapasc w szuwar, zniknac. Jak maly zloczynca. A gdy nastepnym razem pojawi sie ten sam temat to masz gwarantowana te sama przepychanke. Jakby wczesniej, i wczesniej, i jeszcze pare razy, ten temat najzupelniej i nigdy nie zaisnial.
                Ale mozliwe, ze chodzi Ci o "ostrzenie argumentu". W takim ukladzie istotnie lepiej Ci moze sluzyc przekomarzanie sie z wodoglowiami, bo taka gimnasyka istotnie istotnie moze byc dobrym cwiczeniem. Baw sie dobrze, zatem.

• t_ete Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 23:00
                  benek231 napisał:

> A gdy nastepnym razem pojawi sie ten sam temat to masz gw
                  > arantowana te sama przepychanke. Jakby wczesniej, i wczesniej, i jeszcze pare r
                  > azy, ten temat najzupelniej i nigdy nie zaisnial.

I to mnie ciagle zaskakuje. Naprawde.
                  Ja raczej pamietam czyjes argumenty
                  - tym bardziej jesli sa powtarzane
                  podczas dyskusji.

> Ale mozliwe, ze chodzi Ci o "ostrzenie argumentu". W takim ukladzie istotnie le
                  > piej Ci moze sluzyc przekomarzanie sie z wodoglowiami, bo taka gimnasyka istotn
                  > ie istotnie moze byc dobrym cwiczeniem. Baw sie dobrze, zatem.

Nieee. Chyba widzisz, ze mniej pisze.
                  Wessal mnie swietny (jak na Netflix) serial 'Kalifat'
                  a teraz 'Tabu' (HBO).

tete

• benek231 Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 06:14
                    t_ete napisała:

> benek231 napisał:
                    >
                    > > A gdy nastepnym razem pojawi sie ten sam temat to masz gw
                    > > arantowana te sama przepychanke. Jakby wczesniej, i wczesniej, i jeszcze
                    > pare razy, ten temat najzupelniej i nigdy nie zaisnial.
                    >
                    > I to mnie ciagle zaskakuje. Naprawde. Ja raczej pamietam czyjes argumenty - tym bardziej jesli sa powtarzane
                    > podczas dyskusji.
                    **
                    Ja tez raczej pamietam, zwlaszcza gdy cos mialo miejsce miesiac czy dwa temu. Tymczasem doszlo do tego, ze Kretyn wyparl sie w zywe oczy, ze kiedykolwiek uprawial tu tzw. "symeryzm" ( Slaby autorytaryzm Kaczynskiego surprised)
                    benek231 13.05.20, 19:15 ). Bo obnazylem jak niemowle zarowno jego jaki jego oszustwa. No to on wyparl sie swojej wlasnej reki - bo tak bylo wygodniej.

Zatem co? Ty tez odpuscilas juz to forum na rzecz czarnoszczecinnych, na rzecz klero-faszystow?
                    • t_ete Nie odpuscilam 14.05.20, 10:40
                      benek231 napisał:

> Zatem co? Ty tez odpuscilas juz to forum na rzecz czarnoszczecinnych, na rzecz
                      > klero-faszystow?

Nie odpuscilam. To przejsciowe zmeczenie.
                      Rozczarowujace, ze forumowi dyskutanci, ktorzy
                      uwazaja sie za konserwatystow/panstwowcow i nabijajacy sie
                      oraz dystansujacych od 'plemiennych podzialow' -
                      przemilczeli masakre systemu
                      wyborczego w wykonaniu PiS.
                      Konstytucja przegryziona, kodeks wyborczy przezuty i wypluty.
                      A tu cisza.

Nie ma, nie istnieje ...

Zupelnie jak przed laty moj pies, ktory na trawniku mial
                      'spotkanie' z wielka ropucha. Pies nie ulomek ale
                      rozmiar plaza tak na niego podzialal, ze udawal, ze jej
                      nie ma. Nie istnieje. Normalnie rozgladal sie wokol
                      omijajac zabsko nosem.

tete

ps. a serial 'Tabu' wyjatkowy, polecam

www.filmweb.pl/serial/Tabu-2017-708201
                      www.imdb.com/title/tt3647998/
                      • kalllka Re: Nie odpuscilam 14.05.20, 11:25
                        A przepraszam, ja tylko w kwestii formalnej, chciałabym dowiedzieć czy ta ropucha od psa to była zielona czy aga?
                        Bo jeśli to była „aga” tłumaczyłoby zachowanie psa , jego instynkt samozachowawczy / no i tym samym zachowanie niektórych forumowiczów/
                        • t_ete Re: Nie odpuscilam 14.05.20, 14:22
                          kalllka napisała:

> A przepraszam, ja tylko w kwestii formalnej, chciałabym dowiedzieć czy ta ropu
                          > cha od psa to była zielona czy aga?
                          > Bo jeśli to była „aga” tłumaczyłoby zachowanie psa , jego instynkt samozachowa
                          > wczy / no i tym samym zachowanie niektórych forumowiczów/

Aga ? na szczecinskim trawniku ? .... to chyba tylko w s-f.
                          Ciemno bylo, w swietle ksiezyca zaobserwowalam
                          ropuche przyczajona. Pies jej zobaczyc nie chcial.

Myslisz, ze w swej psiej inteligencji skalkulowal, ze
                          narazanie sie na jad ropuchy jest zbyteczna 'sasinada' ?

Moze i tak.

tete
                          • kalllka Re: Nie odpuscilam 14.05.20, 14:58
                            Nie wiem co to jest sasinada, naprawdę. Ale wiem jak zwierzęta reagują na niebezpieczeństwo; nie zbliżają się bo czuja lepiej na odległość. W sumie nie ma znaczenia czy to była aga czy zielona, oba rodzaje gatunku ropuch, wydziela toksynę.
                            I wlasnie to mnie rozbawiło, a właściwie porównanie zachowania Twojego psa na widok ropuchy, z zachowaniem kolegów z forum na widok Twoich pistow?

• t_ete Re: Nie odpuscilam 14.05.20, 15:42
                              kalllka napisała:

> Nie wiem co to jest sasinada, naprawdę. Ale wiem jak zwierzęta reagują na niebe
                              > zpieczeństwo; nie zbliżają się bo czuja lepiej na odległość. W sumie nie ma zna
                              > czenia czy to była aga czy zielona, oba rodzaje gatunku ropuch, wydziela toksy
                              > nę.

'Sasinada' to kazde dzialanie, ktore konczy sie katastrofa. Mniejsza lub wieksza.
                              Nowe okreslenie internautow po zorganizowaniu przez Sasina wyborow, ktore sie
                              nie odbyly.

> I wlasnie to mnie rozbawiło, a właściwie porównanie zachowania Twojego psa na
                              > widok ropuchy, z zachowaniem kolegów z forum na widok Twoich pistow?

Nie wiem co to sa 'pisty' (moze teksty ? wpisy ?) ale ja pisalam nie o braku reakcji
                              na moje teksty ale o braku komentarzy do sponiewierania Konstytucji
                              i systemu wyborczego przez PiS
                              czego efekt mielismy 10 maja.

Ropucha siedziala w trawie, pies uznal, ze jej nie ma.

tete
                              • kalllka Re: Nie odpuscilam 14.05.20, 16:20
                                Posty. ot psikus
                                O kurczę, pies uznał, ze jej nie ma, ale być może, ze to tylko twoja interpretacja psiego zachowania?
                                Tak jak brak komentarzy -„do spo...
                                twojego odbioru konstytucyjnej, polskiej rzeczywistości, moze być konkretna odpowiedzią?
        • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 11:37
          Towarzysz Perłow udaje zwykle przedsiębiorcę, jednak postanowił sobie podobnych zdradzić, bo wśród tłumu zauważył niepożądane elementy, te, które często przyklejają się do każdej zadymy.

Kretyn52 ma rację - jesteście pisior, towarzyszu.

Motywy obecności polityków Konfederacji na proteście przedsiębiorców:

"Konfederacja powstała m.in. po to, by bronić wolności i praw obywateli, które są ograniczane i niekiedy brutalnie odbierane. Dziś stanęliśmy w obronie strajkujących Polaków, którzy walczą o byt swój i swoich rodzin, a rządzący zamiast realnie im pomóc to jeszcze ich pacyfikują. Nigdy nie poddamy się w walce o interes obywatelski! Tak działa Konfederacja, ZAWSZE po stronie obywateli."

--
          • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:03
            xiazeluka napisała:

> "Konfederacja powstała m.in. po to, by bronić wolności i praw obywateli, które
            > są ograniczane i niekiedy brutalnie odbierane. Dziś stanęliśmy w obronie strajk
            > ujących Polaków, którzy walczą o byt swój i swoich rodzin, a rządzący zamiast r
            > ealnie im pomóc to jeszcze ich pacyfikują. Nigdy nie poddamy się w walce o inte
            > res obywatelski! Tak działa Konfederacja, ZAWSZE po stronie obywateli."

zapożyczyli to od Robespierra czy Saint-Justa właśnie?
            • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:25
              Robespier wynosił na świeckie ołtarze lud - w kontrze do bogatych. Zupełnie jak żoliborski socjalista, chcący opiekować się biednymi kosztem podejrzanych przedsiębiorców. Coś Wam się pomyliło, pisiorze.

--
              • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:40
                ponieważ jestem przedsiębiorcą to muszę zaprzeczyć.
                Otóż to żoliborski satrapa obniżył mi podatki z 19% na 5%.
                Nikt nigdy tego wcześniej nie zrobił.
                No i co teraz z tym gnojeniem przedsiębiorców przez złośliwego karła właśnie?
                • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 13:08
                  I co Wam jeszcze przyjemnego uczynił? Uprościł podatki na tyle, by się obyć bez księgowej? Zapłacił za okres niezawinionego przestoju? Zniósł za ostatnie miesiące ciężar zusu? Wprowadził cywilizowane praktyki do urzędów złodziejskich? Skończył z traktowaniem przedsiębiorców jako lekko zamaskowanych szachrajów?

innpoland.pl/154789,kaczynski-nigdy-nie-lubil-przedsiebiorcow-ignoruje-protesty-ws-skladek-zus

--
                  • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 13:26
                    xiazeluka napisała:

> Uprościł podatki na tyle, by się obyć bez księgowej?

akurat moje podatki to prościzna a księgowa jest mi potrzebna do innych czynności cywilno prawnych.

> Zapłacił za okres niezawinionego przestoju?
                    > Zniósł za ostatnie miesiące ciężar zusu?

no jest ta tarcza. Znajomy, który ma firmę dostał 90 tys. zł.
                    Natomiast ja zrezygnowałem z pomocy rządowej.
                    Nawet dzisiaj swoją decyzję wytłumaczyłem jednemu z kolegów forumowych, który zna się na tych sprawach.

> Wprowadził cywilizowane praktyki do urzędów złodziejskich?

nigdy nie byłem w żadnym urzędzie w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Od tego jest księgowa. Ma moje upoważnienia i wszystkie papiery. Nawet to, że miałem kontrolę US to mi powiedziała po fakcie, niby żebym się nie denerwował. Ale ja się nie denerwuję bo mam każdą złotówkę rozliczoną.

> Skończył z traktowaniem przedsiębiorców jako lekko zamaskowanych szachrajów?

za szachrajów to nas mają pracobiorcy a nie kulawy dyktator właśnie.
                    • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 16:57
                      Przedsiębiorcy nie powinna być potrzebna tłumaczka z urzędowo-złodziejskiego na polski. Jeśli Wasze machlojki, towarzyszu, są niekomplikowane od strony buchalteryjnej - to po prostu z Was szczęściarz. Albo - jako pisior - pupilek Waaadzy.

Znajoma prowadząca firmę o zasięgu ponadtymkrajowym nie znalazła żadnego pozytywu w betonowej tarczy reżimowej. Nie ona jedna. Protest przedsiębiorców jest tego wyrazem.

Zrzucanie na księgową całości obsługi firmy dowodzi tego, co Mła wskazał na wstępie - bez fachowej pomocy i wyręki ani rusz. Oto i źródło Waszego szczęścia.

Krwawy dyktator z Żoliborza jest typowym inteligentem - nieufnym wobec działań, których nie rozumie, a więc uznaje je za podejrzane. A dla niego czymś podejrzanym jet fakt, że pracodawcy/przedsiębiorcy protestują - skoro protestują, to mają coś na sumieniu, np. imperialistyczny wyzysk braci i sióstr Polaków.

--
                      • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 17:17
                        xiazeluka napisała:

> Jeśli Wasze machlojki, towarzyszu,

musisz się bardziej wysilić. Nie takie teksty tu o mnie szły.
                        Trochę fantazji i wigoru zalecam.

> Albo - jako pisior - pupilek Waaadzy

tracisz Luka refleks. Skoro się zgodziłem być pisiorem to próby obrażania mnie mianem pisiora są godne barana.

> Znajoma prowadząca firmę o zasięgu ponadtymkrajowym nie znalazła żadnego pozyty
                        > wu w betonowej tarczy reżimowej. Nie ona jedna. Protest przedsiębiorców jest te
                        > go wyrazem.

nadal nie możesz pojąć, że to nie był protest przedsiębiorców a kodziarskich zawodowych zadymiarzy.
                        Jeden z tych twoich protestujących "przedsiębiorców" oznajmił, że on ma firmę o nazwie CHWDP. Mam ci rozwinąć ten skrót?
                        Przestań nas obrażać zestawiając z takimi ścierwami i innymi zboczeńcami.
                        A w ogóle to jakaś organizacja zrzeszająca przedsiębiorców wiedziała o tym proteście?

> Krwawy dyktator z Żoliborza jest typowym inteligentem

krwawy dyktator z Żoliborza nie zna się na gospodarce i to jest nasze szczęście. Im bardziej będzie oderwany od gospodarki to tym lepiej dla gospodarki właśnie.
                        • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 19:23
                          "musisz się bardziej wysilić. Nie takie teksty tu o mnie szły."

Mła nie uczestniczy w licytacji, ani nie spełnia zachcianek komunistów. Musicie z tym żyć, towarzyszu.

"próby obrażania mnie mianem pisiora są godne barana."

Gdyby Mła chciał jakiegoś komucha obrazić, to były dla niego miły. Obecnie Mła jest na etapie nudnego stwierdzania faktów.

Kto był na proteście? Na przykład tacy zadymiarze:

www.money.pl/pieniadze/strajk-przedsiebiorcow-na-zakupy-pozyczam-od-syna-6509410015451265a.html

"krwawy dyktator z Żoliborza nie zna się na gospodarce"

No przecież o tym Mła pisze.

--
                      • andrzejg Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 20:01
                        Jeszcze da się prowadź,ić firmę bez pomocy księgowej. Jednak wymaga to własnej pracy i nadążaniu z czytaniem coraz to nowych ustaw ułatwiających życie urzędnikom.

Co do tarcz... jeżeli firma działa choćby na pół gwizdka, to pomoc z PFR, czy 50 % ulgi w ZUS coś mieć pomoże. Dla firm z zakazem działalności zostaje tylko bankructwo .
                        • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 08:26
                          Mła jakiś czas temu zakończył działalność, więc bezpośrednio problemu nie ma. Niemniej księgowa z pełnomocnictwem była niezbędna, aby - tak jak wskazał Perłow - nie tracić czasu i nerwów na kontakty z biurwami. Co i tak nie zawsze pomagało - Mła kiedyś opisywał socjalistyczny problem "jaką stawkę VAT zastosować do prowadzenia zajęć szachowych w sali udostępnionej bezpłatnie przez szkołę". Kilka księgowych nie potrafiło uzgodnić jednolitego stanowiska.

Oczywiście nie jest wyłączną LiN ten stan rzeczy. To wieloletnie nawarstwianie patologii. Winą ukochanego LiN tow. Perłowa jest to, że przepisów nie upraszczają, cały czas rzucając przedsiębiorcom kłody pod nogi.

--
                          • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 08:54
                            xiazeluka napisała:

> Kilka księgowych nie potrafiło uzgodnić jednolitego stanowiska.

dlatego też wasza Trockistowska mość zbankrutował.
                            Tylko głupek o podatki wypytuje księgowe.
                            Napisałbym jak to się robi ale nie mam zamiaru uczyć bałwanów, wasza znikomość właśnie.
                            • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 10:09
                              Ktoś coś mówił o bankrutowaniu? Mła otrzymał lukratywną propozycję, więc działalność zawiesił.

Historia o niemożności ustaleniu stawki przez księgowe ilustruje stan socjalistycznego państwa, a nie posiadanie czy brak umiejętności Mła. Normalni ludzie, normalni przedsiębiorcy, chcieliby mieć porządek w papierach, co skutecznie utrudnia Waaadza. Wam, towarzyszu, mętna woda się podoba, gdyż tak łatwo ukryć przekręty.

--
                              • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 10:28
                                xiazeluka napisała:

> Mła otrzymał lukratywną propozycję, więc działa
                                > lność zawiesił.

pączki lukrem smarujecie Towarzyszu Luka?
                                Widzę, że interesują Was moje przekręty, Towarzyszu.
                                Typowe bolszewickie zainteresowanie.
                                Ale będę szczery przed Wami. Oczywiście, że je robiłem i to na skalę przemysłową.
                                Jednak od kiedy zaczął panować Pan Prezes Jarosław Kaczyński zerwałem z tą niechlubną praktyką.
                                Teraz możecie Towarzyszu donieść na mnie do wiadomych organów podpisując się "życzliwy" właśnie.
                                    • kalllka Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 13:22
                                      ja mogę ci na pytanie o „buzi buzi z Kretynem52. odpowiedzieć,
                                      -Nie bezpośrednio, albowiem benek 0smile do buzi buzi, używa Ciebie /twojego loginu/

Mam nadzieje, ze dobrze się zrozumieliśmy i nie zrobisz w odpowiedzi szpagatu
                                    • andrzejg Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 14:17
                                      Jak robiłeś przekręty za PO, a za Umiłowanego prezesa nie robisz, to podejrzewam czystą koniunkturę, a nie nagłą miłość. Przy stawce 23% VAT ryzyko może się opłacić. Przy 5 % już niekoniecznie. Czystą kalkulacja. Jesteś dowodem na słuszność tez Konfederacji w sprawach podatków.

Co do donosów... to można samemu zgłosić.
                                      • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 14:46
                                        andrzejg napisał:

> Co do donosów... to można samemu zgłosić.

można poddać się samokrytyce, rzecz tylko w tym, że to już przedawnione.
                                        Natomiast faktycznie, przy takiej stawce podatku w ogóle mi się nie opłaca robić kanty.
                                        Przelewy do skarbówki wykonuję gorliwie i to przed terminem.
                                        Moja firma jest czysta jak łza. No i lepiej mi się śpi właśnie.
                                          • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 15:03
                                            Andrzeju, że tak zapytam, chyba te łobuzy nie zamknęli ci firmy?
                                            No bo w sklepach są produkty, w których się specjalizujesz.
                                            No i co myślisz o tarczy?
                                            Ja kilka dni myślałem i w końcu zrezygnowałem. Nie wezmę pieniędzy od rządu.
                                            Może to błąd, nie wiem, okaże się za kilka miesięcy właśnie.
                                            • andrzejg Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 15:18
                                              Nie, pracuję. Nie pełną parą, ale działamy. Część ludzi na l4, reszcie wychodzi prawie etat.

Ja biorę co możliwe. Olałem dopłaty do postojowego, bo to niejasne i pełne pułapek. Zgłosiłem wniosek do ZUS o 50 % zwolnienia i wystąpiłem za pośrednictwem banku do PFR o częściowo umażane dofinansowanie. 30 IV złożyłem wniosek, a po majówce kasa była już na koncie. Te dwa punkty wyglądają rozsądnie. Odroczenia w ogóle mnie nie interesują.,
                                              • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 15:42
                                                ja sobie wyobraziłem taką rozmowę między urzędem (U) a przedsiębiorcą (P):
                                                U - z tego co tu widzimy to dostał pan 100 tys zł pożyczki rządowej w ramach tarczy, zgadza się?
                                                P - tak, oczywiście, dziękuję.
                                                U - a pieniążki wpłynęły na konto firmy?
                                                P - jak najbardziej, jeszcze raz dziękuję.
                                                U - no gratulacje. Mamy tu pana wniosek o umorzenie tej pożyczki.
                                                P - no tak było obiecywane.
                                                U - oczywiście, no cóż, papiery wydają się być w porządku więc z naszej strony nie będzie przeszkód.
                                                P - och! dziękuję bardzo! Czy to już wszystko?
                                                U - tak... ale zaraz zaraz, teraz zauważyliśmy, że nie dostarczył pan rozliczenia.
                                                P - jakiego rozliczenia?
                                                U - rozliczenia pożyczki.
                                                P - nie rozumiem...
                                                U - proszę pana, rząd pożyczył panu wcale ładną sumkę i teraz trzeba się z niej rozliczyć.
                                                P - znaczy się mam państwu powiedzieć na co wydałem?
                                                U - nie powiedzieć, dostarczyć dokumenty, faktury, paragony, wyciągi z kont firmowych i prywatnych. Rząd musi wiedzieć czy pan wydał te pieniądze zgodnie z przeznaczeniem. Na papierze!
                                                P - ale nie było o tym mówione!!!
                                                U - z pożyczki trzeba się rozliczyć, przecież to wie każde dziecko, a pan jest dorosły.
                                                P - a jak nie dostarczę tych papierów?
                                                U - no cóż, będzie pan musiał oddać rządowi całość otrzymanej sumy, plus odsetki i koszty obsługi pożyczki.
                                                P - to ja idę szukać tych papierów.
                                                U - niech pan szuka dobrze. Aha, obowiązkiem urzędu jest poinformowanie pana, że za dostarczenie fikcyjnych dokumentów, sfabrykowanych obecnie, grozi minimum 5 lat pozbawienia wolności i konfiskata mienia. Było dla nas zaszczytem obsłużyć pana, do widzenia właśnie.
                                                  • perla_roztocza Re: skończyłem z Konfederacją 14.05.20, 16:10
                                                    ja bym nie znalazł, bo moja firma praktycznie nie generuje kosztów. Tylko telefon, net i księgowa. To śmieszna suma.
                                                    Teraz rozumiesz moje podejście do podatków. Przecież były takie miesiące, że za jeden musiałbym przelać do US 160 tys zł. Za jeden miesiąc!
                                                    To mikro przedsiębiorca miał tyle oddawać? Stąd skłonność do kantowania. Ale to już historia właśnie.
          • qwardian Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:13
            xiazeluka napisała:

> Dziś stanęliśmy w obronie strajkujących Polaków, którzy walczą o byt swój i swoich rodzin..

Narodowy robotnik i chłop nie strajkuje, tylko pracuje i uprawia. Czy Wasza Trockistowsko-akademicka Mość odwołuje się do ulicy i anarchii. To powinien poczuć pałkę pruskiego oficera na własnych pośladkach..
            --
            10V
            • kalllka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:19
              My2mamy z nieprawidlowym rzutem bumerangiem, qw.
              To takie psychologiczny, na skróty, ze przypomnę missunderstanding;
              Jak myśle, ale nie jestem pewna, by myspace, bo wszyscy moderni, przerzucili się na co inne zostawiajac pasożytom szczeliny z dojściem do archiwów, wielkości dwupasmówki.
            • xiazeluka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:22
              Robotnik i chłop - Mła nie wie, co oni tam robią. Mowa jest o przedsiębiorcach, Parteigenosse Gwardian.
              Robol wykopie tonę węgla - to widać. Chłop zwiezie z pola wóz siana - także nie da się przeoczyć. A taki okularnik, co siedzi cały dzień przed komputerem, to jakiś nierób zapewne.

--
              • kalllka Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:29
                O to to, zwłaszcza, gdy
                okularnik używa aliasów -chłopa i robotnika jako dodatkowych argumentów w robieniu sporu.
                Ale metoda ta sama, o której pisał qw.
                Dodać należy ze myspace ma/miało bardzo ciekawa strukturę przesyłu.
              • qwardian Re: skończyłem z Konfederacją 13.05.20, 12:31
                Jeżeli nie zakończę dnia z czynnością fizyczną, czuję się jak dziwka. Czekam na nasiona cukinii na przygotowany kawałek gruntu, a zaraz umocuję porządnie podbitkę, bo ostatnie wiatry ją naruszyły. Odpowiedź brzmi, tak.

--
                10V
        • perla_roztocza chyba wykrakałem 13.05.20, 11:37
          Górnicy zapowiadają strajk - ma odbyć się w najbliższą sobotę 16 maja. "Trzeba jechać na Warszawę, póki jeszcze możemy przekroczyć granice Śląska. Przedsiębiorcy już tam są. Musimy się zjednoczyć ponad podziałami. Wiem, że różne podejście macie do "prywaciarzy", ale już niebawem możecie szukać u nich pracy. Nie pozwólmy, aby zniszczono całą gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem"

Z kolei Komisja Krajowa WZZ Sierpień 80 w opublikowanym oświadczeniu zarzuca obozowi władzy wiele zaniedbań. "Rząd Mateusza Morawieckiego w rzici [z gwary "w du...ie" - red.] ma górnictwo, górników, kopalnie i nasz węgiel. Nie obchodzi go to wcale. Zajmują się wyborami prezydenckimi, kolportażem, drukiem, pierdołami.

next.gazeta.pl/next/7,151003,25940218,gornicy-zapowiadaja-strajk-trzeba-jechac-na-warszawe-poki.html

++++++++++++++++++++++++++++++++++
          no, jeżeli dojdzie do wyjazdu do Wa-wy to zlecą się tam ci społeczni asystenci Brauna i inne kodziarskie szumowiny. Oczywiście przebrani w górnicze stroje.
          Tych 11 konfederatów mogło przeważyć, że wybory byłyby w maju i nie byłoby pretekstów do zadym wszelakich właśnie.
    • institoris2 faktycznie, Braun popelnil blad 13.05.20, 15:35
      Powinien byl wszystkich obecnych na protescie, jak leci, mianowac swoimi spolecznymi asystentami.
      Nie moze tak byc, ze socjalistyczna jaczejka pod nazwa PiS pod dymanym pretekstem jakiejs tam, nie istniejacej pandemii, pozbawia ludzi ich podstawowych praw, jednoczesnie doprowadzajac kraj do zapasci spoleczno-gospodarczej.
      Braun ma calkowita racje domagajac sie postawienia Szumowskiego, Morawieckiego i innych koelsiow pod sad.

Jestem niemile zaskoczony ze protesty w Polsce sa tak nikle..

• sz0k Re: faktycznie, Braun popelnil blad 13.05.20, 16:10
        institoris2 napisał(a):

> Jestem niemile zaskoczony ze protesty w Polsce sa tak nikle..

A po co protestować jak można powylewać swoje frustracje i spuścić z wentyla na forum internetowym? I to najlepiej takim, którego praktycznie nikt nie czyta.

--
        "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."
        Karol Marks

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka