Dodaj do ulubionych

dr Winfried Stöcker z Lubeki

19.03.21, 13:37
naukowiec, wynalazca, przedsiebiorca, barwna postac, warta przyblizenia.
Po ukonczeniu studiow medycznych pracowal jako lekarz wojskowy, pozniej na uniwersytecie w Lubece, gdzie kierowal laboratorium chorob autoimmunologicznych.
W roku 1987 zalozyl firme Euroimmum, jest wlascicielem sporej ilosci patentow w dziedzinie medycyny laboratoryjnej.
W roku 2017 sprzedal firme za 1,3 mld dolarow, pozostawiajac sobie jedynie male laboratorium z kilkudziesiecioma pracownikami.
Jest wlascicielem kilku przedsiebiorstw, min. lotniska w Lubece, linii lotniczej (2 samoloty) ,kupil tez zabytkowy dom handlowy w Görlitz.
Dzieki swoim kontrowersyjnym pogladom zyskal spory rozglos w Lubece, stajac sie wrogiem Nr.1 tzw. establiszmentu. Pare cytatow:
Odnosnie tzw. "Flüchtlinge": "powinni zostac odeslani do domu, nie maja prawa osiedlac sie w Niemczech",
" wystarczy, ze syryjscy uchodźcy przeniosa się do bezpiecznych obszarów w swoim kraju, aby uniknąć wojny. Nikt nie musi z tego powodu przyjeżdżać nielegalnie do Niemiec." Ostrrzegal tez przed islamizacja kraju.
W roku 2016 nawolywal publicznie do obalenia kanclerz Merkel, na mityngu pracownikow Euroimmum krytykowal ruch "Metoo". Między innymi doradzał dziewczętom, aby „ubierały się ostrożniej i szły na casting w sposób mniej prowokacyjny, aby biedni reżyserzy pozostali na ścieżce cnoty”. Podejrzewał, że ci z ruchu #MeToo sa najglosniejsi, „którzy z natury zostali obdarzeni optycznie mniej przychylnie”.
Doradził pracownikom Euroimmun aby : „[...] plodzili wiele dzieci , żebysmy mogli przeciwdziałać świadomie sprowadzonemu (przez wladze), bezsensownemu atakowi nieupoważnionych azylantów”.

Postacia ogolnie znana w Niemczech stal sie niedawno, po tym jak stworzyl szczepionke przeciw covidowi, przetestowal ja najpierw na samym sobie, swojej rodzinie, a potem zaaplikowal swoim wspolpracownikom.
Szczepionke moze wyprodukowac kazdy lekarz, receptura zostala upubliczniona, a Stöcker postanowil jej nie patentowac.
Obecnie toczy sie przeciwko niemu sledztwo prowadzone przez niemiecka prokurature.
O samej szczepionce wyrazil sie nieskromnie na swoim blogu, ze jest to "najlepsza szczepionka przeciwko covid 19"
www.winfried-stoecker.de/blog/die-beste-impfung-gegen-covid-19
Fragmenty:
"Opierając się na naszym rozległym doświadczeniu w opracowywaniu odczynników do diagnozowania nowych chorób wirusowych, szybko i dokładnie stworzyliśmy i wyprodukowaliśmy na drodze rekombinacji konstrukt antygenu, za pomocą którego można wiarygodnie wykryć przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2. Opiera się na domenie wiążącej receptor w obrębie podjednostki S1 białka wypustek, którą wirus wykorzystuje do wiązania receptorów na komórkach docelowych. Dla mnie było oczywiste, że szczepienie tym białkiem ochroni przed infekcją."
..."Istnieją szczepienia o wysokim potencjale ryzyka i inne o bardzo niskim ryzyku. Istnieje różnica między wstrzyknięciem osłabionych wirusów lub wirusowego RNA zdrowej osobie a wstrzyknięciem małego, niepozornego rekombinowanego białka, które niewiele może zdziałać w organizmie poza specyficzną stymulacją odporności. Od dziesięcioleci rekombinowane antygeny wytwarzane w wyniku inżynierii genetycznej w komórkach hodowlanych były stosowane do immunizacji przeciwko zakaźnemu zapaleniu wątroby typu A i B. W przeszłości antygen immunizacyjny pozyskiwany był z krwiodawstwa osób wcześniej chorujących na wirusowe zapalenie wątroby, ale rekombinowane antygeny pochodzą z probówki, są łatwe do wytworzenia i nie niosą ze sobą żadnego ryzyka infekcji - duży krok naprzód. Sam zaszczepiłem nią tysiące moich pracowników."
"...Ten nieskomplikowany program szczepień, który był wypróbowywany i testowany przez dziesięciolecia, z trywialnym antygenem, który był od dawna dostępny, byłby na porządku dziennym w przypadku Covid-19. Fakt, że podejmuje się tu zupełnie nowe podejścia, takie jak wprowadzenie wirusowego RNA do organizmu zaszczepionego, który ma najpierw zsyntetyzować immunizujący antygen we własnym organizmie, może być bardzo skuteczny, ale wiele osób boi się tego, bo się boją. że wirusowe RNA zacznie żyć własnym życiem w organizmie i spowoduje nieoczekiwane szkody"..." substancja czynna jest bardzo trudna do wytworzenia, wymaga ciągłego głębokiego zamrażania od produkcji do szczepienia, wiele osób jest uczulonych na dodatek glikolu polietylenowego niezbędny do stabilizacji, a połowa zaszczepionych zgłasza chorobę po drugim wstrzyknięciu. Przede wszystkim jednak produkcja trwa latami, zanim zapotrzebowanie zostanie zaspokojone i wszyscy zostaną zaszczepieni. Naukowcy mogą wyrobić sobie markę, a posiadacze patentów dużo zarabiają, ale w międzyczasie umierają miliony ludzi, ponieważ nie można ich zaszczepić na czas."
..."Podobnie, koronawirusy produkowane i inaktywowane w kulturze są dla mnie przestarzałe jako antygeny szczepionkowe, w przypadku zapalenia wątroby coś takiego jest już dawno nieaktualne, po co powtarzac to teraz w przypadku korony? Nie jest również konieczne infekowanie nikogo wirusami wektorami, aby przemycać antygeny wirusa. Nakładam gotowy, pozaustrojowy, zmodyfikowany genetycznie antygen, który nie stanowi żadnego zagrożenia. Jak dotąd żaden z ponad stu zaszczepionych nie zachorował, żaden nie był niezdolny do pracy."
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Grands ésprits se rencontrent? 19.03.21, 14:22
   institoris2 napisał(a):

   " naukowiec, wynalazca, przedsiebiorca, barwna postac, warta przyblizenia. Po ukonczeniu studiow medycznych pracowal jako lekarz wojskowy, pozniej na uniwersytecie w Lubece, gdzie kierowal laboratorium chorob utoimmunologicznych."

   Duzo opinii n/t tego pana mozna znalezc na tym watku.. Ja tak dobrze nie mam by pisac co chce nie zwazajac na innych. I musze korzystac z Copyright Clearence.

   Eh zizn!

   PF
  • andrzejg Re: dr Winfried Stöcker z Lubeki 19.03.21, 19:46
   Jakiś sprytny i inteligentny oszołom.
   Daje rady , które są podobne do tych o polskich ministrantach, kusicieli biednych plebanów.

   "Między innymi doradzał dziewczętom, aby „ubierały się ostrożniej i szły na casting w sposób mniej prowokacyjny, aby biedni reżyserzy pozostali na ścieżce cnoty” "

   Stworzył szczepionkę i co? Przecież jest majętnym człowiekiem z głową na karku. Nie potrafi wypromować szczepionki? Wiem , wiem, paskudne koncerny farmaceutyczne blokują wszystko.
   • institoris2 masz calkowita racje 19.03.21, 22:44
    problemy bywaja powazne i te mniej powazne.
    W ciezkich czasach, jakich wlasnie doswiadczamy nalezy skupic sie na tych powaznych, takich jak seksualna przemoc nagminnie stosowana przez KK wobec dzieciakow, czy na takim Obajtku.
    Kiedys w powszechnym uzyciu byly zegary z kukulka; zeby taka kukulka zakukala nalezalo wczesniej zegar nakrecic. Zastanawiam sie czy jest ktos/cos co ciebie nakreca, czy tez, jako niewolnik doskonaly majnstrimu, robisz to we wlasnym zakresie?


    andrzejg napisał:

    > Jakiś sprytny i inteligentny oszołom.
    > Daje rady , które są podobne do tych o polskich ministrantach, kusicieli biedny
    > ch plebanów.

    > Stworzył szczepionkę i co? Przecież jest majętnym człowiekiem z głową na karku.
    > Nie potrafi wypromować szczepionki? Wiem , wiem, paskudne koncerny farmaceuty
    > czne blokują wszystko.
    • andrzejg Re: masz calkowita racje 19.03.21, 23:04
     Myślę logicznie.

     Gość wymyślił szczepionkę i udostępnił ją bezpłatnie.

     1. Dlaczego sam nie produkuje? Prawdopodobnie nie ma mocy produkcyjnych dla realizacji milionowych zamówień. Przy tej pandemii zapotrzebowanie na szczepionki idzie w miliony i nikt z zamawiających nie będzie wchodził w detal.

     2. Przeprowadził badania szczepiąc siebie i pracowników. Wybacz, ale badania są wieloetapowe i przeprowadzane przez wyspecjalizowane firmy wg określonych zasad. Ja codziennie częstuję pracowników koniaczkiem. Też wszyscy są zdrowi.

     3. Udostępnił swój pomysł i czego się spodziewa? Czeka na kogoś , kto podejmie się produkcji niesprawdzonej szczepionki i weźmie za nią na siebie odpowiedzialność?

     Facet ewidentnie robi sobie reklamę i jak widzę wielu to kupuje.
     • polski_francuz Poddzierzka 20.03.21, 09:00
      andrzejg napisał:


      "Gość wymyślił szczepionkę i udostępnił ją bezpłatnie."

      Swoim wpolpracowniczkom glownie

      " Dlaczego sam nie produkuje? Prawdopodobnie nie ma mocy produkcyjnych dla realizacji milionowych zamówień."

      Tak jest. Ma laboratorium a nie fabryke

      "Przeprowadził badania szczepiąc siebie i pracowników. Wybacz, ale badania są wieloetapowe i przeprowadzane przez wyspecjalizowane firmy wg określonych zasad. "

      Tak jest. Dlatego, m. in. start-up Biontech wszedl w spolke z Pfizerem. Pfizer mial srodki na kolejne etapy takie jak testowanie istniejacej juz szczepionki


      "Udostępnił swój pomysł i czego się spodziewa? Czeka na kogoś , kto podejmie się produkcji niesprawdzonej szczepionki i weźmie za nią na siebie odpowiedzialność? Facet ewidentnie robi sobie reklamę i jak widzę wielu to kupuje."

      I tak i nie. Robi reklame szczepionce i ma nadzieje, ze ktos sie za to powaznie wezmie. Ale negatywnie bym tego nie ocenial. Nie sadze, by lecial za forsa. Sprzedal swoje firme i dostal ponad pol miliarda €. Po cholere komus w wieku emerytalnym wiecej forsy? Raczej chce wejsc do historii. Jedni chca miec najlepsza cukierni na polnoc od Wroclawia, inni pisza ksiazki historyczne a jeszcze inni fachowe. I bardzo dobrze, ambicje trzeba miec.

      A z drugiej strony monety jest potrzeba na skuteczna szczepionka i moze ta jego jest skuteczna? Prawda niekiedy przemawia przez usta, ktorych sie mozna bylo spodziewac.

      I dlatego moze ktos mu da poddzierzke i sprawa pojdzie sputnikiem w gore.

      PF
      • andrzejg Re: Poddzierzka 20.03.21, 10:51
       A z drugiej strony monety jest potrzeba na skuteczna szczepionka i moze ta jego jest skuteczna? Prawda niekiedy przemawia przez usta, ktorych sie mozna bylo spodziewac.

       I dlatego moze ktos mu da poddzierzke i sprawa pojdzie sputnikiem w gore.


       Jest to też prawdopodobne. Może ma dobry pomysł, ale jeżeli ktoś to weźmie to praktycznie musi sprawę ciągnąć od początku. Chińczycy ?

       • polski_francuz Re: Poddzierzka 21.03.21, 09:26
        andrzejg napisał:

        "Może ma dobry pomysł, ale jeżeli ktoś to weźmie to praktycznie musi sprawę ciągnąć od początku. Chińczycy ?"

        Moze. Ale w Niemczech, ktore sa mistrzami swiata w eksporcie, Chinczycy sa widzeni raczej jako konkurenci. I do tego jako konkurenci, ktorzy niezbyt przestrzegaja regul gry.

        Ale kto wie.

        PF

  • monalisa2016 Re: dr Winfried Stöcker z Lubeki 25.03.21, 01:17
   Nie tylko Prof. Dr. med. Winfried Stöcker opracowal alternatywna szczepionke na slynna nam chorobe ale tez opracowali Finowie, Wlosi i co? Z jednorazowej szczepionki nie ma sie profitu jak doniosly finskie media. smile

   DWN donosi ze opublikowana w internecie na stronie Prof. Dr. med. Winfried Stöcker receptura ma wielkie zainteresowanie, szkoda ze artykul jest platny i nie mozna go w calosci poczytac.

   deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/510656/Winfried-Stoecker-Das-Interesse-an-meinem-Impfstoff-ist-inzwischen-ausserordentlich-gross

   Nikola Tesla byl fizykiem i inżynierem elektrykiem i wynalazca wielu rzeczy do ktorych siega i urzeczywistnia obecna technika, jak go potraktowano w owym czasie czy nie jest to rownolegla do naszych czasow gdzie arogancja jak i chciwosc uzyskania najwiekszego zysku przez lobby czy sa to wlasciwe czy niewlasciwe wynalazki z wplywem na spoleczne korzysci nie odzwierciedla dzisiejszej realnosci? Historia lubi zataczac od czasu do czasu kregi!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka