Dodaj do ulubionych

Rok 1984/2021

26.06.21, 10:26
Jerzy Orwell niewiele się pomylił. Jego dystopia przestała być futurystyczną bajką, zamienia się właśnie w ponurą rzeczywistość. Jeśli miliony rozkojarzonych nie zdają sobie sprawy z tego, że przestają być ludźmi stając się bohaterami antyutopii, to zapewne dlatego, że powieść "Rok 1984" jest za gruba jak na możliwości percepcyjne społeczeństwa przyzwyczajonego do wypowiedzi o objętości SMSa czy twitta.

Świat 1984/2021 jest jednolity:

1. Wszechobecne teleekrany, narzucające linię myślenia i wymuszające posłuszeństwo <-> FACEBOOK, TWITTER, GOOGLE

2. Nowomowa <-> WARTOŚCI LIBERALNE/UNIJNE, MOWA NIENAWIŚCI, POLITYCZNA POPRAWNOŚĆ, KRYTYCZNA TEORIA RASY

3. Myślozbrodnia <-> NIEAKCEPTUJĄCE SPOJRZENIA, NIE KLĘKANIE PRZED MECZEM, BRAK ŻYWIOŁOWEJ AKCEPTACJI, BYCIE BIAŁYM

4. Nieosoba <-> CANCEL CULTURE

5. Prole <-> HEDONIZM, NIHILIZM, ZASPOKAJANIE PODSTAWOWYCH POTRZEB (ABORCJA NA ŻYCZENIE, ZASIŁKI, DOSTĘP DO INTERNETU, ZABAWA)

6. Nicowanie pojęć (Ministerstwo Miłości odpowiedzialne za terror, Ministerstwo Prawdy zajmujące się propagandą) <-> ABORCJA PRAWEM CZŁOWIEKA, WARTOŚCI LIBERALNE/UNIJNE, ANTYRASIZM, LGBT , WALKA Z FEJKNJUSAMI

7. Jednostki podporządkowane państwu <-> NISZCZENIE WOLNOŚCI SŁOWA, PRZEKONAŃ I POGLĄDÓW, BRAK DOTĘPU DO BRONI, WSZECHOBECNA INWIGILACJA, NISZCZENIE KARIERY I/LUB ŻYCIA NIEPOKORNYM

8. Trzy wielkie mocarstwa <-> USA+ZACHÓD, ROSJA, CHINY

Dzisiaj także owce posłusznie beczą: "LGBT dobrze, homofobia źle", "Ban dla Trumpa dobrze, wolność słowa źle". I nic z nimi zrobić się nie da, jako że na wilki trwa obława...
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Re: Rok 1984/2021 26.06.21, 10:45
   Że też ci się chcialo. Bardzo trafne acz kompletnie nie zrozumiale dla wiekszości aż do momentu kiedy staną sie ofiarami.
   Miałem takiego znajomego o komunistycznych pogladach aż kilku milicjantów urzadzilo sobie z nim zabawę i się ocknął i teraz jest antykomunistą, pólpisowcem i półpeowcem.
  • qwardian Re: Rok 1984/2021 26.06.21, 11:16
   Orwell był największym tchórzem w historii tej planety. Wymordował miliard katolików, ale dzielnie walczył piórem jak Wy Towarzyszu Adamie Michniku na papierze. Narodowy robotnik ma w nosie wasze puste deklaracje, idźcie na front w spiekocie pustyni i stepowym mrozie, wtedy możemy porozmawiać o konkretach. Pusty śmiech..
   • perla_roztocza Re: Rok 1984/2021 26.06.21, 17:57
    boomerang napisał:

    > Oni już Orwella włożyli między bajki.

    ale ten cały Orwell to ponoć nieciekawa figura.
    Niby zwalczał totalitaryzm a mimo to był socjalistą. Zdaje się, że w wojnie hiszpańskiej walczył pod banderą z sierpem i młotem.
    To mi przypomina trochę Jacka Kuronia i innych, np. Kretyna52, którzy za PRL-u siedzieli we więzieniu nie za to, że chcieli wprowadzić wolny rynek i wolność, lecz za to, że uważali, iż jest za mało socjalizmu w socjalizmie właśnie.
  • benek231 Kolejne fantazje SS-Kretyna :O) 26.06.21, 20:58
   kretynaluka napisała:

   Rok 1984" jest za gruba jak na możliwości percepcyjne społeczeństwa przyzwyczajonego do wypowiedzi o objętości SMSa czy twitta.

   **
   Zdecydowanie za gruba dla ciebie, Kretyn, o czym swiadcza twoje punkty, ponizej.
   >
   > Świat 1984/2021 jest jednolity:
   >
   > 1. Wszechobecne teleekrany, narzucające linię myślenia i wymuszające posłuszeństwo <-> FACEBOOK, TWITTER, GOOGLE

   No wlasnie, i wszystkie w/w media uczynily z ciebie robota. To bardzo wyraznie widac, matole.
   >

   > 2. Nowomowa <-> WARTOŚCI LIBERALNE/UNIJNE, MOWA NIENAWIŚCI, POLITYCZNA
   > POPRAWNOŚĆ, KRYTYCZNA TEORIA RASY

   Jak do tej pory, nowomowe na tym forum, mowe nienawisci i koscielna poprawnosc polityczna widzialem w twoim wykonaniu, SS-manie.
   >

   > 3. Myślozbrodnia <-> NIEAKCEPTUJĄCE SPOJRZENIA, NIE KLĘKANIE PRZED MECZ
   > EM, BRAK ŻYWIOŁOWEJ AKCEPTACJI, BYCIE BIAŁYM

   Bycie bialym nie moze byc myślozbrodnia, a jesli juz to jest taka sama zbrodnia jak dla ciebie bycie czarnym, rasisto.
   >

   > 4. Nieosoba <-> CANCEL CULTURE

   Jak na razie to tylko twoje pisiory stosuja eliminowanie swych przeciwnikow poprzez odmawianie im prawa do istnienia, badz w charakterze gorszego sortu, ty antydemokratyczny glupku.
   >

   > 5. Prole <-> HEDONIZM, NIHILIZM, ZASPOKAJANIE PODSTAWOWYCH POTRZEB (ABO
   > RCJA NA ŻYCZENIE, ZASIŁKI, DOSTĘP DO INTERNETU, ZABAWA)

   Tutaj to juz calkiem zglupiales skoro postawiles znak rownosci pomiedzy zaspokajaniem podstawowych potrzeb i hedonizmem i aborcja na zyczenie. Debil jestes, po prostu. I niedouk z UW czyli 500 uczelni w rankingu uczelni.
   >

   > 6. Nicowanie pojęć (Ministerstwo Miłości odpowiedzialne za terror, Ministerstwo
   > Prawdy zajmujące się propagandą) <-> ABORCJA PRAWEM CZŁOWIEKA, WARTOŚC
   > I LIBERALNE/UNIJNE, ANTYRASIZM, LGBT , WALKA Z FEJKNJUSAMI

   A mowiles, ze nie pijesz...

   >

   > 7. Jednostki podporządkowane państwu <-> NISZCZENIE WOLNOŚCI SŁOWA, PRZ
   > EKONAŃ I POGLĄDÓW, BRAK DOTĘPU DO BRONI, WSZECHOBECNA INWIGILACJA, NISZCZENIE K
   > ARIERY I/LUB ŻYCIA NIEPOKORNYM

   Przeciez ty pisior jestes, nikczemniku. Ty zamordyzm klero-faszystow popierasz.
   >

   > 8. Trzy wielkie mocarstwa <-> USA+ZACHÓD, ROSJA, CHINY
   >
   > Dzisiaj także owce posłusznie beczą: "LGBT dobrze, homofobia źle", "Ban dla Tru
   > mpa dobrze, wolność słowa źle". I nic z nimi zrobić się nie da, jako że na wilk
   > i trwa obława...

   O czym ty bredzisz , niewolniku? Jestes gowienkiem Putina pomagajacym Kaczynskiemu budowac cos na ksztalt Salazaryzmu czy raczej Putinizmu. Udajacym przy tym obronce wolnosci slowa. Tu gdzies obok wisi moj watek na temat antydemokratycznego gowna, na twoj temat.
   >
   >
   • xiazeluka Re: Kolejne fantazje SS-Kretyna :O) 26.06.21, 22:43
    O, Kretyn52 usiłował się odnieść. Usiłował.

    "No wlasnie, i wszystkie w/w media uczynily z ciebie robota. To bardzo wyraznie widac, matole."

    Czyli krytykując "w/w media" Mła dowodzi, że jest ich wiernym odbiorcą? Innymi słowy twierdzisz, że jak się kogoś kocha, to się go nie kocha?

    "Jak do tej pory, nowomowe na tym forum, mowe nienawisci i koscielna poprawnosc polityczna widzialem w twoim wykonaniu, SS-manie."

    Mowa nienawiści to właśnie nowomowa - określenie o mocy druzgocącego zaklęcia nie zawierające żadnej treści. Nowomowa i mowa nienawiści nie służą opisywaniu świata, nazywaniu i opisywaniu zjawisk, lecz narzucają ocenę. Powyższy cytat z Twojej kretyńskiej nowomowy jest najlepszym dowodem.

    "Bycie bialym nie moze byc myślozbrodnia, a jesli juz to jest taka sama zbrodnia jak dla ciebie bycie czarnym, rasisto."

    Kretynie52, znasz angielski czyli język, w którym w USA ludzie się posługują do wzajemnej komunikacji? Chyba nie, Twój Murzyn dokonuje Ci tłumaczeń z gangsta-biuletynów językiem migowym, stąd ten brak wiedzy o państwie, w którym wegetujesz. Słyszałeś może - to tylko przykład - o tej murzyńskiej rasistce, burmistrz Chicago, która ogłosiła, że nie będzie udzielać wywiadów białym dziennikarzom? No, widać wyraźnie, że nie tylko nie słyszałeś, ale nawet nie wiesz, co się dookoła Ciebie dzieje. Murzyn nie informuje na bieżąco o kolejnych sukcesach swoich kamratów z BLM?

    "Jak na razie to tylko twoje pisiory stosuja eliminowanie swych przeciwnikow poprzez odmawianie im prawa do istnienia, badz w charakterze gorszego sortu, ty antydemokratyczny glupku."

    Z jakiegoś powodu powyższą drobną brednię wyboldowałeś, jakby chcąc tym nieistotnym, oczywiście przekręconym odniesieniem oraz pustosłowiem (podaj przykład jakiegoś wykluczenia dokonanego przez pisiorów, konkretnego, po nazwisku, kieszonkowy Susłowie. No, komu pisiory "odmówiły prawa do istnienia"?) przykryć okrutny terror cancel culture. Orwellowska "nieosoba" to właśnie ofiara wygumkowania z historii, z rzeczywistości, na podobieństwo retuszowana fotografii w ZSRS zgodnie z duchem czasu i mądrością epoki, co nijak się ma do całkowicie zmyślonego "odmawiania prawa do istnienia". A propos, w odmawianiu prawa do istnienia to Ty jesteś maestro - wszak promujesz aborcję, jeszcze lepszą od CC metodę anihilowania ludzi.

    "Tutaj to juz calkiem zglupiales skoro postawiles znak rownosci pomiedzy zaspokajaniem podstawowych potrzeb i hedonizmem i aborcja na zyczenie. Debil jestes, po prostu. I niedouk z UW czyli 500 uczelni w rankingu uczelni."

    Książki nie czytałeś, porównania nie kumasz, nastrojów społecznych ludzi >30 nie znasz. Gnijesz w szatni tej szemranej knajpy na przedmieściach Portland 12 godzin, naprawdę nie masz paru minut, by przejrzeć gazety, które wiatr pod drzwi zawieje? Mła rozumie, że przeszukiwanie kieszeni powierzonych Ci kurtek Cię pochłania, no ale przesylabizuj cokolwiek dla własnego zdrowia psychicznego, choćby treści zdobiących pudełko zapałek na początek.

    "A mowiles, ze nie pijesz..."

    Znowu masz awarię czegoś, co u normalnych ludzi nazywa się pamięcią - Mła przy każdej okazji deklarował, że lubi degustować szlachetne trunki. A może Tobie się wydaje, że delektowanie się lampką wina to jeszcze nie picie, bo Twój drink z denaturatu wstrząśniętego, nie zmieszanego z wodą brzozową ma większą moc?

    "Przeciez ty pisior jestes, nikczemniku. Ty zamordyzm klero-faszystow popierasz."

    O, jest i lustro. A już się Mła obawiał, że się stłukło.

    "O czym ty bredzisz , niewolniku? Jestes gowienkiem Putina pomagajacym Kaczynskiemu budowac cos na ksztalt Salazaryzmu czy raczej Putinizmu. Udajacym przy tym obronce wolnosci slowa. Tu gdzies obok wisi moj watek na temat antydemokratycznego gowna, na twoj temat."

    ...a nawet cała sala luster. Dobra okazja, aby przypomnieć Twoje sławne wolnościowe przekonania: Antifa postępuje słusznie, stosując agresję, bo jest ona wymierzona we właściwe osoby, wolność słowa nie dotyczy tych, których poglądy polityczne Ci się nie podobają, a mordowanie dzieci nie niczym niewłaściwym. Zgadza się, demokrato i wolnościowcu?
    • benek231 Kolejne fantazje SS-Kretyna :O) 27.06.21, 08:00
     kretynaluka napisała:

     kupe bzdur, jak zwykle
     **

     Wiadomo, Kretyn, ze w waszej faszystowskiej tradycji nie liczy sie zdrowy rozum, racjonalne argumenty, logika, sens, lecz wasz duch "zdobywania tej bryly swiata". A z nim pod reke mozna pieprzyc kazde androny, tak dlugo jak tylko beda to kupowac. No i znow poniosla cie SS-manska fantazja, ty literackie antydemokratyczne gowno.
     • xiazeluka Re: Kolejne fantazje SS-Kretyna :O) 27.06.21, 12:24
      Kretynie52, nie zawiedliście Mła: Mła zakładał, że już w drugim poście wpiszecie swoje jakże naukowe "kupa bzdur", jako że "zdrowy rozum, racjonalne argumenty, logika, sens" to szczyty dla Was niedostępne.

      Konserwatyści chcą bryłę świata zachować w posadach w stanie nieporuszonym, natomiast Wy - faszyści, naziści, komuniści, progresywiści i tym podobna lewacka hołota - podkopujecie ją z rewolucyjnym zapałem (a propos - punkt "nicowanie pojęć" właśnie swoim wpisem potwierdziłeś). Tak więc my nie chcemy niczego zdobywać, my chcemy bronić tej bryły świata - przed Wami, wściekłe zwierzęta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka