Dodaj do ulubionych

24 watpliwosci

23.08.21, 12:36
Lukaszenko chcial wpuscic do Polski emigrantow. Chcial zagrac jak Erdogan z EU i z Grecja. Polska nie chce wpuscic emigrantow. Pozostalo 24 osoby na granicy polsko - bialoruskiej.

Nie smialbym dawac rad pogranicznikom ani stawiac po stronie bezwarunkowych krytykow PiSu. Ale brak inteligencji dzialaniu polskich sluzb rzuca sie w oczy. Nie zapomnijmy bowiem, ze na granicy sa ludzie a nie koty. I ze z ludzmi trzeba po ludzku postepowac.

Jak? inteligentnie. Ale w praktyce? Tak by wilk byl syty a owca cala.

PF

Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 13:04
   Zabawne, jak to zwolennicy prymatu lewa Mumii nad miejscowym zapominają o nim, gdy zobaczą słodkiego kotka:

   "Lewica jak zwykle dostała małpiego rozumu, gdy tylko zobaczyła przybyszów z daleka, na granicy któregoś z europejskich państw, tym razem niestety na naszej. Ileż to nowych informacji do przetworzenia dostali lokalni wrażliwcy. Dowiedzieli się, że wojsko ma broń i wykonuje rozkazy, że nie można przekraczać granicy bez dokumentów, a za ludzi próbujących się tu przedrzeć odpowiedzialne jest państwo, które ich do siebie wpuściło.

   Zwolennikom wpuszczania do Polski każdego przybysza z Rosji i Białorusi, nie przyszło do głowy pytanie: skąd ci ludzie znaleźli się na naszej granicy z Białorusią? Gwiazdy TVN oczywiście mogą myśleć, że uciekli kilka dni temu z oblężonego Kabulu i pieszo, z kotem pod ręką, pokonali te tysiące kilometrów. Jeżeli ktoś jednak nie żyje z uśmiechania się w telewizji do lemingów, musi zdawać sobie sprawę z tego, że przylecieli na Białoruś samolotem lub dostali się tam z Ukrainy lub Rosji. Oznacza to, że tak zwani uchodźcy znaleźli się na naszej granicy za zgodą tych państw. A skoro tak, to są problemem tych państw, a nie naszym. A jeżeli są to rzeczywiście, jak podaje TVN, lekarze, inżynierowie, matematycy i pielęgniarki, to nawet problemem dla Białorusinów nie będą.

   Leszek Miller, który za paczkę fajek zgodził się, żeby CIA urządziły w Polsce nielegalne więzienia, w których torturowano ludzi, były członek PZPR, która więziła Polaków w PRL, ma olbrzymie pretensje, że Polska stała się teraz otoczonym drutem obozem, do którego nie może dostać się przez Białoruś dowolny Azjata bez dokumentów. Politycy, którzy otwarcie domagają się wprowadzenia certyfikatów, które umożliwiać będą pójście do sklepu, na obiad czy na piwo, bulwersują się, że ludzie bez paszportów nie mogą przekroczyć naszej granicy. Rozumiecie? Dokument ma być według nich potrzebny do kupienia kawy, ale nie do przekroczenia granicy z Białorusią.

   Banda przygłupów, która każdemu próbuje przypiąć ruską agenturalność lub fascynację Łukaszenką, leci na granicę i robi wszystko, żeby Łukaszenka mógł czerpać zyski z przemytu ludzi do Europy. Czy któryś z tych pożytecznych idiotów spojrzał na mapę i zobaczył ile państw, w których nie ma żadnej wojny, jest po drodze z Polski do Afganistanu? Czy któryś z nich nie pomyślał, czemu oni atakują Europę z północnego wschodu, skoro inne drogi są znacznie krótsze? Spróbujcie wrażliwcy na dziko dostać się do USA, Japonii lub Australii, zobaczymy, jak tam zostaniecie potraktowani.

   Od półtora roku polski rząd nielegalnie pozbawia ludzi pracy, źródła utrzymania, ogranicza prawo do nauki czy leczenia. Dzieci tracą szansę na normalne dzieciństwo i rozwój, chorzy na raka przegapiają szansę na skuteczne leczenie, miliony ludzi siedziały w areszcie domowym, w czasie gdy rząd i doradzający mu idioci snują chore wizje wprowadzenia totalitaryzmu, w którym bez zgody urzędnika nie będzie można podjąć pracy lub zjeść obiadu. To wszystko wrażliwej na ludzką krzywdę lewicy i głupszej części PO nie przeszkadza, więcej, sami by z chęcią to robili, gdyby tylko mieli władzę. Ale gdy tylko zobaczyli na granicy dziewczynę z kotem, to włączyła im się wrażliwość, troska o wolność i prawa człowieka. Czy krzywda Polaków nie jest dla was interesująca? Czy Polacy pozbawiani podstawowych praw obywatelskich muszą się pomalować na brązowo i kupić sobie kota za dwa koła, żebyście o nich pomyśleli? Co wy macie w głowach, jak wy to sobie tłumaczycie?

   Mamy tragiczny rząd, który łamie prawo, działa bardzo często nielegalnie i jest winny wielu tragediom, które spotkały nas w ostatnim czasie. Ale to, że pilnuje granicy przed nielegalnym przerzutem ludzi, organizowanym przez Łukaszenkę, jest ostatnią rzeczą, o którą można mieć do niego pretensje.

   Sławomir Mentzen"
   • felusiak1 Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 18:12
    Ten Slawomir to musi być wybitnie inteligentny. Moze go na granicę z Bialorusią wyslać, żeby inteligentnie rzucil sie w oczy.
    Cytuję "Mamy tragiczny rząd, który łamie prawo, działa bardzo często nielegalnie i jest winny wielu tragediom, które spotkały nas w ostatnim czasie."
    Zatem ten rzad łamie prawo i do tego dziala nielegalnie czyli łamie praw i z racji swojej tragiczności wywoluje tragedie w ostatnim czasie. Jakie tragedie?
    • oleg3 Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 18:56
     O jeden most za daleko Felusiak.
     Rząd (czy tzw. organ) może łamać prawo i działać l e g a l n i e. Legalnie czyli w ramach swoich kompetencji. Działanie nielegalne to działanie bez podstawy prawnej.

     Przykład
     Prezydent miasta nakłada na mnie podatek od nieruchomości za działkę sąsiada. Działa legalnie (ma prawo nakładać podatek od nieruchomości) łamiąc prawo (nie jestem właścicielem ani użytkownikiem działki sąsiada).

     Prezydent miasta nakłada na mnie podatek od posiadania kota. Działa nielegalnie (choć mam kota), bo żaden akt prawny nie upoważnia go nałożenia na kogokolwiek podatku od posiadania kota.
  • qwardian Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 13:26
   Mam dwa i pół metra wątpliwości, bo ten mur powinien być wysoki na 5 metrów jak w Grecji..

   wiadomosci.onet.pl/bialystok/szef-mon-powstanie-nowy-plot-na-granicy-z-bialorusia-ma-miec-25-m-wysokosci/fh9xdtt
  • felusiak1 Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 18:03
   Na granicy z Bialorusią jest kot, który chce sie przedostać do Polski. Przyprowadzil ze sobą 24 osoby nie wiadomo po co.
   Myslę, że polski rzad powinien z tym kotem inteligentnie porozmawiać, zeby owca byla syta i wilk cały. No bo wiecie, trzeba inteligentnie. Ale jak to zrobić? Dać Derszpigiel do obowiazkowego czytania polskim sluzbom ale nie dawać kotu bo nabierze takiej inteligencji, ze przechytrzy uinteligentnione sluzby.
  • oleg3 Ja w kwestii kredek 23.08.21, 18:40
   W Paryżu zabrakło kredek czy miejsc do rysowania protestów i wspierania afgańskich kobiet ? O tych nieszczęśnikach LGBT++, których listy zostawili Amerykańcy nawet nie wspomnę. Ciekawe co się dzieje z flagami wywieszonymi parę tygodni temu w ambasadzie USA na LGBT Pride? Zostały ewakuowane i będą relikwią w Kongresie czy trafiły w ręce talibów? Wracając do kredek, to niestety w Usnarzu Górnym chyba nic się namalować nie da. Kreda kiepsko współpracuje z trawą.
  • andrzejg Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 20:20
   Sprawa jest skomplikowana i nie do końca jasna. Trochę wcześniej Litwini ganiali za imigrantami przechodzącymi ze strony Białoruskiej. Jakoś minęło to bez echa. U nas cicho, na zachodzie cicho.
   Teraz w związku z wydarzeniami na polskiej granicy też nie słyszę zdecydowanych protestów polityków krajów zachodnich. Przejedli im się imigranci? Nie ta klasa co Polacy, którzy zintegrowali się i pracowali sami na siebie?

   Nie widzę tu jakichś zasadniczych błędów, poza pomocą humanitarna na miejscu.

   A.
   • polski_francuz Zapomnial wol... 23.08.21, 21:33
    andrzejg napisał:

    " Przejedli im się imigranci? Nie ta klasa co Polacy, którzy zintegrowali się i pracowali sami na siebie?

    Leniwi emigranci chca byc i zyc jak leniwi ludzie Zachodu - z pomocy spolecznej czyli z podatkow. Ale kto takich imigrantow chce?

    " Nie widzę tu jakichś zasadniczych błędów, poza pomocą humanitarna na miejscu."

    Jest wojna prasowa i medialna w Polsce i tych 24 emigrantow stalo sie jej elementem. Ja bym powiedzial, ze nam, narodowi emigrantow nie przystoi zle traktowac emigrantow. To jak jakby "wol zapomnial kiedy byl cieleciem. No wiec trzeba ich, przynajmniej, bardzo humanitarnie potraktowac.

    PF

    • boomerang Re: Zapomnial wol... 23.08.21, 22:19
     Ja bym powiedzial, ze nam, narodowi emigrantow nie przystoi zle traktowac emigrantow. To jak jakby "wol zapomnial kiedy byl cieleciem. No wiec trzeba ich, przynajmniej, bardzo humanitarnie potraktowac.

     Czasy były inne kiedy ty przedzierałeś się przez zasieki odgradzające Układ Warszawski od Zachodu, z dowodem osobistym, bez paszportu i bez wizy, bez noża czy innej broni, ale za to z paczką "Sportów" w kieszeni. Wzbudziłeś litość i zostałeś przygarnięty przez niemieckich i francuskich trockistów, którzy już wtedy snuli plany zunifikowania Europy. Ty byłeś w stanie szybko się zintegrować. Ci muzułmańscy emigranci to zupełnie inna bajka. Należało by najpierw zabrać im noże, a następnie, a to już proces obliczony na lata i bez szans na powodzenie, rozbroić ich kulturowo i religijnie, a pamiętaj że porzucenie Allacha równoznaczne jest z karą śmierci.
     • polski_francuz Spowiedz 24.08.21, 10:22
      boomerang napisał:


      " Czasy były inne kiedy ty przedzierałeś się przez zasieki odgradzające Układ Warszawski od Zachodu, z dowodem osobistym, bez paszportu i bez wizy, bez noża czy innej broni, ale za to z paczką "Sportów" w kieszeni. Wzbudziłeś litość i zostałeś przygarnięty przez niemieckich i francuskich trockistów, którzy już wtedy snuli plany zunifikowania Europy. "

      Stare dzieje. Moj rachunek sumienia jest taki, ze wpierw pojechalem na praktyke studencka do Schweinfurtu w Bawarii lecie 1973 roku. I wrocilem z 10 kg chudszy bo oszczedzalem na ciuchysmile Potem chyba, juz na SD na tydzien czy cos do Lipska w Saksonii w 1977 i na postdok w 1981 do Francji. I wrocilem w 1982, po roku w samym stanie wojennym. A potem po roku, Francuzi byli tak zaszokowani polska pracowitoscia, ze mnie zaprosili raz jeszcze i pojechalem w 1983 na staz i na robienie nastepnego dyplomu. Jak widzisz nie prosilem o azyl a raczej mnie proszono bym laskawie zechcial podzielic sie pracowitoscia z ludami bardziej leniwymi i gorzej zorganizowanymi na zachodzie i poludniu Polski.

      Sporty, rzeczywiscie palilem. I jeszcze czuje ich wstretny smrod. Fuj. Rzucilem palenie 1 stycznia 1985 i do dzis musze sporty uprawiac by zachecic metabolizm by laskawie przyspieszyl.

      No to moge isc do komunii?

      PF
  • zdradka21 Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 20:53
   polski_francuz napisał:
   > Lukaszenko chcial wpuscic do Polski emigrantow. Chcial zagrac jak Erdogan z EU i z Grecja. Polska nie chce wpuscic emigrantow. Pozostalo 24 osoby na granicy polsko - bialoruskiej.
   Nie zazdroszczę naszym władzom. Łukaszenka zrobił na nas zasadzkę. Prowokuje, kłamie, ośmiesza Polskę.
   Interweniując w - sterowaną na najwyższym szczeblu - profesjonalną akcję wojsk pogranicza,
   na terenie Polski. Powagę sytuacji podkreśla informacja, że w ostatnich tygodniach Białoruś zorganizowała
   próby przekroczenia granicy aż w 30-tu miejscach przez kilka tysięcy Arabów,.....


   > Nie smialbym dawac rad pogranicznikom ani stawiac po stronie bezwarunkowych krytykow PiSu. Ale brak inteligencji dzialaniu polskich sluzb rzuca sie w oczy. Nie zapomnijmy bowiem, ze na granicy sa ludzie a nie koty. I ze z ludzmi trzeba po ludzku postepowac. Jak? inteligentnie. Ale w praktyce? Tak by wilk byl syty a owca cala.
   Tak radzić jest najłatwiej. Ale - jak widać - opinia publiczna nie zna skali prowokacji i niebezpieczeństwa jakie
   niesie nam na granicę Łukaszenka. Dziwię się jedynie naszym władzom, że do dziś nie alarmowała UE i NATO
   o udzielenie pomocy w zablokowaniu wielkiej fali uchodźców do UE, przez granicę Schengen. Nie wiem też dlaczego do dziś nie ma lepszego (np. laserowego) zabezpieczenia granicy Schengen, dlaczego nie ma unijnych wojsk do ochrony granic UE ?

   >
   • polski_francuz Lasery a Darjeeling 24.08.21, 10:31
    zdradka21 napisał:

    "Ale - jak widać - opinia publiczna nie zna skali prowokacji i niebezpieczeństwa jakie niesie nam na granicę Łukaszenka. Dziwię się jedynie naszym władzom, że do dziś nie alarmowała UE i NATO o udzielenie pomocy w zablokowaniu wielkiej fali uchodźców do UE, przez granicę Schengen. Nie wiem też dlaczego do dziś nie ma lepszego (np. laserowego) zabez pieczenia granicy Schengen, "

    Chcesz laserem mordowac imigrantow? Zacznij moze od Sikorskiego i jego zony bo on tez na emigracji byl. A jego zona zasluguje podwojnie ma mord laserowy bo nie dosc ze imigrantka to jeszcze Zydowka. Takze Skaldowie jak Zielinscy wyemigrowali do Stanow. Im trzeba wyslac agientow by moc ich zamordowac. Na szczescie w Stanach jest duzo laserow. BTW, jakie lasery sugerujesz: ND:YAG, CO2, excimery? I tez wazny punkt laser o fali ciaglej czy tez pulsujace? Wazne pytania!

    Mysle, ze Ci troche odbilo. Zdarza sie kazdemu. Pij wiecej herbaty Darjeeling.

    Pomaga.

    PF
  • zdradka21 Re: 24 watpliwosci 23.08.21, 22:02
   polski_francuz napisał: > Lukaszenko chcial wpuscic do Polski emigrantow. Chcial zagrac jak Erdogan z EU
   > i z Grecja. Polska nie chce wpuscic emigrantow. Pozostalo 24 osoby na granicy polsko - bialoruskiej.
   Raczej chce on ich "wprowadzić"na siłę ;wiedząc, że . prowokuje Polskę do obrony granicy Schengen. Dowiadujemy się , że takich jak ta prowokacja, na granicy z Białorusią było 30 i ludzie Łukaszenki
   próbowali "przepchać" do Polski ok. 3000 imigrantów. Jeśli te próby były bezskuteczne, to chwała naszym pogranicznikom. Szkoda, że te incydenty trzymano w tajemnicy, zamiast nagłaśniać je w mediach światowych.
   Ostatnio vicemin.SZ prof. Wawrzyk wygadał się, że kilka tysięcy Arabów przenikło bezprawnie do Polski, od strony
   Białorusi.
   Nagłośnianie przez posłów i polskie organizacje opiekuńcze problemu przetrzymywania przez Białoruś 32 uchodźców w prymitywnych warunkach - na dworze, pod gołym niebem, bez opieki medycznej i pożywienia.., to działanie niewłaściwe. Atak , za tak nieludzkie postępowanie , skierowany powinien być na Białoruś. Widać wreszcie , że Białoruś poczuła się do winy i zabrano z granicy część uchodźców
   .

   > Nie smialbym dawac rad pogranicznikom ani stawiac po stronie bezwarunkowych krytykow PiSu. Ale brak inteligencji dzialaniu polskich sluzb rzuca sie w oczy. Nie zapomnijmy bowiem, ze na granicy sa ludzie a nie koty. I ze z ludzmi trzeba po ludzku postepowac.
   Pisz na Berdyczów - i to do Białorusinów. PiS można krytykować za słabe zabezpieczenie fizyczne granicy Schengen, za nie alarmowanie UE o zagrożeniu granicy Schengen. Budowanie teraz 450 km trwałego muru (z drewna ?! wink) to musztarda po obiedzie. To przedsięwzięcie przypada na okres dobrej pogody, zima idzie. Mur taki jest teraz potrzebny. Dziwię się, że w 21 wieku nie można zastosować obrony przy pomocy broni laserowej. Już w latach 60-tych ZSRR bronił się laserami przed chińską nawałą.
   >

   > Jak? inteligentnie. Ale w praktyce? Tak by wilk byl syty a owca cala.
   I chyba działanie jest "na dobrej drodze".
   >
   • institoris2 mam nadzieje tow. czuk 1 24.08.21, 00:42
    ze zdajecie sobie sprawe z donioslosci przedstawianych tu przez was postulatow.
    Domagacie sie mianowicie strzelania do ludzi usilujacych nielegalnie przekroczyc granice, a fakt, ze chcielibyscie to robic za pomoca broni laserowej (jak rozumiem maja to byc jakies zautomatyzowane systemy), nie ma zadnego znaczenia. To nieistotne, czy do ludzi beda strzelac automaty, czy tez wy osobiscie, przykladowo z luku, ukryci za przygranicznym drzewem.
    Ja was za te pomysly nie potepiam, naraziliscie sie za to lewactwu, ktore na takie pomysly reaguje nader impulsywnie (mielismy do czynienia z takimi reakcjami w pamietnym roku 2015) i dziwie sie, ze forumowi humanisci jeszcze swojego oburzenia nie wyartykuowali.

    Zastanawiam sie co was sklonilo do przyjecia tak radykalnej pozycji i dochodze do wniosku, ze jest to chorobliwy legalizm, na ktory cierpicie. Wasze zyciowe priorytety ujete sa we wszelkiej masci przepisach, ktorych to realizacja, stanowi dla was sens istnienia, jednym slowem biurokrata doskonaly- gdybym mial poszukac jakiegos konkretnego wzoru, to skanialbym sie za Adolfem Eichmanem.

    zdradka21 napisał:

    > [i]Pisz na Berdyczów - i to do Białorusinów. PiS można krytykować za słabe zab
    > ezpieczenie fizyczne granicy Schengen, za nie alarmowanie UE o zagrożeniu grani
    > cy Schengen. Budowanie teraz 450 km trwałego muru (z drewna ?! wink) to musztarda
    > po obiedzie. To przedsięwzięcie przypada na okres dobrej pogody, zima idzie. M
    > ur taki jest teraz potrzebny. Dziwię się, że w 21 wieku nie można zastosować ob
    > rony przy pomocy broni laserowej. Już w latach 60-tych ZSRR bronił się laserami
    > przed chińską nawałą.
    • oleg3 Re: mam nadzieje tow. czuk 1 24.08.21, 11:48
     B. celnie!


     institoris2 napisał(a):

     > Zastanawiam sie co was sklonilo do przyjecia tak radykalnej pozycji i dochodze do wniosku, ze jest to
     > chorobliwy legalizm, na ktory cierpicie. Wasze zyciowe priorytety ujete sa we wszelkiej masci przepisach,
     > ktorych to realizacja, stanowi dla was sens istnienia, jednym slowem biurokrata doskonaly- gdybym mial
     > poszukac jakiegos konkretnego wzoru, to skanialbym sie za Adolfem Eichmanem.

     > zdradka21 napisał:

     > > . Dziwię się, że w 21 wieku nie można zastosować ob rony przy pomocy broni laserowej. Już w latach 60-tych
     >> ZSRR bronił się laserami przed chińską nawałą.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka