Dodaj do ulubionych

Wolności uniwersyteckie

28.04.22, 08:15
e-wielkopolska.info/KGOgłoszony w ramach XV Majówki Podatkowej, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe TAX, wykład „Doradztwo podatkowe. Teoria a praktyka” pana Sławomira Mentzena nie odbędzie się. Abstrahując od wartości merytorycznej wykładu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kieruje się w działaniu wartościami, które nie licują z poglądami prezentowanymi przez p. Mentzena. W misji, wartościach i wizji, które przyświecają całej społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu są jasno sprecyzowane: otwartość na drugiego człowieka, odpowiedzialność nie tylko za jakość edukacji, ale również naszego otoczenia i rozsądek w działaniu. Głoszone przez p. Sławomira Mentzena poglądy stoją w sprzeczności z tymi wartościami, dlatego też zdecydowaliśmy się usunąć jego wystąpienie w ramach wydarzenia organizowanego przez studenckie koło naukowe naszego Uniwersytetu. Dodać należy, że pomysł zaproszenia p. Sławomira Mentzena, jako prelegenta, nie był inicjatywą władz, ani pracowników uczelni, a jednego z organizujących wydarzenie i układających jego program studentów.

Tekst linku
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Wolności uniwersyteckie 28.04.22, 09:17
   Tam studiowałem co wówczas zwano Akademią Ekonomiczną. Moim planem było po roku przeskoczyć na prawo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (naprzeciw po drugiej stronie ulicy Św. Marcina), a następnie na Wydział Historii Sztuki. Wówczas egzaminy były ciężkie, miejsc mało, stąd te uniki. Dzisiaj wszystkie Uniwersytety to tuby propagandowe z mizernym poziomem. Pokładam duże nadzieje w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stąd Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymuje ode mnie regularne przelewy, ale przydałby się szerszy wachlarz wydziałów i kierunków..
    • perla_z_roztocza Re: Wolności uniwersyteckie 28.04.22, 11:14
     oleg3 napisał:

     > To jest zapis na osobę. Trudno przypuszczać, by wykład (chciałbym go swoją drog
     > ą wysłuchać na YT) o podatkach mógłby naruszyć jakiekolwiek wartości.

     wartości to może nie ale forsę tak.
     Mentzen za dużo mówi publicznie.
     Podatki to pieniądze a jak wiadomo pieniądze lubią ciszę.
     Słuchałem jego wykładu i mnie wkurzył.
     Z jednej strony uświadamiał przedsiębiorców jak sobie obniżyć podatki ale z drugiej strony dał do myślenia skarbówce.
     Przepisy są mętne i US mają duże pole do interpretacji.
     Lepiej im nie podpowiadać jak zadziałać na niekorzyść podatnika właśnie.
  • hymenos01 Re: Wolności uniwersyteckie 28.04.22, 13:06
   Pewnie mu zaszkodził pierdyliard złotych. Trudno bowiem szukać przyczyn decyzji szanownej uczelni w twierdzeniu o różnicy interesów między Polską a Ukrainą, które akurat więcej wspólnego mają z polityką niż z ekonomią. To przykre, że powołując się na wartości opisane jako "otwartość na drugiego człowieka" uczelnia wykazała się całkiem odwrotnymi wartościami.
   • felusiak1 Re: Wolności uniwersyteckie 28.04.22, 17:56
    hymenos napisał: Łgarza, zboczeńca i kretyna z numerem bocznym 52 uprasza się o nie zabieranie głosu w sprawach, które przekraczają możliwości intelektualne jego pokracznego mózgu.

    Spieszę wyjaśnić, że numer boczny 52 nie wykazuje znamion posiadania mózgu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka