Dodaj do ulubionych

Najtrudniejszy pierwszy krok

26.09.22, 18:22
a później pójdzie leciutko. Wszystko ponad minimalną płacę będzie nadmiarowym zyskiem. Dlaczego się ograniczać Panie Sasin, 100 % zabrać. Poniżej wklejam Mentzena , równocześnie nie mogąc wyjść z podziwu dla tutejszych Wolnościowców tak wytrwale broniących PiSu, nie tylko ich bzdurnych działań.


Sławomir Mentzen

Jacek Sasin postanowił opodatkować 50% podatkiem wszystkie firmy zatrudniające ponad 250 osób, którym w 2022 wzrosła marża względem lat 2018, 2019 i 2021. Nie ma znaczenia, z jakiej branży jest firma, czy jest państwowa, czy prywatna. Każdy, kto uzyska "nadmiarowy" zysk, ma oddać połowę państwu. Plan z proszeniem się Norwegów o pieniądze się nie powiódł, więc trzeba szukać gdzie indziej. Gdzie? W kieszeni tych, którzy potrafią zarabiać. Jeżeli uda im się przeprowadzić ten bandycki skok na kasę, to sasinowe powinno zapisać się na najczarniejszych kartach historii prawa podatkowego. To jest rozkułaczanie w czystej postaci.
Jeżeli jakaś większa firma inwestowała, zwiększała rentowność, cięła koszty, obmyślała nowe, rewolucyjne produkty, to teraz dostanie po głowie. Za bardzo się starała. Po co było się wychylać i osiągać nadmiarowe zyski? Takich rzeczy się nie robi. Trzeba być na zero. Bo jak się ma stratę, to wtedy wpada się na podatek minimalny, który płaci się od straty. Minimalny zysk i nic więcej. Masz dużą firmę IT i po trzech latach prac wypuszczasz nową grę, czy nowe oprogramowanie, dzięki czemu osiągasz wielkie zyski? BAM! Rząd zabiera połowę. Kończysz budować fabrykę z nowym innowacyjnym produktem? BAM! Rząd chce od tego połowę. Dawaj, albo idziesz siedzieć.
W tym podatku skandaliczne jest absolutnie wszystko. Począwszy od drastycznej stawki wynoszącej 50%, przed głupawe oszukiwanie ludzi, że chodzi tylko o państwowe spółki energetyczne, po złamanie zasady, że prawo nie działa wstecz. Jak można jesienią nakładać podatek na zyski generowane od początku roku? Gdzie zasada, że prawo nie działa wstecz? To jest barbarzyństwo, bolszewizm w czystej postaci. Nie wiem jakim cudem ten potworek miałby być zgodny z Konstytucją inną niż sowiecką.
A już zupełną bezczelnością są teksty Sasina, że spółki rozumieją sytuację i z chęcią nadmiarowe zyski oddadzą. Spółki Skarbu Państwa może i tak, w końcu ich upolitycznione zarządy przejmują się głównie własnymi stołkami, ale już widzę, jak normalne prywatne firmy z chęcią oddadzą połowę swojego zysku. Przecież te spółki miały jakieś plany na rozwój, na inwestycje, już układały sobie budżety na przyszły rok. I nagle: BUM, mają wyskakiwać z połowy dochodu. Już teraz mamy najniższy w całej UE poza Grecją udział inwestycji w PKB. Kto normalny będzie tu inwestował, jeżeli mamy wojnę za granicą i bolszewików u władzy, którzy w dowolnej chwili, z pogwałceniem najbardziej oczywistych zasad prawa, będą nakładać takie podatki?
Sasin z Morawieckim postanowili przejść do historii, kojarząc się ze wszystkim, co najgorsze. Ich rządy kończą się wysoką inflacją, recesją, brakiem węgla, problemami z gazem, ogrzewaniem i prądem. A do tego wprowadzają najbardziej bandycki podatek w historii III RP. Cóż za wspaniałe dziedzictwo!
Obserwuj wątek
  • benek231 Najtrudniejszy pierwszy krok 26.09.22, 20:54
   andrzejg napisał:

   Poniżej wklejam Mentzena , równocześnie nie mogąc wyjść z podziwu dla tutejszych Wolnościowców tak
   > wytrwale broniących PiSu, nie tylko ich bzdurnych działań.

   **
   Jakich Wolnosciowcow?! Przeciez to oszusci udajacy liberalow w celu dokopywania Platfusom, ze sa za malo liberalni. Gdy skonczyla sie Platforma i nastal PiS "wolnosciowcy" raptem zapomnieli o swoich Misesach. Teraz wspierali PiS poprzez atakowanie jego przeciwnikow.
   To byli i sa "wolnosciowcy" pragnacy wolnosci od demokracji oraz wolnsci od Unii Europejskiej. Podli oszusci. Swolocz.

   *
   > Sasin z Morawieckim postanowili przejść do historii, kojarząc się ze wszystkim,
   > co najgorsze. Ich rządy kończą się wysoką inflacją, recesją, brakiem węgla, pr
   > oblemami z gazem, ogrzewaniem i prądem. A do tego wprowadzają najbardziej bandy
   > cki podatek w historii III RP. Cóż za wspaniałe dziedzictwo!
   > [/i]

   **
   Na tym polegaja komuchy, ze grabia porzadnych ludzi pod haslem troski o najbiedniejszych. Oni sa bardzo dobrzy w dzieleniu cudzych pieniedzy. Bo do ich lepkich lap zawsze przykleja sie sporo cudzej kasy.
   Po siedmiu latach rzadow okazuje sie, ze nie maja kasy i musza wprowadzac nowe bandyckie podatki. A przeciez wystarczy nie krasc. Gdyby zdobyli sie na powsciagliwosc to wystarczyloby na wszystko bez koniecznosci ciaglego opodatkowywania Polakow. To sa, Andrzeju, zlodzieje pazerniejsze od PRLowskich komuchow.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • boomerang Re: Najtrudniejszy pierwszy krok 26.09.22, 22:12
   Czego chcesz? Najlepszym lekarstwem na inflację jest recesja.
  • qwardian Re: Najtrudniejszy pierwszy krok 27.09.22, 06:48
   Bardzo cenny wpis Andrzeju, pozwoliłem sobie zacytować pierwsze zdanie felietonu na Forum Poznań, którego tytuł brzmi następująco..

   forum.gazeta.pl/forum/w,67,174138922,174138922,Rene_bedziesz_placic_dziesiecine_.html
  • oleg3 Re: Najtrudniejszy pierwszy krok 27.09.22, 10:02
   Mentzen w formie! A Peło to już coś wydrukowało?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka