Gość: Pepe IP: 212.183.107.* 23.06.01, 00:00 Ciezko bedzie zrezygnowac z wladzy absolutnej ale moze czas pomyslec o emeryturze i odejsc do DSS (Dom Spokojnej Starosci) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: max Re: Fidel Castro - czas pomyslec o azylu ? IP: *.net.bialystok.pl 23.06.01, 00:00 Fidel - wielki przyjaciel Che ( dał mu nawet ministra przemyslu tak zdolnego ze do Boliwii musial spierniczac ) moze by tak sprobował przeplynac kajakiem na floryde i z powrotem , zobaczylby jak to jest... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyu Re: do maxa IP: *.BMJ.net.pl 23.06.01, 00:00 Coś aktywny jesteś ostatnio. I wciąż byki strzelasz. Che nie "spierniczał" z Kuby. Jego życie było walką, nie synekurą (może i utopią, ale uczciwą). Mógł do dziś żyć jako minister - tak, jak Fidel żyje jako dyktator. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: do tyu - polecam film Siedmiu samurajów ;) IP: *.net.bialystok.pl 23.06.01, 00:00 Gość portalu: tyu napisał(a): > Coś aktywny jesteś ostatnio. I wciąż byki strzelasz. Che nie "spierniczał" z > Kuby. Jego życie było walką, nie synekurą (może i utopią, ale uczciwą). Mógł do > > dziś żyć jako minister - tak, jak Fidel żyje jako dyktator. brodacza trza sie spytac czy On tam cos skoncil czy nie, masz do Niego telefon? a jezli chodzi o "walke" to to samo mozna powiedziec o hesbollahah, skinolach, robespierach i innych terrorystach ... ten (Cze) skonczyl jak skonczyl natknal sie na jakichs chlopow hmm... swinki chcial "pozyczyc"? albo co? a domyslajac sie co jest co w swiatku rozbojnikow rumcajsow, nie zdziwilbym sie by facio jakiegos fawora zagarnał a Fidelek na niego jakowes pieski poszczul... ale to tylko moja fantazja Powiem tak: wole przekupnego aparatczyka niz fana totalitarnych rzezi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyu Re: do maxa - polecam historię Ameryki Łacińskiej IP: *.BMJ.net.pl 24.06.01, 00:00 ...zanim zaczniesz pisać na te tematy. Ale, skoro TAKIE zdefiniowanie człowieka, który kilka razy w życiu porzucał wygodne życie, by realizować jakieś tam ideały, a potem został zamordowany przez fanów totalitarnych rzezi, pomoże ci spać spokojnie, to śpij. Czytać już wtedy nie musisz. P.S. Czy masz może w rodzinie jakiegoś przekupnego aparatczyka (z RS AWS np.?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: do maxa - polecam historię Ameryki Łacińskiej IP: *.net.bialystok.pl 24.06.01, 00:00 Gość portalu: tyu napisał(a): > ...zanim zaczniesz pisać na te tematy. Ale, skoro TAKIE zdefiniowanie > człowieka, który kilka razy w życiu porzucał wygodne życie, by realizować > jakieś tam ideały, a potem został zamordowany przez fanów totalitarnych rzezi, > pomoże ci spać spokojnie, to śpij. Czytać już wtedy nie musisz. czy za miske ryzu bronil bys tych chlopow przed "kolektywizacja*" ich chlewu? a? > P.S. Czy masz może w rodzinie jakiegoś przekupnego aparatczyka (z RS AWS np.?) w rodzinie mam: dla lodowki do partii sie zapisal (pzpr) a teraz to sobowtor Adama M. ( straszne ) ;} * kolektywizacja - slowo nowomowy inaczej dobry uczynek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PolAm Re: do TYU- polecam mlotek IP: *.157.61.27.Dial1.Washington1.Level3.net 25.06.01, 00:00 Czas sie w stuknac w glowe a moze w leb. Nie malo te Che ary narozrabialy wiec jeszcze raz? Ale tym razem nie ma juz wielu chetnych. Jacy Ci chlopi w Boliwii byli madrzy. Chetnie bym cos o nich napisal, co za piekny chlopski rozum, wiecej takich do Polski, bo w tym kraju ludzie traca rozsadek! Odpowiedz Link Zgłoś
sceptyk Re: do tyu 24.06.01, 00:00 No tyu, to mi podpadles co nieco, mianujac Guevare romantycznym bohaterem. Po pierwsze, Guevara byl glownym ideologiem-twardoglowcem rewolucji kubanskiej. Uwazany jest za wiodacego, ortodoksyjnego reprezentanta mysli (i dzialan) Lenina na Kubie. Osobiscie jest odpowiedzialny za smierc wielu osob - przeciwnikow rewolucji, czlonkow ''rezimu'' Batisty. Rewolucyjne raczki ociekaly mu obficie krwia (no tak, tak - cel uswieca srodki; czyz nie?). Wcielal tez na Kubie mysli Mao. Castro odsunal go w koncu na bok (tak, ze nie mogl by byc dzis ministrem; a poza tym napewno by sie jakos tam powystrzelali, jak to zwykle w mafii komunistycznej mialo miejsce). Jego pozniejsze rozjazdy po swiecie - to nic innego jak szerzenie rewolucji swiatowej, czyli, umowmy sie, terroryzm. Prawda o nim nie jest powszechnie dostepna, bo ludzie niechetnie rozstaja sie z mitami. A takim byl Guevara. Musze sie zastanowic w kwesti Twego czlonkowstwa w EKSLUZYWNYM forum. Moge ponownie rozpatrzyc Twa kandydature, ale tylko wtedy jesli zgodzisz sie przejsc u luki przyspieszony kurs historii wspolczesnej. pzdr sc-k Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyu Re: do sceptyka IP: *.BMJ.net.pl 24.06.01, 00:00 Może i mam słabość do tego typu ludzi: UCZCIWYCH UTOPISTÓW, bo za takiego właśnie uważam "Che". Z tego, co wiem - nigdy nie był ideologiem (maoistą??!!), raczej utopijnym społecznikiem z karabinem. Od ludzi, z którymi Go utożsamiasz (a których i ja nie lubię) różnił się przede wszystkim tym, że znacznie więcej z siebie dawał, niż brał. Powtarzam: miał dobre parę okazji w życiu, poczynając od "dobrego" urodzenia, przez dobry zawód (lekarz) po ministrowanie. Wybrał walkę (beznadziejną) o wolność boliwijskich chłopów, którzy Go nie rozumieli zupełnie. W paradoksalny sposób przyczynił się do postępu lewicowej myśli społecznej, udowadniając swą walką i śmiercią bezsens eksportu rewolucji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys Re: Fidel Castro - czas pomyslec o globalizmie syjonistycznym! IP: 204.50.249.* 23.06.01, 00:00 Amerykanie jezdza na Kube na wczasy przez Kanade.Kuba nie stawia stempli w paszporcie i amerykanska bezpieka sie nie ma czego czepiac.Poczytajcie wiecej o Kubie i jedzcie tam na wycieczke,z Kanady za $300 dolarow mozna spedzic niezly urlop i zobaczyc cos niecos.Wtedy nie bedziecie powtarzac glupich klamstw za GW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Fidel Castro IP: *.net.bialystok.pl 23.06.01, 00:00 Krzysiu dopiero teraz to mowisz! a juz myslalem ze Fidel to trockista heh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vist ____ Heider _____ nie_______lubi________Fidela ?_______ IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 24.06.01, 00:00 Gość portalu: Pepe napisał(a): > Ciezko bedzie zrezygnowac z wladzy absolutnej ale moze czas > pomyslec o emeryturze i odejsc do DSS (Dom Spokojnej Starosci) Cześć Pepe ! W Wiedniu heiderowcy nie lubią Fidela ? Heider zazdrości mu popularności ? I słusznie. Nikt ucziwy ręki Heiderowi nie poda. A Fidel I Che to kubańscy patrioci. Prawicowcy zdradziliby swój kraj za parę groszy. Kubańczycy 40 lat żyją w blokadzie gospodarczej. ... i każdy faszystowski dupek na nich psy wiesza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vist _ Vist _do _Piotrq''a___ IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 24.06.01, 00:00 Ten post wziął się tu z przeprowadzki z wątku: Władza powinna strzelać do ludzi. Są tam interesujące rzeczy o Kubie. ___________________________________________________ Cześć Piotrq ! Wysoko cenię sobie Twoje opinie. Szczególnie po pięknym poscie o JHL: (!) "Odtad - jak bedzie ciepla letnia burza - pamietajcie: to JLH spiewa w niebie: boom boom boom boom " Jednak w sprawie Kuby ..... Mam swoje zdanie. Moze za duzo pracujesz ? Może za duzo masz perzedmiotów ? Moze dawno nie słyszałeś, że są rzeczy których nie mozna kupic ? Ale można je utracić. pzdr Vist______________________________ P.S. Dlaczego Diego leczy się na Kubie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vist _drugi_ Vist _do _Piotrq''''a___ IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 24.06.01, 00:00 Vist - wiem, ze pewnie w sferze politycznej i ekonomicznej (poza oczywiscie checia zarabiania przyzwoitych pieniedzy ) sie nie dogadamy, ale jestes sympatycznym czlowiekiem. *** Twoja intuicja, choć wyostrzona, trochę Cię jednak zawodzi. Bowiem nie dogadamy się również w kwestii CHĘCI zarabiania przyzwoitych pieniedzy ))). Co do opowiadania roznych rzeczy o prl-u - ja po pierwsze mialem prl-owska konstytucje wypisana pala milicyjna na plecach, Nie Ty jeden... Dziś czarni policjanci łamia ludziom ręce na dzień dobry, i nikt nie robi z tego "halo"... Na ulicach w Warszawie strzela sie do związkowców gumowo i wystrzeliwije oczy dziennikarzom... po drugie bardzo chcialem byc dumny z mojego kraju i jako wiek robi swoje... wiec zostaelm konserwatysta. *** Broń się skleroza i konserwa nie mogą tak bezkarnie atakować wrażliwych umysłów. pewno rozumiemy sie tam, gdzie jest blues! "... nobody knows you when you down and out " ...jestem z Tobą, trzymaj sie Tak nie śpiewaja konserwatyści. pzdr Vist Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vist _ Kuba_>Vist_ do _ Aldo. _ (dzięki) IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 24.06.01, 00:00 Post pochodzi z "przeprowadzki" z wątku " Władza powinna strzelać.." _________________________________________________________ Gość portalu: Aldo napisał(a): > Do PiotraQ: Wszystko sobie wyjasniles zgodnie z Twoimi pogladami . > O.K.-Twoje prawo . Cos tak wlasnie uksztaltowalo Twoje widzenie swiata . > Ja chadzalem innymi drogami. Cześć Aldo ! Pięknie dziękuję Ci za kilka prostych słów. Prostych i prawdziwych. (!) U nas w kraju pojawiła sie grupa ludzi, którzy opwiadaja o PRLu takie rzeczy jakby dziś ubiegali sie a azyl we wrogim mocarstwie. Człowiek słucha i przeciera uszy Nowi misjonarze. W kraju nikt nie ma odwagi buntować się ... Czarni wnieśli nową prawdę o tym co znamy. I ukradli kino "Światowid" w mojej dzielnicy. Nikt nie pisnął. Kina nie ma. Jest koścół. Jaruzelski u którego w stanie wojennym zabito 9 górników, to straszny zbrodniarz. A Pinochet agent CIA morderca legalnego prezydenta i dziesiątek tysięcy współobywateli to: "...bohaterski Generał P." TAK teraz tu jest. pzdr Vist Odpowiedz Link Zgłoś