Dodaj do ulubionych

Kronika Zbrodni :Palestyna 26 XII 2002 A.D.

26.12.02, 16:25
Podaje za wloskim dziennikiem La Repubblica z Mediolanu.
www.repubblica.it :

Ramallah 11.32_________-
Specjalny oddzial izraelski zastrzelil dzisiaj rano dwoch Palestynczykow w
centrum Ramallah , zastrzeleni zostali Basram Mahade i Ashka Obeid .Motywy i
okolicznoisci nie sa jeszcze dokladnie znane .

Jenin 10.00 ___________-

Zydzi zamordowali przywodce lokalnego oddzialu radykalnej organizacji Jihad w
miejscowosci Qabatiqa na poludnie od Dzeninu .
35 letni haza Abu Ghob zostal zastrzelony w jego wlasnym domu ,nastepnie jego
dom zostal ostrzelany z dziala izraelskiego czolgu i zrownany z ziemia .

Nablus 09.25 ___________-

W strzelaninie ,ktora wywiazala sie ,kiedy policja Izraelska prowadzila
poszukiwania podejrzanych ,zastrzelone zostalo palestynskie
dziecko ,kilkuletni chlopiec .

Obserwuj wątek
    • Gość: Misiek Jednostronna Kronika jest Gwno warta! IP: *.milnernet.com 26.12.02, 16:55
      Jedna i druga strona popelnia takie przestepstwa. A konflikt ten nigdy sie nie
      skonczy dzieki slepej jednostronnosci ktorej jestes dumnym przedstawicielem.
      Jesli nie jestes zdolny potepic morderstw wykonywanych przez palestynczykow to
      twoja dzialalnosc tylko poglebi ich okropny los. Ale nie spodziewm sie ze to
      zrozumiesz.
      • krzys29 Re: Jednostronna Kronika jest Gwno warta! 26.12.02, 17:24
        La Repubblica podaje dane o stratach obu stron z obu zrodel ,zreszta kapital
        tej gazety ,tez nie jest jednolity.Dzisiaj nie bylo zamachu palestynczykow .Dwa
        dni temu gazeta podala,ze od poczatku Intifady we wrzesniu 2000 r.,zginelo 2100
        palestynczykow , z czego prawie polowa to dzieci ,podczas gdy zydowskich ofiar
        bylo okolo 600 , w tym glownie zolnierze ,ktorzy gineli w samobojczych
        zamachach.Prasa w Polsce starannie pomijala takie informacje ,kiedy wylecial w
        powietrze autobus ,Wlosi podawali,ze w tych autobusach bylo przewozone
        izraelskie wojsko ,palestynczycy nie morduja systematycznie zydowskich dzieci .
        • werw Re: Jednostronna Kronika jest Gwno warta! 26.12.02, 19:22
          krzys29 napisał:

          Dwa

          dni temu gazeta podala,ze od poczatku Intifady we wrzesniu 2000 r.,zginelo 2100

          palestynczykow , z czego prawie polowa to dzieci ,podczas gdy zydowskich ofiar
          > bylo okolo 600 , w tym glownie zolnierze ,ktorzy gineli w samobojczych
          > zamachach.Prasa w Polsce starannie pomijala takie informacje ,kiedy wylecial
          w
          > powietrze autobus ,Wlosi podawali,ze w tych autobusach bylo przewozone
          > izraelskie wojsko ,palestynczycy nie morduja systematycznie zydowskich
          dzieci .
          >



          Widzisz kretynie ty nawet przeczytać informacji poprawnie nie potrafisz nie
          mówiąc o wyciągnięciu wniosków: żydowskich ofiar jest około 600, z czego połowa
          to dzieci, zabici po stronie palestyńskiej to głównie mężczyźni zamieszani w
          terroryzm. I to
          PALESTYŃCZYCY Z PREMEDYTACJA MORDUJA CYWILI I ZWŁASZCZA DZIECI
          Wysadzenie dyskoteki czy autobusu z dziećmi czym jest wg. ciebie idioto?

          • Gość: Misiek Re: Jednostronna Kronika jest Gwno warta! IP: *.milnernet.com 27.12.02, 00:56
            werw napisała:

            > krzys29 napisał:
            >
            > Dwa
            >
            > dni temu gazeta podala,ze od poczatku Intifady we wrzesniu 2000 r.,zginelo
            2100
            >
            > palestynczykow , z czego prawie polowa to dzieci ,podczas gdy zydowskich
            ofiar
            > > bylo okolo 600 , w tym glownie zolnierze ,ktorzy gineli w samobojczych
            > > zamachach.Prasa w Polsce starannie pomijala takie informacje ,kiedy wyleci
            > al
            > w
            > > powietrze autobus ,Wlosi podawali,ze w tych autobusach bylo przewozone
            > > izraelskie wojsko ,palestynczycy nie morduja systematycznie zydowskich
            > dzieci .
            > >
            >
            >
            >
            > Widzisz kretynie ty nawet przeczytać informacji poprawnie nie potrafisz nie
            > mówiąc o wyciągnięciu wniosków: żydowskich ofiar jest około 600, z czego
            połowa
            >
            > to dzieci, zabici po stronie palestyńskiej to głównie mężczyźni zamieszani w
            > terroryzm. I to
            > PALESTYŃCZYCY Z PREMEDYTACJA MORDUJA CYWILI I ZWŁASZCZA DZIECI
            > Wysadzenie dyskoteki czy autobusu z dziećmi czym jest wg. ciebie idioto?
            >

            Niestety nikt obiektywnie na to sie nie patrzy.
    • Gość: Scan Palestyna, Palestyna... IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.12.02, 18:23
      Grynberga. Spojrzyj na to z drugiej strony - w tej pierwszej optyce masz swój
      udział tu na F.

      respublica.onet.pl/1095062,artykul.html
      "W nienawiści i fanatyzmie nie ma logiki, toteż nie ma (i nie może być)
      logicznego rozwiązania.

      Nie protestuje się, kiedy Żydzi giną (nigdy nie protestowano), tylko kiedy
      zwyciężają. Żydom nie wolno zwyciężać. Nie wolno im "poniżać" Arabów. Ciekawe,
      kto by protestował, gdyby zwyciężali Arabowie? I można sobie
      wyobrazić "poniżenie", jakie czekałoby wtedy Żydów - nie tylko w Palestynie.

      Media to władza, nie czwarta, ale pierwsza. "Inżynieria dusz", "rząd dusz".
      Wiedział o tym Hitler, Stalin, nawet Moczar. A najskuteczniejsza jest
      manipulacja wizualna, obraz, który "mówi więcej niż tysiąc słów", i który
      trudniej przyłapać na kłamstwie....

      Nachalne kłamstwo obrazkowe z propagandy hitlerowskiej i wciąż prymitywne ze
      wschodnio-europejskiej nagonki "antysyjonistycznej" 1967-69 (w której
      przodowała szkoła polska), wysofistykowało się w ogólnoświatowej kampanii
      palestyńskiej....

      ....Oto dwóch izraelskich żołnierzy w strzeleckim przysiadzie, przed nimi
      nobliwy, siwy pan w cywilu wyciąga bezbronną dłoń i żadnego wyjaśnienia, kto on
      ani dlaczego się znalazł na wyciągnięcie dłoni od wymierzonych luf, tylko duży
      tytuł artykułu: "Wiara i zgorszenie" o pedofilii w kościele. Ciemny zaułek, w
      tle dwaj izraelscy żołnierze, na pierwszym planie porzucone damskie sandały z
      podpisem "Kwiecień 2002, Betlejem" obok artykułu pod tytułem "Arytmetyka
      nienawiści". Uszkodzone z frontu dwa jednopiętrowe budynki to "Ulica w Betlejem
      zniszczona przez izraelskie czołgi", a notatka pod tytułem "Trzech młodych
      chrześcijan zginęło w Betlejem" informuje, że "w mieście otoczonym przez wojska
      izraelskie toczą się krwawe walki" (których tam nigdy nie było) i
      że "patriarchat łaciński w Jerozolimie podał nazwiska zabitych: Mousa George
      Abu Eid (19 lat), Rania Elias Kharoufeh (22 lata) i Johnny Tkaljieh (16 lat) -
      zastrzelony przez izraelskiego żołnierza na placu przez Bazyliką Narodzenia
      Pańskiego". Ani słowa o tym, w jakich okolicznościach żołnierz go zastrzelił,
      ani w jaki sposób zginęło pozostałych dwóch. Korespondencja pod
      tytułem "Ludobójstwo i globalizacja prawa" dotyczy głównie oskarżonego byłego
      prezydenta Jugosławii i wspomina o około pięciuset doniesieniach w belgijskich
      sądach na "domniemanych sprawców ludobójstw", jak Saddam Husajn, Rafsandżani,
      Khieu Sampan z Czerwonych Khmerów, ale na zdjęciu jest tylko premier Izraela z
      komentarzem pod tytułem "Szaron i libańska masakra".....

      ....Arabskie ofiary należą do głównych wiadomości, a żydowskie do dalszych,
      jeśli nie żadnych. O arabskich się donosi od razu, a z żydowskimi się czeka na
      reakcję Izraela, ażeby pokazać nowe arabskie ofiary, a wspominając o krwawych
      skutkach wcześniejszym arabskiego ataku, stwierdzić, że reakcja
      była "nieproporcjonalna". W Ameryce celuje w tej taktyce zaangażowana
      społecznie, bezkomercyjna sieć radiowo-telewizyjna, której się z jakiegoś
      powodu wydaje, że Arabowie - od Fajsala do bin Ladena - to lewica. Można dojść
      do przekonania, że bez izraelskich kontrakcji, o zabitych Żydach wcale by nie
      donoszono - jak w czasie holocaustu. Izraelczycy powinni używać proc, noży,
      butelek z benzyną i osobistych ładunków wybuchowych....

      ...."Aktywiści pokojowi" przedostają się podstępem do betlejemskiej bazyliki i
      bohaterską piersią osłaniają terrorystów, którzy ją okupują. Pielgrzymują do
      Ramallah, jak ich przodkowie do Moskwy, i obcałowują oczywistych oszustów,
      defraudantów, gangsterów. "Jesteśmy jedynym narodem okupowanym!" - kłamią ich
      ulubieńcy w żywe oczy kamer, a aktywiści i sprawozdawcy udają, że nie ma
      Tybetu, Tamilów, Czeczenii, Kurdystanu, ani południowego Sudanu (gdzie pod
      arabską okupacją od lat ginie jakieś 100 tys. ludzi rocznie). "Jedyni" są także
      palestyńscy uchodźcy, choć tyle samo Żydów opuściło w 1948 kraje arabskie, też
      porzucając dobytek i nieruchomości, i nie mniej Polaków i Ukraińców porzuciło
      rodzinne domy i strony w 1945-46, nie mówiąc o milionach Niemców. A co, jeśli i
      oni zechcą powrócić? Różnica? Tylko ta, że Arabów nie wysiedlono przemocą i
      rozmyślnie ich się trzyma w obozach uchodźczych - ażeby nie było pokoju.
      Którego ulubieńcy "aktywistów pokojowych" wcale nie chcą. Którego boją się
      bardziej niż izraelskich czołgów.
      Bo dziś są pępkiem świata i permanentnym reality show, a czym by byli bez
      wojny? Komu byliby potrzebni? Kto by ich utrzymywał?


      Co by poczęły ze sobą trzy pokolenia, które nauczono tylko nienawidzieć i
      zabijać?.....
      • greatwhite Re: Palestyna, Palestyna... 27.12.02, 01:08
        A tak wyglada ta propaganda:

        www.politicsnow.co.il/realpic.html
    • krzys29 Zabili 9 palest . za http://www.repubblica.it 27.12.02, 03:11
      Taka ilosc ofiar w drugi dzien swiat podaje wloska gazeta .
      W dwoch co najmniej przypadkach to bardzo mlodzi chlopcy , ktorych dosiegly
      zablakane kule .Otoz dzisiaj rano w centrum Ramallach policja izraelska
      urzadzila zasadzke na poszukiwanego dzialacza Bassama Ashke ,kiedy bez
      ostrzezenia kilku zydow otworzylo w jego kierunku ogien ,zginal takze
      przypadkowy przechodzien , 19 letni Mahadi Obeid .Kilka godzin pozniej do
      podobnej sytuacji doszlo w Nablusie ,podczas aresztowan i likwidacji
      palestynskich dzialaczy ,postrzelono palestynskie dzieci ,16 latek zostal
      trafiony kula prost w serce ,zmarl na miejscu ,trojka jego kolegow jest ciezko
      ranna .
    • Gość: Bernard Re: Kronika Zbrodni :Palestyna 26 XII 2002 A.D. IP: proxy / *.ed.shawcable.net 27.12.02, 10:51
      Gratulacje dla Armii Izraela.
      Ich sukcesy w likwidowaniu mordercow niwinnych ludzi bardzo ciesza.
      Prosze, publikuj czesciej posiadane materialy. Bede czekal.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka